Şimdi Ara

Garmin & Baytekin (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
24
Favori
177.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Az önce Garmin Nüvi 50 5" siparişi verdim. Haftaiçi elimde olur diye düşünüyorum,izlenimlerimi yazarım.

Hayırlı olsun cihazınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nuvi 50 bugün elime geçti arkadaşlar. Ürünü 309 TL'ye hepsiburada'dan aldım. İlk izlenimlerimi paylaşayım:

- Kutudan cihaz,araç çakmak şarj kablosu cama montaj aparatı çıktı. Türkçe kullanma kılavuzu ve garanti belgesi çıkmadı. Cihazın üzerine sticker yapıştırılmış onaylı garanti belgesi olmayan ürünler garanti dışıdır diye. Benim elimde hepsiburada faturası ve iki sayfalık resimli kılavuz var sadece. Sorun olacağını sanmıyorum sonuçta spotçudan almadım.

-Cihazı şarj etmek için harici hdd kablosuna benzer bir kablo buldum işe yaradı. Benim acemiliğimden mi bilmiyorum cihazı usb ile PC'ye bağladığınızda Garmin logosu ve pc resmi geliyor. Bu moddayken cihazı açamıyorsunuz,güncelleyemiyorsunuz. Bu moddan çıkmak için biraz araştırma yaptım pil simgesine basılı tuttum sonra usb'i taktım güncellemeye çalıştım. %50'de takıldı kaldı. Şu an cihaz şarj oluyor aynı zamanda cihaz açık kullanabiliyorum fakat my.garmin.com'dan güncellemeye çalıştığımda hiçbir dosya yüklenemedi uyarısı alıyorum. Yani cihazı usb mode pc mode arasında gelgit yaparken güncellemeyi bozdum mu bilemedim. Güncel sürüm mevcut diyor sitede ama yanında sarı ünlem işareti var,güncelleyemedim versiyonunu.

- Cihaz tam istediğim gibi sade ve kaliteli. Ekranı harika. İşyerindeki ahritacı arkadaşıma navigasyon aldım dedim inşallah GArmin almışsındır dedi direk ben söylemeden,mutlu oldum.

-Birde cihaz ilk açılırken detaylı haritalar mevcut değil gibi bir uyarı ekranı geliyor şu an evde olduğum için uydu bulamamasına yordum ben,cihaza ekstra bir harita yüklemem gerekmez sanırım alır almaz.

-garmin.com/dashboard ve Baytekin.com'a üye oldum. Baytekin harita güncellemesi bulamadı cihazın seri nosunu ve modelini mail attım. Ne zaman işleme koyarlar bilemiyorum.

-İçinden orijinal usb bağlantı kablosu çıkmaması hoşuma gitmedi,çok ucuz sayılmaz 20 TL'lik kabloyu içine koymamışlar,kendim temin etmesem cihazı nasıl PC'ye bağlayıp güncelleyecektim?

-Ana fikrim cihaz kaliteli,arayüzü basit ve kullanışlı,ekranı çok iyi. Güncelleme işini becerebilirsem ayrından itibaren navigasyonu hakkında izlenimlerimi aktaracağım.

• Siz cevaplayana kadar ben cihazı çözdüm.

Arkadaşlar cihazın versiyonunu ve haritasını güncelledim. Bugün işe giderken ve gelirken kullandım. Tek kelimeyle tarif et deselerdi diyeceğim şey "harika" olurdu.

Amacınız sadece navigasyonsa ve kaliteli bir ürün arıyorsanız Garmin Nuvi 50 kesinlikle tavsiye ederim.

@DD252Admin arkadaşıma yardım ve tavsiyelerinden ötürü teşekkürü borç bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we.[AGRA] -- 29 Mart 2013; 17:31:15 >
  • quote:

Siz cevaplayana kadar ben cihazı çözdüm.

Arkadaşlar cihazın versiyonunu ve haritasını güncelledim. Bugün işe giderken ve gelirken kullandım. Tek kelimeyle tarif et deselerdi diyeceğim şey "harika" olurdu.

Amacınız sadece navigasyonsa ve kaliteli bir ürün arıyorsanız Garmin Nuvi 50 kesinlikle tavsiye ederim.

Cihazinin son firmware guncellemesinin versiyonu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: jupiter_

quote:

3.40 şu an.

• GARMIN almalarını önerdiğimiz arkadaşlara özetle "donanım kalitesi çok iyi, yazılım özellikli-çok işlevli değildir ama navigasyon işini iyi yapar,stabildir" demiştim.

Tabi kendine has rahatsızlık veren kullanım zorlukları var:
    1- Adres girerken her seferinde tek tek ayrı ekranlarada il, ilçe ve cadde-sokak girilmesini istemesi. Hadi il girilen ekranda son yazdığmız il otomatik geliyor (bizdeki Nüvi200'de). Ama ilçe kısmında her zaman ekran klavyesinden ilçe yazıp aratmamız gerekiyor. Bu bir kullanım zorluğu.

2- Önemli yer (poi) arattığınızda sonuçların listelenmesi çok uzun zaman alıyor.

3- Harita ve yazılım güncellemek için ayrı ayrı yerlere üye olup 3-4 ayrı program indirmek ve kurmak gerekiyor. Güncelleme işlemleri toplamda yarım saat alabiliyor.

Kalite, stabilite ve navigasyon işini iyi yapması bunları fazlasıyla örtüyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

2- Önemli yer (poi) arattığınızda sonuçların listelenmesi çok uzun zaman alıyor.

Ve başka bir şehirde POI aramak için mutlaka o şehrin konum olarak seçilmesi gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

GARMIN almalarını önerdiğimiz arkadaşlara özetle "donanım kalitesi çok iyi, yazılım özellikli-çok işlevli değildir ama navigasyon işini iyi yapar,stabildir" demiştim.

1- Adres girerken her seferinde tek tek ayrı ekranlarada il, ilçe ve cadde-sokak girilmesini istemesi. Hadi il girilen ekranda son yazdığmız il otomatik geliyor (bizdeki Nüvi200'de). Ama ilçe kısmında her zaman ekran klavyesinden ilçe yazıp aratmamız gerekiyor. Bu bir kullanım zorluğu.

3- Harita ve yazılım güncellemek için ayrı ayrı yerlere üye olup 3-4 ayrı program indirmek ve kurmak gerekiyor. Güncelleme işlemleri toplamda yarım saat alabiliyor.

Hocam su 3.maddeyi anlamadim. Ben yazilimi ve haritayi my garmin sitesinden indirdim. 3-4 adet program indirmek ve kurmak cumlesini anlamadim acikcasi. Acaba eksik yaptigim birseyler mi var?

• quote:

quote:

quote:

3.40 şu an.

Bendeki de ayni versiyon.
    Bu cihazdan junction view calisiyor mu ? Denedin mi ? Ya da bilgi sahibi misin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

3.40 şu an.

Bendeki de ayni versiyon.
    Bu cihazdan junction view calisiyor mu ? Denedin mi ? Ya da bilgi sahibi misin?

http://www.youtube.com/watch?v=sw8T_AC7UfY

Bu özellikten bahsediyorsun sanırım. Cihazı yolda fazla deneme şansım olmadı,az sonra dışarı çıkacağım dikkat edeyim sana dönüş yaparım var mı yok mu diye. Hatırladığım kadarıyla yok diye biliyorum. Yabancı forumlara biraz göz attım harita güncellemesinden sonra bu özelliğin gittiğinden bahsedenler falan olmuş,geri getirme metodlarını falan yazmışlar. Bu gerçekten müthiş bir özellik umarım bizde de çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we.[AGRA] -- 30 Mart 2013; 13:59:17 >

• baytekin servisinden aldığım bilgiye göre junction view yani kavşak görünümü özelliği garminlerde yok
    özellikler arasına yazıp, varmış gibi satmaları gerçekten kötü

http://forum.donanimhaber.com/m_72284922/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72284922 linkte bu konuyla ilgili konuşmuştuk. ilk mesajda da yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresefe -- 30 Mart 2013; 15:57:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

baytekin servisinden aldığım bilgiye göre junction view yani kavşak görünümü özelliği garminlerde yok

http://forum.donanimhaber.com/m_72284922/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72284922 linkte bu konuyla ilgili konuşmuştuk. ilk mesajda da yazıyor.

Ben bu özelliği için almadım ama bu özelliğinin olmasını isterdim. Az önce de teyit ettim böyle bir olay yok. Olmamasının sebebi nedir acaba sonuçta hepsi ithal bu ürünlerin burada üretilmiyor.

• quote:

quote:

GARMIN almalarını önerdiğimiz arkadaşlara özetle "donanım kalitesi çok iyi, yazılım özellikli-çok işlevli değildir ama navigasyon işini iyi yapar,stabildir" demiştim.

Hocam su 3.maddeyi anlamadim. Ben yazilimi ve haritayi my garmin sitesinden indirdim. 3-4 adet program indirmek ve kurmak cumlesini anlamadim acikcasi. Acaba eksik yaptigim birseyler mi var?

Daha doğrusu; 2 ayrı yerden yazılım paketi indirip 3-4 ayrı program çalıştırıp tam güncelleme yapılıyor.

Baytekin'den harita yükleme paketi, my.garmin'den de yazılım güncellemesi indiriyorum. Yazılım güncellemesi çok sık çıkmıyor, ama ayrı yerden iniyor. Harita paketinde ise bir program çalıştırıp harita yükle, diğer bir programla CD-KEY girip haritayı "unlock" yap vs. vs.

Bunları detaylı olarak açıklayan bir konu burada olabilir bir bakın.

IGO cihazlarda ise harita güncelleme tek programla 4-5 dakikada yapılır. Yazılımla ilgili bazı güncellemeler de aynı anda yapılmış olur. Arama özellikleri daha gelişmiştir. Ekstra yazılım ve bilgisayara bağlamadan cihaz üzerinden POI/ÖNEMLİ YER ve hız kamerası eklenebilir. Ve daha aklıma şu anda gelmeyen bir sürü özellik.

• aslında, cihaz yazılımını güncellemek için my.garmin'e üye olmaya gerek yok,
    http://www8.garmin.com/products/webupdater/howtoinstall.jsp linkinden webupdater programını bir kez kurmak yeterli. ama harita güncellemesi zahmetli, o konuda haklısınız
  • quote:

Satışına başlanacak yeni Nuvi 2013'ler ile satışta olan "Nuvi 2475LT" modelleri sahip oldukları "Garmin Guidance 2.0" özelliği sayesinde (yenilenmiş arayüz, arama sırasında yazar-yazmaz anında ve hızlı sonuç getirme, daha hızlı rota çizimi gibi ciddi anlamda optimize edilmiş yeni yazılım) bu sorunların hepsi tarih oldu. Üstelik yeni 2013 serisinde Guidance daha da geliştirilmiş durumda.

Aldığınız model yeni olsada "Garmin Guidance 2.0 veya 3.0" 'a sahip olmayan bir yazılıma sahip. Bu yüzden hala 1310, 1410 gibi eski modellerde kullanılan yazılımın sadece biraz makyajlanmış halini kullanıyorsunuz ve belirttiğiniz can sıkıcı durumlar guidance 2.0 veya 3.0'a sahip olmayan tüm garmin modellleri için geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 31 Mart 2013; 13:36:14 >

• Bugün ben de Nüvi 1410 aldım ama haritasını güncelleyemiyorum çünkü Başarsof'tun harita güncelleme sayfasındaki "Kayıt ol" linki sürekli hata veriyor. Kayıt olamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Bugün ben de Nüvi 1410 aldım ama haritasını güncelleyemiyorum çünkü Başarsof'tun harita güncelleme sayfasındaki "Kayıt ol" linki sürekli hata veriyor. Kayıt olamıyorum.

Başarsoft'la işiniz yok ki. Harita güncelleme sayfası:https://www.baytekin.com.tr/quick_links.aspx?ID=18
    Bu sayfadan indireceksiniz, tekrar kayıt sorunu yaşarsanız kendilerine ulaşmak için
    Tel:
    +90 (212) 251 20 23
    +90 (212) 243 93 43
    +90 (212) 293 95 58
    Fax : +90 (212) 252 04 69
    E-mail : info@baytekin.com.tr
    info@garmin.com.tr

Telefonla da kayıt yaptırabilirsiniz. Yarın (Ptesi) halledersiniz.

Hayırlı olsun cihazınız bu arada :)

• Teşekkürler.

Ben de bu sayfayı demek istedim zaten. Siz de deneyin isterseniz, aşağıdaki sayfadan "kayıt ol" dediğinizde hata veriyor. Onlara mail attım.

http://89.19.20.130:8080/GpsSoftware/clientLogon.do
  • Merhaba Arkadaslar,

Bende nuvi 50 var. Bana bu cihazda calisabilen ve tavsiye edebileceginiz extralar var mi? Su da olsa iyi olur diyebileceginiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

baytekin servisinden aldığım bilgiye göre junction view yani kavşak görünümü özelliği garminlerde yok

Bu ozelligin firmware'i ile alakali. Uzakdogu yaziliminda bu ozellik aktif iken bizdeki EU yaziliminda olmayabiliyor. İnternette USA,Malezya vb. yazilimlar mevcut ama riskli!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.