Şimdi Ara

Fetih 1453 (2012) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.853
Cevap
2
Favori
77.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Destek olmasına olalımda bence film kötüydü.Kurgu(girş gelişme sonuç) sıfır efektler kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiccA35

Destek olmasına olalımda bence film kötüydü.Kurgu(girş gelişme sonuç) sıfır efektler kötü.

Ozaman uydurma filmleri izleyin.Yüzüklerin efendisi Truva tekrar izle internetten hocam.Yapıcak birşey yok.Efektler kötüymüş.Pehhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: frhtoztrk

quote:

Destek olmasına olalımda bence film kötüydü.Kurgu(girş gelişme sonuç) sıfır efektler kötü.

Ozaman uydurma filmleri izleyin.Yüzüklerin efendisi Truva tekrar izle internetten hocam.Yapıcak birşey yok.Efektler kötüymüş.Pehhh

Sen beğenmiş olabilirsin ama ben beğenmedim sorun varmı ?
  • Orijinalden alıntı: nofear72

yönetmenliği kendileri zorlayarak yapmak istemeleri filmi batırıyo.
    yapımcıysan yapımcılığını yap .

böyle bir filmi Türkler yapmayacak vericen parasını "Cennet Krallığı" gibi saygılı bir film yapıp .
    dünyaya izlettireceksin şanlı tarihimizi.

-------------------

İyide şimdiye kadar hep verdik parasını her şeyi dışardan aldık. Şu yerli araba yapalım hikayesini 20-30 yıl önce başlatsak şimdiye dünya markası bir arabamız olabilirdi. Her hangi bir şeyde bir yerlere gelmek istiyorsak önce başlamak lazım. Gerisi sonra gelir. Önemli olan yapanların önüne ışık tutmaktır. Ben filmi daha izlemedim eminim eksiklikleri ve hataları vardır. Olumlu eleştirilerle bundan sonra yapacaklara cesaret vermek gerekir. Yoksa daha çok uzun yıllar hiç bir şey yapamayız başlayamadıktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YTyusuf -- 17 Şubat 2012; 15:27:48 >

• quote:

quote:

quote:

Beğenmemiş olabilirsin.Burda filme gitmeyi düşünen insanların şevki kırılabilir.Ben filmi izlemesem şu yorumları okuyunca gitmezdim.Neyse arkadaşlar film gerçekten güzeldi.Eksik yerlerine rağmen herkese tavsiye ediyorum.

• Ya bakın beni çok yanlış anlıyorsunuz."Aşırı gerçekçi olmasını istiyorsan belgesel olması lazım o zaman" diyenleredir bu lafım.
    Şimdi size şöyle bir soru sarayım o zaman ben de ;

Osmanlı deyince aklınıza ne gelir ?

Benim aklıma , at üstünde milliyetçi bıyıklarla Allah Allah diye bağırıp kanlı kıvrık kılıç(arap kılıcı) sallayan ve başlarında beyaz sarık olan adamlar geliyor.Kuzu çevirip onları kopartıp elde yemeler geliyor.Heyt höyt diye bağırmalar geliyor.
    Çoğunuzun aklına da eminim böyle şeyler geliyordur.Bu izlenimlerimiz kitapla okumakla araştırmakla olmamıştır !
    O yüzden bu filmde halkın aklına Osmanlı deyince ilk gelen şeyler düzgün yapılmalıydı be kardeşim.En büyük çiziği burdan yiyor zaten.Filmde hata olduğunu kim söylüyorki.Fragmanı öyle bir yapmışlarki sanki bu beklentiler filmde işlenmiş gibi ama izleyince tamamen fos olduğu ortaya çıktı.
    Ya insan biraz gaddarlık katar filme.Fırsatçılık katar.Fatihin ne kadar huysuz olduğunu eminim hiç biriniz bilmez.Gerçekçilik katar.Kaslı süt çocuğu gibi adamlardı o justinien ile Ulubatlı rolünde oynayan adamlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beğenmemiş olabilirsin.Burda filme gitmeyi düşünen insanların şevki kırılabilir.Ben filmi izlemesem şu yorumları okuyunca gitmezdim.Neyse arkadaşlar film gerçekten güzeldi.Eksik yerlerine rağmen herkese tavsiye ediyorum.

hocam burası paylaşım alanı herkez ne düşününüyosa paylaşır film hakkında bilgi sahibi olmak istiyenlerde gelir bakar benim gibi... adam beğenmiyorsa sonuna kadar eleştircekki kendi düşünceleriyle filmi izlemeyenlere film hakkında düşünce sahibi olmalarında yardımcı olsu.şimdi ben bu filmi izlemedim ama kesin izlicem burada yazılanlar sadece birer fikir verir çoğu insanın fikrini değiştirmez merak etme. ki bende eminim filmin çok kötü ve konunun hakkını vermeyen bir film olduğuna fragmanlarından gördüğüm kadarıyla oyunculuklar ve diyaloglar da çok kotu. benden filmi izlemiyenlere tavsiye kesinlikle izleyin ama beklentisiz bir şekilde milliyetçi gazlardan arınıp izleyin.beklentim yoksa niye izliyim diyenler çıkabilir onlarda bu tarz prıojelerin devamı için izlesin.

not: yapımcısını zerre kadar bile sevmiyorum nefret ediyorum hatta adam böyle bir film çekiyo ama paranın köpeği olmuş çok uyuz oluyorum böyle sığ turk yapımcılara.

• Faruk Aksoy' dan daha ötesini beklemeyin. Daha önceki filmlerine bakılıp kıyaslanırsa çağı istanbul atmamamış, Faruk Aksoy atlamış gibi.

Nuri Bilge Ceylan' ın artık bu drama konulu filmleri bırakıp seyircinin istediği aksiyon, görsellik dolu tarihi filmleri çekmesini bekliyorum.
    yoksa gördük en son çektiği " Bir zamanlar Anadolu' da" filmi masrafını anca çıkarabildi. Ülke sınırları içerisinde filmde kurguyu ortaya çıkarabilen en iyi yönetmendir kanaatimce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6.cadde -- 17 Şubat 2012; 15:54:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarettaKerata

Ya bakın beni çok yanlış anlıyorsunuz."Aşırı gerçekçi olmasını istiyorsan belgesel olması lazım o zaman" diyenleredir bu lafım.

Benim aklıma , at üstünde milliyetçi bıyıklarla Allah Allah diye bağırıp kanlı kıvrık kılıç(arap kılıcı) sallayan ve başlarında beyaz sarık olan adamlar geliyor.Kuzu çevirip onları kopartıp elde yemeler geliyor.Heyt höyt diye bağırmalar geliyor.
    Çoğunuzun aklına da eminim böyle şeyler geliyordur.

Kendi adına konuş bence cahillerin aklına tabiikide bunlar gelecek gidip kitap okursanız görürsünüz ne olduğunu.

• quote:

Ya bakın beni çok yanlış anlıyorsunuz."Aşırı gerçekçi olmasını istiyorsan belgesel olması lazım o zaman" diyenleredir bu lafım.

Çoğunuzun aklına da eminim böyle şeyler geliyordur.Bu izlenimlerimiz kitapla okumakla araştırmakla olmamıştır !
    O yüzden bu filmde halkın aklına Osmanlı deyince ilk gelen şeyler düzgün yapılmalıydı be kardeşim.En büyük çiziği burdan yiyor zaten.Filmde hata olduğunu kim söylüyorki.Fragmanı öyle bir yapmışlarki sanki bu beklentiler filmde işlenmiş gibi ama izleyince tamamen fos olduğu ortaya çıktı.
    Ya insan biraz gaddarlık katar filme.Fırsatçılık katar.Fatihin ne kadar huysuz olduğunu eminim hiç biriniz bilmez.Gerçekçilik katar.Kaslı süt çocuğu gibi adamlardı o justinien ile Ulubatlı rolünde oynayan adamlar.

Yukarıda kalın harflerle gösterdiğim tanımlamayı eski filimlere bakarak mı yaptın yoksa bi kaynakta mı okudun ? Bence önemli olan eski filimler değil osmanlıyı iyi anlatan kaynaklardır.

• quote:

Benim aklıma , at üstünde milliyetçi bıyıklarla Allah Allah diye bağırıp kanlı kıvrık kılıç(arap kılıcı) sallayan ve başlarında beyaz sarık olan adamlar geliyor.Kuzu çevirip onları kopartıp elde yemeler geliyor.Heyt höyt diye bağırmalar geliyor

yuh ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1lac -- 17 Şubat 2012; 16:00:46 >

• filimi bu gün izledim ve hayretler içerisinde çıktım sinemadan ben bu kadar beklemiyodum ilk kez böyle bişey yapmamıza karşın çok başarılıydı bence tabiki eksiklikler çok tabiki izledimiz yabancı filmlerdeki görseller kadar iyi değil ama bence bu filmle beraber türkiyede çok güzel işler olacak sinema adına halkta zaten desteğini veriyor filme gördüğüm kadarıyla mutlaka izlenilmesi gereken bi film bence düşünmeden gidin izleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Faruk Aksoy' dan daha ötesini beklemeyin. Daha önceki filmlerine bakılıp kıyaslanırsa çağı istanbul atmamamış, Faruk Aksoy atlamış gibi.

Nuri Bilge Ceylan' ın artık bu drama konulu filmleri bırakıp seyircinin istediği aksiyon, görsellik dolu tarihi filmleri çekmesini bekliyorum.
    yoksa gördük en son çektiği " Bir zamanlar Anadolu' da" filmi masrafını anca çıkarabildi. Ülke sınırları içerisinde filmde kurguyu ortaya çıkarabilen en iyi yönetmendir kanaatimce.

+1 gerçekten dediğin gibi bir karar verse nbc çok güzel olur ama hi sanmıyorum
  • FİLM DEN AZ ÖNCE GELDİM

GAYET GÜZEL ARŞİVLİK BİR FİLM TEKRAR GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM YAKIN ZAMANDA

3 BOYUTLU ANİMASYONLAR

İNANIN MUHTEŞEM YÜZYILDAN ÇOK ÇOK İYİ
  • yünetmenin yaptıgı filmlerin İMDB puanına baktımda yerlerde sürünüyor.

gelelim benim puanıma.

3/10

oda çalışan emekçilere giden puanımdam, set işçisi, kameraman, ışıkçı, şoför gbi,

biz film yapmayı bırakalım şanlı tarihimize yakışmayan bir çekim film bile demiyorum biri eline kamera almış yabancı destekli efektlerle iş yapacagını sanmış.

hangi konuda başarılıyız Allah için bakın Allah için diyorum bir konuda başarılıyız söyşeyin, makarnasını bile yapamayan etini, pirincini dışardan alan, hayvancılıta, tarımda bile gri kaldık aglıyorum.

film kim biz kim.
  • hürriyet sinema sitesi filmi en altlara ve buna benzerleri filmi çok arka planlara (bilşinçli bir şekilde) atmışlar.!burada film güzel olmayabilir bir takım teknik kusurularıda olabilir, ama ben şahsen çok uzun zamandır böyle bir filmin çekilmesini istiyordum..sonuçta biri a şahsı veya b şahsı bunu düşünebilmiş kendini riske atmış,eminimki burada aşırı olumsuz yorumları yapanlar 'osmanlı son dönemi 'hain padişah'' edebiyatına inananlardır.
  • fıguranlar degıl ama
    hatunlar ozenle secılmıs??
    hele o kalede calısanlar
  • Devam devam tartışmaya devam
  • bu durmu düzeltmek için sen neyapıyorsun? önemli olan bu herkez eleştirmesni iyi biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

selam arkadaslar ben yarın Istanbula gelecegim. Hafta sonu bu filme gitmek istiyorum. tuzla pendik tarafında yer nerede bulabiliriz. online bilet alabilme şansınız var.mi.

Pendikte atlantis avm ve kurtköy de Viaport avm mevcut. Viaport tavsiyemdir.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.