Şimdi Ara

Fetih 1453 (2012) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.853
Cevap
2
Favori
77.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmi alakasızca kıyasa sokan yorumları dikkate almayın arkadaşlar. Ağar osmanlı düşmanı değilseniz filmden hoşlanacaksınız. Tabiiki şimdiye kadar izlediğim en film diyemem, kaldıki dersemde saçmalıktan öteye gitmez. Ne öve öve bitmeyecek kadar mükemmel ne de diğerleriyle kıyas yapıp kötülenecek kadar kötü. Önceki yorumumda da dediğim gibi, dünya geneli karşılaştırmayı bir kenara bırakıp Türkiye açısından kıyas yaparsak (bana göre) kendi alanında ülkemizdeki en iyi film diyebilirim.

Yani filmin açıklarını, eksikliklerini aramak için izleseniz bile hoşunuza gidecektir. (Tabii İslam ve Osmanlı takıntınız yoksa.) Takıntıdan kastım, askerler her birlikte tekbir getirdiği zaman garipsemek gibi..
  • 1 saniyesinde bile sıkılmadan tek solukta izledim. Kesinlikle tavsiye ederim
  • beyler ibb bu filme sponsordur bu film için büyük bütçe ayrılmıştır ibb önce belgesel çekmesini istemiş aksoydan bütçeyi ayarlayınca filme karar vermişler
  • En yakin zamanda izleyecegim,izleyici yorumlari genelde cok iyi..
  • Muro'dan sonra 2. Ailecek gidecegimiz film olacak bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarettaKerata

YAZIM ÇOK UZUN OLACAK !!

farkettim-k.

filmi bekliyorum bakalım gidip göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicksiz1i -- 17 Şubat 2012; 1:49:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontraktil

Filmi alakasızca kıyasa sokan yorumları dikkate almayın arkadaşlar. Ağar osmanlı düşmanı değilseniz filmden hoşlanacaksınız. Tabiiki şimdiye kadar izlediğim en film diyemem, kaldıki dersemde saçmalıktan öteye gitmez. Ne öve öve bitmeyecek kadar mükemmel ne de diğerleriyle kıyas yapıp kötülenecek kadar kötü. Önceki yorumumda da dediğim gibi, dünya geneli karşılaştırmayı bir kenara bırakıp Türkiye açısından kıyas yaparsak (bana göre) kendi alanında ülkemizdeki en iyi film diyebilirim.

Yani filmin açıklarını, eksikliklerini aramak için izleseniz bile hoşunuza gidecektir. (Tabii İslam ve Osmanlı takıntınız yoksa.) Takıntıdan kastım, askerler her birlikte tekbir getirdiği zaman garipsemek gibi..

İslam ve osmanlı takıntısı olanların yüzde doksanı türk değildir bence bu ülkede eminim yani ermeni yada rum kökenli yada odur insanları ayrıt etmem ama bu tarz birşeyi ermeni bir arkadaşım yazmış filmle ilgili sabah bu yüzden sinir etti beni sildim face den ne insanlar ya sevmiyorsan saygı duy şu topraklarda yaşıyorsunuz hala.

Edit:Bu arada o uyuz olduğum adama yazdım bunu herkes üstüne alınmasın yoksa gayet hıristiyan yada agonist türklerde var memlekette onlara yazmadım sadece o tarz insanlara yazdım diyebilirim tartışma çıkmasın diye editledim birde osmanlıyı herkes sevmeye bilir bunuda anlayışla karşılarım ki zaten o tarz insanlar bu filmide izlemezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gye_Baek -- 17 Şubat 2012; 1:57:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: punisher1616

quote:

Orijinalden alıntı: KarettaKerata

YAZIM ÇOK UZUN OLACAK !!

farkettim-k.

filmi bekliyorum bakalım gidip göreceğiz

Ben filmi beğenmedim kardeşim !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Görüntü-ses-efekt = 9
    Oyunculuk-oyuncu seçimleri = 5
    Mekan-atmosfer-aksesuar-giysi = 9
    Senaryo = 6
    Objektiflik = 4 (4 derken karşı tarafında haklı sebepleri var savaşmak için, bu hiç güzel yansıtılmamış)

En büyük eksi herkesin Türkçe konuşması.
    Ama görüntü olarak yapılmış en iyi Türk filmi...
    Genel notum 8 / 10

9+5+9++6+4=33
    33/5=6.6

:S
  • KEREM AKÇA; Türk sineması için bir milat olabilir diyor.

Sinema tarihinde David Wark Griffith, Cecil B. DeMille, David Lean gibi yönetmenlerle anılan tarihi-epik, savaş sahnelerinin görkemiyle tarihi hikayeyi iç içe geçiren bir türdür. Son dönemde ise fantastik ile birleşip ‘Yüzüklerin Efendisi’ üçlemesi ve “300” gibi temsiller vermiştir. Faruk Aksoy imzalı “Fetih 1453”, tarihi-epiğin Hollywood’daki modern örnekleriyle akrabalık kurmuyor belki. Ancak Türk sinemasında B sınıfında işlev vermesine alışık olduğumuz bu alana mensup ucuz eserleri dönüştürüp A sınıfına transfer ediyor. Yeni Çağ’ı başlatan İstanbul’un Fethi’ne Fatih Sultan Mehmet ve Ulubatlı Hasan hikayeleri üzerinden odaklanan bu milliyetçi bakışın getirdikleri, 70’ler Hollywood’unda olduğu gibi çoğu zaman hayallerimizin perdede canlanmasını sağlıyor. Lafın özü bu önemli tarihi olay ile ilgili proje üretme konusunda Hollywood’a çalım atan “Fetih 1453”, popüler Türk sinemasının milatlarından biri olarak kabul edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue Fox

quote:

Orijinalden alıntı: kontraktil

Filmi alakasızca kıyasa sokan yorumları dikkate almayın arkadaşlar. Ağar osmanlı düşmanı değilseniz filmden hoşlanacaksınız. Tabiiki şimdiye kadar izlediğim en film diyemem, kaldıki dersemde saçmalıktan öteye gitmez. Ne öve öve bitmeyecek kadar mükemmel ne de diğerleriyle kıyas yapıp kötülenecek kadar kötü. Önceki yorumumda da dediğim gibi, dünya geneli karşılaştırmayı bir kenara bırakıp Türkiye açısından kıyas yaparsak (bana göre) kendi alanında ülkemizdeki en iyi film diyebilirim.

İslam ve osmanlı takıntısı olanların yüzde doksanı türk değildir bence bu ülkede eminim yani ermeni yada rum kökenli yada odur insanları ayrıt etmem ama bu tarz birşeyi ermeni bir arkadaşım yazmış filmle ilgili sabah bu yüzden sinir etti beni sildim face den ne insanlar ya sevmiyorsan saygı duy şu topraklarda yaşıyorsunuz hala.

Edit:Bu arada o uyuz olduğum adama yazdım bunu herkes üstüne alınmasın yoksa gayet hıristiyan yada agonist türklerde var memlekette onlara yazmadım sadece o tarz insanlara yazdım diyebilirim tartışma çıkmasın diye editledim birde osmanlıyı herkes sevmeye bilir bunuda anlayışla karşılarım ki zaten o tarz insanlar bu filmide izlemezler.

zaten bu internet sitelerinde osmanlı ve islamiyet düşmanlığı yapanları halk içinde konuşurken görmezsin hocam. bunların ne olduğu belli çünkü. merak etme insanımız kimin gerçekte ne olduğunu bu forumdada halkın içindeykende biliyor. onlara cevap verip konuyu dağıtmak istemiyoruz. osmanlıya bir türk neden düşman olurki ? olamaz. osmanlı olmasaydı şuan oturduğumuz topraklarda türkler değil ermeniler ve yunanlılar olurdu biz en fazla azerbeycanda doğmuş olurduk herhalde. işte burdan çıkan sonuç o ermenilerin ve yunanlıların bunu bilmesi ve bu yüzden osmanlıya düşman olması. osmanlı olmasaydı şimdi istanbulda yunanlılar erzurumdada ermeniler fink atiyor olacaktı. kuyruk acıları bu yüzden sanırım.

• Bugün 14.53 seansına gittim.
    Ben beğendim, oyuncu seçimi hoşuma gitti sürekli aynı yüzleri görmekten bıkmıştım.
    9/10
  • @KarettaKerata

Vay be hocam film ile tum hevesimi kursagimda biraktin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-dokuzyüz

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Görüntü-ses-efekt = 9
    Oyunculuk-oyuncu seçimleri = 5
    Mekan-atmosfer-aksesuar-giysi = 9
    Senaryo = 6
    Objektiflik = 4 (4 derken karşı tarafında haklı sebepleri var savaşmak için, bu hiç güzel yansıtılmamış)

En büyük eksi herkesin Türkçe konuşması.
    Ama görüntü olarak yapılmış en iyi Türk filmi...
    Genel notum 8 / 10

9+5+9++6+4=33
    33/5=6.6

:S

• @KarettaKerata
    Hocam katılmamak elde değil ama çok yüklenmişsin en azından izlenebilir düzeyde diye düşünüyorum.
  • Benim filmi izleyenlere sormak istediğim bir soru var film objektif bakmışmı olaylara, yani bizans'ı nasıl yansıtmışlar direk kötü adam bunlar iyi adam türkler şeklindemi yoksa cennetin krallığındaki gibi 2 tarafıda eşit olarakmı göstermişler. Fragmanlara bakılırsa hiç objektif durmuyor benim en nefret ettiğim durumda bu. Eğer böyle bir filmse benim için çöp, isterse babamın oğlu çeksin. önce tarafsız olacaksınki dışırdaki insanlar saygı göstersin.
  • Arkadaslar sinema bolumune filme İMDb puanlamasi ile ilgili konu actim.Lutfen izleyen arkadaslar burada oy kullanmak yerine İMDb ye girip film icin oy kullansin, facebook sifresinizle giris yapip oy atabiliyosunuz lutfen oy kullanalim, en azindan bu guzel produksiyonu Top 250 icine sokup dunyaya tanitalim...Filmin Linki;

http://www.imdb.com/title/tt1783232/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayars -- 17 Şubat 2012; 5:35:49 >
  • Üşenmiyomusunz bu kadar uzun yazmaya, ben okumaya üşendim , giden 10 - 15 lira olsun , sonuçta bizim tarihimiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: c3b1r

Üşenmiyomusunz bu kadar uzun yazmaya, ben okumaya üşendim , giden 10 - 15 lira olsun , sonuçta bizim tarihimiz..

bu kadar.
  • Bugün 16:00 Seansına Forum İstanbul'dan aldım Mybilet.com'dan. Yorumlar falan %99 iyi okuduğum birkaç sitede. Hadi bakalım bizde görelim şu filmi.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.