Şimdi Ara

Nokia Açılmayan Telefona Yazılım,CFW Atma veya Türkçeleştirme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
7
Favori
173.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Smach kullanıcısına yanıt
    telefonuma phoneix den flash atmıştım sonra usb bağlantısı koptu bır cok phoneix yazılımı denedım fakat olmadı tel baglantıyı kesıyordu sureklı pc gorur gormez devre dısı bırakıyordu .
    ama senın anlattıgın bu yontem de tek seferde calıstı cok tesekkur ederım Allah razı olsun.
  • mrb 5130xpress music tele bende format atmaya çalışıyorum phonixi indirdim kurdum rm 495 797 fw yide indiridim ama 797 de prduct code 580133 fwsi yok neyse herhangi bir product code yüklemeye çalışınca şu hatayı alıyorum bu nedemek acaba

The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

başka başka fwleri denedikcede aynı hatayı alıyorm yardımlarınız için şimdiden tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: emressevimli

mrb 5130xpress music tele bende format atmaya çalışıyorum phonixi indirdim kurdum rm 495 797 fw yide indiridim ama 797 de prduct code 580133 fwsi yok neyse herhangi bir product code yüklemeye çalışınca şu hatayı alıyorum bu nedemek acaba

başka başka fwleri denedikcede aynı hatayı alıyorm yardımlarınız için şimdiden tşkler

telefonun açılıyormu ?
    phoneix telefona bağlantı kuramıyor. bu hatayı rom atmadan öncemi veriyor yoksa sonra mı veriyor. ilk yüklediğin sanırım yanlış rom du bü yüzden telefon boot etmiyor.
    telefonun rom dosyasını internette sitelerden bul. phoneix sanırım kendi içinden artık desteklemiyor. nokia rom indirici program vardı adını hatırlayamadım şimdi onla indirip phoneix ile yukleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smach

quote:

mrb 5130xpress music tele bende format atmaya çalışıyorum phonixi indirdim kurdum rm 495 797 fw yide indiridim ama 797 de prduct code 580133 fwsi yok neyse herhangi bir product code yüklemeye çalışınca şu hatayı alıyorum bu nedemek acaba

telefonun açılıyormu ?
    phoneix telefona bağlantı kuramıyor. bu hatayı rom atmadan öncemi veriyor yoksa sonra mı veriyor. ilk yüklediğin sanırım yanlış rom du bü yüzden telefon boot etmiyor.
    telefonun rom dosyasını internette sitelerden bul. phoneix sanırım kendi içinden artık desteklemiyor. nokia rom indirici program vardı adını hatırlayamadım şimdi onla indirip phoneix ile yukleyebilirsin.

Evet telefon açılmıyor firmware güncellerken kapandı şimdi hiç açılmıyor rom atmak için hangi programı kullanıyordunuz hatırlarsanız paylaşımınız bekliyorum

• quote:

Evet telefon açılmıyor firmware güncellerken kapandı şimdi hiç açılmıyor rom atmak için hangi programı kullanıyordunuz hatırlarsanız paylaşımınız bekliyorum

navifirm adlı programla telefonuna uygun romu product koduna gore indir. sonra ilk konudaki adımları izleyerek phoneixle kur. umarım sorunun çözülür.
  • Konu çok işime yaradı, teşekkürler.
  • Flashing started
    Creating product data items list
    Product data items list created
    Backup not required
    Flashing phone
    Initializing
    Scanning image files...
    Waiting for USB device...
    ERROR: Failed to set phone to flashmode
    Flashing phone
    Initializing
    Scanning image files...
    ERROR: Failed to set phone to flashmode
    Flashing phone
    Initializing
    Scanning image files...
    hep burada kalıyor ya lütfen yardım edin :/
    sonrada HRESULT 0x8401f141 (-2080247487) bu hata geliyor :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hammerlein -- 23 Mayıs 2014; 19:15:38 >
  • MERHABA
    6220C Yİ Nokia Suite İLE UPDATE EDERKEN KAPANDI VE AÇILMIYOR RM-328 CFW VE HANGI PROGLAMLA YUKLENECEGI KONUSUDNA YARDIMINIZI RICA EDERIM
    ELİMDE HİÇ BİR DOSYA YADA YAZILIM BULUNMAMAKTA
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

MERHABA
    6220C Yİ Nokia Suite İLE UPDATE EDERKEN KAPANDI VE AÇILMIYOR RM-328 CFW VE HANGI PROGLAMLA YUKLENECEGI KONUSUDNA YARDIMINIZI RICA EDERIM
    ELİMDE HİÇ BİR DOSYA YADA YAZILIM BULUNMAMAKTA

google dan jaf la yukleme işlemi ile sorun giderildi
  • Beyler uzun ugraslar sonunda bir çok sorunu çözdüm sırf başka arkadaşlarında zamanı boşa gitmesin diye yazıyorum. Eminim bilenler için çok basit ayrıntılar ilk defa deneyenler için zulüm gibi gelmekte.

1. Phoenix ile RM-XXX firmware dosyası indirince hata veriyor. Dosyayı bulamıyor [indirdiyseniz silin]
    2. Gerekli olan dosyayı Nokia Data Package Manager ile indirin hiçbirşeye ellemeyin bu sefer gerekli dosyayı otomatik görecek ... [üç nokta olan kısıma tıklayarak rahatca gerekli yazılımı seçebileceksiniz.

3. herkesin karşılaştığı hata HRESULT 0x8401f141 (-2080247487) ÇÖZÜMÜ
    BU UYARININ SEBEBİ TELEFONUN DRİVERI PC YE YÜKLENEMEMESİDİR: BU DURUMU AŞMANIN İKİ YOLU
    1-TELEFON HİÇ AÇILMIYORSA NOKİA OVİ SUİTE KURARAK TELEFONU PC YE TANITIN [OVİ SUİTE OLMASI ÖNEMLİ HER TELEFONUN DRİVERINI KURUYOR]
    2- TELEFON AÇILIYORDA KİLİT KODU İSTİYOR VE SİZDE BİLMİYORSANIZ [112 ACİL ARAMA YAPIP 2-3 SANİYE BEKLEYİP ARAMA YAPMADAN KAPATIN
    BU HAREKETİ İKİ DEFA YAPINCA TELEFONUN DRİVERI OTOMATİK KURULACAK AMA DİKKAT EDİN SAKIN HA ARAMAYIN

BATARYANIZI TELEFONDAN ÇIKARTIN AMA ELİNİZİN ALTINDA DURSUNKİ LAZIM OLACAK; telefon kilitli yada hiç açılmayan bir cihaz ise, usb kablonuz PC ye takılı dursun ancak telefonu takmayın..

normal işleme devam edin SW Reset yada "Refurbish" e tıklayın uyarı geldikten sonra

1- kabloyu telefona takın
    2 -bataryayı seri bir şekilde telefona takın ve aynı anda açma kapama tuşuna basın
    3-sonra ekrandaki uyarıyı ok leyin

YAZILIM OTOMATİK YÜKLENMEYE BAŞLAYACAKTIR.

2 gün sonunda belki 10 farklı hata aldım ancak bu şekilde telefonu flash ladım. Umarım yardımcı olmuşumdur

Not: Büyük harflerle yazdıgım kısım gerçekten çok önemli yanlış anlaşılmaz umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nepjua -- 19 Eylül 2014; 2:16:51 >

• Phoenix ve Data Manager 'in güncel linkleri lazım yardımcı olur musunuz ?

edit : 4shared.com dan buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknt -- 29 Mart 2015; 15:49:07 >
  • Bilgisayar telefonu görüyor ancak sadece nLoader mode da. Phoneix programı tanımıyor telefonu. nLoader mode ne demek. Telefonda sadece Nokia yazısı gidip geliyor o kadar. Yardımcı olur musunuz? Telefonu PC ye tanıtmam lâzım. Mümkün olan bütün programları kurdum ama olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler benim E55'e *#7370# ile format atmak istedim. Güvenlik kodunu girdikten sonra format atmadığı gibi şu ekranda kaldı. Hiçbirşey yapamıyorum. Napacağız şimdi?
     Nokia Açılmayan Telefona Yazılım,CFW Atma veya Türkçeleştirme
  • kardeş elimde nokia 225 var brick oldu bu phoenix de bulamıyorum firmwaresini nasıl halledebilirim?
  • Arakdaşlar data manager ı online olarak kullanabilmem için bana isim parola soruyor ne yazacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.