Şimdi Ara

'aşırı kafaya takmak.' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
7
Favori
101.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • manwes msnenme ekledım seni acil gorusmek istıorumm bu konu hakkında şimdiden teekurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: manwex66

ya burdaki insanların çoğu başına gelen kötü bişeyi kafaya takıyor o yüzden mutsuz oluyor.benim durumum daha vahim heralde ben cok aptal cok saçma şeyleri kafaya takıyorum nedense ve o şeyi aklımdan uzaklaştıramıyorum bitürlü.mesela bilgisayarda klasörlerin resmlerin karmakarışık olması gibi bişeyi kafa taktımmı aylarca aklımdan uzaklaştıramıyorum mutsuz oluyorum.insanlarla konuşurken arkadaşlarımla beraberken falan hiçbişeyim kalmıyor bunlar aklıma gelmiyor fakat yalnız başıma kaldımmı bu düşünceler kafamı yiyip bitiriyor beni mutsuz ediyor.hani hepimizin küçüklüğünde olmuştur bazı istemeden kötü sözler söylerdik içimizden yatmadan önce sora allam töbe töbe allam töbe töbe aklıma girmiş töbe töbe deriz yinede aynı lafı içimizden söyler yine töbe töbe derdik işte bende bu durumun baya ilerlemiş hali var ne kadar düşünmemek unutmak istesemde o şey aklıma giriyor son bikaç aydır.burda bu durumu yaşamış bazı arkadaşlar güzel tavsiyeler vermişler hepsini uyguluycam yeni tavsiyeleri olan varsada bekliyorum

msenenı verırmısın bu konu hakkında gorusmek ıstıorummm

• Kendini dinlemen lazım,kendinin psikoloğu olman lazım.Ben ne istiyorum,amacım ne,neden uğraşıyorum,neden böyle gelişiyor olaylar,işte ne yapmam gerekir vs gibi bir sürü şey her insanın kafasında olan sorunlardır.Yaşam stilini değiştirmek biraz fark yaratabilir.Asosyal olmamak gerek içine kapanmaman lazım.Bir parka git eline kağıt kalem al kendinle dertleş.İnan bana çok faydasını göreceksin.
  • OFF ÇOK KÖTÜ Bir durum hayattaki en büyük sorunum bu başka sorunum yok
  • bi ara ne güzel takmamaya başlamıştım
    hayatımı yaşıyordum son bi kaç gündür tekrardan başladı
    türkiye'yi özledin diyor bazı arkadaslar
    mantıklı fakat bence özlenen türkiye değil insanlar
    kız arkadasımın sesını duyduktan sonra oldu bu olaylar yaptıklarımdan ettıklerımden pısman olmaya basladım
    yuzune bakacak yuzum kalmadı sureklı bu durum aklımda dolanıp duruyor
  • quote:

ya burdaki insanların çoğu başına gelen kötü bişeyi kafaya takıyor o yüzden mutsuz oluyor.benim durumum daha vahim heralde ben cok aptal cok saçma şeyleri kafaya takıyorum nedense ve o şeyi aklımdan uzaklaştıramıyorum bitürlü.mesela bilgisayarda klasörlerin resmlerin karmakarışık olması gibi bişeyi kafa taktımmı aylarca aklımdan uzaklaştıramıyorum mutsuz oluyorum.insanlarla konuşurken arkadaşlarımla beraberken falan hiçbişeyim kalmıyor bunlar aklıma gelmiyor fakat yalnız başıma kaldımmı bu düşünceler kafamı yiyip bitiriyor beni mutsuz ediyor.hani hepimizin küçüklüğünde olmuştur bazı istemeden kötü sözler söylerdik içimizden yatmadan önce sora allam töbe töbe allam töbe töbe aklıma girmiş töbe töbe deriz yinede aynı lafı içimizden söyler yine töbe töbe derdik işte bende bu durumun baya ilerlemiş hali var ne kadar düşünmemek unutmak istesemde o şey aklıma giriyor son bikaç aydır.burda bu durumu yaşamış bazı arkadaşlar güzel tavsiyeler vermişler hepsini uyguluycam yeni tavsiyeleri olan varsada bekliyorum

aylarca aklından uzaklaştıramadığın sadece klarösor resmler karısık olması mı sadece bunları istedıgın giibi duzenlesen dahi aklına geglıyormu?? gununun ne kadarını meşkul edıyor bu düşünce yoksa taktıgın şey kısa suruyor yerıne baska birşeylerımı takıosun ??bir şeye ne kadar takılı kalıosun senin icin luzuzmlu gordugun şeylerremı takıosun ??? takmamak elınde olmuyor mu hergun taktıgın birşeyler oluyor mu ?? taktıgın şeyi halledınce rahatlamıomusun?? soyledıgın şeylerden pişmanlık mı duyuyosun ? yazdıkların tam net degıll acıklmama yaprsan sevınırım şimdıkı durumun nasıll????

• Bu lanet durum bende de var maalesef. Geçen senelerde fazla bir etkisi olmuyordu ama sınav dolayısıyla bu sene etkilemeye başladı iyice. Bazen otutup kafayı sıyırıyor muyum diye düşünüyorum. İnşallah sınavla alakalıdır da sınavdan sonra düzelirim.
  • Eğer aşırı derecede şikayetçiyseniz bu bir hastalık arkadaşlar tedavi olmanız gerek. İsmide Obsesif Kompulsif Bozukluğu gibi bişeydi. Bir ara bende çok kafama takardım bazı olayları özellikle aşık olduğunuz zamanlarda yani duygusal anlamda birşeyler yaşadığınızda etkisi artıyor.
  • ula tam benlık konuda okumaya zamanım yok evı temızlııyım mısfaır gelecek hadı kalın sağlıcakla :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

quote:

Orijinalden alıntı: the_Legend..

öncelikle herkese merhaba...

çok düşünmenin bir ürünü olan "aşırı kafaya takmak", benim rahatsız olduğum durumlardan biridir.
    herhangi bir olayı günlerce unutamamak, sizi huzursuz etmek, o andan keyif alamamak demektir.
    beyninizde her an o düşüncenin izleri dolaşır. kendinizi ondan uzaklaştırmak isteseniz de, başaramazsınız.
    gözlerimin açık olduğu her dakika aynı şeyi düşünüp huzursuz olmak, yeni çözüm yollarını aradıkça işin içinden çıkamamak gerçekten çok rahatsız edici.

biraz kararsız yapıda olmamın bunda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. kararları vermek için geciken her saniye, sizin o kararı "kafaya daha fazla takmanıza" sebep vermekte.

kafa hiç boş olamıyor. her an bir düşüncede. hele ki, olumsuz bir olay ile uğraşılıyorsa cidden çok yazık.

sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi, varsa önerilerinizi alabilir miyim?

Müthiş bir konu aynı problemi yaşıyorum. Çözümü şu ki o olaydan uzaklaşmak hayatını değiştirmekle çözülür ben maddi durumum yüzünden bunun üstesinden gelemiyorum birde tek çare uzaklaşmak...seni anlayan bir insanla vakit geçirmen lazım ki günümüzde insanlar düşünmeye bile üşeniyorlar herkes bencil bi durumda...

İnsan dediğin varlık etrafındaki insanları düşünmeli anlamalı ....

Bende de aynı sorun var. Fakat neyse ki tam da bahsettiğin gibi birisi var yanımda ve herşeyi konuşabiliyorum. Bence de en kolay çözümü budur.

• bendede var aynı sorun
  • bende başağım bende de vardı ama çok dua ettim,cenabet gezmemeye çalıştım insanlara verdiğim önemi azalttım biraz,herşeye iyi bakmaya çalıştım iyi bir de dost buldum herşey tamam oldu.
  • şimdi ben derdimi anlatyımda sizde takılırmı takılmazmı siz karar verırsınz.
    bnm cok yakn komşu kızı arkdsm vrdı bundn 2ay öncesıne kdr.yedgmıs içtgmıs ayrı gtmes.tam br sırdaştk.onun için hersyı göze aldm.ona gelen her kötülgn onune gectm.cokta cesaretlı sinirlı kvgcı bı potansıyele shbm.nese.arkdsm sevglısındn kötü bi sekılde ayrıldi.cok sülüodu aglıodu.onunla bıle agladgm oldu.o zmnlr cocukluk aşkımı bulmuştm facede onunla konusuordum.aklıma cocukluk aşkımın arkadsını arkdsma ayarlamak geldı.nese tnısıldı fln hersey zmnla düseldi ve dostumun mutlu olması bnıde mutlu ettı.cocukluk askımı cok baska svdm ben ona sonsuz gvnm vrdı.dostum ortama grdgnde gvnsızlık verdı.vede bu gvnszlıgnı düzeltmk ıcın bnıı kullandı.ynı npsam etsem cocuklk aşkıma ytştrmış.ben onu hc bı skılde üsmek istemem.svglmle ayrıldm dmştm cnkü üsülmesn dıe.grştgmu hersyı anltmışş.bn sdce o üsülmesn dıe bılsın ıstememıstm aslnd.yksa svglmı svıordm.dostumda benı heep svglmden sogutmaya bşldı.kndı aklım ykmuş gibi bnmd düşüncelerm dgsti.snra bır gun dostum dedgm o serefisz 2gun luk svglısıne benıı sattgnı sdce 1yanlışıkla atılan msjda ortaya koydu.vede cocuklk aşkm bana hersyı anttı.hep snı kötüledi.allttan alttan bana bişiler sezdirmeye clıştı dedi.bn dostuma cok fena cttm.ıntıkamımı fena alıcktm.bana yptklrnın aynısını ona yapıcktm hemde cok acı bı sekıld.svglsıne msj attm.grşlm dıe.mantklı düşününce ynına kar kalsın nbym dedm.ve ben bunlrı ögrndktn snra muhhbtı kestm hepsınle.snra cocukluk aşkımda svglıme yalan ynlış seyler konusms.hem bnm ynmd oldu,snrada o dostum dedgm serefsiz e ınanıp cocuklgnun beraber gectgı ınsana inanmadı.çoucuklk arkdsm dedgm insan sımdı düşmanım oluck o dostuma krdesm dıo şimdi.vede aynı sehırde otrmuors.arkdsınla oda buraya gelıo yanı bıs beraberıs sen olmasn da beraber kldık demek ıstıolr.nrmld onlrının tanısmalarının ımkanı yoktu.istanbul buraya 3saat uzaklıkta.vede bıs oncedn bu shırde otrmuoduk.cocukluk aşkım dedgm o ınsanla ıstnbulda aynı apartmanda otururdk.nerdeeeeen nereye ve bu kazık bnm canımı cok kötü ykıo.o nu öldürene kdr dövebılırdımde yaparmda ama gınede içim el vermıo hala şoktaym.svglmle dvm edıorm ve mutluyuz ama bu kazık ama acayp ders oldu.ve aklımdnda kolay kolay cıkıcaga bensemıo. insanlr o kdr iki yüslüki.ben kötüyüm ama iiyilıgm tutumuda ffzla enayı oluorm ben.herkesı kndım gıbı snıomşm ne safmşm.insanlr kıskanc fesat.okdr profösyonel olmşlrkı şaşırırm.ama artk gözümü açtm.kndı yolumu çizdim.mutlu olmaya clısıcm..:S

• bu o kadar kötü bişeydir ki hele ki özel bişeyi kafanıza takarsanız okuduğunuz a=b gibi oldukça temel bişeyi dahi anlamayıp dakikalarca önünüzdeki defter kitaba boş boş bakmanıza ve hiçbişey öğrenmeden ders başından kalkmanıza ve vizesinden 86 aldığınız dersin finalinden 00 gibi bişey almanıza sebep olabilir, bu halde derslerinizi mükemmel vaziyetten berbat vaziyete düşürebilirsiniz ondan sonra da kendi kendinize ben gerizekalı mıyım diye sormaya başlarsınız aslında o kafanızı taktığınız şey gerçekleşse ya da artık o kafaya taktığınız şeyin olma olasılığı sıfır olsa muhtemelen acayip rahatlayıp bir anda müthiş bir atak yapacaksınız ki siz dahi şaşıracaksınız buna, tecrübelerim var.
    Allah kimseyi hayırlısıyla bu hale düşürmesin bana da tez zamanda o atağı görmeyi nasib etsin hayırlısıyla.
  • quote:

obsesif kompulsif var sende. takıntı yani.

o dediğin tövbe etme olayı ise dini takıntı kategorisine giriyor.

yapman gereken şey, içinden küfretsen de bunun bi zararı olmadığını, çünkü istemeden küfrettiğini, yani tövbe etmen gerekmediğini bilmek. kendine böyle telkin etmelisin.

fakat genelde bir takıntının yerini başka takıntı alır, o düzelse de başka takıntın başlar.

bende de var, ondan biliom

• beyler bende bugün anladım bende çoğu şeyi kafaya takıyorum ve bunun bana zarar verdiği düşüncesindeyim. bu durumun çözümünü bulan oldu mu? ne yapmak lazım acaba? Şu 2 günlük dünyada böyle gereksiz şeylerle kafamı meşgul edip kendime zarar verdiğim için üzülmeye başladım kendime sizce ne yapmalıyım? lütfen dalga geçmeden ciddi yorumlar yazın.
  • Koca forum bi çare bulamadik şu işe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorunu yaşıyorum yine bi endişe ve bunalım krizindeyken konuyu gördüm HORTLASIN ..
    ya bu nasıl bi düşünce nasıl bir yapıdır anlayamıyorum aynı olay benimde arkadaşlarımında başına geliyor diğerleri hiç birşey yokmuş gibi eğleniyor gülüyor hayatına devam ediyor ama ben neredeyse kahrediyorum kendimi .. düşünüyorum düşündükçe daha kötü oluyorum bazen öyle çaresiz hissediyorum ki midem sıkışıyor . . yaşadığım bir olayı günlerce düşünüp şunu niye yapmadım ki niye şunu söylemedim ki ya da niye tepki göstermedim ki diye düşünüp düşünüp kendimi kahrediyorum ..aciz ve zayıf hissediyorum ..gelecekte de sürekli başıma gelecek ve ben herzaman böyle çaresiz ve mutsuz kalacakmışım gibi geliyor ..
    adına ANKSİYETE deniyor bu hastalığın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karapapakk -- 26 Eylül 2013; 10:24:24 >
  • takam kafana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.