DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SİSTEM GERİ YÜKLEME .BU TARTIŞMAYA SON VERİRMİSİNİZ
35
Cevap
0
Favori
35.342
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> SİSTEM GERİ YÜKLEME .BU TARTIŞMAYA SON VERİRMİSİNİZ
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2315 Mesaj
  21 Temmuz 2009 08:27:58
  Değerli ustalarım.Ben Eczanede çalışan bir arkadaşımıza ,eczane programı çalışmadığı için Sistemi geri yükleyelim dedim.Sistemi geri yükledik.Program çalıştı.Fakat arkadaşın idda ettiğine göre programın bilgisayara kaydettiği bilgiler yok.
  .internette araştırdığım kadar sistemi geri yüklemekle bilgisyara sonradan kaydettiyin bilgiler kaybolmaz.
  Burada ben kendimi suçlu hissetmeye başladım.Çünkü adamın kayıt bilgileri gitmiş.
  konuyla ilgili bilgi vermeniiz rica ederim  _____________________________

 • Yüzbaşı
  843 Mesaj
  21 Temmuz 2009 08:34:38
  sistem geri yükleme PC nizi seçmiş olduğunuz bir tarihte çalıştırmanızı sağlar..yani o tarihte pc nizde ne varsa pc o şekliyle çalışır...bir nevi zamanda yolculuk gibi...mesela: şimdi ben kalkıp zamanda yolculuk yapsam ve 1820 yılına gitsem uçakla yolculuk yapamam..çünkü o tarihte henüz uçak yolculuğu yoktu...1820 yılında ne varsa onları görürüm...ama tabi 1820 ye gittikten sonra yaşayacağım herşeyi hafızama kaydedebilirim...normal olarak yaşantıma devam ederim...umarım yardımcı olmuşumdur.


  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingeniatorem -- 21 Temmuz 2009; 8:42:41 >
  _____________________________

  asus m2npv-mx...amd3800x2...hı-level 512 mb 667...256/512 saphire...samsung 250gb 7200 rpm sata2...samsung 94 bw
 • Yarbay
  2315 Mesaj
  21 Temmuz 2009 08:44:29
  Şimdi kardeş diyelim ki,bugün ben masaüstüne bir dosya attım.içinde çeşitli bilgiler var.sistemi geri yüklemekle masaüstünde attığım o bilgiler gider mi?


  _____________________________

 • Yüzbaşı
  843 Mesaj
  21 Temmuz 2009 08:47:29
  diyelim bugün masaüstüne bişeyler attın... ve 20 temmuz 2009 tarihine geri yükledin(yani düne geri yükledin)...bugün masaüstüne atmış olduğun şeyler pc de görünmez...dün pc yi nasıl bırakmışsan o haliyle önüne gelir...yani dün itibariyle kaydedilmiş bilgiler karşına gelir...21 temmuz da yaptığın hiçbirşeyi göremzssin..


  _____________________________

  asus m2npv-mx...amd3800x2...hı-level 512 mb 667...256/512 saphire...samsung 250gb 7200 rpm sata2...samsung 94 bw
 • Yarbay
  2315 Mesaj
  21 Temmuz 2009 09:17:01
  Başka bir fikri olan yok mu?


  _____________________________

 • Yüzbaşı
  843 Mesaj
  21 Temmuz 2009 14:22:38
  Sistem Geri Yükleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar: Sistem geri Yükleme çok faydalı bir işlem olmakla birlikte size yanlış kullanıldığında zararda verebilir. Bahsedilen zarar veri kaybıdır. Diyelimki Sistem geri yükleme noktası oluşturdunuz. Sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra internetten veya CD den bilgisayara yeni veriler aktardınız. Yüklediğiniz bir program yüzünden XP zarar gördü. Hemen aklınıza aldığınız sistem geri yükleme noktası geldi ve sistem geri yükleme yaptınız. Büyük ihtimalle sistem geri yükleme noktası oluşturduktan sonra bilgisayara aktardığınız veriler silinirken, sildiğiniz verilerin geri döndüğünü göreceksiniz. Büyük ihtimalle diyorum çünkü bazen veri kaybı yaşanmayabiliyor. Sebebini tam anlayabilmiş değilim. İşte bu veri kaybını önlemek için yapamamız gereken sistem geri yükleme işleminden önce sistem geri yükleme noktası aldığınız zamandan sonraki verileri sistem geri yükleme yapmadan yedeklemenizdir. Bu sayede veri kaybı yaşamamış olursunuz. (Diyelimki yedek almadan sistemi geri yüklediniz ve veri kaybı yaşadığınızı gördünüz. O zaman yapmanız gereken son geri yüklememi geri al seçeneğini işleme koymaktır. Bu işlemi aşağıda ayrıntılı olarak anlattım) Sistem geri yükleme noktasına geri dönmek içinde bazı şartlar vardır. Mutlaka hergün XP düzgün iken yeni bir sistem geri yükleme noktası oluşturmalısınız. En önemlisi günde sadece 1 defa sistem geri yükleme noktası oluşturmalısınız. Eğer aynı gün 2 tane yada daha fazla sistem geri yükleme noktası oluşturursanız XP hasar gördüğünde ve oluşturduğunuz sistem geri yükleme noktasına geri dönmek istediğinizde başarısız olursunuz. (%90 başarısızlıkla sonuçlanıyor). İşte bu sebeplerden günde sadece 1 tane geri yükleme noktası oluşturunuz. Zaten oluşturduğunuz geri yükleme noktası XP normal çalışıyorken oluşturmuşsunuzdur ve tekrar aynı gün bir tane daha oluşturmak mantıksızdır.  _____________________________

  asus m2npv-mx...amd3800x2...hı-level 512 mb 667...256/512 saphire...samsung 250gb 7200 rpm sata2...samsung 94 bw
 • Yüzbaşı
  285 Mesaj
  21 Temmuz 2009 14:56:21
  bende sistem geri yüklemeyi oldukça fazla kullanırım ingeniatorem ark ın söyledikleri dogru birde sistemi geri yükledikten sonra tekrar bir sonraki güne yüklenmiyormuydu ben mi yanlış hatırlıyorum?


  _____________________________

 • Yarbay
  4138 Mesaj
  22 Temmuz 2009 01:26:06
  Sistem Geri Yükleme hangi tür dosyaları değiştirir?
  Geri Yükleme, bilgisayarınızdaki Windows sistem dosyalarında, kayıt defteri (Bir bilgisayarın yapılandırmasına ilişkin bilgilerin bulunduğu depo) ayarlarında ve yüklü programlarda değişiklik yapabilir. Ayrıca, bilgisayarınızdaki komut dosyalarını, toplu iş dosyalarını ve diğer yürütülebilir dosya (Bir sözcük işlemci, oyun veya farklı Windows kısımları gibi bir programı başlatan bilgisayar dosyası. Yürütülebilir dosyalar genelde .exe dosya adı uzantısı ile tanımlanır.) türlerini de değiştirebilir. Belgeler, e‑posta, fotoğraflar ve müzik dosyaları gibi kişisel dosyalar değiştirilmez.
  Örneğin, dijital fotoğraf makinesinden alınan fotoğraf gibi kişisel bir dosyayı Cuma günü karşıdan yükler ve ardından bilgisayarınızı iki gün önceki, yani Çarşamba günkü duruma geri yüklerseniz, fotoğraf bilgisayarınızda kalacaktır.
  Ancak, Cuma günü fotoğraf bir görüntüleme programı yükler ve ardından bilgisayarınızı iki gün önceki, yani Çarşamba günkü duruma geri yüklerseniz, Sistem Geri Yükleme programı kaldırır ve fotoğrafları görüntülemek için bu programı kullanamazsınız.

  • Sonuç olarak bu eczane programının bilgisayara kaydettiği bilgiler duruyordur fakat bu bilgiler bu programın kayıt defterinde olmadığı için ulaşılamıyor olabilir. Bu durum bazı yardımcı programlarla veya elle bu kayıtlar girilerek düzeltilebilir. Bu kayıp olan kayıtları, bu programın otomatik tanıması da kendiliğinden mümkün olabilir veya bazı tarama tanıma seçenekleri seçilerek bu kayıtların tekrar işlenmesi sağlanarak (yedek alma - yedekten geri alma) kayıtların kullanılabilir duruma gelmesi mümkün olabilir.


  _____________________________

  "Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
 • Çavuş
  57 Mesaj
  22 Temmuz 2009 09:22:59
  yada sistem geri yüklemeden son geri yüklemeyi geri al de öyle dene

  ama benim bildiğim kadarıyla exe ler ve yüklenen prolar gidiyor yalnız verilerde bi kayıp yaşamadım


  _____________________________

  tek dileğim mutlu olman gülüm, ama benimle mutlu olursan süper olur...
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  22 Temmuz 2009 11:03:14
  Silinmez.


  _____________________________

  Ctrl + W
 • Yarbay
  2018 Mesaj
  22 Temmuz 2009 12:19:03
  Geri yüklemede "BELGELERİM", "RESİMLERİM", "VİDEOLARIM", "MÜZİĞİM" vs. gibi kişisel klasörlerdeki bilgilerin dışında tüm bilgiler geri tarihe yüklenir. Ayrıca "MASAÜSTÜ" de geri yüklenir.

  Bundan yola çıkarsak herhangi bir programın veri tabanı veya dataları da geri yüklenmiş olur. Yani Eczacı arkadaşın dataları da önceki tarihe geri yüklenmiş oldu.

  mühendis48'in de yazdığı gibi "Önceki Geri yüklememimi geri al" yapıp durumu düzeltebilirsiniz. Datalar geri gelir. Daha sonra da programcıya başvurup programın düzeltilmesini sağlayabilirsiz.

  Benim tavsiyem eczacı arkadaşın Programı yüklettiği programcıya Datalarını programın kurulu olduğu diske değil de farklı bir diske koydurması. Böylelikle örneğin programın kurulu olduğu C diskini geri yükleyip, dataların bulunduğu D diskindeki dataları korumuş olursunuz.
  Ayrıca mutlaka ama mutlaka düzenli olarak program datalarının YEDEĞİ alınmalı.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiboldon -- 22 Temmuz 2009; 12:22:01 >
  _____________________________

 • Yarbay
  4333 Mesaj
  22 Temmuz 2009 12:38:57
  benim kurulu olan oyunum bile saveleri ile birlikte uçtu gitti katılıyorum gidiyo hemde cod 4 gibi bi oyun uçtu be


  _____________________________

 • Yüzbaşı
  645 Mesaj
  22 Temmuz 2009 16:47:48
  sistem geri yüklemede gitti dediğiniz programlar (hani kullanamadıklarınız) c program files içinde duruyo. sistem onları silmiyo. sacred oyunu sayesinde görme fırsatım oldu. bir gün sonra oyuna girememe sorunu vardı. bir müddet çözemedim sürekli sistem geri yükleme yaptım. her geri yüklemeden sonra oyunu tekrar kurduğumda c diskinin doluluğunun iyice arttığını farkettim. her kurduğum programdan 3-4 tane vardı program fileste yani yaptığım sistem geri yükleme sayısı kadar. dolayısıyla hiçbir şeyin silindiği falan yok ama kullanılamaz duruma gelir mi gelmez mi bilemem...


  _____________________________

 • Yüzbaşı
  284 Mesaj
  22 Temmuz 2009 18:01:24
  Herkesinde belirttiği gibi sistem geri yüklemede eski bir tarihe ayarlarsan; bilgisayarda eskiden hangi veriler varsa hepsini aynı şekilde karşında görürsün,yani silinmez.Ama bu bütün veriler için geçerli mi tam olarak bilmiyorum. Arkadaşına bu yazılanları göster ve böylece kanıtlarsın


  _____________________________

 • Yarbay
  4333 Mesaj
  22 Temmuz 2009 18:13:04
  valla yukarda yazdım ben cod4 gibi bi oyun gitti bende didik didik ettim bulamadım ama


  _____________________________

 • Yarbay
  5712 Mesaj
  22 Temmuz 2009 18:41:09
  cod 4 program şeklindedir yüklenir..... veri dosyaları o şekilde değildir

  hatta cod 4 yükleyinde sistem geri yükleme yerinde yüklenen programın adı da yer alır.....

  arkadaşınızın programı ile alakalı dosyalar ise vede o sistem tarihinden sonra program yüklenmiş ise..ki sizinki o şekilde değil ....
  program silineceğinden dolayı verilerde kaybolabilir....yalnız şu var bilgiler programın içerisinde yer alıyor ise ...
  arızalı programı sistem geri yükleme yaparak çalıştırmış iseniz program eski haline döndüğünden dolayı silinmiştir...

  fakat diğer bir şekilde veriler programdan bağımsız ise ise kesinlikle silinmez ...


  öneri :

  sitem geriyüklemeyi geri alarak pc yi o bozuk haline getirin ... sonrasında kaybolan verilerin olduğu klasörü yedekleyip .. tekrar çalışan zamana geri yükleyin ve o dosyaları ait olduğu yere atın
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 22 Temmuz 2009; 18:46:19 >
  _____________________________

  SAMSUN_ATAKUM
  (: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq
 • Teğmen
  157 Mesaj
  22 Temmuz 2009 20:50:23
  bakınız windows derki:

  quote:

  Sistem Geri Yükleme, daha önceki bir tarihe ait sistem dosyalarını bilgisayarınıza geri yüklemenize yardımcı olur. Bu, e‑posta, belgeler veya fotoğraflar gibi kişisel dosyalarınızı etkilemeden bilgisayarınızdaki sistem değişikliklerini geri alma yoludur.
  Bazen, bir program veya sürücü yüklemesi bilgisayarınızda beklenmeyen bir değişikliğe veya Windows'un kararsız davranmasına neden olabilir. Genellikle, programı veya sürücüyü kaldırmak sorunu giderir. Kaldırma işlemi sorunu gidermezse, bilgisayarınızın sistemini her şeyin düzgün çalıştığı önceki bir tarihe geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızda düzenli aralıklarla geri yükleme noktaları oluşturmak ve kaydetmek için Sistem Koruma adındaki özelliği kullanır. Bu geri yükleme noktaları, Windows'un kullandığı kayıt defteri ayarları ve diğer sistem bilgileriyle ilgili bilgileri içerir. Ayrıca, geri yükleme noktalarını el ile de oluşturabilirsiniz.
  Sistem Geri Yükleme, kişisel dosyaları yedeklemeyi hedeflemediğinden, silinmiş veya hasar görmüş bir kişisel dosyayı kurtarmanıza yardımcı olamaz. Kişisel dosyalarınızı ve önemli verilerinizi bir yedekleme programı kullanarak düzenli olarak yedeklemelisiniz.


  Sistem Geri Yükleme'nin yaptığı değişiklikleri geri alabilir miyim?
  Evet. Sistem Geri Yükleme'yi her kullandığınızda, işleme devam edilmeden önce bir geri yükleme noktası oluşturulur; böylece sorununuz giderilmezse değişiklikleri geri alabilirsiniz. Sistem Geri Yükleme'yi bilgisayar güvenli moddayken kullanırsanız, geri yükleme işlemini geri alamazsınız. Ancak, Sistem Geri Yükleme'yi yeniden çalıştırarak, varsa farklı bir geri yükleme noktası seçebilirsiniz.


  Sistem Geri Yükleme neden FAT32 disklerini korumuyor?
  Sistem Geri Yükleme FAT32 disklerini ve diğer FAT disklerini korumaz, çünkü FAT diskler gölge kopya kullanılmasını desteklemez. Gölge kopyalar belgelerde ve sistem dosyalarında yapılan değişiklikle ilgili bilgileri içerir. Gölge kopyalar NTFS dosya sistemini gerektirir. Bu Windows sürümünde, Sistem Geri Yükleme geri yükleme noktaları oluşturmak için gölge kopyaları kullanır. Sistem dosyalarını bir FAT diskinde depoluyorsanız, değişiklikleri geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanamazsınız.

  Sistem geri yükleme sırasında hangi dosyalar değiştirilir?
  Sistem Geri Yükleme, Windows sistem dosyaları, programlar ve kayıt defteri ayarlarını etkiler. Ayrıca, bilgisayarınızdaki komut dosyalarını, toplu iş dosyalarını ve diğer yürütülebilir dosya türlerini de değiştirebilir.

  Not
  Sistem Geri Yükleme, e-posta, belgeler veya fotoğraflar gibi kişisel dosyaları etkilemediğinden, silinmiş bir dosyayı geri yüklemenize yardımcı olamaz. Dosyalarınızın yedeklerini aldıysanız, yedeği kullanarak dosyaları geri yükleyebilirsiniz.


  Bunlarla çelişen ifadeler artık kullanmayınız. Yukardaki bilgiler kesinlikle doğrudur çünkü windows yardımından alıntılar yaptım.  _____________________________

  (¯`·._.·[ @ℓєяHαη ]·._.·´¯)
 • Yarbay
  2315 Mesaj
  24 Temmuz 2009 02:13:54

  quote:

  Orijinalden alıntı: nihat35nihat

  Sistem Geri Yükleme hangi tür dosyaları değiştirir?
  Geri Yükleme, bilgisayarınızdaki Windows sistem dosyalarında, kayıt defteri (Bir bilgisayarın yapılandırmasına ilişkin bilgilerin bulunduğu depo) ayarlarında ve yüklü programlarda değişiklik yapabilir. Ayrıca, bilgisayarınızdaki komut dosyalarını, toplu iş dosyalarını ve diğer yürütülebilir dosya (Bir sözcük işlemci, oyun veya farklı Windows kısımları gibi bir programı başlatan bilgisayar dosyası. Yürütülebilir dosyalar genelde .exe dosya adı uzantısı ile tanımlanır.) türlerini de değiştirebilir. Belgeler, e‑posta, fotoğraflar ve müzik dosyaları gibi kişisel dosyalar değiştirilmez.
  Örneğin, dijital fotoğraf makinesinden alınan fotoğraf gibi kişisel bir dosyayı Cuma günü karşıdan yükler ve ardından bilgisayarınızı iki gün önceki, yani Çarşamba günkü duruma geri yüklerseniz, fotoğraf bilgisayarınızda kalacaktır.
  Ancak, Cuma günü fotoğraf bir görüntüleme programı yükler ve ardından bilgisayarınızı iki gün önceki, yani Çarşamba günkü duruma geri yüklerseniz, Sistem Geri Yükleme programı kaldırır ve fotoğrafları görüntülemek için bu programı kullanamazsınız.

  • Sonuç olarak bu eczane programının bilgisayara kaydettiği bilgiler duruyordur fakat bu bilgiler bu programın kayıt defterinde olmadığı için ulaşılamıyor olabilir. Bu durum bazı yardımcı programlarla veya elle bu kayıtlar girilerek düzeltilebilir. Bu kayıp olan kayıtları, bu programın otomatik tanıması da kendiliğinden mümkün olabilir veya bazı tarama tanıma seçenekleri seçilerek bu kayıtların tekrar işlenmesi sağlanarak (yedek alma - yedekten geri alma) kayıtların kullanılabilir duruma gelmesi mümkün olabilir.  çok çok teşekkür ederim.Fırsat bulup yanıt verdiniz.


  _____________________________

 • Teğmen
  106 Mesaj
  24 Temmuz 2009 12:55:51
  quote:

  • Sonuç olarak bu eczane programının bilgisayara kaydettiği bilgiler duruyordur fakat bu bilgiler bu programın kayıt defterinde olmadığı için ulaşılamıyor olabilir. Bu durum bazı yardımcı programlarla veya elle bu kayıtlar girilerek düzeltilebilir. Bu kayıp olan kayıtları, bu programın otomatik tanıması da kendiliğinden mümkün olabilir veya bazı tarama tanıma seçenekleri seçilerek bu kayıtların tekrar işlenmesi sağlanarak (yedek alma - yedekten geri alma) kayıtların kullanılabilir duruma gelmesi mümkün olabilir.


  Arkadaşında dediği gibi bilgiler kaybolmaz sadece siz belli bir tarihe bilgisayarı getirttiğiniz için kayıt defteri ona göre yön verir kendine.Ama dediğiniz programın belgelerinde eski bilgileri bulabilirsiniz sadece program görünmez


  _____________________________

  Më mirë te vdesësh më këmbë, sesa të jetosh më gjunjë ; Eğik yaşamaktansa , ayakta ölmek daha iyidir.
 • Yüzbaşı
  817 Mesaj
  24 Temmuz 2009 13:56:45
  eczane programınız farmakom ise datalar mdb dosyasında tutulduğu için sistem geri yüklemede herhangi bir data silinmez.


  _____________________________

 • Binbaşı
  1046 Mesaj
  24 Temmuz 2009 14:24:08

  Arkadaşlar cevabı vermişler. Sistem geri yükleme kayıtlı dosyalarınızı belgeleriniz resimlerini müziklerinizi vs. silmez.
  Eczacı arkadaşın bilgilerinin gitmiş olması oldukça ilginç bir durum. Fakat şu da var. Bu gün format attığınız bilgisayardaki bilgilere bile bazı programlar sayesinde ulaşma imkanı varken her ne şekilde silinirse silinsin eczacı arkadaşın bilgilerine ulaşmak imkansız değildir.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AramaBotu -- 24 Temmuz 2009; 14:25:14 >
  _____________________________

 • Yarbay
  2315 Mesaj
  24 Temmuz 2009 22:51:57
  Yardımcı olduğunuz için hepinize tek tek teşekkür ederim.


  _____________________________

 • Teğmen
  157 Mesaj
  25 Temmuz 2009 00:52:14

  quote:

  Orijinalden alıntı: alia

  Değerli ustalarım.Ben Eczanede çalışan bir arkadaşımıza ,eczane programı çalışmadığı için Sistemi geri yükleyelim dedim.Sistemi geri yükledik.Program çalıştı.Fakat arkadaşın idda ettiğine göre programın bilgisayara kaydettiği bilgiler yok.
  .internette araştırdığım kadar sistemi geri yüklemekle bilgisyara sonradan kaydettiyin bilgiler kaybolmaz.
  Burada ben kendimi suçlu hissetmeye başladım.Çünkü adamın kayıt bilgileri gitmiş.
  konuyla ilgili bilgi vermeniiz rica ederim  AramaBotu arkadaşıma katılıyorum. Pc'ye daha fazla dosya yüklemeyin. Sonra harddiskte kalan fakat görünmeyen kayıtların üzerine yazılabilir. GetData Back'i araştırın. Bu linkede bir göz atın derim: donanım haber forum getdata back resimli anlatım


  _____________________________

  (¯`·._.·[ @ℓєяHαη ]·._.·´¯)
 • Çavuş
  80 Mesaj
  01 Ocak 2010 17:24:18
  Beyler cdden bir oyun ve patchlerini yükledim ama oyun bozuktu ve çalışmadı sistemi geri yükleyince sistem dosyalarda dahil bu oyunun etkilediği herşey silinir mi?


  _____________________________

 • Yarbay
  11857 Mesaj
  01 Ocak 2010 17:54:43
  Evet silinir..Sistem geri yükleme kurduğunuz program oyun vs. silmesi lazım.


  _____________________________

 • Er
  1 Mesaj
  13 Nisan 2010 10:28:05
  sa beyler ben en bastaki geri yükleme noktasına sistem geri yükleme yaptım ama knayt oynuyom bne oyun acılmıyo tekrar eski haline getirmek istiyorum am oda omuyo en son geri yükme geri al diyom yapmıyo bi yardım cı olurmunuz  _____________________________

 • Yarbay
  7110 Mesaj
  13 Nisan 2010 19:27:18

  quote:

  Orijinalden alıntı: alia

  Şimdi kardeş diyelim ki,bugün ben masaüstüne bir dosya attım.içinde çeşitli bilgiler var.sistemi geri yüklemekle masaüstünde attığım o bilgiler gider mi?

  Kesin ve net cevap veriyorum. Silinmez.

  Masaüstünde bulunan bir klasör (bulunan veya oluşturulan(kullanıcı tarafından)) silinmez. Ama herhangi bir yazılım yüklenirse ve bu sistemde bazı ayarların/değişikliklerin yapılmasına neden olduysa sistem geri yüklemede silinir. Zaten sistem geri yüklemenin amacı değiştirilen ayarları geri almak / bozulan ayarları eskiye döndürmek.


  _____________________________  EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

  HP ENVY dv6-7300et FHD ~ Corsair Force GT SSD

  Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
 • Er
  2 Mesaj
  07 Ağustos 2012 18:01:09
  arkadaşlar pc de babamın dosyaları var. sistemi geri yüklersem dosyalar silinirmi cevap bekliyorumm


  _____________________________

 • Yarbay
  2379 Mesaj
  07 Ağustos 2012 18:01:52
  quote:

  Orijinalden alıntı: crazyfurkan55

  arkadaşlar pc de babamın dosyaları var. sistemi geri yüklersem dosyalar silinirmi cevap bekliyorumm

  Eski konuları uplamayınız yeni konu açınız


  _____________________________

 • Er
  2 Mesaj
  07 Ağustos 2012 18:05:05
  arkadaşlar pc de babamın dosyaları var. sistemi geri yüklersem dosyalar silinirmi cevap bekliyorumm


  _____________________________

 • 22 Haziran 2016 15:01:30
  Arkadaşlar benim sistem kendi kendine güncelleme yapıp windows 10'a geçti ama ben tekrardan windows 7'ye geçiş yapmak istiyorum, sistem geri yükleme yaparak geçebileceğimi söylediler ama hiçbir dosya ve programın silinmemesi gerekiyor, bende bu aşamada güvenemiyorum, eğer herhangi bir şey silinirse biterim. Şimdi şöyle diyecekler çıkabilir: Geri aldığın tarihe dönersin, arada yüklediğin şeyler silinebilir, filan. Ama sıkıntı yok, win10'a geçtiğimden beri yüklemiş olduğum herşeyin yedeğini aldım, sadece win7'deyken yüklü olan veriler önemli benim için şu anda. Allah rızası için bana bi destek atabilir misiniz ya?


  _____________________________

 • Yarbay
  4916 Mesaj
  22 Haziran 2016 15:56:14

  Öncelikle kendi konunu aç, 4 yıllık konuyu hortlatma.
  Ayrıca konu başlığın Sistem geri yükleme değil, "Windows 10'dan Windows 7'ye geri yükleme, ya da dönme" olmalı.


  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 22 Haziran 2016; 15:57:35 >
  OPERATION BATTLEAXE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

 • Teğmen
  185 Mesaj
  22 Haziran 2016 16:02:43
  Silinmez diye biliyorum ama çok önemliyse geri getirebilcek programlar var araştır biraz


  _____________________________

 • 22 Haziran 2016 21:45:02

  aynı şey diilmi kardeşim windows 7 zamanına yani 1 ay öncesine dönmek istiyorum dönme olayı olmasa, sıradan bi sistem geri yükleme için de 1 ay öncesine dönmeyi isteyebilirdim, o zaman ne dicektin?


  cmldrs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

 • Yarbay
  4916 Mesaj
  22 Haziran 2016 21:49:53

  Halen anlamış değilsin, esas söylemek istediğim 4 yıllık konuyu hortlatmayıp sorun ile ilgili kendi konunu aç demek istedim. Konu başlığı ilgili yazım sadece bir ayrıntı idi, neyse kolay gelsin.


  OPERATION BATTLEAXE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

 • 22 Haziran 2016 23:07:44

  yok anladym anlamasyna ama biraz daha kibar olabilirsin dostum o yüzden senin konu tavsiyene böyle bi çyky? yapma ihtiyacy hissettim


  cmldrs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> SİSTEM GERİ YÜKLEME .BU TARTIŞMAYA SON VERİRMİSİNİZ
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar