- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Klima tavsiyesi
Bu konudaki kullanıcılar:

34380
Cevap
255
Favori
2798018
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<     309 [311] 313 314 315 316 317 318      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

166 Mesaj
23 Eylül 2012; 14:24:28 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Current

Merhaba Arkadaşlar
16 metrekare alan,tavan 2.60,cephe güney ve balkon içinde kaldığı için çok güneş görmüyor.Bina dışında yalıtım var ve çift camlı pimapen sürgülü kapı var.Bu odayı öncelikle soğutmak ve kışında belli bir dönem ısıtmak istiyorum.Mitsubishi srk 25 zjp-s yeterli olurmu(fiyat 1700tl)yer Mersin.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.(Yer oturma odası ve kapı sürekli açık)

sizin sorunuza ustalar cevap vermemiş. ben şöyle söylemek isterim. kapı açık kaldıktan sonra ne takarsanız farketmez. fakat kapıyı kapatıp o şekilde ısınma ve soğutma yaparsanız en yüksek katsayıdan hesaplanırsa 9000 butu yeterde artar bile.

28 Mesaj
23 Eylül 2012; 14:54:16 

Teşekkürler stunc63 Hocam.Benim asıl merak ettiğim kapı açık bırakılırsa 9'luk cihaz hep maxsimumdamı çalışır yoksa kendini kısıp nominalde devammı eder.
Veya bir büyük klima tercih etsem(12'lik) klima kendini kısıp nominal değerde veya daha düşük değerde çalışırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Current -- 23 Eylül 2012; 16:08:56 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Eylül 2012; 15:24:00 

Klimaları kendi alanına göre alınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

784 Mesaj
23 Eylül 2012; 16:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: cos65

Panasonic icin midea uretimi mi sorusunu soran ilk insan olabilirsiniz dunya yuzeyinde. Panasonic çin ve malesya da ki kendine ait sanyo ortakligiyla malzeme ve kompresor uretimi yapan fabrikalarda uretiliyor. Marka japon markasidir. Midea gibi onune gelene klima uretmez. Sadece panasonic. Sanyo ve Panasonic birkac yil once birlesti. Ikiside japon lider firmalar. Panasonic kalitelidir , kullanici dostudur. Hr markada sorun ciktigi gibi panasonicte de sorun cikar ama 5 yıl okmpressor garantisi hangi cin firmasi verir ? ...

"Midea gibi onune gelene klima uretmez" demişsiniz .Midea dünyadaki en büyük fason klima üreticisidir.Bu gün piyasda satılan pek çok kaliteli marka ürün Midea,Gree gibi firmaların üretimidir ayrıca bir ürünün midea gibi firmalarda üretilmesi onun kalitesiz olacagı manasına gelmez.

784 Mesaj
23 Eylül 2012; 16:02:21 

quote:

Panasonic icin midea uretimi mi sorusunu soran ilk insan olabilirsiniz dunya yuzeyinde. Panasonic çin ve malesya da ki kendine ait sanyo ortakligiyla malzeme ve kompresor uretimi yapan fabrikalarda uretiliyor. Marka japon markasidir. Midea gibi onune gelene klima uretmez. Sadece panasonic. Sanyo ve Panasonic birkac yil once birlesti. Ikiside japon lider firmalar. Panasonic kalitelidir , kullanici dostudur. Hr markada sorun ciktigi gibi panasonicte de sorun cikar ama 5 yıl okmpressor garantisi hangi cin firmasi verir ? ...

"Midea gibi onune gelene klima uretmez" demişsiniz .Midea dünyadaki en büyük fason klima üreticisidir.Bu gün piyasada satılan pek çok kaliteli marka ürün Midea,Gree gibi firmaların üretimidir ayrıca bir ürünün midea gibi firmalarda üretilmesi onun kalitesiz olacagı manasına gelmez.

596 Mesaj
23 Eylül 2012; 16:21:23 

Midea için kalitesiz yazdigimi hatırlamıyorum ancak iki yol boyunca midea üretimi diamond electric dsh18rv inverter cihaz kullandım , malzeme kalitesi , iç hava flaplerinin rezil kalitede olması ve sallanması gibi unsurlar nedeniyle panasonic ile kıyaslamak çok tuhaf. Daikin ile lg beko kiyaslamasina benzemis. Panasonic sharp , mitsubishi heavy , mitsubishi electric gibi firmalar ile kiyaslanmasi gerek bir marka bana sorarsanız. Özellikle etherea serisi için gözüm kapalı tavsiye ederim. Daikin enjoy serisi alacağıma özelliklede. Iyi günler :)

Buna gelen 1 yanıtı gör.

MSG | Akdeniz Çözüm Ortaklığı LTD Kurucusu/Ortağı. www.msg-tr.com İklimlendirme,otomasyon,otomotiv ve teknoloji tutkunu. Mercedes-Benz CLS350AMG, Volkswagen CC 2014 2.0 T Kara Meşe, Nappa Koltuklar, Ceviz Ahşap, Dynaudio, VWCarnet, Easy Entry, 18"Interlagos , Mercedes-Benz A180 CDI AMG Gümüş, Harman/Kardon, Distronic, PRESAFE, Sunroof, Akıllı Işık Sistemli BiXenon, Diamond Grill

166 Mesaj
23 Eylül 2012; 16:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Current

Teşekkürler stunc63 Hocam.Benim asıl merak ettiğim kapı açık bırakılırsa 9'luk cihaz hep maxsimumdamı çalışır yoksa kendini kısıp nominalde devammı eder.
Veya bir büyük klima tercih etsem(12'lik) klima kendini kısıp nominal değerde veya daha düşük değerde çalışırmı?

öncelikle teşekkür ederim, benim için hoca demişsiniz fakat o kadar ince bilgim yok. daha önce klima kullandığım içim az biraz enerji tasarrufu konusunu deneyerek gördüm. odanıza yeterli klima gücü 9 luk. kapıyı açık bırakırsanız içeriyi soğutamayacağı için devamlı maksimumda çalışacaktır. soğuyan hava alta çökeceğinden kapıdan dışarı çıkacak ve sıcak hava kapının üste yakın yerinden odaya girecek bu döngü ta ki öbür taraflar soğuyana kadar devam edecektir. verimli kullanmak ve enerji tasarrufu için kapıyı kapatmanız şarttır. diğer odalarında soğumasını veya ısınmasını istiyorsanız, bir yere tüm evin ihtiyacını karşılamak için büyük klima almaktansa diğer yerlere de yetecek güçte klima almanızı öneririm.

596 Mesaj
23 Eylül 2012; 16:42:48 

quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

Ben yıllardır panasonic ürünleri kullanırım daha bir arıza, hata, servise düşme gibi sorun yaşamadım.

Traş makinesinden, tansiyon aletine kadar her malı mükemmel yada bana öyle denk geldi.

7 adet isyerimizde 4 adet evimizde kullanıyoruz. 10 inverter kıt Ye serisi 1 tanede 24 luk etherea olmak üzere 11 tane panasonic cihaz kullniyoruz. Marttan beri isyerimizde hazirandan beride yeni evimizde. Hicbir sorunla karşılaşmadık. servis tanıdık olduğu için de ilgilendiler sorun yok montajda gayet iyi yapıldı. 15 yillik tesisatlarla kullaniyoruz , daikin multi serisi vardı suanki evimizde eski oturanlar almış 9-10 yıllık cihazları sokturdum buraya tasininca. Isyerimizde ayni zamanda sharp ve mitsubishi heavy kullanıyoruz. Konyaaltinda fujitsu - general aralarında en sevdiğim marka panasonic , umarim hiç pişman etmez. Nazar değmesin önümüz kış. Yerden ısıtma sabah 3 akşam 3 saat merkezi kalorifer yanacak. Umarım bu rutubet ve dengesiz soğukla kışın bizi ugeastirmaz panasonic inverter ..

MSG | Akdeniz Çözüm Ortaklığı LTD Kurucusu/Ortağı. www.msg-tr.com İklimlendirme,otomasyon,otomotiv ve teknoloji tutkunu. Mercedes-Benz CLS350AMG, Volkswagen CC 2014 2.0 T Kara Meşe, Nappa Koltuklar, Ceviz Ahşap, Dynaudio, VWCarnet, Easy Entry, 18"Interlagos , Mercedes-Benz A180 CDI AMG Gümüş, Harman/Kardon, Distronic, PRESAFE, Sunroof, Akıllı Işık Sistemli BiXenon, Diamond Grill

411 Mesaj
24 Eylül 2012; 2:28:13 

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

Merhaba,

mütahit yeni evimize sıva altı klima tesisatı yapmamıs. klima borusunun dogrudan oda icinde gorunmeden dısarı cıkabilecegi tek yer, resimdeki pencere yanı. Ancak 77,3 cm genisliginde duvarın o kısmı resimde de gorulebilecegi gibi kolon mudur ve oraya klima takılamaz mı? yine baca deligini kullanarak mobil klimaya mı talim edecegiz

Merhaba,

sizlerin gorusunu aldıktan sonra airfel ve cstel servislerini kesfe cagırdım. onlar da onayladı montaj yapmak istedigim kolonu. iç unitenin kolona takılmasının, duvara takılmasına gore vibrasyonu daha cok onleyecegini ve daha da saglam olacagını soylediler. klima borusu ise hemen kolon yanındaki duvardan cıkacak. yan duvardan balkona acılan kapının pvc dograması arası 77,3 cm + 16,7 cm = 94 cm. ancak 94 cm nin 2cm si, pencereye takılacak jaluzinin, pencereden tasacak kısmına gidecek. kaldı 92cm.bu dar alan aslında klima seceneklerimi de tüketiyor ki işim kolaylasıyor.

şimdi esas sorum; bircok klimanın montaj klavuzunu inceledim webden bulabildigim kadarıyla baymak,alarko,gneral. benim hesaba katmam gereken bir de, klimanın solunda kalan duvardan da biraz mesafe bırakılması gerektigi. işte bu boş kalması gereken mesafe yine bircok klima secenegini de ortadan kaldıracak. baymak klavuzuna göre en az 5, alarkoya göre en az 10 ve sanırım diger 3. kılavuz generaldi; generale gore de en az 15cm bırakılmalı. minimumda kalmam gerekiyor en azından biraz secenegim olsun karar verirken klimaya. ben 5 cm yeterli olur diye dusunerek, 92-5= maksimum 87cm genislikte klima arastırmasına yoneliyorum. eger 5cm den daha az bosluk bırakılabilirse secenekler biraz daha genisler ne dersiniz? klasik 18000btu klimaların bu olculerde olanına rastlamadım, rastlamam da mumkun degil sanırım.

iç ünite ile soldaki duvar arasında 5cm bosluk kalması yeterli midir, daha az bosluk bırakabilir miyim?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

411 Mesaj
24 Eylül 2012; 6:10:44 

arkadaslar, asagidaki resimde de gorulebilecegi gibi 17,52 m2 odada direk kapiya dogru ufleyecek klima, hemen kapinin sol caprazinda cok yakin olan 10,52 m2 odayi da kışın en az 23-24 derece yapsin istiyorum.

konumu ve evin ozelliklerini yazayim:

ev izmir karsiyaka demirköprü mahallesinde. 5 katli apartmanin 4. arakati. kolonlarda mantolama var. duvarlar cift tugla arasi strafor. pencere ve balkon kapisi cift isi camli firatpen. tüm ev zemini koridor ve mutfak da dahil 6mm kapron uzerine çamsan laminant kaplı. yeni yapilan bu apartmanda altimiz ve ustumuz bos olacak bir sure. klimanın takılacagı oda yani on cephe android pusulası ile yaptıgım olcum ile güney ve güney batı; havasını ılıtmak istedigim karsı oda ise kuzey ve kuzey doğu cephelidir.

eve gelen ilk airfel ekibi 18000btu onerdi dusundugum gibi. vestel ise kesife geldiginde, airfel gibi karsi odayi da isitabilecegimi ama vestelin cihazlarinin klima takilacak odayi bile isitamayacagini samimice belirtti.

onceki mesajimda da belirttigim gibi, klima takilacak duvarda genislik kisitim var. eger klima soldan en az 5cm bosluk olacaksa 87cm ve altinda ic uniteli modellere yonelecegim. birkac cm yeterse de secenek artacak.

inverteri uzun omurlu olmasi acisindan ozellikle tercih etmek istiyorum. inverterda da, klasik klimada oldugu gibi nominal btuya bakarak karar verecegim. isitma konusunda sorun yasamamak icin olmasi gereken, evin bu yalitimli durumuna ragmen 18000btu mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lacinalper -- 24 Eylül 2012; 6:15:29 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
24 Eylül 2012; 9:33:06 

quote:

Midea için kalitesiz yazdigimi hatırlamıyorum ancak iki yol boyunca midea üretimi diamond electric dsh18rv inverter cihaz kullandım , malzeme kalitesi , iç hava flaplerinin rezil kalitede olması ve sallanması gibi unsurlar nedeniyle panasonic ile kıyaslamak çok tuhaf. Daikin ile lg beko kiyaslamasina benzemis. Panasonic sharp , mitsubishi heavy , mitsubishi electric gibi firmalar ile kiyaslanmasi gerek bir marka bana sorarsanız. Özellikle etherea serisi için gözüm kapalı tavsiye ederim. Daikin enjoy serisi alacağıma özelliklede. Iyi günler :)

Arkadaşım Siz Panasonic çinli serilere hiç elinizi dokundunuzmu,Midea nın malını mumla ararsınız.O beğen mediğiniz Diamond yüz kere daha kaliteli plastiği vs.Sadece kulaktan dolma bilgilerle yazıyorsunuz.

Bu arada 5 yıl kompresör garantisi yazan arkadaşı,marketlerde yüzlerce marka var 5 yıl kompresör garantisi veren.Sıkıyorlarsa komple 5 yıl versinler.Kompresör dediğin hangi marka da yanar veya arıza yaparki.Şunuda unutmayın verilen garanti hiç koşulsuz değildir.Elektrik dengesizliği ve klimanızın kullanım şekli ve alışkanlığı,temizliği pisliği de söz konusu.Zaten 2 yıl içinde kompresörde sıkıntı yoksa,sonrasındada elektrik ve bakım işi normalse 10 senede sıkıntı olmaz.

Bakın ZİBRO japonlara 5 yıl komple garanti,Midea üretim 75xx lere 4 yıl komple garanti veriyor...

Panasonic iyidir arkadaş ,ben kendisini 92-93 lerden bilirim.Ama o kadarda uçuk makinalar değiller.Etherea lar şu an piyasa geneline bakılınca aldığı parayı hakediyor.Tek sıkıntı var bayi teşkilatı çökük.Adam gibi yapılanmalı,önüne gelen satıyor takıyor....Çinlisini alanda çok şey beklemesin...

Uzaklaştırılmış
24 Eylül 2012; 10:07:57 

quote:

arkadaslar, asagidaki resimde de gorulebilecegi gibi 17,52 m2 odada direk kapiya dogru ufleyecek klima, hemen kapinin sol caprazinda cok yakin olan 10,52 m2 odayi da kışın en az 23-24 derece yapsin istiyorum.

konumu ve evin ozelliklerini yazayim:

ev izmir karsiyaka demirköprü mahallesinde. 5 katli apartmanin 4. arakati. kolonlarda mantolama var. duvarlar cift tugla arasi strafor. pencere ve balkon kapisi cift isi camli firatpen. tüm ev zemini koridor ve mutfak da dahil 6mm kapron uzerine çamsan laminant kaplı. yeni yapilan bu apartmanda altimiz ve ustumuz bos olacak bir sure. klimanın takılacagı oda yani on cephe android pusulası ile yaptıgım olcum ile güney ve güney batı; havasını ılıtmak istedigim karsı oda ise kuzey ve kuzey doğu cephelidir.

eve gelen ilk airfel ekibi 18000btu onerdi dusundugum gibi. vestel ise kesife geldiginde, airfel gibi karsi odayi da isitabilecegimi ama vestelin cihazlarinin klima takilacak odayi bile isitamayacagini samimice belirtti.

onceki mesajimda da belirttigim gibi, klima takilacak duvarda genislik kisitim var. eger klima soldan en az 5cm bosluk olacaksa 87cm ve altinda ic uniteli modellere yonelecegim. birkac cm yeterse de secenek artacak.

inverteri uzun omurlu olmasi acisindan ozellikle tercih etmek istiyorum. inverterda da, klasik klimada oldugu gibi nominal btuya bakarak karar verecegim. isitma konusunda sorun yasamamak icin olmasi gereken, evin bu yalitimli durumuna ragmen 18000btu mudur?

Öncelikle iç ünite duvardan 3,5 cm açık olsa yeter,filitre kapağını açarken parmak girecek kadar.

Kapasite konusuna gelince,18 lik hele birde inverter olursa o odada konfor bulamazsın.Kapı açık 24 saat kapatmadan kullanacaksın ki 10 m2 odada etkilensin.Ha şunuda söyleyeyim 30 gün 24 saat te kullansan 10 m2 lik oda hiçbir zaman 23-24 derce olmaz.Tabi kış şartlarında,şubat mart aylarında.18 lik yanlış seçim olur.
12 lik inverter takıp 24 saat kullanacaksın.İdeal olan 10 m2 en küçüğünden 2. bir klima. Hatta 18 lik alacağına 12 lik inverter tak ,bir de 10 m2 odaya NOBO gibi kaliteli bir elektrikli ısıtıcı ,ayarla 22 dereceye takviye ile konforu yakala...Diğer türlü 18 lik ile hem konforsuz bir yaşam hemde fazla tüketim...
Buna gelen 1 yanıtı gör.

460 Mesaj
24 Eylül 2012; 14:56:50 

panasonicle ilgili genelde bayi ve servis yapısından dolayı bir sıkıntı var galiba. ben bu konuda kendimi şanslı buluyorum.çünkü klimayı aldığım yer ve takan servis klimaplus bayisi ve servisiydi aynı zamanda. gerçekten dört dörtlük bir iş çıkardılar. ürün kurulumundan kurulum sonrası detaylı anlatıma kadar. ayrıca ben klimayı almadan önce panasonic müşteri hizmetlerini arayıp kafama takılan soruları sormuştum.ordaki yetkilide bana nerden almayı düşünüyorsunuz bir bakalım bizim yetkili bayimiz ve servisimiz mi diye sormuştu. demekki onlarada bu konuda şikayetler gidiyor ki adamlar teyit etme gereği duyuyor.
bencede dostun dosta kardeşin kardeşe kazık attığı bu dünyada dikkatli olmak ve işi sağlama bağlamak önemli. (ben toshiba skvr klimamı dost kazığı yüzünden iade etmek zorunda kaldım. o yüzden kim olursa olsun araştırmanızı tam yapmanızı tavsiye ederim. sonradan pişman olup üzülmeyin...

492 Mesaj
24 Eylül 2012; 17:33:57 

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar
Buna gelen 1 yanıtı gör.

596 Mesaj
24 Eylül 2012; 17:54:43 

Kullandığımız 10 cihaz made in chinaya da prc emin değilim , kıt ye serisi. Yani elimi sürdüm , sürüyorum mart ayindan beri. Diamond electric midea üretimi cihaza her halükarda fark atarlar. Içindeki flaplerden tutun kumandasina , en onemliside iklimlendirmesiyle. Quiet moduyla 22 desibel ses vermesiyle her şeyiyle. Ben burda panasonic ovunce cebime para girmiyor. Diamond ovsemde girmeyecek. Halbuki firma sahibi Atilla Altan yakinimiz bir insan olmasına ragmen. Kullandığım midea ürünleriyle kıt ye serisi panasonicleri kiyasladigimda sessiz ve iyi iklimlendirme yaparak çalıştıkları icin gayet memnunum. Etherea i anlatmama gerek yok zaten sanırım. 24luk cihaz , 49 dereceyi görürken antalya. Milletin 24 luk cihazları soğutmayi rezil yaparken , ben evimin salonunu 26 derece sabitten aşağıya dusurmedim hiç bir sorunda yaşamadım. Yasamamda umarim. Iyi günler.

Buna gelen 2 yanıtı gör.

5781 Mesaj
24 Eylül 2012; 18:06:36 

quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
24 Eylül 2012; 18:09:12 

quote:

Kullandığımız 10 cihaz made in chinaya da prc emin değilim , kıt ye serisi. Yani elimi sürdüm , sürüyorum mart ayindan beri. Diamond electric midea üretimi cihaza her halükarda fark atarlar. Içindeki flaplerden tutun kumandasina , en onemliside iklimlendirmesiyle. Quiet moduyla 22 desibel ses vermesiyle her şeyiyle. Ben burda panasonic ovunce cebime para girmiyor. Diamond ovsemde girmeyecek. Halbuki firma sahibi Atilla Altan yakinimiz bir insan olmasına ragmen. Kullandığım midea ürünleriyle kıt ye serisi panasonicleri kiyasladigimda sessiz ve iyi iklimlendirme yaparak çalıştıkları icin gayet memnunum. Etherea i anlatmama gerek yok zaten sanırım. 24luk cihaz , 49 dereceyi görürken antalya. Milletin 24 luk cihazları soğutmayi rezil yaparken , ben evimin salonunu 26 derece sabitten aşağıya dusurmedim hiç bir sorunda yaşamadım. Yasamamda umarim. Iyi günler.

Panasonic tabiiki dünya devi bir çok konuda, ama burada midea kötü dememek yada böyle anlaşılmaya meyil vermemek lazım diye düşünüyorum.

Midea isteğe göre üretim yapar, dıamond markası sahibi bana böyle klima yap demiştir oda ona göre üretim yapmıştır.

Zibro 75 serisi klimalar harika ve midea üretimi.

Mesela şunlara bakınız harika cihazlar ama kendi ithalatçısı bile getirmiyor burada suç çinde değil iyi ürünü ithal etmeyen yada yaptırmayandadır.

http://global.midea.com...ist.action?requestId=99

Türkiye ithalatçısı modern klima aşağıdaki modeli getirdi ama birde sitedeki aynı modele bakın Allah için hiç alakası varmı.

Premier Split

596 Mesaj
24 Eylül 2012; 18:12:41 

Yanlış anlasilma var konunun başından beri ilk mesajımda bile ben midea için kalitesiz demedim okursanız panasonicler daha kaliteli bana göre dedim. Karşılaştırma yaptim. Nitekim , ben klimayı evde dokunup plastigini ellemek icin degik isitsin sogutsunddiye aliyorm. Dokununca güzel olsun diye üretilen cam arçelik klimalardan alirdim öyle olsaydı. Bana plastigi önemli değil soğurması isitmasidir önemli olan. Yanlış anlamayin lütfen , iyi günler

Uzaklaştırılmış
24 Eylül 2012; 18:17:24 

Yanlış anlamıyorum, hiçbir şeyi okumadan daha doğrusu anlamadan yanıtlamam.

Tabii panasonic daha iyi hatta şunlar iyi diyede yazayım.

panasonic
hitachi
toshiba
daıkın
fujitsu - general
Zibro

Bunlar 1. kalite iyiler.

Birde dünyada fason mal üreten istedigi kalitede mal yapan çinliler var.

Midea
Gree
Haier.

Bende görüntüye değil işleve önem veren bir insanım.

Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankemon -- 24 Eylül 2012; 23:36:13 >

596 Mesaj
24 Eylül 2012; 22:41:58 

Çok isteyen olursa alt komsumun çocuk odasına takıli olan midea ioplus 9luk inverter ve salondaki 24luk inverter ile bizim evimizdeki 24luk etherea ile 9luk kıt ye serisi ( 1700 lira civarına alınabilir olan çok iyi bir inverter cihaz bana sorarsaniz ) karşılaştırmasını resimli ve yazılı olarak yapabilirim. Komsuma o cihazları öneren bendim , as klima Antalyadan aldılar. Panasonic diamond midea ve olefini satan bir bayi. Önerdim onermesine ama , daha ucuz oldukları için önermiştim. Onermez olaydim. Kışın isitmada sorun yasamasalarda yazın sogutmata çok sorun yaşadılar. Bizzat alt komşum. Biliyorum oyuzden. Iyi akşamlar.

Uzaklaştırılmış
24 Eylül 2012; 23:28:07 

quote:

Midea uretim Zibro 7526 Cop 5,23 sessiz mod 21 db,garanti komple 4 yil bu ozellikler Ethera dan bile yuksek,tek eksigi gozu yok .Gozlusude var midea ,o gelse 100 dolar fark eder. Bu serinin yanina cinli panasonic yaklasamaz bile...

Bu arada bugune kadar Diamond elec.vedigi servis hizmetini kimse vermedi bu piyasada,,
Buna gelen 1 yanıtı gör.

492 Mesaj
25 Eylül 2012; 8:37:03 

quote:

Orijinalden alıntı: web101

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar
Buna gelen 1 yanıtı gör.

3694 Mesaj
25 Eylül 2012; 11:31:02 

quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.co...ndex.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.
Buna gelen 3 yanıtı gör.

Profili gizli olan özel mesaj atmasın.

596 Mesaj
25 Eylül 2012; 12:54:33 

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Midea uretim Zibro 7526 Cop 5,23 sessiz mod 21 db,garanti komple 4 yil bu ozellikler Ethera dan bile yuksek,tek eksigi gozu yok .Gozlusude var midea ,o gelse 100 dolar fark eder. Bu serinin yanina cinli panasonic yaklasamaz bile...

Bu arada bugune kadar Diamond elec.vedigi servis hizmetini kimse vermedi bu piyasada,,

Zibro mideadan kaliteli bir cihaz istediği için o cihaz kaliteli uretilmistir. Normal inverter midea cihaz ile panasonic inverter cihaz kıyaslanamaz evet , çünkü panasonic bir çok alanda daha kaliteli gelir bana sorarsanız. Ama önerdiğiniz zibro gerçekten çok iyi. Bu iş şeye benziyor. Toshiba laptoplarda çinde bir fabrikada üretiliyor. Toshiba kaliteli ürün istiyor , fabrika kaliteli urunu toshibaya yapıyor. Zibro iyi olabilir ama şimdi siz gelip bana mideanin en üst üretimini panasonic in en alt üretimiyle karsilastirmayin , inverter olmayan cihazlar birçok konuda geride ama inverter panasonic cihazlar gayet iyi kalitede. Düz seri on off cihazlar sıkıntılı sanırım biraz ama benim kullandığım cihazlar hakkında şikayet okumadım duymadım. Düz seri kötü olabilir ama mideanin duz serisiyle kıyaslamak gerekir o durumda. Dediğim hala geçerli uygun oldukları bir zamanda alt komşuya inip midea ioplus inverter cihaz ile panasonic kıt ye inverter serisi kıyaslanamaz bile. Fotoğraflı olarak paylasicam ama telefondan girdiğim için fotoğraf koymayı başaramadım ... Iyi günler ,

Not : diamond servisi konusunda haklısınız , dayım asteknik ve safakcalis ltd diamond servisligini yapıyordu firma satilana kadar. Antalyaya gelirseniznneredeyse tüm hastane Isyerleri , okullar yeni yapılan siteler hep diamond electric. Servisi çok iyiydi ...

118 Mesaj
25 Eylül 2012; 15:36:23 

Ben yaklaşık bir yıl önce panasonic eth.15lik modelini aldım.Forumuda izliyorum.Bu güne kadar cihazla ilgili fazla tartışma yoktu belli markalar üzerinde yoğunluk vardı,şimdi görüyorum ki panasonic de forumda hakettiği değeri almaya başlamış,gerçekten F/P olarak çok iyi bir cihaz,en azından son kullanıcı olarak benim için öyle.Gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak ben memnunum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

38 Mesaj
25 Eylül 2012; 16:48:28 

MErhaba arkadaslar,

Klima konusunda hiçbir bilgim yok ancak ısınma sorunum olduğu için bazı arkadaslar klima konusunu bi araştırmam fikrini verdi. Kuzey batı cephe, dükkan üzeri 1 kat aşırı soguk alan bır evım var, yer kocaeli. Evımde

Y.odası 12 m2
Oturma o: 11 m2
hol: 9 m2
mutfak: 8 m2
banyo wc 5 m2
salon 25 m2

buranın ısıtması ıcın nasıl bır klıma tercıh etmelıyım, suanda salonu kısın kapatıyorum kalan kısmı 3 adet yaglı radyatorle ısıtıyorum, gecen sene en yuksek 550 lıra ft geldı evın tum elektrıgı dahıl,

klıma kullanırsam burayı verımlı sekılde ısıtabılırmıyım. Evın en az 24 25 derece olmasını ıstıyoruz, bebek bekledıgımız ıcın, gerekırse yıne duruma gore salonu kapatabılırız, klımayı eger alırsak tum odalara bakan hıol kısmına koymayı dusunuyoruz kı heryere faydası olsun.

Bunun ıcın kaclık ve hangı marka nasıl bır klıma almalıyım,
bunun elektrık sarfıyatı 24 saat calısrıtacagımızı varsayarsak nasıl olur

yardımcı olursanız sevınırım

a

5781 Mesaj
25 Eylül 2012; 16:59:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Ben yaklaşık bir yıl önce panasonic eth.15lik modelini aldım.Forumuda izliyorum.Bu güne kadar cihazla ilgili fazla tartışma yoktu belli markalar üzerinde yoğunluk vardı,şimdi görüyorum ki panasonic de forumda hakettiği değeri almaya başlamış,gerçekten F/P olarak çok iyi bir cihaz,en azından son kullanıcı olarak benim için öyle.Gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak ben memnunum.

bu gün evime iki tane klima takıldı panasonıc etherea e9 ve e15 gerçekten muazzam cihazlar ben çok beğendim doğru karar verdiğimi cihazlar takıldıktan sonra anladım 3-5 kişi burda marka çığırtkanlığı yapıyor montaj gayet güzel yapıldı benim söylememe fırsat vermeden vakum yapıldı ben şahsen panasonıc servisinden memnun kaldım
Buna gelen 1 yanıtı gör.

460 Mesaj
25 Eylül 2012; 17:04:09 

quote:

Orijinalden alıntı: web101

bu gün evime iki tane klima takıldı panasonıc etherea e9 ve e15 gerçekten muazzam cihazlar ben çok beğendim doğru karar verdiğimi cihazlar takıldıktan sonra anladım 3-5 kişi burda marka çığırtkanlığı yapıyor montaj gayet güzel yapıldı benim söylememe fırsat vermeden vakum yapıldı ben şahsen panasonıc servisinden memnun kaldım

hayırlı olsun klimalarınız. güle güle kullanın. kaç liraya aldınız klimaları?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

5781 Mesaj
25 Eylül 2012; 17:10:35 

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor. derken EER COP olayımı performans açısındanmı açıklamasını yaparsan bilgilenmiş oluruz çünkü iki tane etherea bu gün evime takıldı kafamda soru işareti oluştu

5781 Mesaj
25 Eylül 2012; 17:17:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

hayırlı olsun klimalarınız. güle güle kullanın. kaç liraya aldınız klimaları?

çok teşekkür ederim iki cihaz 4750tl 12 taksitle aldım

111 Mesaj
25 Eylül 2012; 22:35:53 

benimde 2 klima almam gerekiyor
27 m2 salono
ve 14 m2 yatak odasına
inverter almak istiyorum
forum araştırmam sonucu mitsubishi, fujitsu, toshiba ve panasonic almakta fayda var
toshiba ve panasonic daha ucuz gibi
izlenimlerim bunlar
btu olarakta 18.000 ve 9.000 e ihtiyacım var diye hesap ettim
siz ne dersiniz bu yorumlara?

10 Mesaj
25 Eylül 2012; 23:21:42 

Herkese selamlar.. Bu işten anlayan arkadaşlardan ve ustalardan bana yardımcı olmalarını istiyorum lütfen.
istanbulda ,20m2, ısı yalıtımı olmayan ve nispeten soğuk bir odaya klima almak isitiyorum. Isıtma özelliği önemli benim için. 1500-2000tl civarı olabilir. Tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Bir de klima fiyatları kış aylarında düşermi? Kışı beklemek daha mı mantıklı olur acaba??

596 Mesaj
26 Eylül 2012; 8:00:13 

Made in japan zibrolara bakabilirsiniz özellikle ısıtma için kullanacağınız için japon üretimi klimalar daha verimli olabilir düşüncesindeyim. 2000liralik bütçeye bulabililir misiniz bilmiyorum ama 15lik etherealarin ısıtma değerleri çok yüksek ve econavi ile odada insan olup olmamasına ve insan sayısına göre kendisini ayarlayarak tasarruf sağlıyor. General klimalarinda ısıtma için iyi modelleri var , eğer bulabiliyorsaniz ve servise guvenebilecekseniz hitachi öneririm , hitachi bulmaniz biraz zor olacaktır ancak ısıtma konusunda eline Su dökülemeyecek evladiyelik cihazlardir.
Made in japan zibro ya da normal zibro inverter , panasonic etherea , hitachi ve toshiba isitmada sizin işinizi görür gibime geliyor .. iyi günler...

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2012; 12:48:07 

Forumdaşlar şu kışa klima fiyatları düşer beklentisinden bence kurtulmanız lazım.Bana bir kişi neden düşer onu açıklasın yahu..Klimaların çoğunluk kısmı İthal,kışın döviz mi düşüyor,yoksa metal,petrol,bakır fiyatlarımı düşüyor. Yok böyle birşey. Asıl klima almanın şimdi tam zamanı ,bayilerde şu an işlerin en min. indiği zaman. Eğerki iskonto yapacaksa extradan şimdi yapar,kış bastırdığında zaten klima işide canlanıyor.Sizler soğuklar başlayınca klimacılar boş mu oturuyor sanıyorsunuz ki anlamadım.Doğal gaz diyelim ki İzmir in %kaçında var.Tabikide etkiledi klima işini ama batırıp bitirmedi de,bitiremez de.Kaldıki bir sürü işyeri ,burolar ve arka sokaklar var.Ha birde doğalgaza sezon sonu dokundurdular,birde şimdi %10 daha dokundurdularmı,klima yine öne çıkacaktır.

Kendinizi kandırmayın,eğer ihtiyacınız varsa klimaya ,en iyi alım zamanı ve en iyi montaj zamanı şimdidir.Kasım dedi mi ,azıcık soğuklar başlasın hareketlenir işler,zor klimacı bulursunuz istediğiniz gün montaj yapacak.Hatta bu aralıkta bakım için bile süper bir zaman,hele evde bir klimanız varsa ,birde yeni alacaksanız,servis teşkilatı birlikte olan bayiler eski klimanıza ücretsiz bakım bile yapar bu aralar.Kışın para verseniz zor ama...

1062 Mesaj
26 Eylül 2012; 13:22:02 

Merhabalar,

Klimalar, yazın soğutma modunda kompresör koruma için bekleme yapar mı?

Tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 26 Eylül 2012; 13:25:08 >

Hayatta önemli olan hiç düşmemek değil, her düşüşten sonra ayağa kalkabilmektir.

1292 Mesaj
26 Eylül 2012; 17:49:23 

Selamlar,

İzmir' de;

SCM 60 ZG - S dış ünite

SKM 28 ZG - S => 2 adet

SKM 50 ZG - S => 1 adet

Multi-inverter Mitsubishi Heavy Ind. sağlayabilecek; iklimsa bayii arıyorum arkadaşlar. Özel mesaj ile kendileri bana ulaşabilirler; ya da bayii tavsiye eden olursa mutlu olurum.

411 Mesaj
26 Eylül 2012; 18:41:23 

quote:

Öncelikle iç ünite duvardan 3,5 cm açık olsa yeter,filitre kapağını açarken parmak girecek kadar.

Kapasite konusuna gelince,18 lik hele birde inverter olursa o odada konfor bulamazsın.Kapı açık 24 saat kapatmadan kullanacaksın ki 10 m2 odada etkilensin.Ha şunuda söyleyeyim 30 gün 24 saat te kullansan 10 m2 lik oda hiçbir zaman 23-24 derce olmaz.Tabi kış şartlarında,şubat mart aylarında.18 lik yanlış seçim olur.
12 lik inverter takıp 24 saat kullanacaksın.İdeal olan 10 m2 en küçüğünden 2. bir klima. Hatta 18 lik alacağına 12 lik inverter tak ,bir de 10 m2 odaya NOBO gibi kaliteli bir elektrikli ısıtıcı ,ayarla 22 dereceye takviye ile konforu yakala...Diğer türlü 18 lik ile hem konforsuz bir yaşam hemde fazla tüketim...

Birol Bey ilginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler.

iki oda için ayrı klima kullanmaya karar verdik. böylece 18m2 lik salon için 3,5cm duvar boşluğunu da hesaba katınca 88,5 cm genişlikte iç üniteye sahip en az 12000btu inverter veya klasik klimaya yöneldik.

yaklaşık 11m2 olan oda içinse ne yazık ki klima takılabilecek duvarda maksimum iç ünite genişliği 61,5 cm ve yüksekliği 49cm olmalı. Ancak bu ölçüye uyan klima bulamadım.

elektrikli ısıtıcılarla uzun süre tam olarak ısınamadan yüksek faturaya katlandığımız için; doğalgaz gelene kadar klima kullanacağız.

geçmişte sizin fikirlerinize de başvurarak uzun araştırmalar sonucu almış olduğum delonghi üretimi airfel mobil klimayı 1 odada kullanacağım. eğer 11m2 lik odaya uygun iç ünite genişliği 61,5 cm ve yüksekliği 49cm olan klima bulamazsam diğer planımız olan, baca deliğinden kullanmak üzere 1 mobil klima daha alacağım. Bu kez, daha yüksek btusu sebebiyle zibro mobili almak var yine aklımda. Bu modeli, ödeyeceğim mebla içimi sızlatmadan bir miktar daha indirimli alabilmenin yolunu bulamadım. Şu anki fiyatını yazabilir misiniz pm den lütfen.

iyi günler dilerim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

550 Mesaj
26 Eylül 2012; 18:55:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

verimliliği/teknolojisi geri görünüyor, derken neyi kastettin.

BEN NE KLİMALAR GÖRDÜM İÇİNDE EXPANSİON VALF YOK.

961 Mesaj
26 Eylül 2012; 20:21:56 

Merhaba herkese

Evim şuan yapılıyor. Tuğlalar döşendi. Elk-su henüz yapılmadı.

Şimdiden klima tesisatını çektireyim diyorum. Sakıncası yada avantajı olur mu bana.

Görüntü açısından istiyorum birazda.

fiyat olarak ne istiyorlar boru çekme için bilgisi olan yada tecrübesi olan varmı?
Buna gelen 2 yanıtı gör.

570 Mesaj
26 Eylül 2012; 22:21:58 

Merhabalar.

Diğer bir konuda klima ihtiyacımı belirtmiştim ama tavsiyeye ihtiyacım var buradan önerilerinizi talep ediyorum.
Klima kullanılacak yer Antalya'nın küçük bir ilçesi. Beko, Arçelik, Vestel, bosch bir de İklimsa bayisi var ilçede.
TV,radyo markalarından klima almak istemediğimden İklimsanın ürünlerini araştırıyorum. Nereden derseniz, Sabancı adına yakışmayan 5 para etmez bir siteleri var oradan.
Esasında bu da uzak durduğum bir firma ama çaresizlik işte.

Konuya dönersem, 20m2 yalıtımı pek iyi olmayan bir oturma odası için 12000 BTU'luk inverter klima alacağım.
Yaz kış kullanılacak ama 24 saat değil, evde sadece 1 kişi var. Isıtması da soğutması da iyi olsun istiyorum.
Maddiyat belirleyici tabi, 2000TL civarında bir cihaz düşünüyorum.

Liste burada, http://www.iklimsa.com/...teleri/PerakendeRac.pdf

Aynı spec'lere sahip General ASHA12LKC ve ASHA(G)12L modelleri arasındaki farkın ne olduğu bulamadım.
Pencere sayısının fazlalığı ve ahşap doğramadan dolayı ısı kaybı çok olacağını düşünsem de 13.600 BTU'nun ısıtmaya yeteceğini umuyorum.
Öte yandan aynı soğutma/ısıtma gücüne sahip Mitsubishi DXK 12 Z4S için 2300TL fiyat verdi bayi.
Liste fiyatları 200-300 aşağı iniyor genelde.

Bilgili arkadaşlardan ricam, bu modellerin japon/çin menşeyli olması, malzeme kalitesi, kendini temizleme özelliği ya da filtre olarak fark yaratma vb konularda öne çıkanını söyleyebilir misiniz?
Ya da iklimsa'dan başka bir modelde önerebilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2012; 23:16:15 

quote:

Birol Bey ilginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler.

iki oda için ayrı klima kullanmaya karar verdik. böylece 18m2 lik salon için 3,5cm duvar boşluğunu da hesaba katınca 88,5 cm genişlikte iç üniteye sahip en az 12000btu inverter veya klasik klimaya yöneldik.

yaklaşık 11m2 olan oda içinse ne yazık ki klima takılabilecek duvarda maksimum iç ünite genişliği 61,5 cm ve yüksekliği 49cm olmalı. Ancak bu ölçüye uyan klima bulamadım.

elektrikli ısıtıcılarla uzun süre tam olarak ısınamadan yüksek faturaya katlandığımız için; doğalgaz gelene kadar klima kullanacağız.

geçmişte sizin fikirlerinize de başvurarak uzun araştırmalar sonucu almış olduğum delonghi üretimi airfel mobil klimayı 1 odada kullanacağım. eğer 11m2 lik odaya uygun iç ünite genişliği 61,5 cm ve yüksekliği 49cm olan klima bulamazsam diğer planımız olan, baca deliğinden kullanmak üzere 1 mobil klima daha alacağım. Bu kez, daha yüksek btusu sebebiyle zibro mobili almak var yine aklımda. Bu modeli, ödeyeceğim mebla içimi sızlatmadan bir miktar daha indirimli alabilmenin yolunu bulamadım. Şu anki fiyatını yazabilir misiniz pm den lütfen.

iyi günler dilerim.

61 cm lik duvar için çok özel bir seri.İlğine kemiğine ısıtır.Isıtmada hem alttan hem üsten üfleme yapar.Üstelik ünlü markaların aynı modeline göre yarı fiyatına..

Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2012; 23:19:43 

quote:

Orijinalden alıntı: cakin

Merhaba herkese

Şimdiden klima tesisatını çektireyim diyorum. Sakıncası yada avantajı olur mu bana.

fiyat olarak ne istiyorlar boru çekme için bilgisi olan yada tecrübesi olan varmı?

Alt yapı işi ustalık ister,geri dönüşü yok.
Mt/tül fiyatı 25-40 TL arası değişir,toplam mt. bağlı.

5343 Mesaj
27 Eylül 2012; 1:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: cakin

Merhaba herkese

Elektrikte kullanılan esnek borular var. (Bakır boruyu şimdilik çektirmeyin bu boru bakır borunun içinden geçmesi için.) Onun yeterli kalınlıkta olanlarından uygun bir mesafede döşettirip kullanmayacaksınız ağzını bezle tıkayıp üzerini kapattırırsınız. Klima takacağınız zaman orayı açıp kullanırsınız. Mühim olan dolambaçlı olmayıp kısa bir yoldan yapılması. Elektriğide klimayı taktıracağınız yere yakın bir buatın içine 4mm^2 kablo ile çektirin 25 Amper sigorta bağlatın bu hat ayrı bir buatta boşta dursun. Mühendis bunu projede gösteremez ama ustaya söylerseniz çeker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpernbugra -- 27 Eylül 2012; 2:02:26 >

550 Mesaj
27 Eylül 2012; 11:55:09 

quote:

61 cm lik duvar için çok özel bir seri.İlğine kemiğine ısıtır.Isıtmada hem alttan hem üsten üfleme yapar.Üstelik ünlü markaların aynı modeline göre yarı fiyatına..

Bu ürün çok güzel ve fiyat olarak çok satar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

BEN NE KLİMALAR GÖRDÜM İÇİNDE EXPANSİON VALF YOK.

411 Mesaj
27 Eylül 2012; 17:42:13 

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Bu ürün çok güzel ve fiyat olarak çok satar.

fiyatı nedir bu iki modelin?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

550 Mesaj
27 Eylül 2012; 18:16:18 

quote: