Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (929. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: channex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • panasonicle ilgili genelde bayi ve servis yapısından dolayı bir sıkıntı var galiba. ben bu konuda kendimi şanslı buluyorum.çünkü klimayı aldığım yer ve takan servis klimaplus bayisi ve servisiydi aynı zamanda. gerçekten dört dörtlük bir iş çıkardılar. ürün kurulumundan kurulum sonrası detaylı anlatıma kadar. ayrıca ben klimayı almadan önce panasonic müşteri hizmetlerini arayıp kafama takılan soruları sormuştum.ordaki yetkilide bana nerden almayı düşünüyorsunuz bir bakalım bizim yetkili bayimiz ve servisimiz mi diye sormuştu. demekki onlarada bu konuda şikayetler gidiyor ki adamlar teyit etme gereği duyuyor.
    bencede dostun dosta kardeşin kardeşe kazık attığı bu dünyada dikkatli olmak ve işi sağlama bağlamak önemli. (ben toshiba skvr klimamı dost kazığı yüzünden iade etmek zorunda kaldım. o yüzden kim olursa olsun araştırmanızı tam yapmanızı tavsiye ederim. sonradan pişman olup üzülmeyin...

• Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar
  • Kullandığımız 10 cihaz made in chinaya da prc emin değilim , kıt ye serisi. Yani elimi sürdüm , sürüyorum mart ayindan beri. Diamond electric midea üretimi cihaza her halükarda fark atarlar. Içindeki flaplerden tutun kumandasina , en onemliside iklimlendirmesiyle. Quiet moduyla 22 desibel ses vermesiyle her şeyiyle. Ben burda panasonic ovunce cebime para girmiyor. Diamond ovsemde girmeyecek. Halbuki firma sahibi Atilla Altan yakinimiz bir insan olmasına ragmen. Kullandığım midea ürünleriyle kıt ye serisi panasonicleri kiyasladigimda sessiz ve iyi iklimlendirme yaparak çalıştıkları icin gayet memnunum. Etherea i anlatmama gerek yok zaten sanırım. 24luk cihaz , 49 dereceyi görürken antalya. Milletin 24 luk cihazları soğutmayi rezil yaparken , ben evimin salonunu 26 derece sabitten aşağıya dusurmedim hiç bir sorunda yaşamadım. Yasamamda umarim. Iyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cos65

Kullandığımız 10 cihaz made in chinaya da prc emin değilim , kıt ye serisi. Yani elimi sürdüm , sürüyorum mart ayindan beri. Diamond electric midea üretimi cihaza her halükarda fark atarlar. Içindeki flaplerden tutun kumandasina , en onemliside iklimlendirmesiyle. Quiet moduyla 22 desibel ses vermesiyle her şeyiyle. Ben burda panasonic ovunce cebime para girmiyor. Diamond ovsemde girmeyecek. Halbuki firma sahibi Atilla Altan yakinimiz bir insan olmasına ragmen. Kullandığım midea ürünleriyle kıt ye serisi panasonicleri kiyasladigimda sessiz ve iyi iklimlendirme yaparak çalıştıkları icin gayet memnunum. Etherea i anlatmama gerek yok zaten sanırım. 24luk cihaz , 49 dereceyi görürken antalya. Milletin 24 luk cihazları soğutmayi rezil yaparken , ben evimin salonunu 26 derece sabitten aşağıya dusurmedim hiç bir sorunda yaşamadım. Yasamamda umarim. Iyi günler.

Panasonic tabiiki dünya devi bir çok konuda, ama burada midea kötü dememek yada böyle anlaşılmaya meyil vermemek lazım diye düşünüyorum.

Midea isteğe göre üretim yapar, dıamond markası sahibi bana böyle klima yap demiştir oda ona göre üretim yapmıştır.

Zibro 75 serisi klimalar harika ve midea üretimi.

Mesela şunlara bakınız harika cihazlar ama kendi ithalatçısı bile getirmiyor burada suç çinde değil iyi ürünü ithal etmeyen yada yaptırmayandadır.

http://global.midea.com.cn/midea/product/product-list.action?requestId=99

Türkiye ithalatçısı modern klima aşağıdaki modeli getirdi ama birde sitedeki aynı modele bakın Allah için hiç alakası varmı.

Premier Split

• Yanlış anlasilma var konunun başından beri ilk mesajımda bile ben midea için kalitesiz demedim okursanız panasonicler daha kaliteli bana göre dedim. Karşılaştırma yaptim. Nitekim , ben klimayı evde dokunup plastigini ellemek icin degik isitsin sogutsunddiye aliyorm. Dokununca güzel olsun diye üretilen cam arçelik klimalardan alirdim öyle olsaydı. Bana plastigi önemli değil soğurması isitmasidir önemli olan. Yanlış anlamayin lütfen , iyi günler

• Yanlış anlamıyorum, hiçbir şeyi okumadan daha doğrusu anlamadan yanıtlamam.

Tabii panasonic daha iyi hatta şunlar iyi diyede yazayım.

panasonic
    hitachi
    toshiba
    daıkın
    fujitsu - general
    Zibro

Bunlar 1. kalite iyiler.

Birde dünyada fason mal üreten istedigi kalitede mal yapan çinliler var.

Midea
    Gree
    Haier.

Bende görüntüye değil işleve önem veren bir insanım.

Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankemon -- 24 Eylül 2012; 23:36:13 >
  • Çok isteyen olursa alt komsumun çocuk odasına takıli olan midea ioplus 9luk inverter ve salondaki 24luk inverter ile bizim evimizdeki 24luk etherea ile 9luk kıt ye serisi ( 1700 lira civarına alınabilir olan çok iyi bir inverter cihaz bana sorarsaniz ) karşılaştırmasını resimli ve yazılı olarak yapabilirim. Komsuma o cihazları öneren bendim , as klima Antalyadan aldılar. Panasonic diamond midea ve olefini satan bir bayi. Önerdim onermesine ama , daha ucuz oldukları için önermiştim. Onermez olaydim. Kışın isitmada sorun yasamasalarda yazın sogutmata çok sorun yaşadılar. Bizzat alt komşum. Biliyorum oyuzden. Iyi akşamlar.

• quote:

Kullandığımız 10 cihaz made in chinaya da prc emin değilim , kıt ye serisi. Yani elimi sürdüm , sürüyorum mart ayindan beri. Diamond electric midea üretimi cihaza her halükarda fark atarlar. Içindeki flaplerden tutun kumandasina , en onemliside iklimlendirmesiyle. Quiet moduyla 22 desibel ses vermesiyle her şeyiyle. Ben burda panasonic ovunce cebime para girmiyor. Diamond ovsemde girmeyecek. Halbuki firma sahibi Atilla Altan yakinimiz bir insan olmasına ragmen. Kullandığım midea ürünleriyle kıt ye serisi panasonicleri kiyasladigimda sessiz ve iyi iklimlendirme yaparak çalıştıkları icin gayet memnunum. Etherea i anlatmama gerek yok zaten sanırım. 24luk cihaz , 49 dereceyi görürken antalya. Milletin 24 luk cihazları soğutmayi rezil yaparken , ben evimin salonunu 26 derece sabitten aşağıya dusurmedim hiç bir sorunda yaşamadım. Yasamamda umarim. Iyi günler.

Midea uretim Zibro 7526 Cop 5,23 sessiz mod 21 db,garanti komple 4 yil bu ozellikler Ethera dan bile yuksek,tek eksigi gozu yok .Gozlusude var midea ,o gelse 100 dolar fark eder. Bu serinin yanina cinli panasonic yaklasamaz bile...

Bu arada bugune kadar Diamond elec.vedigi servis hizmetini kimse vermedi bu piyasada,,

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

Herkese selamlar;

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar

• quote:

quote:

quote:

Herkese selamlar;

Saygılar

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Midea uretim Zibro 7526 Cop 5,23 sessiz mod 21 db,garanti komple 4 yil bu ozellikler Ethera dan bile yuksek,tek eksigi gozu yok .Gozlusude var midea ,o gelse 100 dolar fark eder. Bu serinin yanina cinli panasonic yaklasamaz bile...

Bu arada bugune kadar Diamond elec.vedigi servis hizmetini kimse vermedi bu piyasada,,

Zibro mideadan kaliteli bir cihaz istediği için o cihaz kaliteli uretilmistir. Normal inverter midea cihaz ile panasonic inverter cihaz kıyaslanamaz evet , çünkü panasonic bir çok alanda daha kaliteli gelir bana sorarsanız. Ama önerdiğiniz zibro gerçekten çok iyi. Bu iş şeye benziyor. Toshiba laptoplarda çinde bir fabrikada üretiliyor. Toshiba kaliteli ürün istiyor , fabrika kaliteli urunu toshibaya yapıyor. Zibro iyi olabilir ama şimdi siz gelip bana mideanin en üst üretimini panasonic in en alt üretimiyle karsilastirmayin , inverter olmayan cihazlar birçok konuda geride ama inverter panasonic cihazlar gayet iyi kalitede. Düz seri on off cihazlar sıkıntılı sanırım biraz ama benim kullandığım cihazlar hakkında şikayet okumadım duymadım. Düz seri kötü olabilir ama mideanin duz serisiyle kıyaslamak gerekir o durumda. Dediğim hala geçerli uygun oldukları bir zamanda alt komşuya inip midea ioplus inverter cihaz ile panasonic kıt ye inverter serisi kıyaslanamaz bile. Fotoğraflı olarak paylasicam ama telefondan girdiğim için fotoğraf koymayı başaramadım ... Iyi günler ,

Not : diamond servisi konusunda haklısınız , dayım asteknik ve safakcalis ltd diamond servisligini yapıyordu firma satilana kadar. Antalyaya gelirseniznneredeyse tüm hastane Isyerleri , okullar yeni yapılan siteler hep diamond electric. Servisi çok iyiydi ...

• Ben yaklaşık bir yıl önce panasonic eth.15lik modelini aldım.Forumuda izliyorum.Bu güne kadar cihazla ilgili fazla tartışma yoktu belli markalar üzerinde yoğunluk vardı,şimdi görüyorum ki panasonic de forumda hakettiği değeri almaya başlamış,gerçekten F/P olarak çok iyi bir cihaz,en azından son kullanıcı olarak benim için öyle.Gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak ben memnunum.
  • MErhaba arkadaslar,

Klima konusunda hiçbir bilgim yok ancak ısınma sorunum olduğu için bazı arkadaslar klima konusunu bi araştırmam fikrini verdi. Kuzey batı cephe, dükkan üzeri 1 kat aşırı soguk alan bır evım var, yer kocaeli. Evımde

Y.odası 12 m2
    Oturma o: 11 m2
    hol: 9 m2
    mutfak: 8 m2
    banyo wc 5 m2
    salon 25 m2

buranın ısıtması ıcın nasıl bır klıma tercıh etmelıyım, suanda salonu kısın kapatıyorum kalan kısmı 3 adet yaglı radyatorle ısıtıyorum, gecen sene en yuksek 550 lıra ft geldı evın tum elektrıgı dahıl,

klıma kullanırsam burayı verımlı sekılde ısıtabılırmıyım. Evın en az 24 25 derece olmasını ıstıyoruz, bebek bekledıgımız ıcın, gerekırse yıne duruma gore salonu kapatabılırız, klımayı eger alırsak tum odalara bakan hıol kısmına koymayı dusunuyoruz kı heryere faydası olsun.

Bunun ıcın kaclık ve hangı marka nasıl bır klıma almalıyım,
    bunun elektrık sarfıyatı 24 saat calısrıtacagımızı varsayarsak nasıl olur

yardımcı olursanız sevınırım

• quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Ben yaklaşık bir yıl önce panasonic eth.15lik modelini aldım.Forumuda izliyorum.Bu güne kadar cihazla ilgili fazla tartışma yoktu belli markalar üzerinde yoğunluk vardı,şimdi görüyorum ki panasonic de forumda hakettiği değeri almaya başlamış,gerçekten F/P olarak çok iyi bir cihaz,en azından son kullanıcı olarak benim için öyle.Gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak ben memnunum.

bu gün evime iki tane klima takıldı panasonıc etherea e9 ve e15 gerçekten muazzam cihazlar ben çok beğendim doğru karar verdiğimi cihazlar takıldıktan sonra anladım 3-5 kişi burda marka çığırtkanlığı yapıyor montaj gayet güzel yapıldı benim söylememe fırsat vermeden vakum yapıldı ben şahsen panasonıc servisinden memnun kaldım

• quote:

quote:

Ben yaklaşık bir yıl önce panasonic eth.15lik modelini aldım.Forumuda izliyorum.Bu güne kadar cihazla ilgili fazla tartışma yoktu belli markalar üzerinde yoğunluk vardı,şimdi görüyorum ki panasonic de forumda hakettiği değeri almaya başlamış,gerçekten F/P olarak çok iyi bir cihaz,en azından son kullanıcı olarak benim için öyle.Gerek malzeme kalitesi gerekse performans olarak ben memnunum.

bu gün evime iki tane klima takıldı panasonıc etherea e9 ve e15 gerçekten muazzam cihazlar ben çok beğendim doğru karar verdiğimi cihazlar takıldıktan sonra anladım 3-5 kişi burda marka çığırtkanlığı yapıyor montaj gayet güzel yapıldı benim söylememe fırsat vermeden vakum yapıldı ben şahsen panasonıc servisinden memnun kaldım

hayırlı olsun klimalarınız. güle güle kullanın. kaç liraya aldınız klimaları?

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

quote:

Herkese selamlar;

Saygılar

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor. derken EER COP olayımı performans açısındanmı açıklamasını yaparsan bilgilenmiş oluruz çünkü iki tane etherea bu gün evime takıldı kafamda soru işareti oluştu

• quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

quote:

quote:

hayırlı olsun klimalarınız. güle güle kullanın. kaç liraya aldınız klimaları?

çok teşekkür ederim iki cihaz 4750tl 12 taksitle aldım

• benimde 2 klima almam gerekiyor
    27 m2 salono
    ve 14 m2 yatak odasına
    inverter almak istiyorum
    forum araştırmam sonucu mitsubishi, fujitsu, toshiba ve panasonic almakta fayda var
    toshiba ve panasonic daha ucuz gibi
    izlenimlerim bunlar
    btu olarakta 18.000 ve 9.000 e ihtiyacım var diye hesap ettim
    siz ne dersiniz bu yorumlara?
  • Herkese selamlar.. Bu işten anlayan arkadaşlardan ve ustalardan bana yardımcı olmalarını istiyorum lütfen.
    istanbulda ,20m2, ısı yalıtımı olmayan ve nispeten soğuk bir odaya klima almak isitiyorum. Isıtma özelliği önemli benim için. 1500-2000tl civarı olabilir. Tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum. Bir de klima fiyatları kış aylarında düşermi? Kışı beklemek daha mı mantıklı olur acaba??
  • 
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.