Şimdi Ara

Yurtdışı Alışveriş Siteleri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
34
Favori
309.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: demircanapo

http://www.bazaarstation.com bu siteın sahıbı TÜRK sahıbnden.com dan satısta yapıyor yukarda bu sıteyı oven kesın bu sıtenın sahıbı fıyattar asırı ucuk sıparısler honkonktan gelıyor cunku adam alıcıyı bulunca bı baska sıteden ıstenılen urunu adamın adına yolluyor dırek olarak sadece komısyonunu alıyor hıcbıseyle ugrasmıyor olay bu

bazaarstation ile 2 sene kadar önce ilk bende sahibinden.com aracılığı ile tanıştım, ürün ilanı vermişlerdi sordum oraya yönlendirdiler, öylece ismini öğrendim. dediğin gibi sahibinden de satış yapmıyorlar sadece ürün ilanları var, heralde tanıtım, reklam için... (bazı pahalı ürünlerde başta güvenemediğimden get açın farkını ödeyim dedim, kabul etmiyorlar) yukarıda değinmiştim neden türkçe sayfanız var diye sorunca sahibi değil de ortaklarından biri türkmüş. ticaretten pek anlamadığın belli, söylediğin gibi sahibi ben olsam alıcıyı bulunca direkt mal gönderecek olsam ne diye siteyle uğraşıyım, diğer satıcılar gibi direkt sahibinden yada gittigidyor üzerinden satış yaparım, hem daha çok hemde daha kolay satarım. alışveriş sitesi kurmak, binlerce mal eklemek, yönetmek, satış yapabilmk senin söylediğin çapta adamların işi değil, oradan buradan mal alarak satış olmaz, sağlam bayilerle toptancılarla anlaşamadan bişey satamazsın. yoksa her drop satıcının bi sitesi olurdu, o işler söylediğin kadar ucuz olsa ve keşke o site benim olsa... (daha Allah'tan ne isterim )

fiyat konusuna da yukarıda yine değinmiştim, her mal her sitede ucuz olmaz, belli kalem malları bazaarstation'dan alıyoruz diye, (bazı malların fiyatları yüksek ama abarttığın kadar aşırı uçuk fiyatları olan biyer de değil) nerede ucuz bulursan oradan alacaksın, japonyadan dahi getirdiğim mal kalemleri var...

peki neden bu siteden bu kadar bahsediyorsun dersen o da vicdani bir mesele, çükü bazaarstation kadar hakkında yalan, uydurma ve kasıtlı karalama yapılan başka bir siteye raslamadım, (googlede ismini taratın, her foruma belli tipler, aynı şeyleri sürekli yazmışlar) adamların o kadar malını aldık, sayelerinde baya da para kazandık. sıf karalamak için yazanları görünce vicdanım kabul etmiyor ve cevap vermeyi sanki bir borç gibi görüyorum, bunu sadece bu forumda değil, kasıtlı karalama için yazan artniyet gördüğüm her forumda da yaptım...

sonuç olarak söyleyeceğim şu; bazaarstation ve diğer bazı çin sitelerinden yukarıda bahsettim, arkadaşın dediği gibi hepsinin sahibi aslında benim, dönem dönem birini övüp diğerini yererek denge kuruyor, böylece hepsinin satış yapmasını sağlıyoruz... (yukarıda yazdıklarımı hiç okumadığın belli)

• quote:

Orijinalden alıntı: yesilll

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

quote:

Yeni düzenlemeyle sınır 75 €uroya düşmüş bilginiz olsun...

Bu rakamın üzerindeki siparişleriniz için satıcı ile temasa geçip size gönderilen ürünün beyanını düşük göstertebilirseniz iyi olur. Ayrıca satıcının ürün için beyan edeceği GTİP ( HS Code ) numarasıda önemli. Çin'liler genelde bu tip taleplere olumlu yaklaşıyorlar ama Amerika'lılar hayatta buna yanaşmıyorlar...

75 € ile 100 doların tl karşılığı hemen hemen aynı gibi.Uyarınız için teşekkür ederim.Peki diğer sorularım hakkında bir bilginiz yada tecrübeniz var mı?

Hocam bende bu işin uzmanı değilim ama şimdiye kadar olan yurt dışı alışverişlerimdeki tecrübelerime göre cevaplayabilirim. Sizide yanıltmak istemem doğrusu.

* Daha önce dediğim gibi 100$ sınırını aşmamaya dikkat edin.

* Satıcının ürünü gönderirken gümrükte yaptığı beyan önemlidir. 70-80$'lık koku sipariş verdiğimde satıcıya ürünün fiyatını 20-30 $ göstermesini ve gümrükte problem olmayacak bir GTİP (HS Code ) numarasıyla göndermesini rica ediyorum.

* Gümrüğe takılmasından ziyade pasaporta işlenmesi gerektiğinden hiç telefon siparişi vermeyi düşünmedim. Kaçak cihaz kullanımından yakayı ele verirsiniz. Telefon gibi ürünler için devletin alacağı vergileri ödemeyeceğiniz sonradan size sıkıntı olur ama yedek parçadan dolayı bir sıkıntı çıkacağını anmıyorum.

* Traş makinesi, fotoğraf makinesi getirtenler duydum. Hatta gümrüğe takılsa bile vergilerini ödeyerek aldıklarını duydum.

* Kendi adıma söyleyebilirim; Çin'li satıcılardan usb bellek, kart okuyucu, hafıza kartları, özel ara bağlantı kabloları mouse-klavye gibi siparişlerim oldu ama bunlar ayrı zamanlarda ve toplam tutarı 50$'ı geçmeyen kişisel siparişlerimdi. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

* Araba parçası dahi getirttim ama satıcıdan rakamı düşük göstermesini ve hediye diye beyan etmesini istedim. Problem çıkmadı

* Kol saati siparişi verdim 150'dı ama satıcı 30$ beyan etmişti.

* Gümrüğe takılan siparişiniz için ödeyeceğiniz bedel öyle korkulduğu gibi yüksek olmayabilir. Bazıları ürünün kendisi kadar vergi ödrsin diyor ama bu yanlış. Gümrüğe takılan ürününüz için ödeyeceğiniz vergiler. başta %18 KDV. + % 5 civarı ürünün cinsine göre gümrük vergisi + oluşmuşsa ardiye bedeli + ufak tefek pul parası olabilir. Kabaca bu rakam ürünün % 25'i civarı bir rakama tekabül edebilir.

* Yıl içinde belli bir alış veriş sınırlaması yok, ben ilk defa sizden duydum. Benim ebay'den en kötü 15-20 arası siparişim olur. Traş bıçağını bile ebay'dan aldığım için alış veriş sayım fazla oluyor.

* Mutlaka sipariş vermeniz gereken ürünlerin gümrüğe takılması olasılığı fazla ise bunları yılbaşı, bayram gibi özel dönemlere denk getirtmeye bakın. Hediye olarak beyan edilirse daha hoşgörülü bakıyorlardı ama son düzenlemelerden sonra durum nedir bilemiyorum.

* Ufak tefek cep telefonu parçası getirtebilirsiniz ama bunun ticaretini yapacaksanız yani çok sayıda parça getirecekseniz bunu bir gümrük müşavirine yada dhl, fedex gibi kuryelerin ilgili bölümlerine sorup daha detaylı bilgi alabilirsiniz. En doğru bilgiyi buralardan alırsınız. Ben size edindiğim tecrübeleri ve kısıtlı bilgilerimi aktardım. Selamlar.

Bu arada ben telefon olayına takmış durumdayım.Saplantı oldu bende yahu. Bu Çinli satıcı arkadaşlardan birine rica etsek.Telefonu makul ölçüler içinde parçalasa.Kapak,batarya,ekran,kılıf,kulaklık vs. kalabalık görünecek şekilde.Ücreti de makul seviye üzerinden belirlese.Sonra onu paketlese yedek parça diye gümrükçü arkadaşlar bu parça parça da olsa telefon deyip geri mi gönderirler acaba? Bu arada ticari olarak düşünmüyorum kesinlikle.Bu işlemi yapsam da 1-2 adet telefon için yapmayı düşünüyorum. Ticaret aklımdan geçmedi zaten teşebbüs etsem çabuk batarım ben.3'e aldığımı 5' satamıyorum en fazla 4 oda batırır beni ;)

benim de size tavsiyem tek parça olarak almanız, satıcıyla temasınızda ürün bedelini 90$ civarında göstermesi, ürün cinsini telefon değilde mesala mp3 olarak belirtmesi, (telefonu farklı ürün kutusu içerisinde gönderebilir) kalın bir poşete sarıp resmi postayla göndermesi ve gift (hediye) olarak paketi işaretlemesi. tüm bunlar gümrük geçişini kolaylaştırabilir fakat telefonlar ve diğer bandrollü ürünlerin tüm bunlar yapılsa dahi gümrükten geçişleri diğer ürünler gibi hiçbir zaman olmaz. bu birazda sizin şansınıza kalmış, alacaksanız şu sıralar hemen alın, yılbaşı yoğunluğunda geçişi daha kolay olabilir....

• Yurt dışından cep tv,radyo uydu alıcı alsak bunlar bedel olarak 75euro altında olsa dahi vergiye tabi olur mu? Yada asıl kullanım amacının yanısıra tv özelliği de olan uydu sinyal bulucu gibi ürünler almak istesek bunlar da nasıl uygulama olur?
  • quote:

Yurt dışından cep tv,radyo uydu alıcı alsak bunlar bedel olarak 75euro altında olsa dahi vergiye tabi olur mu? Yada asıl kullanım amacının yanısıra tv özelliği de olan uydu sinyal bulucu gibi ürünler almak istesek bunlar da nasıl uygulama olur?

Devlet bunlardan çeşitli vergiler alıyor, devlete kazık atmaya kalktığınız zaman başınız derde girebilir. Göndericinin beyanıda burada çok önem taşıyor.
  • quote:

quote:

Yurt dışından cep tv,radyo uydu alıcı alsak bunlar bedel olarak 75euro altında olsa dahi vergiye tabi olur mu? Yada asıl kullanım amacının yanısıra tv özelliği de olan uydu sinyal bulucu gibi ürünler almak istesek bunlar da nasıl uygulama olur?

Devlet bunlardan çeşitli vergiler alıyor, devlete kazık atmaya kalktığınız zaman başınız derde girebilir. Göndericinin beyanıda burada çok önem taşıyor.

Kazık atmak gibi bir amacım yok.Sadece bu tarz ürünlerde gümrük işlemleri nasıl olmaktadır.Örneğin dijital uydu sinyal bulucu almayı düşünüyorum.Bu dijital uydu sinyal bulucunun lcd ekranı var aynı anda kanalları izleyebiliyorsunuz.
    http://www.ebay.com/itm/3-5-Color-Satellite-Sat-Finder-Signal-Meter-TV-DVB-S-/250828053575?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a66845c47#ht_6299wt_1185 Sormak istediğim bu tür ürünlerde normal tv gibi mi değerlendirilir?

(yanlış yazımdan dolayı düzelttim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesilll -- 12 Ocak 2012; 16:51:41 >

• quote:

quote:

quote:

Kazık atmak gibi bir amacım yok.Sadece bu tarz ürünlerde gümrük işlemleri nasıl olmaktadır.Örneğin dijital uydu alıcı almayı düşünüyorum.Bu dijital uydu alıcının lcd ekranı var aynı anda kanalları izleyebiliyorsunuz.
    http://www.ebay.com/itm/3-5-Color-Satellite-Sat-Finder-Signal-Meter-TV-DVB-S-/250828053575?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a66845c47#ht_6299wt_1185 Sormak istediğim bu tür ürünlerde normal tv gibi mi değerlendirilir?

Bu soruların cevapları bizi aşar. Bunun en sağlıklı yolu bir gümrük müşavirine sormanızdır. Büyük olasılık tuneri olacağından vergiye tabidir.
    Gönderici size göndereceği malzeme için beyan edeceğiğ gümrük tarife koduda önemlidir. Bu koda göre siparişiniz gümrüğe girer yada gümrüksüz geçer ama gümrüksüz kod veripte incelemeye girerse yanlış beyandan siz sorumlu olursunuz. Direk kaçakçılığa girer.

Not: satıcı Çin'liymiş ve bakmayın usa demesine ikametgahıda Çin. Temasa geçip bunu gümrüğe takılmadan buraya nasıl getirtirim diye sorun. Düşük beyan ve gümrüğe takılmayacak gümrük kodu verebilir mi sorun isterseniz.

• bazaarstation.com'da satılan ürünler orjinal mi ?

Mesela bu ürün ?
    http://www.bazaarstation.com/Product.aspx?P=SoundMagic%20PL18%20Portable%20in%20Ear%20Plug%20Earphone
  • meraba arkadaşlar

Ben Amerikan bi siteden sporcu gıdaları getirtmek istiyorum.Bazı arkadaşlar sınır 75 euro demiş.Peki ilk alış verişden ne kdr sure sora 2. aışverişleri yapma hakkı var.Bu sporcu gıdarları gumruk olayı nasıl bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: selta

bazaarstation ı bilmem ama focalprice taki orjinal ve daha ucuz
    http://www.focalprice.com/EP102B/SoundMAGIC_PL18_Stereo_Inear_Earphones_for_MP3_MP4_iPhoneiPod_Black.html

Anlıyomusun bunlardan? Nasıl bi kulaklık sence ?
    Hatta direk buraya yazsan da olur. başlık açmıştım. Sennheiser cx200 e alternatfi arıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_56195227/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56195227

• quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

quote:

http://www.focalprice.com/EP102B/SoundMAGIC_PL18_Stereo_Inear_Earphones_for_MP3_MP4_iPhoneiPod_Black.html

Hatta direk buraya yazsan da olur. başlık açmıştım. Sennheiser cx200 e alternatfi arıyorum.

hocam sound magic alacaksan pl 30 modelini al biraz kaba duruyor ama sennheiser ı aratmaz zaten forumda aratırsan çok fazla olumlu yorum var pl-30 için.

• quote:

quote:

her ikisinde de orjinal olduğunu sanmam. bazaarstation onjinal ürünleri "%100 orjinal" ibaresiyle belirtiyor, focalprice orijinal diye satıyorsa yalan söylüyordur, ikiside o fiyata bu ürünün orijinalini satamaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mordoww

meraba arkadaşlar

Ben Amerikan bi siteden sporcu gıdaları getirtmek istiyorum.Bazı arkadaşlar sınır 75 euro demiş.Peki ilk alış verişden ne kdr sure sora 2. aışverişleri yapma hakkı var.Bu sporcu gıdarları gumruk olayı nasıl bilen varmı

ilk alışverişten 2 ay sonra alabilirsin ve yılda en fazla 5 alışverşe izin var. ama takipsiz posta yoluyla alırsan fazla incelemiyorlar ben 2 ay içerisinde 5 alışveriş yaptım sorun çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

quote:

quote:

her ikisinde de orjinal olduğunu sanmam. bazaarstation onjinal ürünleri "%100 orjinal" ibaresiyle belirtiyor, focalprice orijinal diye satıyorsa yalan söylüyordur, ikiside o fiyata bu ürünün orijinalini satamaz...

hocam soundmagic ünlü bir çin markası ve focalprice ın bu markayı satma yetkisi var. ama sen sennheiser ı bu siteden alırsan illaki sahtesini yollarlar.
    aşağıdaki linkte focalprice ın orjinal olarak sattığı markaların listesi var.
    http://www.focalprice.com/Brands

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

quote:

quote:

her ikisinde de orjinal olduğunu sanmam. , focalprice orijinal diye satıyorsa yalan söylüyordur, ikiside o fiyata bu ürünün orijinalini satamaz...

hocam soundmagic ünlü bir çin markası ve focalprice ın bu markayı satma yetkisi var. ama sen sennheiser ı bu siteden alırsan illaki sahtesini yollarlar.
    aşağıdaki linkte focalprice ın orjinal olarak sattığı markaların listesi var.
    http://www.focalprice.com/Brands

soundmagic biliyorum çin markası, hatta çinliler kendi markalarının çakmasını da pek yapmazlar, onu da iyi biliyorum ama yukarıda değindiğim gibi bazaarstation onjinal ürünleri "%100 orjinal" ibaresiyle belirtiyor ve bu üründe o ibare olmadığına göre bu ürünün de çakması demekki piyasada mevcut. focaprice'nin verdiği listeyi de gördüm fakat o listenin gerçek olduğu oldukça şüpheli, nerden çıkardın dersen o listede kingston da var ve ben focalden orjinal diye aldım ama orijinalle uzaktan yakından alakası yok, çok şeyi sorduğun zaman orjinal diyorlar ama gönderdikleri orjinal falan değil... (arkadaki barkod kopya, kingstonun siteden kontrol ettiydim...)

• bu siteden hafıza kartı almadım çünkü türkiyede daha ucuza bulabiliyorum ama soundmagic için şüpheniz olmasın ben böyle kaliteli bir sesin sahte üründen gelebileceğini hiç sanmıyorum ayrıca dediğiniz gibi çinliler kendi markalarının çakmasını kesinlikle yapamazlar çok ciddi müeyyideleri var.
  • aklımı karıştırdınız iyice=)) focalprice'dan ''SoundMagic'' almalı mıyım?
  • quote:

bu siteden hafıza kartı almadım çünkü türkiyede daha ucuza bulabiliyorum ama soundmagic için şüpheniz olmasın ben böyle kaliteli bir sesin sahte üründen gelebileceğini hiç sanmıyorum ayrıca dediğiniz gibi çinliler kendi markalarının çakmasını kesinlikle yapamazlar çok ciddi müeyyideleri var.

her çakma ürün kalitesiz olacak diye bir kural yok, bazaarstation'dan cx500 aldıydım, 10-11$ civarıydı orjinal falan değil ama ondan da canavar gibi bass geliyor, evet çinliler kendi markalarının çakmasını pek yapmazlar ama bu hiç yapmadıkları anlamına da gelmiyor... söylediğim gibi bazaarstation ile focalprice arasında 3 dolar kadar fiyat farkı var ve bazaarstation orninal demiyor ama daha ucuza satan focalprice orjinal diye satıyorsa ben buna pek güvenemem, o konuda dediğim gibi focalden bi kere ağzım yandı, çünkü yalan söyleyebiliyorlar... bazaarstation o konuda daha sağlam, pahalı da olsa en azından orijinalliği kesin olmayan malı sırf satabilmek için orjinal diye satmıyor, sorduğunda adam gibi söylüyorlar...

• quote:

aklımı karıştırdınız iyice=)) focalprice'dan ''SoundMagic'' almalı mıyım?

daha öncede yazmıştım forumu araştır focalprice den pl-30 alan çok kişi var bu forumda
    birde mp4nation var iki sitedende gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsin
    http://mp4nation.net/catalog/soundmagic-pl30-iem-earphones-p-294.html
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.