Şimdi Ara

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
70.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bzim evde s3-5 cm uzunluğunda tiksindirici hamam böcekleri(kara fatmalar) bastı yaşadığımız yerde ilaçlama şirketleride yok ne yapacağımı şaşırdım bu konuda tecrübeli ilaçlama firmasında çalışan arakdaşlar falan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

bizim evdeki kara fatmalar:http://www.hamambocegi.name/

• Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Konya'da zirai ilaçlar ve lezzetli baharatlar satan emekli dedelerin dükkanlarında masa altında vardır. Bulur ve kullanırsan eğer çok dikkat et temasına bile izin verme çok kuvvetlidir.

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür. Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar. 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı.[kaynak belirtilmeli] Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı.[kaynak belirtilmeli] Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kaldı bir çok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı.[kaynak belirtilmeli] 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı. DDT'nin zararlı olduğunu Rachel Carson adında bir biliminsanı bulmuştur. Ve DDT kullanıldığı zamanlarr canlıların (insanlar,hayvanlar,bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir hasar götmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır bu yüzden kullanımdan kalkmıştır.

Alıntı:http://tr.wikipedia.org/wiki/DDT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakidoruk -- 6 Nisan 2009; 17:37:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Konya'da zirai ilaçlar ve lezzetli baharatlar satan emekli dedelerin dükkanlarında masa altında vardır. Bulur ve kullanırsan eğer çok dikkat et temasına bile izin verme çok kuvvetlidir.

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür. Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar. 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı.[kaynak belirtilmeli] Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı.[kaynak belirtilmeli] Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kaldı bir çok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı.[kaynak belirtilmeli] 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı. DDT'nin zararlı olduğunu Rachel Carson adında bir biliminsanı bulmuştur. Ve DDT kullanıldığı zamanlarr canlıların (insanlar,hayvanlar,bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir hasar götmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır bu yüzden kullanımdan kalkmıştır.

Alıntı:http://tr.wikipedia.org/wiki/DDT

kardeş çok sağol kırıkkaledeyim sanırım tarım için zirai ilaçlar satan bi kaç dükkan biliyorum sanırım onlarda bulabilirim peki kullanımı nasıl dediğinize göre tehlikeli bişey dikkatli olmak lazım eldiven falan mı kullandınız

• siteyi buldum
    http://www.ada.net.tr/denizkopugu/oykuler/kakalak/index.html

ama borik asit oranindan bahsedilmemis kafaniza gore ayarlayacaksiniz yani bu sitede tehlikeli olarak belirtilsede yetiskin insanlar icin pek tehlikeli bir madde degil anladigim kadariyla. Google da borik asit diye aratinca baya bilgi cikiyor hatta eksisozluge gore ayak kokusunda lens temizleye kadar kullaniliyor Birde anladigim kadariyla asit olmasindan dolayi degil(cok zayif asitmis) ,zehirli olmasindan dolayi zararli. Evde cocuk falan varsa kullanmamak en iyisi.

zeytin yagi evet cok etkili bir yontem gibi durmuyor ama sagliga zararli olmadigi icin kullanilabilir.Yani kucuk cocuk falan carsa o yerlere sikilan raid vs. tehlikeli olabilir hele DDT birakin cocugu yetiskin insanlar icin bile son derece tehlikelidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

siteyi buldum
    http://www.ada.net.tr/denizkopugu/oykuler/kakalak/index.html

ama borik asit oranindan bahsedilmemis kafaniza gore ayarlayacaksiniz yani bu sitede tehlikeli olarak belirtilsede yetiskin insanlar icin pek tehlikeli bir madde degil anladigim kadariyla. Google da borik asit diye aratinca baya bilgi cikiyor hatta eksisozluge gore ayak kokusunda lens temizleye kadar kullaniliyor Birde anladigim kadariyla asit olmasindan dolayi degil(cok zayif asitmis) ,zehirli olmasindan dolayi zararli. Evde cocuk falan varsa kullanmamak en iyisi.

zeytin yagi evet cok etkili bir yontem gibi durmuyor ama sagliga zararli olmadigi icin kullanilabilir.Yani kucuk cocuk falan carsa o yerlere sikilan raid vs. tehlikeli olabilir hele DDT birakin cocugu yetiskin insanlar icin bile son derece tehlikelidir.

hocam çok sağolun , evde küçük çocuk yok , aslında ddt kullanmayı düşünüyordum ama

@wikican arkadaşımızın yazdıklarını okuynca kararsız kaldm kendsi bizzat zehirleniyormuş fakat ddt mi kullanmış on anlayamadım sanırım kokusu yokmuş ve soluduğunun farkında olmamış bugün bi çarşıya çıkayım eğer zirai ilaçlar satan adamlada görüşeyimde bakalım ne diyecekler borik asidide tanıdık eczane var sanırım orada bulabilirim...

• http://www.pestcontrol.gen.tr/

DOSTLAR BUNU kullanan var mı?

birde K-OTRİNE SC-50 'i nasıl kullandın teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yesilormancini

http://www.pestcontrol.gen.tr/

DOSTLAR BUNU kullanan var mı?

birde K-OTRİNE SC-50 'i nasıl kullandın teşekkürler.

yoğun bir sıvı , su ile seyreltilmeli 50 ml si 100m2 için kullanılıyor, boş bir cam cifi kutusuna bir kapak bu yoğun sıvıdan koyyosun şişenin boş kalanını su le doldurup güzelçe çalkalıyosun daha sonra pis su giderlerine lavabolara ve özellkle duvar diplerine sıkın olay bu gerçekten kaliteli ve insan için zararsız bir madde zaten satın aldığım bayanda insana çok fazla zararı yok insanlardaki yağlarda çözülmüyo falan gibi bişeyler demişti...

alternatif olarak bir kaç patatesi haşlayın püre haline getirin eczanelerden borik asit alın beyaz toz gibi bişey, bu borik asiti haşlanmış patates püresiyle karıştırın eldive kullanarak güzelce bu karışımı yoğurun ve küçük kçük yuvarlaklar haline getirin dolap altlarına lavobalara gene pis su giderlernin yanlarına falan koyun uzun bir süre bu karışım kalsın en etkili yöntem buymuş gemilerde bu hayvanlar çok olurmuş gemiciler ne yaptılarsa kurtulamamışlar birtek bu yöntemle azaltmayı başarmışlar...

• Mesajlarin hepsini okumadim ancak, benim evde de hamambocekleri vardi. Yatak odasinda ve yatagimin icinde dahi vardi. Ben cozum bulamadim ancak azaltabildim.

www.osman.com.tr sitesini ziyaret edip, evinizdeki bocegin turunu ve bocegin ureme ozelliklerini ogreniniz. Dusmanin kim oldugunu bilmeden savas acmayin.

Oncelikle apartmandaysaniz tum apartmani bastan asagiya ilaclamayi dusunmelisiniz. Cunku kisisel mucadeleniz sonuc vermez.

Ilaclamayi 2 asamada yapin. Birinci ilaclamadan sonra KESINLIKLE 21 GUN SONRA ikinci ilaclamayi birincisi ile ayni sekilde tum apartmani ilaclayin. (Nasil bir ilaclama teknigi kullanmaniz gerektigini iyi arastirin. Ben burada sadece ozetliyorum) Cati, bodrum kati neresi varsa ilaclayin.

Lavabo deliklerinden tuvaletten ve banyodan evin icine dagiliyorlar. Lavoba delikleri suzgecle kapatin. Kucucuk delik kalmasin cunku o delikten gecebiliyorlar.

Evin icideki kucuk delikleri kuytu yerleri doldurun. Kapi altlari pencere kenarlarini kapatin.

Bu boceklerin bagisiklik sistemleri cok gelismis oldugundan ilaca bagisiklik gosteriyorlar. Kullandiginiz ilacla olmeyebilirler.

Ikon isminde bir zehir var. Pahali (65 TL'ydi 3 sene once) ve cok zehirli bir ilac. Onu deneyebilirsiniz. (Bu ilaci maskesiz kesinlikle kullanmayin. Kullanma klavuzuna kesinlikle uyunuz. Ilaclama sirasinda kullandiginiz elbiseyi yakin. Ilaclamadan sonra apartmani terkedin. Ortalikta yiyecek birsey kalmasin.) Ikon pahali gelirse benzer guclu zehirler isteyebilirsiniz. Ancak Ikon vereceginiz her kurus parayi hakedecektir.

RAID'le basedebilirim diyen arkadasa da buradan guluyorum. RAID'İ hamambocekleri kahvaltida cay niyetine icerler. Hem Raid'e vereceginiz parayla Icon alirsiniz.

• Karakoy alt gecitteki bitki ilaci satan yerlerde bulabileceginiz "jel halinde hamambocegi ilaci" var, BASF markasini kullandik farkli senelerde iki defa, ithalatcisiwww.ilpas.com ama sitesinde goremedim o urunu. Buyuk bir enjektor icinde satiliyor, evin ve mutfagin koselerine, dolap arkalarina, karanlik yerlere o jelden nohut kadar sıkıyorsun. Birkac gun icinde farki goruyorsun, kisa surede tamamen yok oluyorlar. Her iki denemede de basariya ulasmisti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.