Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.318
Cevap
189
Favori
1.751.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    canım bak burda detaylı anlatım varhttp://www.esdent.com.tr/implant-tedavisi/ bence hiç korkulacak bir tedavi değil
  • dtlevent D kullanıcısına yanıt
    Antocio kullanıcısına yanıt
    elbi3535 E kullanıcısına yanıt
    Noktalıvirğül kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: elbi3535

Perssn kardesim internette oranin muduru demisti 150,200 dolar diye

Ne edelim kardesim biz sizin gibi zengin degiliz.Sizin para cok galiba.

Belki yapan doktor buluruz ne kestirip atiyorsun hemen.

Surda gece gunduz reklam yapip bi implanti 3000 e satan adama bi sey demezsin biz daha ucuz ve ayni kalite implant bulup belki bi bilen yardimci olan vardir diye soyledik diye bize catarsin.

Paran bolsa bize gonder bizde senin gibi implant yapalim kardes?

implantın fabrikadan çıkış fiyatını söylüyorsun ama 200 dolar diye, ha belki bin dolara yapacak bulamazsın ama bu markayla 800 dolara yapacak bulursun,ama şunu unutma aynı kalite değil...

İmplant fiyatları tek diş için Üst yapı hariç bin lira ila 4bin arasında değişiyor kalitesine göre... üst yapısı da kalitesine göre tek diş için 700 lira ila 3bin lira arasında değişir. Hatta 3 ay dişsiz gezmeyeyim dersin 700 lira da geçiciye verirsin mesela, hatta implantım çekiç darbesiyle bile kırılmasın dersin; üst yapı ile implant arasına 800-3000 arasında kalitesine göre değişen fiyatlarda custom abutment yaptırırsın... Bu da demek oluyor ki toplam fiyatı en düşün 1700'e mal olur, en yüksek de 10,700'e mal olur. Ama bu rakamların altına iniyorsa veya üzerine çıkıyorsa uzak durmalısın, baştan söyleyeyim...

Şöyle düşün adam Mercedes satıyor 300bin euro, diğeri Volkswagen satıyor 100bin lira, bir diğeri Fiat satar 100bin liraya,başkacı Citroen satar 80bin liraya, biri karavan satar 10bin liraya, başkası Renault satar 2bin liraya, başkası Hyundai satar 100 liraya, diğeri Toyota satar 80liraya, ...

Madem aynı kalitede bu araçlar neden 80 liraya almak varken 300bin euroya satılanı da alan var? Kaldı ki sağlıktan bahsediyoruz... Önce ucuz olanı değil, önce kaliteli olanı ara ve çok doktorlu merkez hastane tarzı yerlerden uzak dur, tekbir doktorun olsun muayenehane olsun. Eğer İstanbul'daysan sana 10-12 doktor ismi verebilirim... Ha bir de reklam yapandan uzak dur :D

@dtlevent Yüksek mi resmen bedavaya fiyat almış, ben olsam zirkonyumun tanesini 800 liranın altında yapana gitmem... Hele ki cad-cam falan kullanacaksa 3bine kadar çıkıyor tanesi...

@elbi3535 Bahsettiğiniz yer bir üniversite hastanesi adı üzerinde, daha eğitim sezonu açılmadı ki öğrenciler gelsin de tedavilerinizi yapsın... Uygun fiyatlı olarak üniversiteyi tercih eden siziniz... Bela okumaya hakkınız yok... Üniversiteye gidiyorsanız eğitime destekolmak için oraya gittiğinizi kabul ettiniz demektir, mecbureb eğitim sezonu açılıp tedavilerinizi yapacak öğrenciler gelene kadar da bekleyeceksiniz... Özel üniversite de olsa, devlet üniversitesi de olsa bu kural böyle... Yapacak birşey yok... Asıl onların ccinnet geçirmesi lazım aslında sizin bu yazınızı okuduktan sonra...

quote:

Eee... Hani sağlık imkânları en üst seviyeye çıkarılmıştı bu ülkede?
    Hani kimse mağdur olmuyordu?
    Hani aylarca sıra beklemek tarih olmuştu?

@elbi3535'e ye cevap olarak yazdım...

@Antocio bir kaç yıla biter umarım :) ee Eğitim Araştırma... Eylül ayında okullar açılacak daha bu sene artık çekimleriniz ve implantlarınız biterse seneye de başkaeğitimalan biri üst yapılarını yapar artık...

quote:

Orijinalden alıntı: piyanist2014

quote:

Orijinalden alıntı: dtlevent

Fiat'ın düsük olması tercih sebebi olmamalı en önemli değer hekim

Ne yapalım peki? Biri 1000, diğeri ise 600 diyorsa, 600'e de yapılabilen bir şeyi 1000'e yaparak daha fazla kazanma derdinde olan kişiye "Ama daha iyi ve tecrübeli biri" diyerek râzı mı olalım?

O kadar diş hekimi (daha doğrusu dişçi) ile irtibata geçtim ve sorunumu izah edip ne kadara mâl olacağını sorduğumda hemen hemen hepsi "Kampanyamız var" diye söze başladı...
    Sanki bir koltuk takımı satışından bahseder gibi!

Sağlıkla alâkalı bir sorunda çözümü kampanya ile sunan zihniyetlerin hâkim olduğu bir ortamda kime güvenebileceğimize şaştık artık..!

İşte kamanya yapan yerden uzak duracaksın :) bu kadar basit :D Sağlıkta kampnaya ve reklam olmaz... Herkes hakkettiği fiyattan yapar, hasta da ne kadarlık tedaviyi hak ediyorsa gider o kadarı öder ona göre tedavisini olur...

@elbi3535 3 ay beklemelerinin sebebi üniversitenin tatilde olması ve yeterince öğrenci olmaması olabilir mi?

quote:

Orijinalden alıntı: mr.gündüz

Benim de 5 ay sonra yapılacak implant ama bazı korkularım var.bir cerrah arkadaşım emar falan çektiremezsin dedi kafadan .çok pis ısınıyormuş emarda.duramıyormuşuz.acaba tecrübe eden veya bilen var mı?

Araştırma yapmadığı,bilediği konularda pek konuşmasa daha doğru olur insanlar. Yok öyle mr falan sıkıntı çıkarmıyor...

@Noktalıvirğül Özel de olsa üniversite hastanesi olduğu için uygun söylemişler bir o kadar da sigortadan alırlar tahmini, ama nereden baksan kullanılacak markaya göre hastaneye 4 ila 10 bin arası masraf çıkar... Kaldı ki koca hastane kendi masrafları vardır diyeceğim ama eğitim alan öğrenciler de ücretli okuyor gerçi...

@aslanturki randevu almanız çok zor, aslında implant ücretinin tamamını hastadan talep etmiyor, sadece oraya konacak vidanın ücretini talep ediyor. Yine sigorta falan hastaneye bir sürü ödeme yapıyor hastanın yerine... Bir de üst yapıya geçildiği zaman bir o kadar da abutment ve labaratuar ücretleri çıkıyor ki kamuyu bilirsiniz en ucuz malzeme ile ihale almışlardır 300 euroya, daha kaliteli bir marka iseniz de bulamayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 31 Ağustos 2016; 22:29:33 >

• Beyler Okmeydanı yada herhangi bir devlet hastanesinde implant olayi yok buraya yazmışsınız heveslendik gittik doktora sorduk yok öyle birşey dediler. Doğruluğunu kontrol etmeden yanlış bilgiler yazıyorsunuz millet boşyere binbir zahmetle randevu alıp yollara dökülüyor

Arkadasa ozel mesajla yanlıs oldugunu duzeltmesını yazdım ama görmeyınce mecbur buraya yazmak zorunda kaldım

• Arkadaşlar merhaba. Çok uzun yıllardır bu forumdayım. Böyle bir konunun bu kadar ilgi çekmesi şaşırttı beni açıkçası. İmplant ya da diş tedavisi ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmak isterim. Pm atmanız yeterli olur mutlaka dönüş yaparım. İzmir ya da diğer iller farketmez. Hepinize geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bi hastaneden fiyat aldım,

Nucleoss (türk marka) implant 500 Euro (tek diş)

*Biohorizons (Amerikan marka) implant 750 Euro (tek diş)

*Straumann Roxolid (İsviçre marka) implant 950 Euro (tek diş) Zirkonyum kaplamafa 275 euro.

Bana fiyatlar cok fazla gibi geldi. Yaptirmalimiyim ? Ve hangisini tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • devlet hastahanesinden 1.050 tl fiyat verdiler tek diş implant için. ssk devlet hastahanesi malzeme parasını sizden alıyor. işçilik bedava oluyor. artık ya 500 daha fazla verip işçilik yönünden de kafam rahat olsun diyeceksiniz yada devlet. bu rakamlara göre 300-400 en fazla fark olan yerler için özelde yapılabilir. devlet hastahanesindeki malzeme yerli ürün demişlerdi galiba..
  • Hangi devlet hastanesi hangi bölüm lutfen özel mesaj olarak bana atabilir misiniz?
  • ben de implant yaptıracağım.. ankarada hangi üniversite hastanesi iyidir bu konuda?
    randevu mu alıp gitmek gerekiyor? fiyat bilgisi paylaşan olursa çok sevinirim.
  • autopsy87 A kullanıcısına yanıt
    Ben Gazi Diş'e gittim. Telefonla randevu yok. (Hacettepe de öyleymiş.) Aşti'nin orada bina. Sıra alıp bekliyorsunuz, fazla beklemeden içeri giriyorsunuz... Hepsi genç insanlar. Sanırım son sınıf öğrencisi. İlk muayeneyi yapıp röntgene gönderiyor. Röntgen sonrası yine bir kontrol. Hasta kartına ağızdaki problemleri, ilgili bölümleri işaretleyip diş taşı temizliğine gönderiyor. (Bu bölümde aynı zamanda implant yapılıyor.) Dişlerin durumuna göre taş temizliği 2 haftada tamamlanır. (birer gün.) İmplantla ilgili fiyat, marka her türlü soruyu burada doktorunuza sorabilirsiniz.

Sonra Ağız tomografisi (panoramik film, üst çene veya alt çene). Bunu devlet karşılamıyor. 60 tl ödeyip tomografiyi çektiriyorsunuz. Bir hafta sonrasına teslim almak için gün veriyorlar. Tomografiye gitmeden önce doktorunuza sonuç göstermek için ne zaman geleceğinizi sorun. Size randevu verecek.

Kemik durumu iyiyse 6-7 ayda süreç tamamlanıyor sanırım. Benim gibi kemik sorunu varsa 1,5 yılı bulur. (doktorun demesine göre.) Bende kemik yetersizliği çıktı. Köprüye yönlendirdiler. Vazgeçip döndüm.

Şu an özel klinik araştırması yapıyorum. Devlet hastanesi olsun, üniversite hastanesi olsun git-gel çok yorucu olacak benim. Bir de bu yoğunlukta.

Geçmiş olsun size.

• Biz anneme yaptırdık. Erciyes üniversite. Diş hekimliğinde. 9 adet implant. Kore malı ameliyat masrafı dahil 12000 tl. Üst ayı da 2000 tl. Ama çok memnun kaldık. Sadece arkada kaplama sökerken bir diş kendi çıktı ve orası için 2 implant daha yapılacak. 4-5 ay sonra. Şu an her şeyi yiyebiliyor. Dışarıya göre fiyat uygun. Ve 9 implant bir defada narkozlu yapıldı. Sonuçta üniversite hastanesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selates

Ben Gazi Diş'e gittim. Telefonla randevu yok. (Hacettepe de öyleymiş.) Aşti'nin orada bina. Sıra alıp bekliyorsunuz, fazla beklemeden içeri giriyorsunuz... Hepsi genç insanlar. Sanırım son sınıf öğrencisi. İlk muayeneyi yapıp röntgene gönderiyor. Röntgen sonrası yine bir kontrol. Hasta kartına ağızdaki problemleri, ilgili bölümleri işaretleyip diş taşı temizliğine gönderiyor. (Bu bölümde aynı zamanda implant yapılıyor.) Dişlerin durumuna göre taş temizliği 2 haftada tamamlanır. (birer gün.) İmplantla ilgili fiyat, marka her türlü soruyu burada doktorunuza sorabilirsiniz.

Sonra Ağız tomografisi (panoramik film, üst çene veya alt çene). Bunu devlet karşılamıyor. 60 tl ödeyip tomografiyi çektiriyorsunuz. Bir hafta sonrasına teslim almak için gün veriyorlar. Tomografiye gitmeden önce doktorunuza sonuç göstermek için ne zaman geleceğinizi sorun. Size randevu verecek.

Kemik durumu iyiyse 6-7 ayda süreç tamamlanıyor sanırım. Benim gibi kemik sorunu varsa 1,5 yılı bulur. (doktorun demesine göre.) Bende kemik yetersizliği çıktı. Köprüye yönlendirdiler. Vazgeçip döndüm.

Şu an özel klinik araştırması yapıyorum. Devlet hastanesi olsun, üniversite hastanesi olsun git-gel çok yorucu olacak benim. Bir de bu yoğunlukta.

Geçmiş olsun size.

Cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim , size de çook geçmiş olsun..diş işi gerçekten çok zor. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

• metinkurum M kullanıcısına yanıt
    Ankara implant diş merkezi Mutludent'e bakabilirsiniz. Ben orada yaptırdım. 1,5 yıl oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinkurum -- 23 Eylül 2016; 6:50:50 >
  • DİSLERDE KEMİK KAYBİM VAR.ARKA DİSLER GİTTİ.10,15:DİS GİTTİ.KANCALİ PROTEZ YA DA CİTCİTLİ HARİCİ Bİ SEY YAPİLAMAZ Mİ?

• Daha 21 yaşındayım , umutsuzluktan mı cahillikten mi buraya bakıyorum bilmiyorum.

3-4 tane dişçiye gittim bu yaşıma kadar. Yanlış hatırlamıyorsam 6-8 yıl önce uykudayken dişlerimi sıkıyordum. Rüyada o kadar çok sıkıyordum ki dişlerim kırılacak gibi oluyordu. Heralde gerçekten de sıkmışım ki sanki o zamandan beri dişlerimde ağrı var , ağrı değil de hassasiyet oluştu gibi.

Önce Karşıyaka'nın göbeğinde iyi bir dişçiye gittim , dişlerin sapasağlam dedi. Eee madem sağlam neden çok fazla meyve yediğimde veya soğuk bir şeyler içtiğimde sızlıyor dedim.

Neyse 1-2 yıl sonra başka bir dişçiye gittim , Balçova'daydı heralde. Buradaki dişçi dişlerini sıktığın için diş minelerin zayıflamış , asitli veya soğuk bir şeyler yediğinde ağrı yapıyor dedi.(dişlerim biraz yamuk olduğu için dişlerimi sıktığımda bütün basınç köpek dişlere binmiş ve tamamen onlar zarar görmüş) Ayrıca diş eti çekilmesi olabilir tarzı bir şey demişti. Yapacak bir şey yok , dişlerini temiz tut ve kaliteli diş macunuyla fırçalarsan idare edersin dedi.

Şimdi bunu yazıyorum çünkü 1 tane nar yiyeyim dedim daha yarısını bitirmemiştim ki sızlamaya başladı. Diğer yarısının çekirdeklerini ısırmadan çıkardım , sadece kırmızı kısımlarını ağzımda ezip yedim. ( Sabah da 2 mandalina yemiştim)

Aslında genel olarak bakınca idare ediyorum , neredeyse her şeyi sorunsuz bir şekilde yiyorum ama bu durum canımı sıkıyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Şimdiden her ihtimale karşı implant için para mı biriktireyim ya da bir tedavi (ağrıyı engellemenin & azaltmanın) var mı acaba

Neyse öylesine yazdım , kusura bakmayın

• İkiz bebeklerim oldu yaş geldi 34 e. 3 yıldır hamilelik de dahil eşimin ve sonrasında 2 yıl bebeklerin peşinde koşmaktan kendimize 1 gün bile zaman ayıramadık. Tam da bugün sabahtan beri üzülürken bu başlıkta aslında benimle aynı durumları yaşayan arkadaşların olduğunu gördüm. 30 lu yaşlarda dişlerini kaybedenler olmuş. Ben de bugün aslında dolgu ile halledilir diye gittiğim hekimde 2 dişimi kaybettim. Bundan 3.5 yıl önce neredeyse 10-12 dişimi bir şekilde kanal dolgu vs. ile kurtaran hekim bu kez bu bahsettiğim 2 dişin kurtarılamayacağını çektiği diş röntgenleriyle gösterdi. Gerçekten de köklerde çürükler olduğunu gördüm. Ancak kanal tedavisi olduğu için ben acı hisssetmiyordum. Tam 3.5 yıl sonra ne yazık ki yine maliyet açısından ve zaman açısından tekrar diş tedavisi beni bekliyor.

2 dişim implant olacak. Köprü için sol alt tarafta neredeyse hiç diş kalmadı. En arkada bir tane var o da dolgulu ve kendini zor kaldırıyor. Bu nedenle tek seçeneğin bu olduğunu söyledi.

Fiyat olarak da tanesine 2.000 tl gibi bir fiyat çıkacağını söyledi. Tedaviye başlamadan tam fiyat veremeyeceğini de sözlerinin arasında geçirdi. Çünkü ismini bilmediğim teknik kelimelerden oluşan birşeylerin de gerekebileceğini, gerekmeyebileceğini de ihtimaller arasında sıraladı. Ancak kemik yapısının 2 diş için de uygun olduğunu söyledi ve geçiktirmeden yani dişler iyileştikten sonra 2-3 ay içerisinde implant ı yaptırmam gerektiğini yineledi. Hekime güveniyorum gerçekten. Dürüst ve güvenilir ve işinde uzman biri.

Tek kafamı kurcalayan, acaba daha uygun fiyatlara implant yapılabilir mi? Sol alt tarafım dün yarımda olsa vardı bugün yok. İnsan da böyle işte bugün varsın yarın yok...

• arkadaşlar merhaba,

implant yaptıracağım bi kaç yerden fiyat ve marka bilgisi aldım. bilenler yardımcı olabilrse çok sevinirim.

ossttem- kore malı
    nanoplant- alman malı
    ab- alman dedi ama sanki israil malı
    atex- alman malı (telaffuzu bu şekilde doğru yazılışı bu olmayabilir)
    nta

bu markalardan hangisi iyidir?
  • autopsy87 A kullanıcısına yanıt
    5 sene önce 2 adet miss implant yaptırdım 1 hafta önce de 3 adet Hamana (alman malı) implant ve greft Bios yaptırdım.bana göre doktor önemli Markaya takılmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermanerdem -- 6 Ekim 2016; 20:23:47 >
  • Arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim. Anlarada oturuyorum. On ust 4 disim suan porselen yani kaplama yapili. Disleri kucukterek yaptilar. Hem koku yapiyor hemde estetik olarak iyi gorunmuyor. İmplant yaptirmak istiyorum ama hic bilgim yok. 4 tane dis yapilacak. Ne kadar tutar ve ne kadar zamanda yapilir bilmiyorum. Yada implant yaptirmadan estetik olarak nasil bir cozum bulmaliyim. Yardimci olursaniz sevinirim.

• Üstad Porselenler metal destekli olduğu için hem koku yapar hem de mat renkli görünür ayrıca da diş eti çekilmesine neden olur bir süre sonra. implanta gerek yok. Çözüm kesinliklr zirkonyum yaptırmak. Doğal dişe en yakın maddedir ve gerçekten de normal disten ayırt etmekcçok zordur. Tanesini 400-1000 lira arasında yrrine ve hekimine göre yaptirabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: raki balboğa

Arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim. Anlarada oturuyorum. On ust 4 disim suan porselen yani kaplama yapili. Disleri kucukterek yaptilar. Hem koku yapiyor hemde estetik olarak iyi gorunmuyor. İmplant yaptirmak istiyorum ama hic bilgim yok. 4 tane dis yapilacak. Ne kadar tutar ve ne kadar zamanda yapilir bilmiyorum. Yada implant yaptirmadan estetik olarak nasil bir cozum bulmaliyim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Protezde koku oluşması genellikle protezi tutan yapıştırıcı eridikten sonra meydana geliyor. Köprü ya da implant farketmez üzerine yapılacak olan dişler aynı maddeden yapılıyor. kokuyu meydana getiren etken temizliği tam olarak yapılamayan dişlerin altındaki girinti ve cıkıntılar.. Buraların temizliği için Oral-B ağız duşu cihazını kullanarak temizlik yapabilirsiniz. Koku için tek çözüm İYi bir ağız hijyenidir.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.