Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1918. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.608
Cevap
155
Favori
3.256.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19161917191819191920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 model manuel privilagem vardı sattım. Tekrar alsam mi ya da fiesta 2013 14 fiesta mi alsam dusunuyorum halen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbii kullanıcısına yanıt
    Evet antipatinaj butonu yani ASR.
    sadece aracı durur vaziyette kaldirirken patinaji engeller.Esp ile alakası yoktur.
    Asr yi kapali hale getirdikten sonra kalkis yaparsaniz arac patinaja dusebilir.1-2sn sonra tekrar aktif olur.
    Bir nevi abs gibi gorev gorur.
    ESP ise hareket halinde iken kayma egilimi gosteren taraf ya da tekere fren yapip birakarak cizgiyi bulmayi saglar.
    Aracta asr olmasi esp oldugunu gostermez.
    Esp yi kapatip aacamazsiniz(renaultlarda)

• Esp ,esc vs vs
    Markaya gore farklı isimleri olabilir .resmini verdiginiz araç ford focus mk3 sanirim.
    Ayrintili bilgi sahibi olmadığım için birsey soyleyemem.
    Renault megan 3 icin yukarida belirttiklerim dogrudur.
    Kullanim kitapçıklarında da belirtilmistir.

• TURKER75 kullanıcısına yanıt
    sonuçta her arabada maganenda bile aracı ilk çalıştırdığımız attığım resimdeki gibi işaret çıkıp sönmesi gerekiyor diye biliyorum,esp olan araçlarda,yanlışmıyım,bunu esp si olan megane 3 kullanıcıları daha iyi bilir.
  • Benim araç gt line modeli. 2012 model. Bi xenon far, far yıkama vs var. 1.6 dci. Esp yi nasıl anlarız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam parça isimleri uzun olduğu için parçaların isimleri uzun olanları tekrar düzenle pcde öyle at

• Lordem kullanıcısına yanıt
    Hocam baslarda aracı biraz sert kullanımdan dolayı aynı sorun bende de vardı z rotlari değiştirince su an tik yok.

• arac vitesteyken start düğmesine basınca debriyaj basılı olduğu halde çalışmıyor. boşa alıp fren e basıp çalıştırinca çalışıyor. sebep ne olabilir?

• arkadaşlar merhaba 2011 megane privilege aracımı satıyorum düşünen arkadaşlar iletişime geçebilirler.0.538.765.14.14 buradan da ilana katma mın neden aracın değerini bilen arkadaşların yararlanabilmesi. araç Adanada.

• Bahsettiğiniz araçta esp bulunmakta hocam

• electronic_music_16 kullanıcısına yanıt
    Direksiyon kutusunda boşluk da varmış ayrıca yağ bakımı gelmiş servis 300 TL istedi ön takım için daha randevu alamadık,ayrıca 2 fluence kullandık hiç bir yerinde tıkırtı yoktu megane ise her yerden ayrı bir ses geliyor kapılar bile gıcırdıyor ve daha 40 bin km de...

• Lordem kullanıcısına yanıt
    yaa arkadaş sorma bende de megane 3 var 20binde. gelen sesleri ne yapıcaz bilmiyorum. güya kurtulmak için sıfır aldık. serviste deneme yanılma ile tıkırtı arıyoruz.

• Arkadaşlar benim Goodyear efficient gripler dik yokuşlarda patinaja düşünüyor ve esp devreye giriyor. 2-3 kez bu şekilde oldu. Daha önce başına gelen oldu mu?
    başka lastik kullanıp aynı durumu süren var mı?

• akustika A kullanıcısına yanıt
    Maalesef ki öyle hocam araba yoldaki her şeyi hissettiriyor onuda golf 7'ye bindikten sonra fark ettim

• ozbii kullanıcısına yanıt
    Bütün EDC modellerinde esp bulunmaktadır, dynamic Manuel modellerde esp yoktur privilege de standart olarak satılıyordu, Joy ve touch da EDC dışında esp yok maalesef, şuan 1.6 Manuel megane 3 touch kullanıyoruz esp yok

• heekiinn H kullanıcısına yanıt
    2014 megane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birsancak -- 13 Mart 2017; 23:30:54 >
  • Merhaba arkadaşlar, 45 bine kadar HB C sınıfı dizel bir araç arıyorum ve meganelara bakmaya başladım. Bu aracın hangi donanımlısına bakmalıyım? 85-90 105-110 bg olarak ayrılmışlar sanırım. Hangisini tavsiye edersiniz? 105-110 lar 6 ileri galiba. ESP hangi modellerde mevcut? 2011 model Dynamique sunrooflu, navigasyonlu bir araç buldum 90 bin km de. ESP varmıdır bu araçta? 45 lira verilir mi sizce? Malum piyasanın durumunuda göz önüne alarak cevaplarsanız sevinirim.

Almaya gittiğimde bakmam gereken yerleri veya kronik sorunları varmı? Nelere dikkat etmeliyim.

Birde astra J kasayla megane 3 arasında kaldım. Kullanıcı yorumlarınız benim için çok değerli, teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lordem

Bütün EDC modellerinde esp bulunmaktadır, dynamic Manuel modellerde esp yoktur privilege de standart olarak satılıyordu, Joy ve touch da EDC dışında esp yok maalesef, şuan 1.6 Manuel megane 3 touch kullanıyoruz esp yok

Hocam 35-40 arası araç bakarken 2010-2011 dynamique megane 3 ler yüzünden limiti 40-43 arasına çekmeyi düşünüyorum.

1.6 benzinli modellere bakıyorum. Dizel bulabilir miyim bu fiyatta bilmiyorum.

Şimdi şunu soracağım bazı dynamique manuel modellerde ESP var yazmışlar sahipleri. Bu opsiyonel olarak sunuldumu zamanında yoksa bazı ithal araçlarda standart bu şekilde mi gelmişler?
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bildiğim kadarıyla dinamik modellerinde EDC dışında esp olmadığı ancak bazı ithal modeller de galiba 2010 yılına kadar esp bir paketle alınabiliyordu.

Edit:Sunroof ve xenon varsa esp vardır büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lordem -- 20 Eylül 2016; 17:45:36 >
  • Merhaba arkadaşlar bende yeni megane sedan 1.2 130 hp edc touch paket ya da astra sedan spor paket 1.4 140 hp active select almayı düşündüğüm için aracımı satıyorum.
    MEGANE 3 1.6 CVT TOUCH PLUS paket 115 BG. 2014 kasımda aldım.25000 km de daha ve 1 yıl garantisi daha var.henüz bir fiyat belirlemedim ama aracın kasko değeri 57300 tl.sahibinden de muadili olabilecek kmde olanlar 55000 civarlarında ama vuruğunu kırığını bilemem. Afyonda ikamet ediyorum. Boya vuruk,kırık yok kaza yok.Görmek isteyenlerin kendi seçtiği servise birlikte gidebiliriz.sedan araç düşündüğüm için satıyorum.
    Fabrika değeri şehiriçi 8,6 lakin bulunduğum muhit merkez olmasına rağmen kalabalık semtler arasında olmadığı için 7.2 ile geziyorum.şehirdışı 5 yakıyor. Alan kişi lpg taktırabilir.Motor sapasağlam duruyor.Az km yaptığım için gerek duymadım.
    CVT vitesi bilen bilir sorunsuzdur.vites geçişi diye birşey yoktur çünkü sonsuz vites aralığı var.

Bu bilgileri verdikten sonra aslında şunları sormak istiyorum.
    1- 2.el fiyat belirlerken tam olarak hangi kriterler önemli( yukarıda belirttiğim kasko değeri,kazasız çiziksiz oluşu, yılı ve az km sıfır hata oluşu)
    2- Sedan araçlar arasında maksimum 75000 olacak şekilde ne önerirsiniz?hep atmosferik bindim birazda turbo bineyim diyorum.

• 
Sayfa: önceki 19161917191819191920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.