Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1917. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.610
Cevap
154
Favori
3.256.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19151916191719181919
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CVT vitesli bir megane 3 kullaniyorum. Bu vites sistemi konfor ve yakit ekonomisi sağliyor. BVA sistem gibi degil. Benim sehir ici ortalamam 8 lt civari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,

konu yeri burasımı bilmiyorum. Megana 2012,2013 veya 2014 otomatik dizel araba almak istiyorum. Bu araçların ağır bakımları kaç bin km de yapılıoyor ve ne kadar masraf çıkıyor ?

teşekkürler.
  • Merhaba

2012 megan 3 dci manuel aracım var.Araç 2000 devire yalşatığında bir ıslık sesi geliyor duvar dibi otopark gibi yerlerde belirginleşiyor.bazı sitelerde 2012 modellerde normal olduğu söylenmişti.yanımdan geçen birkaç meganda daha aynı sesi duydum.bakım için yetkili servise gittiğimde aracı kontrol ettiler ancak sonra normal aracın kendi sesi dediler.

Yoksa arac garantili olduğundan garantiden turboyu değiştirmemek içinmi öyle söylediler içimde bir şüpe var.garantinin bitmesine 3 ay vardı sonradan nasıl olsa yine gelir diye.Sizin yorumlarınızı alabilirmiyim.
  • iyi bayramlar.
    arkadaşlar
    satıcı arkadaş araçta esp var diye işaretlemiş,asr yok diye işaretli
    ama esp olunca bu resimdeki soldaki buton yerinde kaygan araba işareti olması gerekmiyormu,espyi açma kapama için,şimdi bu araçta esp varmı yokmu bilemedim,satıcıların yüzde 70i zaten sattığı aracın tüm özelliklerinden habersiz.
    çünkü bazı megane 3 lerde görüyorum işareti
     RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 12 Eylül 2016; 13:44:44 >

• Ön takımdan lok lok ve şangır şungur sesler geliyor bu sesleri aracından duyan var mı?
    Araç 2013 touch 1.6 manuel

• Bu araç ithal megane esp varsa asr de var diye biliyorum

• Doğru yorum kardeşim. Bu araçta esp yok. Esp olan araçlarda açma kapama düğmesi bulunur ve o tam dediğin yerdedir. Araçta orjinal xenon far varmıymış onuda bi sor istersen. Esp paketli araçlarda xenonda olması gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbii -- 12 Eylül 2016; 14:50:30 >
  • ozbii kullanıcısına yanıt
    Bi yarin saat once clio 2012 model araca bindim icon modeli herşey var sabitleme falan
    O yere baktim tus yok sonra kontak actim çalıştırdım baktim arkasi kaygan araba şekli çıktı sonra kayboldu yani var oldugu gözüküyor
    Hicbirsey anlamadım bu isten

• Clionun donanımından pek emin değilim ama o megane da kesinlikle yok.

Suan sizde hangi arac var

• Otomatik dizel megane larda esp standart açma kapama düğmesi yok bende 2012 megane extreme var

• mdemir301 kullanıcısına yanıt
    Enteresan bir durum içinde kaldim baktığım araçlar hep sehir disinda

• Bende 2011 expression 1.5 105 hp var. Yukarıda görüntüsünü paylaşyıpın araç hatchback değilmi. Havalandırma ızgaralarından belli o araç ithal gruptan ve manuel. Versiyonu expression veya dynamic diye geçiyordur. Tahminincede 2010 modeldir. O dönemde esp xenonla birlikte ek paket olarak satılıyordu

Arac bu
    71 BİN KM DİZEL 6 İLERİ DYNAMIQE MEGAN 3 FUL EMSALSİZ TEMİZLİKTE
    İlan No: 334995099
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-71-bin-km-dizel-6-ileri-dynamiqe-megan-3-ful-emsalsiz-temizlikte-334995099/detay

• Tahmin ettiğim model çıktı. Bu araçta esp yok olsaydı xenon far ve far yıkamada olması gerekirdi. Esp sizin için önemliyse es geçin derim. Olmasada olut derseniz değerlendirilebilir. İthal modellerin iç malzeme kalitesi bir tıkda olsa daha iyidir.

teşekkürler
    yani far yıkaması olan araçta illaki esp olurmu diyorsunuz
    esp önemli benim için,40 küsür bin tl para verip espsi olmayan arabayı almak istemiyorum açıkçası,aramaya devam :D
  • Sanırım 2012de joy touch icon olarak değişti versiyonlar sonraki süreci tam bilmiyorum. Ancak dizel otomatiklerin hepsinde vardır. Dizel manuel expressionlarda var diyen yalan söyler. Dizel manuel Dynamic ve privilage larda anlamanın kolay yolu far yıkamaya bakmaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornavidaİsmail

iyi bayramlar.
    arkadaşlar
    satıcı arkadaş araçta esp var diye işaretlemiş,asr yok diye işaretli
    ama esp olunca bu resimdeki soldaki buton yerinde kaygan araba işareti olması gerekmiyormu,espyi açma kapama için,şimdi bu araçta esp varmı yokmu bilemedim,satıcıların yüzde 70i zaten sattığı aracın tüm özelliklerinden habersiz.
    çünkü bazı megane 3 lerde görüyorum işareti

Bahsettiginiz buton un ESP ile ilgisi yoktur.Antipanij butonudur.
    Renaultta ESP açma kapama butonu yoktur.
    2011 dahil olmak uzere o zamana kadar uretilen araclarda:
    1-araç EDC ise ESP standart olarak gelmekte
    2-arac manuel ise sadece dynamic ve privillage donanimlarda ,ancak premium paket (bixenon far far yikama vs) ile birlikte opsiyonel olarak alinabiliyordu.diger manuel donanimlara alinamiyordu.
    2012 ortalarindan itibaren degisen yasa ile birlikte tum araclarda esp zorunlu hale geldi .o siralarda arac makyaj gecirdi.
    Bu nedenle 2012 lerin sonlarina uretilen tum araclarda Esp olmali.
    Anlamanin en kolay yolu bos bir yolda direksiyonu ani kirmak.
    Ekran kirmiziya doner yanip soner.

• TURKER75 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
    resimdeki araçta varmıdır yani,dinamik model diyor
    bu aracı çalıştırınca
    resimdeki 240 ibrenin yanındaki işaret çıkıyorsa kesin vardır yani doğrumudur,çünkü dün clio 2012 model araçtada buton yoktu ama o işaret çıktı aracı çalıştırınca
    yani şu türkiyede araç kullananların yarısından fazlası,arabları ile ilgili gram bilgi sahibi değiller.paraları var alıyorlar sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cogman -- 13 Eylül 2016; 13:26:27 >

• TURKER75 kullanıcısına yanıt
    Antipatinaj butonu dediğiniz -ASR- butonu kapadığınızda espde devre dışı kalır. İkisi aynı buton ile devreden çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 19151916191719181919
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.