Şimdi Ara

zyban (sigarayı bırakma ilacı) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
267
Cevap
7
Favori
229.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sigayı bırakmak çok güzel bi olay irademle gurur duyuyorum bicok kişinin hayal bile edemediği işi yaptım ....SİGARAYI BIRAKTIM.... BU İLACI İCAD EDENLERE TESEKKUR EDİYORUM
  • İlacın yararını bende gördüm; güzel ve etkili bir ilaç tabi biraz da kafada bitirmen inat etmen azimli olman gerekiyor. Elin ve ağzın boş durmasın kuru yemiş vs şeyler yiyin. Sigarayı hatırlatacak hiçbir şey yapmayın. Çay hatırlatıyorsa portakal suyu için. Sigaralı ortamlara girmeyin, sigara içen arkadaşlarınızla görüşmeleri seyrekleştirin.http://www.2kafadar.com/sigara-birakma-yontemi-ilaci/
  • Bu ilacı kesinlikle kullanmanızı tavsiye ETMİYORUM
    Geçen sene kullandım, 15 . günde yan etki yaptı, kürdeşen oldum. 1 hafta boyunca hastahanelerde süründüm.Tabi bünyeden bünye ye değişebilir bu durum.
    Aklı olan kullanmasın diyorum başka birşey demiyorum.

Kötüleme amaçlı yazdığımı düşünenler, konunun 4. sayfasında bulunan geçen yıl yazdığım yorumlarımı okusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikizmert -- 18 Mart 2014; 0:43:42 >
  • bende de kalp ritminde bozukluk yaptı, önce anlamadım,ulan bir de kalp hastası mı oluyoruz diye ama sonra zyban dan olduğunu farkettim. champix hadi mide bulantısı falan yapıyor ama zyban maalesef, tabii bu kişiden kişiye göre bünyesine göre değişir.
  • BU GÜN 25 NİSAN 2014 YANİ SİGARAYI BIRAKMAMIN YIL DONUMU ARKADASLAR 3. YILA GIRDIM BU GUN ALLAH HERKESE NASIP ETSİN İNŞALLAH DENEMEKTEN VAZ GEÇMEYİN BİRİNDE MUTLAKA BAŞARACAKSINIZ BU ARADA EV DE ALDIK 10 NUN CU TAKSİDİNİ ODEYECEGIM BU AY 450 TL KİRA VERİYORDUM 72000 TL KREDI CEKTIM 10 YILLIK AYLIK 906 TL TAKSIT OLDU EŞİMLE BIRAKMIŞTIK SİGARAYA TOPLAM 500 TL SİGARA MASRAFIMIZ VARDI YANİ ŞU AN EV ODEMESİ YOKMUŞ GİBİ OLUYO YANİ
    9 YIL DAHA SİGARA İÇMEMEMİN HEDİYESİ 100 000 TL LİK EV OLACAK HAYIRLISIYLA BUNLARI BURDA PAYLASIYORUM BIRAKMAYA UGRASANLARA DESTEK OLMAK İÇİN AGIZ YARALARIM OLMUYO ARTIK TAMAMEN ETKİLERİ BİTTİ HERKESE KOLAY GELSİN
  • Merhabalar
    Geceleri öksürük krizine girince zyban la sigara bırakmaya karar verdim.
    Bugün 5 günüm hala midemi bulandiriyor bile sigara içmeye devam ediyorum.
    Hiç umudum yok ama dur bakalım birkaç gün daha ilaca devam
    Çok fazla yan etkisini görmedim. Ağızda acı bi tat ha bide iştah kesiliyor oda güzel zayıflatır hiç olmazsa.
    20 yıldır yaklaşık içiyorum sigarayı.
    Sigara benim tek aşkım tutum onsuz katlanamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yenimi çıktı bu ilaç ?
  • Hayır çoktan beri kullaniliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fusav

Merhabalar
    Geceleri öksürük krizine girince zyban la sigara bırakmaya karar verdim.
    Bugün 5 günüm hala midemi bulandiriyor bile sigara içmeye devam ediyorum.
    Hiç umudum yok ama dur bakalım birkaç gün daha ilaca devam
    Çok fazla yan etkisini görmedim. Ağızda acı bi tat ha bide iştah kesiliyor oda güzel zayıflatır hiç olmazsa.
    20 yıldır yaklaşık içiyorum sigarayı.
    Sigara benim tek aşkım tutum onsuz katlanamam.

Bırakabildiniz mi. Acaba?

• Arkadaslar ilac eski bir ilac ancak sunu soyleyeyim ben bu ilaci kullanip sigarayi birakmayi gercekten isteyen kimseyi.ne.gordum ne.duydum ki birakamamis olsun. Ben de ayni sekilde bununla 13 gunde biraktim 8 ay icmedim sonra kendi essekligime tekrar basladim.. Evet yan etkileri herkeste gorulmuyor cok fazla olmasina ragmen bende hic olmamisti ayrica istahimi da acti aksine.. Eger saglik sorununuz yoksa ve yan etki gostermiyorsa sigara birakmanin en temel yollarindan biri

• Bıraktım şuan kesin kararlıyım baktım sigara içesim gelirse giderim çikolatalı süt falan içerim beynimi başka tatlarla meşgul etmeyi denerim.
    Gün gün güncelleyeceğim
    Herkese başarılar
  • Evet arkadaşlar sonunda sigarayı bıraktım. Nasılmı zyban adlı ilacı kullandım. Cahampix pahalı idi bende zyban aldım 68 TL ye dört gün bir tane kullandım. sonrası günde 8 saat arasında fark olması kaydıyla günde iki tane kullandım. üç gün sonra iki doz fazla geldi. tekrar günde 1 e düşürdüm. Bir hafta devam ettim. Sonra tekrar günde 2 almaya başladım. beş altı gün sonra tiksinti oldu sigaradan ve bıraktım. 1 haftayı geçti bırakalı. Canım pek istemiyor nadiren atak yaptığı oluyor ama pes etmedim şimdilik. Burda şunu gördüm sigaranın yarısı bağımlılık ise yarısı alışkanlık. bu ilacı kullanırsanız anlarsınız. Ama kullanmadan önce DOKTOR'a gittim. sizde gidin kullanacaksanız.
    Yan etkileri var elbette ama değer mi bence değer. İlaçsız bırakmak en güzeli olmuyorsa yapacak bişey de yok
  • Evet arkadaşlar sonunda sigarayı bıraktım. Nasılmı zyban adlı ilacı kullandım. Cahampix pahalı idi bende zyban aldım 68 TL ye dört gün bir tane kullandım. sonrası günde 8 saat arasında fark olması kaydıyla günde iki tane kullandım. üç gün sonra iki doz fazla geldi. tekrar günde 1 e düşürdüm. Bir hafta devam ettim. Sonra tekrar günde 2 almaya başladım. beş altı gün sonra tiksinti oldu sigaradan ve bıraktım. 1 haftayı geçti bırakalı. Canım pek istemiyor nadiren atak yaptığı oluyor ama pes etmedim şimdilik. Burda şunu gördüm sigaranın yarısı bağımlılık ise yarısı alışkanlık. bu ilacı kullanırsanız anlarsınız. Ama kullanmadan önce DOKTOR'a gittim. sizde gidin kullanacaksanız.
    Yan etkileri var elbette ama değer mi bence değer. İlaçsız bırakmak en güzeli olmuyorsa yapacak bişey de yok
  • HyDeS kullanıcısına yanıt
    Hayir malesef ilac hicbir ise yaramadi

• 18 yıldır sigara içen biriydim bugün 5. günüm
    galiba bu iş olacak çünkü sabah kahvaltıdan sonra kahveyle 1 tane sigara içtim bir daha içmedim.
    Tam bırakma günümü de 30 Mart olarak seçmiştim. Böyle giderse 30 Marttan önce bırakacağım galiba.
  • Bende kullandım. Kısa sürede bıraktım. Olmadık şeyler düşündürüyor. İntihar gibi... Yan etkileride çok...
  • Umarım bu mesajı görürsünüz. Hala sigara içmemeye devam mı?
    Bu arada ben yan etkilerinden korktuğum için ilk 3 gün değil 5 gün bir tablet aldım. Bugün 7. Gün ve bir değişiklik yok. Normal mi sizce?

• mechanist83 M kullanıcısına yanıt
    Normal. Ben 12. gün bırakmıştım. şu anda 4,5 yıl oldu.
  • Selamlar

Daha önceden, yıl 2012 gibi champix ile 3-4 ay kadar sigarayı bırakma deneyimim olmuştu, artık sigara içmek beni çok fazla rahatsız ettiği ve pskilojik olarak üzdüğü için geçen yıl başı bırakacaktım ama olmadı cesaret edemediğim için, bu yılbaşı yaklaşınca aklıma geldi yeniden bırakma isteğim ve yola koyulayım dedim, öncelikle eczaneden 1 kutu champix(devam paketi vardı) fiyatını sordum 250 tl dedi, aklıma zyban gelmedi. sonra 3 kutu kullansam 750 tl en iyisi devlet karşılıyormuş o şekilde alayım dedim, gitti hastaneye muayene vs işte klasik herkese uygulanan testler sonrasında ilacı da almak için farklı bir yere gönderdiler oradaki kişiye doktorun champix kalmadığını zyban yazacagını söyledim, champix var ama devam paketi var başlangıç yok o yüzden doktor öyle demiştir ama champixte verebilirim daha önceden kullandığınız için bildiğinize dayanarak bunu diyorum dedi bi ara git gel de kaldım acaba direk devam paketiyle mi başlasam, yarım kırarak içerim diye ama neyse dedim bi işi tam yapalım zyban olsun dedim. aldık ilacı çıktım, doktor sabah iç demişti ama baktım saat 15:00 ben içtim bir tane ve start vermiş olduk, bugünde 2. günüm 12 gibi içeceğim 2. tabletimi. bende ağız tadı bozukluğundan başka şimdilik bir şey yok. buradanda yazacagım gelişmelerimi. Birde şunu söylemeliyim, bu ilaçlardan bir mucize beklemeye gerek yok, biz istemedikten sonra bu ilaçlar bir mucize yaratıp bize sigarayı bıraktırması imkansız. en fazla ağız tadı bozukluguyla ve yoksunlugu bıraz azaltarak bize yardım eder daha da ötesi olması imkansız, yani işin %80 i bizde, kalan %20 si ilaçta. Öyle büyük bir pay ilaca vermeye kalkışmayalım sonra ilaç bir işe yaramıyor vs diyoruz , aslında inanan'a çok işe yarıyor ama inanmayan, yarım olarak inanıpta ilaçtanda destek alarak olmuyor bu illetten kurtulmak.

Allah herkesin yardımcısı olsunda, ilaç vs de bahane, ilaçla bırakan kişi bence eminim ilaçsızda bırakırda ilaç sadece destekcimiz oluyor diye içiyoruz. zaten 1 kutuyu bitirdikten sonra devam kutusunu da almayı düşünmüyorum bakalım süreç ne gösterir tabi.
  • 4 yildir sigara icmiyorum Bunu ilk basta 171 nolu sigara biraktirma hatti. gittigim Ankara kolejdeki kanser hastanesi ve Zyban ilacini cikaranlara En buyuk Tesekkurude Kendi irademe ediyorum Sigaraya baslayanlarin cogu demekki sigarayi birakmak istememis suan icmiyorum canimda istiyor sanki sigarasiz yasanmiyor gibi ama ben icmeyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 16 Aralık 2015; 15:19:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.