Şimdi Ara

SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Z-- -- 19 Eylül 2008; 14:45:23 >

• Benim fikrim ; 1250 dolara kaçak telefon kullanacagıma hiç kullanmam,yada 2000 ytl ye sözleşmeli alırım zaten senede okadar fotura ödüyorum
  • bence 1050 nefis bir rakam.. Bu arada helal olsun, ben amerikadayim, hala alamadim.. nasil toplu almislarsa helal olsun. ben storedan 1 hafta once odemeyi yaptim, bu pazartesiye sira aldim. deminde att mail gelmis. pazartesi gidin alin diyor..
  • 1050 nefis rakammı :D gittigidiyora bakan yok galıba :D
  • 1050 way be bene artar bu ilk telefonlarımızı alırkende gördük farklı,farklı fiyatlar herkez buna getırecegıne ınanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

1050 nefis rakammı :D gittigidiyora bakan yok galıba :D

oraya bakmayın bence,herkes kafasına göre fiyat çekiyor.Telefoncularda biraz daha ucuza bulunuyor.Hele bir de tanıdıksa (özellikle diğer markalar için söylüyorum) çok daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz
  • amerikada kontratsız satılıyo mu şu anda?
  • arakadaşım dukkan hakkında bana pm atarmısın bende almak istiyorum (kaçak ) telefondan
  • quote:

Orjinalden alıntı: zanbay

BUgün bir telefoncu kardeşimle görüştüm Kadıköy de, sağolsun 1050 USD ye sana ayarlarım Çarşamba mallarım geliyor dedi...
    1250 USD fiyat biçmişlerdi...

Not: turbosim le kullanmak lazım malumunuz....

1250 dolara doğu bank'ta var evet. Fakat beni düşündüren soru şu, bir kaç haftaya Türkiye'de çıkacak bir telefonu, kaçak almaya imei'sinden kırılmasına, kapağının çatlamasından, bozulmasına bir ton zahmete değer mi? Özellikle de 3G'sini zaten kullanamayacağınız bir iPhone elinizdeki iPhone'dan 1050$ daha iyi mi?
  • Selam barbee,

Cok güzel bir web sayfan var tebrik ederim. Baslangıctan beri severek takip ediyordum.

Ancak baslangıcta bu forumda hep zibri ve ziphone kötüleyen mesajlar atıyordun. Simdi ise zibri piyasadan kaybolunca hedef tahtana iphone 3G'yi koymussun malesef.

Forumdaki "Türkçe ilk inceleme 11 Temmuzda" konulu mesajını da sabırsızlıkla bekliyordum. Ancak büyük bir hayal kırıklıgına ugradım. Nedenini anlayamamakla birlikte incelemeden ziyade karalama kampanyası gibi calısmıssın.

Elbette telefonun eksi özellikleri varsa söyle bunları sümen altı etme ancak sanki hiçbir pozitif yönü yokmus gibi sadece negatif yönleri abartarak ön plana cıkarman bence senin tarafsız biri olmadıgın izlenimi yaratıyor.

Tabiki bu benim kişisel izlenimim. Belki -umarım- yanlıs düşünüyorumdur, ama bir arkadas tavsiyesi olarak alabilirsin, siteni zevkle takip etmeme rağmen artık girmiyorum. Cunku girdiğimde asagı yukarı neler yazmıs olabileceğin belli gibi malesef.

Calısmalarında kolaylıklar dilerim.

Selamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: qwert007

Selam barbee,

Cok güzel bir web sayfan var tebrik ederim. Baslangıctan beri severek takip ediyordum.

Ancak baslangıcta bu forumda hep zibri ve ziphone kötüleyen mesajlar atıyordun. Simdi ise zibri piyasadan kaybolunca hedef tahtana iphone 3G'yi koymussun malesef.

Forumdaki "Türkçe ilk inceleme 11 Temmuzda" konulu mesajını da sabırsızlıkla bekliyordum. Ancak büyük bir hayal kırıklıgına ugradım. Nedenini anlayamamakla birlikte incelemeden ziyade karalama kampanyası gibi calısmıssın.

Elbette telefonun eksi özellikleri varsa söyle bunları sümen altı etme ancak sanki hiçbir pozitif yönü yokmus gibi sadece negatif yönleri abartarak ön plana cıkarman bence senin tarafsız biri olmadıgın izlenimi yaratıyor.

Tabiki bu benim kişisel izlenimim. Belki -umarım- yanlıs düşünüyorumdur, ama bir arkadas tavsiyesi olarak alabilirsin, siteni zevkle takip etmeme rağmen artık girmiyorum. Cunku girdiğimde asagı yukarı neler yazmıs olabileceğin belli gibi malesef.

Calısmalarında kolaylıklar dilerim.

Selamlar.

Merhaba,

Hayır fikirlerine kesinlikle söyleyecek hiç bir şeyim yok. Çok isterdim böyle sevdim şöyle bayıldım demeyi. Orada 4 adet teknoloji delisi arkadaşla beraber yaptık bu incelemeleri.

Karalamak olarak algılandı çünkü esasında yorumları yaparken şunu belirtmemiz gerekiyordu "evet biz iPhone'a bayılıyoruz, 3G bunun üstüne ne ekleyecek?" iPhone'a hala bayılıyoruz, 3G'ye de bayılıyoruz. iPhone ile ilgili kötü yanların ele alınması gerektiğini düşünüyorum. çünkü alet zaten iPhone.. yani düşebileceği en alt seviye zaten hepimizin çok sevdiği iPhone seviyesi.

Diğer yandan, Zibri konusunda pek haksız olduğumu düşünmüyorum, keza kendisinden hiç bir icraat göremiyoruz çünkü diğerleri artık kod paylaşmıyor. Zibri zaten GeoHot'un expoit bulmasından önce de pek ortalıkta değildi. Sansayonları ile anılıyordu. Şimdi de sitesinde " ben olmasaydım " konulu yazılar yazıyor.

3G'ye gelince, temeli iPhone olan bir telefon evet. Burada bir anlaşalım. Kendisini en az bir iPhone'u sevdiğim kadar seviyor ve takip ediyorum. Ama karalama dediğin herşey esasında gerçeklerin su yüzüne çıkmasıdır. Bunlar nelerdir;

1). Fiyat politikaları: 199 ve 299 dolar değil iPhonelar biliyorsunuz. En azından üzerine 36 ve 69 dolar daha eklemeniz gerekiyor. En azından diyorum bakınız.

2). Arka kapak: Arka kapak resimlerde göründüğü gibi değil, dayanıklı hiç değil. Kendi kendine çatlayan, iPhone ısınınca deforme olan bir kapak. Wifi gücüne katkısı yok, görüntü olarak katkısı yok. Sadece birinin elinde gördüğünüzde evet 3G bu demenize yarıyor.

3). 3G: Dediğim gibi Amerika'da bir çok Apple Store ve AT&T mağazası gezdik. Bu işe günlerimizi ayırdık, saatlerimizi ayırdık. Olayı bu derece ciddiye aldık. Sadece 2 mağzada 3G ibaresini görebildik telefonda. Ülkemizde 3G var mı? Yok... Edge ile bağlantı fiyatları da pek az değil. Türkiye'de biz daha çok WiFi ile kullanıyoruz iPhone'u. Bu da demek oluyor ki, bize bir avantaj sağlamıyor.

4). GPS: iPhone'daki GPS son derece başarılı. Son derece de hatasız. Çünkü hem baz istasyonları, hem de uyguları kullanarak yerinizi buluyor. iPhone türkiye'de yolları göstermesine rağmen, yolculuk planı yapamıyor. Haliyle GPS türkiye'de bulunduğunuz yeri göstermekten başka bir şey yapamaz (kaçak olarak getirdiğinizde). Updateler ile ya da Türkiye'de çıkacak iPhone ile bunun çözüleceğini düşünüyorum çünkü başka türlü bir anlamı olmaz zaten. Fakat; GPS ile rota çizdikten sonra özellikle amerika'da (otomobilsiz yaşanmayan bir yerde) elinizde iPhone'a baka baka mı otomobil süreceksiniz? Buradan sağa buradan sola gibi sesli uyarılar yok. Evet eklenecek ya da appstore'dan satın alınacak. Ama ilk incelediğimizde bunları göremedik.

5). Copy Paste: Yok........

6). Flash Desteği: Bir ara heyecanlandık çünkü apple'ın keynote'da gösterdiği web sayfasında flashlı olan bölüm de vardı. Ama bunu asla gerçekte görmedik, sadece prezentasyonda izledik. hatırlarsınız. Sonuç: Flash yok...

Daha bu liste devam eder gider.

Buyrun size cebinde iPhone 3G'si ısınmış adam ve bacağındaki yanık:http://feeds.iphonehacks.com/~r/iphonehacks/~3/354040857/iphone-3g-hot.html
    Üstelik 3G ve Push desteği kapalı telefon ile bu başına geliyor, arka kapak deforme oluyor.

Bunlar karalamak değil. Burada çok net anlaşalım. Bunlar iPhone zemini üzerine yorumlar. Yani söylenen en kötü şeyde dahi bir iPhone'dan bahsediyoruz.

Diğer yandan, siteyi ziyaret etmeyişinizi de anlıyorum ama aynı şekilde siteye gelip, yazdıklarımı gazetede yayımlamak isteyenlerden tutun da teknoloji dergilerine teklifler aldım. Pek umrumda dahi olmadı çünkü bu işi sadece kendim için yapıyorum, ekipdeki diğer 3 arkadaşın yazı yazma yorum yapma yetkisi dahi yok.

Yani karalamak dediğiniz şey genellikle ve nedense N95 sahiplerinin JAVA yok ehihühü diye atladıkları şeye daha çok yakışıyor bence. Benim yaptığım şey, büyüsüne kapılmadan gerçekleri göz önüne sermek.

iPhone'a bayılan ve ne yapsa aklını kaybedecek gibi olan sitelerin yanında, belki biraz denge, belki farklı bir açı yakalamak adına, ayakları yere bassın, tüketimi körüklemek yerine, bilinçi tüketici yaratsın, insanlar olaya bir de böyle baksın istediğim bir sitedir o. Yazılarım ve tavrım da bu yöndedir, hem hayat için hem iPhone için.

O yüzden "bence 3G'ye geçmeye değmez" diyen adam benim için daha kıymetlidir. 3. iPhone çıktığında öyle güzel olur ki, yine oralara uçar kapısında yatar kendimizden geçeriz hiç önemli değil. Ama iPhone 3G benim için 2008'in aldatmacasıdır ve böyle kalacaktır.

• burda 400 dolar..isteyene 600 dolara getirim bir adet...ama sim lockunu nasıl kırarsınız bilemem...
  • ya benim anlamadigim kardes, nasil alabiliyorsun. bende miamideyim, bi akil ver bende aliyim. ben benimkini alana kadar kac soru cevapladim. yok ssn, adres, kontrat extend.. kendiminkini zorla aldim.
    Alsam abime 1 tane hediye edecem, sen nasil alabiliyorsun anlamadim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GMsnG

burda 400 dolar..isteyene 600 dolara getirim bir adet...ama sim lockunu nasıl kırarsınız bilemem...

Orası neresi ?
  • Barbee söylediklerine kısmen katılıyorum. Ayrıca o bacağı yanan adamın yerinde olsam apple a yüklü bir miktarda tazminat davası açardım. Gerçi ürün bir bakıma hatalıda olabilir, birinin başına geldi diye hepsinin başına gelmiş olarak kabul etmek yanlış olur. Aynı ceplerinde pilleri patlayan nokialar gibi, sonuçta hernekadar olsa kimyevi madde içeriyor bu cihazlar. Apple i savunmak gibi olmasın ama adamlar gerçekten güzel ürünler yapıyor. Bu kadar olumsuz şeyin yanında olumlu yönleride var diye düşünüyorum. En azından piyasadaki bir çok cihaza fark atıcak özellikleri var. Flash ve bunun gibi önemli özelliklerin bulunmaması seninde dediğin gibi çok saçma ve mantıksız birşey. Ben ilk jenerasyon iphone sahibi olarak yenisine geçermisiniz diye sorarsanız. hayır derim çünkü elimdekinden memnunum GPS de istemiyorum. :)

Zibri için konuşmak gerekirse, adam sonuçta bir hacker ve yapacağını yapıyor. Fakat adamın kırma metodu çok tehlikeli ve çok riskli imei numaranızdan tutun wifi mac edres değişimlerine kadar birçok şikayeti yabancı forumlardan takip ediyorum. Özellikle bootloader upgrade downgrade konusunda çok hassas olunması gerekirken insanımız bize birşey mantıgı ile rahat bir şekilde upgrade downgrade yapıyor. Dediğin gibi bilinçli ne yaptıgını bilen tüketici olmak çok önemli.

• quote:

Orjinalden alıntı: barbee

quote:

Orjinalden alıntı: GMsnG

burda 400 dolar..isteyene 600 dolara getirim bir adet...ama sim lockunu nasıl kırarsınız bilemem...

Orası neresi ?

Çin sanırım...Duymuştum buna benzer şeyler....Şehir efsanesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Z-- -- 3 Ağustos 2008; 23:16:13 >
  • Bu arada barbee sayfan güzelmiş favorilerime ekledim
  • ben bu istanbula telefon getirmeyi teklif eden kisilerde kar amaci sezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanbay

SİLİNSİN

5 yildir silinmemis HORT

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.