Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
481.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bendeniz de bugün itibarıyla aranıza katılıyorum. 2004 sordoba signo 1.4 lpg li..
    Şimdi sıra en baştan başlayarak forumu okumada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknhc

merhaba arkadaşlar,
    bendeniz de bugün itibarıyla aranıza katılıyorum. 2004 sordoba signo 1.4 lpg li..
    Şimdi sıra en baştan başlayarak forumu okumada..

lütfen listeye beni de ekleyinn..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mng

daha once sorupta cevap alamadıgım sorum ile yeni problemimi belirtiyorum.

1- Yedek anahtar yaptıran oldu mu? maliyet hakkında bilgi verebilir misiniz.

2-Bugun benzincide pompacı abi depo kapagi kilitli degildi diyince fark ettim. Depo kilitlenmiyor. kapagı sonuna kadar sıktıktan sonra sağa yada sola cevirince kapak kilitli hale gelmiyor. her iki durumdada cevrilince kapak acılıyor. bu konuda bilgisi olan var mı? Aynı anahtara uyumlu kapak bulubilir miyim

Anahtar maliyeti servis kapsamında her daim pahalıdır. Ama yedek ama sustalı ama başka türlü. 300 liralardan açıyorlar ağızlarını.

Depo kapağını önce vidalayacaksınız 5-6 tur tık tık tık ses gelene kadar sonra kapağı sabit tutup anahtarı yuvasına takıp yuvasını (bakın depo kapağını değil) tam saat yönünde çevirip anahtarı çıkarınca kilitlenir ister sağa ister sola çevirin açılmaz anahtarsız.

• şahinlerde doğanlarda görürdüm;depo kapağının plastik kısmı çıkmış,metali kalmış olarak,ama onlarda komle kilit takımını max.100tlye değiştirirsin,immo v.s. zımbırtısı da yok fonksiyonunu kaybetmiş olabilir mi acaba kapağın kilit mekanizması..
    renault F1 tarzı dolum kapağı kullansın,kangoo da bile vidalamalı değil de çeyrek tur anahtar hareketiyle kapağı çevirmeden kilitle,vag grubun bi üyesi seatta çevir babam çevirkapağı içeri doğru bastırarak vidala ve öyle kilitlemeyi dene,kapak bazen tık tık yapınca bile tam sıkışmış olmuyor..
  • onerileriniz deneyerek sonucu paylasacagım. kapak kilit mekanizması boszulmus gibime geliyor. acaba servis kaca degistirir. olmazsa telefonla sorarım.
  • mng,
    bende aracı aldığımda kilitlemiyor depo kapağını(siyah plastik) sanayide iyi bir anahtarcıya verdim 15 dakikada benim kilide göre yaptılar içinde bir kısım kırılmış, ama ince işçilik yaptılar

ankaradaysan vereyim adresi?

buarada,
    teyip için ne yaptınız dostlar,
    pionner düşünüyorum usb girişli, ama orjinalinden daha iyi ses verirmi ?
    birde hoporler işi var, ne diyorsunuz??
  • ben de işkillendim,gittim depo kapağını açıp kapadım tıkırtı sıkırtı yok
    pioneer teyp orjinalden iyi ses verse bile radyoda istene verim alınamıyor,tuner devreleri ve anten uyuşmazlığından;bu vag grupta sıkça karşılaşılan bi sorun,cordobada durum ne bilemeyeceğim.. çözüm olarak ön cama yapıştırılan harici antenler kullanılabilir..reno9 broadwayımda vardı,pioneer radyo-teyp ile birlikte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

mng,
    bende aracı aldığımda kilitlemiyor depo kapağını(siyah plastik) sanayide iyi bir anahtarcıya verdim 15 dakikada benim kilide göre yaptılar içinde bir kısım kırılmış, ama ince işçilik yaptılar

ankaradaysan vereyim adresi?

buarada,
    teyip için ne yaptınız dostlar,
    pionner düşünüyorum usb girişli, ama orjinalinden daha iyi ses verirmi ?
    birde hoporler işi var, ne diyorsunuz??

Valla caver benim de çok canımı sıkmaya başladı bu track CD mevzusu araba CD dükkanına döndü. Ama ben de sonradan takılan teyplerin görüntülerini sevmiyorum ya. Çıkma orjinal mp3 çalar bulmayı düşünmüyor değilim varsın direksiyondan kumandasız olsun ama orjinal görünsün. Kararsızımm.

Ses kalitesi olarak pek bir fark olacağını sanmıyorum çünkü orjinal ses sistemi gerçekten kaliteli çoğu B sınıfı araçta uyduruk 4 tane hoparlör var ama bizde 6 tane hoparlör var 2si de tweeter biliyorsun.

ben de duydum rallicinin söylediğini radyo uyumsuzluğunu ama radyoya kaç kere ihtiyaç duyduğuna bağlı bu şahsen ben neredeyse hiç tuner açmıyorum..

• rallier_61
    caver
    uFucklıq

Arkadaşlar isimler ney? İsimlerle hitap etsek nickleri yazmak uzun sürüyor Seat forumumun en çok aktif olanları olarak böyle daha şık duracak sanki Siz ne diyorsunuz?
  • benim araba mp3 çalıyo da üşendiğime yazmıyorum,tunerle idare ediyoruz,daha aux girişini bile denemedim.. clioda 2 tane vardıkafayı yiyodum,sonra hondada 4e,bunda da 6ya geçtik hoparlölde arka kapılarda da olsaymış tweeter hoş olurmuş,ön kapılardakini sökmüştüm,üzerinde vw amblemi vardı bir de elektronik devre,aynısını bulsam arkadaki hoparlöle bağlasam mı acaba?? vag grubunda ses sistemleri sağlam oluyo;dayımın A5 octavia düğün salonu gibi mübarek,fena bi akustik var,seste aşırı abartmadıkça bozulma da yok.. sol ayna sağdakinden yine geç kapanıyor bu arada ama kapağını açıp yağladıktan sonra gıcırdamayı kesti
    ismim Samet;senin Gökhan mıydı??

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

rallier_61
    caver
    uFucklıq

Arkadaşlar isimler ney? İsimlerle hitap etsek nickleri yazmak uzun sürüyor Seat forumumun en çok aktif olanları olarak böyle daha şık duracak sanki Siz ne diyorsunuz?

Bencede ne zamandır soracağım hep unutuyorum benim ismim Can..:)))
  • ufuk değil yani o zaman senin nick pek tekin değil
  • arkadaşlar merhaba aranıza aşağıdaki aracı alarak katılmayı düşünüyorum yalnız kafam bir kaç soru takıldı cevaplarsanız sevinirim
    1.Seat cordoba 1.6 16 v 2001 model araçta hidrolik direksiyon olmama ihtimali varmı
    2.Aracın kilometresi gerçekmi değilmi nasıl anlarız
    3.bu aracın yıllık vergisi ne kadardır
    4.Bu aracı önerirmisiniz param ancak bu kadarına yetiyor :(
    5.Eğer alacak olursam bu aracın nerelerini inceleyeyim arabanın sağlamlığı konsunda nasıl fikir edinebilirim
    cevaplarınız için teşekkürler link aşağıda
    2001 model cordaba 1.6 16V
  • Ben Murat memnun oldum Samet ve Can. Sonunda yaw, ralliciyle ufaklık kaldı isimleriniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandemi

arkadaşlar merhaba aranıza aşağıdaki aracı alarak katılmayı düşünüyorum yalnız kafam bir kaç soru takıldı cevaplarsanız sevinirim
    1.Seat cordoba 1.6 16 v 2001 model araçta hidrolik direksiyon olmama ihtimali varmı
    2.Aracın kilometresi gerçekmi değilmi nasıl anlarız
    3.bu aracın yıllık vergisi ne kadardır
    4.Bu aracı önerirmisiniz param ancak bu kadarına yetiyor :(
    5.Eğer alacak olursam bu aracın nerelerini inceleyeyim arabanın sağlamlığı konsunda nasıl fikir edinebilirim
    cevaplarınız için teşekkürler link aşağıda
    2001 model cordaba 1.6 16V

1. Öyle bir ihtimal yok hidrolik direksiyon.
    2. O biraz işten anlamaya bakar anlamanın mekanik bir yolu yok maalesef. Araçtan anlayan bir usta bilebilir ama o da garanti değil. Aracın yıpranmışlığı km.si hakkında az çok bilgi verir.
    3. Senelik 283 TL
    4. Öneririm motoru taş gibi donanımı yeterli ve kronik sorunu yok daha ne olsun...
    5. ilk olarak şase kontrolü yamukluk var mı yok mu ekspertizde de çıkar ayrıca baktırmanıza gerek yok. Yani ekspertiz yaptırın 50 lira tutar ama gelecekteki onlarca milyon masraftan kurtarır

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

ufuk değil yani o zaman senin nick pek tekin değil

:)))....Valla o nicke nerden baktığımıza bağlı ...

Bende memnun oldm beyler :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uFucklıq -- 8 Temmuz 2010; 19:46:21 >
  • ben de memnun oldum
    bu arada herkese hayırlı kandiller..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

rallier_61
    caver
    uFucklıq

Wala iyi fikir yaw niye aklımıza gelmedi ben Erdem :))
  • Bu gidişle bu forumu kapatıp isim forumu açacağız :))))..Memnun oldum erdem
  • Cordoba ların depoları içeriden açılıp kapanmıyor mu ???
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.