Şimdi Ara

Tellcom ne alemde?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tuyap Beylikdüzü önünde çılgın atıyolardı bu sabah trafiği mahvettiler ama geçerken çalışanlara "tarih sizi şan ve şerefle anacaktır, buralara fiber optik getiren insanlar ne güzel insanlardır" diye böğürdüm..

Çalışmaları ve nerelere ulaştıklarını görebileceğimiz bir site var mı ? Ayrıca sizce bu adamlar meşhur "deve bağırtan" bayırından aşşağı inip büyükçekmeceye de bu teknolojiyi getirirler mi?..

(getirirlerse hosting işine gireceğim)

• Dostum bu firma benim evin önünü kazdılar fiber optik kablo geçirdiler..Nedir bunların hikayesi?
  • Tellcom cukurova sirketler grubuna ait a tipi bir operatordur, dosedikleri fiberoptik hatlar quiknet internet icindir..
    Ankara'da Çayyolu, Eryaman ve Yenimahalle,İstanbul'da Ataşehir, Bahçeşehir, Çekmeköy ve Kemerburgaz,İzmir'de Mavişehir'de şu an için hizmet vermektedir. 1-2 yıl içerisinde şimdiki durumunun belkide onlarca katı büyüklüğe erişeceklerini düşünüyorum zira harıl harıl çalışıyorlar..

Bakır hatlardan alakasız, evindeki modeme kadar fiberoptik kablo döşeyecekler, fiberin avantajını söylememe gerek yok herhalde 12,5 MB download hızına ayda 109 ytl ödeyerek sahip olabileceksin..

Bu sistem faaliyete gectigi vakit daha da ucuzlayacagindan eminim ama su an icin tarifesi aşağıdaki gibi (100 mbps ye dikkat)

Hız (Download) Hız (Upload) Kota Tarife Fiyatı Kampanya Fiyatı*
    1 Mbps 1 Mbps Limitsiz 49 YTL 29 YTL
    3 Mbps 3 Mbps Limitsiz 69 YTL 39 YTL
    5 Mbps 5 Mbps Limitsiz 89 YTL 49 YTL
    10 Mbps 5 Mbps Limitsiz 109 YTL 69 YTL
    20 Mbps 5 Mbps Limitsiz 129 YTL 89 YTL
    100 Mbps 5 Mbps Limitsiz 149 YTL 109 YTL

• acaba fatih gibi bir ilçeye döşerler mi?

ama buranında %90 ı internet kullanıyor. birde niye her yerde aynı anda başlamıyorlar fiber döşemeye?
  • Bir iki bilgi, fiber optik kablo evinize kadar gelmiyor, sokaga kadar geliyor, evinize normal network kablosu geliyor.
    Her yere ayni anda gelmiyor cunku sitelere yapmak kolaylarina geliyor ve daha cok talep olcagini dusunuyorlar.
  • biriki bilgi, heryere fiberoptik getirmiyorlar microwave ile getiriyorlar. Siteye yapma nedenleri site yönetiminin mahalle yönetiminden daha basit kuralları olması denilebilir.
  • Keşke istanbul, ankara, izmir, bursa gibi illere tamamen verebilseler zaten telekomun müşterilerin büyük çoğunluğu bu iller
    işte o zaman görürüm telekomun ense traşını
  • quote:

Orjinalden alıntı: CodeWriter

acaba fatih gibi bir ilçeye döşerler mi?

ama buranında %90 ı internet kullanıyor. birde niye her yerde aynı anda başlamıyorlar fiber döşemeye?

önce parası olana tabiiki,şimdi bir kenar mahallede kim alır bunu? kimse almaz.
  • Eylülde Bağlanıyor benim evime..

5 mbit..Hayırlısıyla inş daha çabuk olur.
  • büyükçekmeceye iniyorlar tüyaptan ama büyükçekmeceyi es gecip mimaroba-sinanoba(emlak bankın batmadan önceki son uydu kent projesi)ya geliyorlar, çekmece için şartlar ne zaman elverişli olur bilemem....galba arkadaşın dediği gibi sitelere yayılıyorlar ilk etapta....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a1ps -- 17 Haziran 2008; 23:17:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.