Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bosch satıcısından makinemizi alırken her bulaşık makinasında tablet deterjan kullanılmaz diye bilgilendirme almıştım. Siz şimdi makinenizde tablet deterjan kullanabilirsiniz demişti. Bu bilgi ne derece doğru bilmiyorum ama akşam eve gittiğimde makineye bakıp modeli hakkında daha detaylı bilgi verebilirim. Çünkü tabletin ne zararı oluyor ve bendeki makine ne işlem yaparak tablet deterjan kullanımının zararlarını en aza indiregeyebiliyor bilgim yok...

Her bulaşık makinasında tablet deterjan kullanılıp kullanılmadığı hakkında bilginiz var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar,

Bosch satıcısından makinemizi alırken her bulaşık makinasında tablet deterjan kullanılmaz diye bilgilendirme almıştım. Siz şimdi makinenizde tablet deterjan kullanabilirsiniz demişti. Bu bilgi ne derece doğru bilmiyorum ama akşam eve gittiğimde makineye bakıp modeli hakkında daha detaylı bilgi verebilirim. Çünkü tabletin ne zararı oluyor ve bendeki makine ne işlem yaparak tablet deterjan kullanımının zararlarını en aza indiregeyebiliyor bilgim yok...

Her bulaşık makinasında tablet deterjan kullanılıp kullanılmadığı hakkında bilginiz var mı acaba?

Merhabalar;
    Bosch bayisi size eksik bilgilendirme yapmış. Tablet 50dk altındaki hızlı programlar haricindeki tüm programlarda kullanılabilir. Bosch'un bazı modelleri tablet tanıma özelliğine sahiptir; tablet tanıma sayesinde son durulama sıcaklığı ve kurutma süresinde gerekli değişiklikler yapılarak en iyi verimin alınması sağlanır. Bu özelliğin (auto 3in1) olmadığı modellerde de gerekli tuz ve parlatıcı ayarlarını kendiniz yaparak tablet kullanabilirsiniz.

Tabletin makineye bir zararı yoktur. Tablet kullanılamaz derken kurutmada iyi sonuçlar alınamama riski kastedilmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Merhabalar,

Merhabalar;
    Bosch bayisi size eksik bilgilendirme yapmış. Tablet 50dk altındaki hızlı programlar haricindeki tüm programlarda kullanılabilir. Bosch'un bazı modelleri tablet tanıma özelliğine sahiptir; tablet tanıma sayesinde son durulama sıcaklığı ve kurutma süresinde gerekli değişiklikler yapılarak en iyi verimin alınması sağlanır. Bu özelliğin (auto 3in1) olmadığı modellerde de gerekli tuz ve parlatıcı ayarlarını kendiniz yaparak tablet kullanabilirsiniz.

Tabletin makineye bir zararı yoktur. Tablet kullanılamaz derken kurutmada iyi sonuçlar alınamama riski kastedilmiştir.

Sn. candogan62 bu güzel açıklama için teşekkür ederim. Üzerinden çok zaman geçti ama satıcı bu şekilde sizin gibi bilgi verseydi aklımdan çıkmazdı.

İş yerinde olduğumdan makine üzerinde ne yazıyor hatırlamıyorum ama siz yazınca hatırladım, makine üzerinde ( auto 3in1 ) yazıyor.
    Ayrıca makinenin kontrol panelinde ayrı bir yerde biberon resmi vardı. sanırım yüksek ısıda hijyen sağlıyor manasında yazılmış. Bosch bayisinden almıştım ama alırken satıcı ürünün alman malı olduğunu söyledi ve made in germany ibaresini gösterdi. Selamlar...

• @candogan62

Birkaç mesaj üstte de yazmıştım. Profilo BM3120 EA aldık. Ve tablet olarak finish'in setinden ( tuz-parlatıcı-tablet -19TL) kullanmaya başladık. makinede 3 program mevcut. Ekspres(65derece)-ekonomik(50derece) ve güçlü(70derece).
    İlk kullanmamızda makineyi tam dolu olarak ekonomik programda çalıştırdık ve makinenin içinden çıkan promosyon Quantum finish tablet kullandık. Temizlik konusunda sıkıntı yoktu ama bulaşıklar ıslak çıktı. Sanıyorum bu da üstte yazdığınız nedenden kaynaklanıyor. Yani program süresi-tabletin çözünmesi olayı.
    Daha sonraki yıkamalarda da ekspres program ile finish tablet kullanarak çalıştırdık. 3 yıkamanın ikisinde bulaşıklar gayet temiz ve kuru olarak çıktı. Ancak birinde ıslak olarak çıktı. Bu neden olmuş olabilir ?
    Bir de makineyi tam doldurup o şekilde kullanıyoruz.Tasarruflu olur düşüncesiyle de ekspres ya da eko da çalıştırıyoruz. Program ve deterjan-tablet kullanımı konusunda öneriniz var mı?

• Dün migrostan pril 7 100 tableti 19,90 tl ye aldım, üzerinde üretim tarihi 08.2011 yazıyordu, bilgilerinize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

Dün migrostan pril 7 100 tableti 19,90 tl ye aldım, üzerinde üretim tarihi 08.2011 yazıyordu, bilgilerinize...

Bende almayı düşünüyorum. Ancak money cardım yok. Nasıl çıkarıldığı hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

quote:

Dün migrostan pril 7 100 tableti 19,90 tl ye aldım, üzerinde üretim tarihi 08.2011 yazıyordu, bilgilerinize...

Bende almayı düşünüyorum. Ancak money cardım yok. Nasıl çıkarıldığı hakkında bilgisi olan var mı?

Money Card'ı Migros kasalarından alabilirsiniz ama Money Card özellikli kredi kartları için bankaya müracaat etmeniz gerekir.
  • quote:

quote:

quote:

Money Card'ı Migros kasalarından alabilirsiniz ama Money Card özellikli kredi kartları için bankaya müracaat etmeniz gerekir.

Çok teşekkür ederim celebic, sağolasın :)

• Arkadaşlar ben de dün Migros'tan 100 tablet Pril 7 aldım, 19,90TL. Reyonda bir kaç kutuya Pril Deo yapıştırmışlar, hediye olarak. Bende onlardan birini aldım. Yani 100 tablet Pril 7'ye ve kokuya 19,90TL vermiş oldum. :)
  • Oh oh iyi:D

Ben de geçen gün arkadaşım için Rammar'dan 56'lık Pril Perfect'i 12,90TL'ye aldım. Uygun sayılabilir.

Pril Perfect'i de kurutma sorunu yüzünden şikayet etmiştim. Henkel beni aradı ve kurutma için saçma bahaneler öne sürdükten sonra bana parlatıcı yollayacağını söyledi. Gönderin madem dedim Kargoyla 1lt parlatıcı ve yanında makine temizleyici yollamışlar. Epey karlı oldu yani Ama onlara müstahak, eksik fonksiyonlu tablet sunmasalarmış piyasaya.

Gün eco 50'C programda bitme noktasına gelmiş sirke üzerine parlatıcı ekleyip 1. kademeye ayarladım, ekstra kurutma fonksiyonuyla yıkama yaptım. Tencereler pırıl pırıl olmasa da su damlaları epey azalmıştı. Bir de 2. kademeye getirip deneyeceğim. Pril bitene kadar parlatıcı da kullanacağız mecburen

• quote:

Oh oh iyi:D

Ben de geçen gün arkadaşım için Rammar'dan 56'lık Pril Perfect'i 12,90TL'ye aldım. Uygun sayılabilir.

Pril Perfect'i de kurutma sorunu yüzünden şikayet etmiştim. Henkel beni aradı ve kurutma için saçma bahaneler öne sürdükten sonra bana parlatıcı yollayacağını söyledi. Gönderin madem dedim Kargoyla 1lt parlatıcı ve yanında makine temizleyici yollamışlar. Epey karlı oldu yani Ama onlara müstahak, eksik fonksiyonlu tablet sunmasalarmış piyasaya.

Gün eco 50'C programda bitme noktasına gelmiş sirke üzerine parlatıcı ekleyip 1. kademeye ayarladım, ekstra kurutma fonksiyonuyla yıkama yaptım. Tencereler pırıl pırıl olmasa da su damlaları epey azalmıştı. Bir de 2. kademeye getirip deneyeceğim. Pril bitene kadar parlatıcı da kullanacağız mecburen

56'lık tabletin fiyatı çok iyiymiş. Bizler malesef böyle fiyatları rüyamızda bile göremiyoruz. Pekdemir isimli yerel markette Pril Perfect 56'lı tablet 19,90 lira bu da en ucuz fiyat. Diasa'da 35'lisi 12,9 liraya satılmakta.

• Dia dönem dönem fiyatları epey aşağıya çekiyor. 1 ay kadar evvel 35'lik Pril Perfect'i 7,45TL'ye almıştım. Böyle kampanya görünce stok yapmak lazım. Ben de 2 tane aldım zaten.

Bir de yaklaşık 50 tabletlik Finish var. Bunların bitmesine yakın Quantum kampanyalarını takip edip stoklamayı düşünüyorum.

Deterjanı fiyatları gözetmeden bittiği zaman alınca çok pahalıya geliyor.
  • quote:

Dia dönem dönem fiyatları epey aşağıya çekiyor. 1 ay kadar evvel 35'lik Pril Perfect'i 7,45TL'ye almıştım. Böyle kampanya görünce stok yapmak lazım. Ben de 2 tane aldım zaten.

Bir de yaklaşık 50 tabletlik Finish var. Bunların bitmesine yakın Quantum kampanyalarını takip edip stoklamayı düşünüyorum.

Deterjanı fiyatları gözetmeden bittiği zaman alınca çok pahalıya geliyor.

Bence de deterjanlar fiyatları indirimdeyken stok yapılmalı. Sonuçta deterjan bu, gıda değil. Uygun saklama koşullarında bozulmazda.

Bu aralar Quantum'u indirimli olarak çok gördüm. İnşallah bunda da bi üç kağıtçılık yoktur. :)
  • kullanıcı deneyimlerinize göre A+++ bir bulaşık makinesi için en iyi yıkama-durulama ve özellikle kurulama performansını hangi marka ve tür (toz-jel-tablet, toz ise hangi marka tuz ve parlatıcı oldugunu da yazarsanız çok sevinirim) deterjan ile elde ederim?

ben şu an pril perfect kullanıyorum. parlatıcıyı sıfırladığım zaman kurutması fecaat.
    parlatıcı ilave ettim ve 2. konumda ama yine de zaman zaman çeliklerde su damlası izleri bırakıyor. çelik tencere kapaklarını alt sepette tabak raflarına dizdiğimde kapak kıvrımının iç bölümünde de az miktar su birikintisi kalıyor.
    eco50, auto45-65, auto65-75 programlarında denedim. kurutma ayarı 1'de. extra parlak ve shine&dry fonsiyonlarını seçsem de sonuç aynı.

program bittikten sonra kapağı açık da bıraktım ...

yani burada söylenen herşeyi yaptım :)

parlatıcı ayaraını mı yükselteyim?
  • Arkadaşlar geçen Migros'ta gördüm. Fairy'nin yeni bir modeli çıkmış. Fairy Platinum. Ancak çok pahalı. 70 tablete 45TL gibi bir fiyat biçmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfOkdm17 -- 14 Ocak 2012; 23:25:07 >
  • Uzun ugraşlar sonucu Profilo 5220 EG Bulaşık makinesi aldık arkadaslar. Şimdi Sıra tablet seçimine geldi

Makineyi annem kullanacagı için bulaşıkları biriktirip Auto programında kullanmayı düşünüyorum.

Kurulumu yapan servisdeki arkadaslar Kayserinin suyunun yumusak oldugunu bu sebeple tuz kullanılmaması gerektiğini soylediler.
    Makinenin İçinden cıkan Calgonit Quantum, Yine Calgonit tabletin tuz olmayan modellerinden kullanmamızı tavsiye ettiler.

Makine alırken yaptıgımız gibi deterjan alırkende ustadlara sormak lazım diye dusundum. Tavsiyeler için şimdididen Tsk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: elaxis

Uzun ugraşlar sonucu Profilo 5220 EG Bulaşık makinesi aldık arkadaslar. Şimdi Sıra tablet seçimine geldi

Makineyi annem kullanacagı için bulaşıkları biriktirip Auto programında kullanmayı düşünüyorum.

Kurulumu yapan servisdeki arkadaslar Kayserinin suyunun yumusak oldugunu bu sebeple tuz kullanılmaması gerektiğini soylediler.
    Makinenin İçinden cıkan Calgonit Quantum, Yine Calgonit tabletin tuz olmayan modellerinden kullanmamızı tavsiye ettiler.

Makine alırken yaptıgımız gibi deterjan alırkende ustadlara sormak lazım diye dusundum. Tavsiyeler için şimdididen Tsk ederim

Makineniz hayırlı olsun.

En iyi sonucu Finish Quantum, Pril Perfect ve Pril 7 ile alırsınız. Ancak Quantum haricindeki deterjanların kurutmaya pek katkısı yok. Bu nedenle en düşük seviyede parlatıcı kullanmakta fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Uzun ugraşlar sonucu Profilo 5220 EG Bulaşık makinesi aldık arkadaslar. Şimdi Sıra tablet seçimine geldi

Makineniz hayırlı olsun.

En iyi sonucu Finish Quantum, Pril Perfect ve Pril 7 ile alırsınız. Ancak Quantum haricindeki deterjanların kurutmaya pek katkısı yok. Bu nedenle en düşük seviyede parlatıcı kullanmakta fayda var.

Tavsiye için tsk ler, Finish quantum içinde bildiğim kadarıyla tuzda var. Servisdeki gorevli arkadas ozellikle tuzsuz tablet kullanmamızı tavsiye etti. Pril Perfect ve pril 7 ile ilgili tam olarak bilmiyorum. İçlerinde tuz yoksa onlardan birini kullanmamız gerekecek sanırım

• quote:

quote:

quote:

Makineniz hayırlı olsun.

Tavsiye için tsk ler, Finish quantum içinde bildiğim kadarıyla tuzda var. Servisdeki gorevli arkadas ozellikle tuzsuz tablet kullanmamızı tavsiye etti. Pril Perfect ve pril 7 ile ilgili tam olarak bilmiyorum. İçlerinde tuz yoksa onlardan birini kullanmamız gerekecek sanırım

Pril Perfect ve Pril 7'de tuz etkili.

Eğer tuz, deterjan ve parlatıcıyı ayrı kullanmak istiyosanız Finish Classic kullanabilirsiniz. Ya da Bim'deki toz deterjanda çok çok güzel. Ancak unutmayınki tuz etkisi içermeyen deterjan kullandığınızda suyunuzun sertliğini iyice öğrenmeniz gerekir ve su sertlik derecesine göre tuz ayarı yapmanız gerekir. Az ya da fazla tuz bulaşıklarda korozyona neden olur.

Bence tuz etkisi içeren deterjan kullanmanızda fayda var.

• birkaç marka denemkte fayda var. bir makinada güzel sonuç veren tablet başka makinada verimsiz olabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.