Şimdi Ara

Tomasetto sıralı gaz sistemleri (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
774
Cevap
6
Favori
139.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben haziran ayında tomasetto sıralı sistemlerini ankara'da ilksan'da taktırdım.
    yaz ayında çok fazla sıkıntı yaşamadım ama ekim ayından buyana bayaga bir skıntı yasşıyorum. ÖZellikle aracı ilk çalıştırdığımda benzinden lpg'ye geçtiğinde araç 2000 devire gelince stop ediyor. lgp gösterge ışıkları yanık halde duruyor aracı daha sonra calistrdiğimda uzun bir zaman tüm ışıklar yanık şekilde veya bazen de ışık göstergesinde hiçbir ışık yanmadan yol alıyorum aracın sıcaklığı 90-100 dereceye geldğinde lgg'ye geciyor gecen gün hesapladım 10 dakka sonra lpg'ye gectiğini tespit ettim.

bir kaçkez ostimdeki ilksan'a gittim oradaki arkadaslar bilgisayar ayarı yaptı ama yine de sorun devam ediyor.

umarım soruna bir çözüm buluruz ki ben bulunacağına inanıyorum :)

saygılarımla
  • Tomasetto da direkt lpg den çalıştırma var mı? Bir de bunun zararı var mıdır?

Diğer konu hakkında özelden yazdım malumunuz.
  • slm;
    Yeni aldığım 1994 model honda accord 2.0 ex marka aracımda tomasetto sıralı sistem lpg mevcut. sıkıntım şehir dışı 0,210 tl/km yakıt tüketimi + 2. vites 2000 d/dk'da tekleme 3. viteste 2800 d/dk'da tekleme yapması. Enjöktör memeleri 2,6 mm'dir. Isparta'da ikamet etmekteyim. Buradaki bayinize kalibrasyonunu ve enjektör açma kapama zaman ayarlarını yaptırdım ancak ayardan sonrada sıkıntılarım devam ediyor. Öneri ve görüşlerinizle beraber ayar parametrelerini mesaj olarak göderebilirmisiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Selamlar,

Aracimda ariza lambasinin yanmasi sonucu gittigim yetkili serviste yakit sistemi için "zengin karışım hatası" olduğunu söylediler.
    LPG servisine gidip ayar yaptirmami önerdiler.

Bu konu ile ilgili bilgisi ve/veya deneyimi olan arkadas var mi acaba?

Basit sekilde bir ayar vs ile giderilebilir mi? yoksa farkli bir önem alinmasi gerekir mi?
  • satılık TOMASETTO beyin

Arkadaişlar 2009 kasım ayının 2.haftasında Albea marka aracımın LPG sistemindeki arıza nedeniyle İLSAY servisinde 400TL ye 12 taksitle beyin değişimi yapıldı

özel bir işimin yolunda gitmesiyle takas yaparak aracımı değiştirdim yeni aracım dizel
    Eski aracımı (Albea) takas esnasında yeni taktırmış olduğum LPG beynini söküp eskisi ile teslim ettim.

Yeni LPG beynini şu an satmak istiyorum en fazla 1 hafta (çok çok 100km yapılmıştır bu beyinle)

ILSAY dan arkadaşlarla bu siteden daha önce iletişime geçmiştim gerekli yardımı gösteriririz demişlerdi bende cihazı arkadaşımla yolladım alamayız demişler eğer buraya bırakırsanız ihtiyacı olanlara önerebiliriz demişler çok kafama yatmadı vermedik
    henüz 3. taksidini ödediğim bu cihazı çok uyguna vereceğim
    (garanti belgesinde alım tarihi yazıyor 2yıl bu tarihten itibaren garantili olacağı söylenmişti ihtiyacı olan olursa serviste tüm kontrolleri yapılaraktan teslim edebilirim)

Garanti belgesinden cihazın alındığı tarih eski aracımın plakası vs. yazılı
    Yeni aldığım aracın ruhsatından da enfazla nekadar kullanıldığına ikna olabilirsiniz
    Not: Eski aracım Albeayı fiat bayisine takasta verdim hala müşteri bekliyor
    iletişim için özelden mesaj atarsanız telefonlaşabiliriz

• satılık TOMASETTO beyin

Arkadaişlar 2009 kasım ayının 2.haftasında Albea marka aracımın LPG sistemindeki arıza nedeniyle İLSAY servisinde 400TL ye 12 taksitle beyin değişimi yapıldı

özel bir işimin yolunda gitmesiyle takas yaparak aracımı değiştirdim yeni aracım dizel
    Eski aracımı (Albea) takas esnasında yeni taktırmış olduğum LPG beynini söküp eskisi ile teslim ettim.

Yeni LPG beynini şu an satmak istiyorum en fazla 1 hafta (çok çok 100km yapılmıştır bu beyinle)

ILSAY dan arkadaşlarla bu siteden daha önce iletişime geçmiştim gerekli yardımı gösteriririz demişlerdi bende cihazı arkadaşımla yolladım alamayız demişler eğer buraya bırakırsanız ihtiyacı olanlara önerebiliriz demişler çok kafama yatmadı vermedik
    henüz 3. taksidini ödediğim bu cihazı çok uyguna vereceğim
    (garanti belgesinde alım tarihi yazıyor 2yıl bu tarihten itibaren garantili olacağı söylenmişti ihtiyacı olan olursa serviste tüm kontrolleri yapılaraktan teslim edebilirim)

Garanti belgesinden cihazın alındığı tarih eski aracımın plakası vs. yazılı
    Yeni aldığım aracın ruhsatından da enfazla nekadar kullanıldığına ikna olabilirsiniz
    Not: Eski aracım Albeayı fiat bayisine takasta verdim hala müşteri bekliyor
    iletişim için özelden mesaj atarsanız telefonlaşabiliriz

• İstanbul'da Tomasetto bayisi nerede var?
  • İstanßuL'da ßi Tomasetto ßayisi varSa ßende Arıyorum... Hemen oLursa çok makßuLe geçer...
  • aracım benzinden gaza geçiyor gösteriyor..ışıklar aracın lpg de olduğunu gösteriyor fakat benim benzinim azalıyor üstelik lpg de de fazla bi azalma yok neden olabilir?
  • iyi günler, ben izmirdeyim, daha önceki aracım peugeot 206 ya lovato sıralı sistem lpg taktırdım ve hiç sorun yaşamadım sadece benzin ibresi araçta benzin olmasına rağmen sıfırlanması. şimdi yeni aracım citroen xsara 1.6 1988 model. üzerinde 2005 yılında takılmış voltran sıralı lpg sistemi var ancak hiç memnun değilim. daha önceden lovata kullanan biri olarak fark çok açık. araç benzinden lpg ye geçerken tektiyor, ve performans kaybı çok. ŞİMDİ SORUM ŞU OLACAK BU ARAÇ ÜZERİNDEKİ LPG NİN SADECE BEYNİ VE ENJEKTÖRLERİNİ TOMASETTO MARKASI İLE DEĞİŞTİRSEM OLUR MU, YANİ TANKI VS KABLOLAR BORULAR KALSA. OLURSA KAÇA OLUR. ÇÜNKÜ İZMİRDE TOMASETTO KAMPANYA YAPMIŞ 100 BEYGİRE KADARKİ 4 SİLİNDİRLİ ARAÇLARIN LPG DÖNÜŞÜMÜ 990 TL. AYRICA İZMİRDE TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ TOMASETTO SERVİSİ VAR MI. İYİ GÜNLER.
  • İyi günler Kadir bey...

Ocak ayı içerisinde (21 Ocak 2010; 18:54:20) bu forum başlığı altında size sıkıntılarımdan bahsetmiştim. Siz de "size konya distribütörümüz olan firmanın bilgilerini pm atıyorum. oraya gidince isterseniz bizimle irtibata geçin isterseniz direk olarak aracınızı gösterin." demiştiniz.
    Fakat distribütör bilgileri gelmedi. yanlış öğrenmediysem herhalde sizin konya distribütörünüz Sarıkulak Otogaz.

Aracım Nissan Primera 2000 model, 1600 motor, 100 beygir, LPG ise Tomasetto.

Önceki yazdığım problemlerimin hepsi devam ediyor. Fakat hepsinden vazgeçtim (Stop etme çeşitleri). Ama yakıt tasarrufu gerçekten önemli.

Sarıkulak Otogaz'a gittiğimde araç çok yakıyor dediğimde "abi şu anda kilometrede 0.2 TL'den az yakan LPG'li araba yok zaten. gayet normal senin arabanın 0.2 TL yakması dediler." ve aracıma bakmadılar bile.

Sürekli şehirler arası 90km/saat sabit hızla seyahat etmekteyim. Ve benzin ile ölçüm yaptığım zaman (1 Litre Benzin=3,79 TL) kilometrede ortalama 0,24 TL yakmakta. Bu da aracın 100 km'de ortalama 6,33 Litre yakıt yaktığını göstermekte.

Aracımı LPG ile kullandığım zaman (90km/s uzun yolda) km'de yaklaşık 0,21 TL yakmakta (1 Litre LPG=2,08). Bu da aracın 100 km'de ortalama 10,1 Litre yaktığını göstermekte. Aracı şehir içi kullanmadığım için şehir içi tüketim hakkında malumatım yok.

Görüldüğü üzere aracın yakıt sarfiyatı yönünden motorsal bir arızası yok. Çünkü benzindeki yakıt sarfiyatı ideal düzeyde. Fakat LPG'de ki yakıt tüketimi oldukça fazla. Gaz ayarını iki kere yaptırttım, gaz hortumlarını değiştirttim, gaz filtresini değiştirttim fakat sarfiyat değişmedi.

Genelde şu şekilde bir kanaat var. LPG ortalama %40 yakıt tasarrufu sağlar. Aracım benzinde 0,24 TL yaktığına göre LPG ile (0,24*0,6) 0,144 TL yakması gerekmekte. Ki ben 0,144TL'den geçtim 0,16-0,17 yakmasına da razıyım. Çünkü şu anda LPG ile yakıt tasarrufum sadece ama sadece % 12,5.

Birkaç arkadaşta daha benim aracımın aynısından var. O araçlarda Lavato, BRC, Atiker gibi sıralı sistemler mevcut. Tüm arkadaşlar da araçlarını benim gibi kullanıldığı zaman 0,150-0,160 TL yakıt sarfiyatı olduğunu söylüyorlar. Yakıt tüketimini yanlış hesaplayacak kadar da cahil insanlar değiller.

Dolayısıyla benim Tomasetto markalı sıralı sistemim inanılmaz fazla yakıt tüketimine sahip. Bir yerde hata var ama nerede? LPG sisteminin bir yeri mi bozuktur, montaj hatısı mıdır, başka bir ayar mı yapılması lazım dır. Ne yapmalıyım.

Lütfen yardım edin.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Sayın TOMASETTO kullanıcıları. İşler ile ilgili yoğunluk nedeniyle forumu ihmal edip problemlerinize ve sorularınıza yanıt veredim. ama bundan sonra aynen devam. güncel soruları bilmediğim için son mesajı yanıtlayarak devam ediyorum. Herkezlere iyi günler.

quote:

Orijinalden alıntı: murat_alb

İyi günler Kadir bey...

Ocak ayı içerisinde (21 Ocak 2010; 18:54:20) bu forum başlığı altında size sıkıntılarımdan bahsetmiştim. Siz de "size konya distribütörümüz olan firmanın bilgilerini pm atıyorum. oraya gidince isterseniz bizimle irtibata geçin isterseniz direk olarak aracınızı gösterin." demiştiniz.
    Fakat distribütör bilgileri gelmedi. yanlış öğrenmediysem herhalde sizin konya distribütörünüz Sarıkulak Otogaz.

Önceki yazdığım problemlerimin hepsi devam ediyor. Fakat hepsinden vazgeçtim (Stop etme çeşitleri). Ama yakıt tasarrufu gerçekten önemli.

Sarıkulak Otogaz'a gittiğimde araç çok yakıyor dediğimde "abi şu anda kilometrede 0.2 TL'den az yakan LPG'li araba yok zaten. gayet normal senin arabanın 0.2 TL yakması dediler." ve aracıma bakmadılar bile.

Sürekli şehirler arası 90km/saat sabit hızla seyahat etmekteyim. Ve benzin ile ölçüm yaptığım zaman (1 Litre Benzin=3,79 TL) kilometrede ortalama 0,24 TL yakmakta. Bu da aracın 100 km'de ortalama 6,33 Litre yakıt yaktığını göstermekte.

Aracımı LPG ile kullandığım zaman (90km/s uzun yolda) km'de yaklaşık 0,21 TL yakmakta (1 Litre LPG=2,08). Bu da aracın 100 km'de ortalama 10,1 Litre yaktığını göstermekte. Aracı şehir içi kullanmadığım için şehir içi tüketim hakkında malumatım yok.

Görüldüğü üzere aracın yakıt sarfiyatı yönünden motorsal bir arızası yok. Çünkü benzindeki yakıt sarfiyatı ideal düzeyde. Fakat LPG'de ki yakıt tüketimi oldukça fazla. Gaz ayarını iki kere yaptırttım, gaz hortumlarını değiştirttim, gaz filtresini değiştirttim fakat sarfiyat değişmedi.

Genelde şu şekilde bir kanaat var. LPG ortalama %40 yakıt tasarrufu sağlar. Aracım benzinde 0,24 TL yaktığına göre LPG ile (0,24*0,6) 0,144 TL yakması gerekmekte. Ki ben 0,144TL'den geçtim 0,16-0,17 yakmasına da razıyım. Çünkü şu anda LPG ile yakıt tasarrufum sadece ama sadece % 12,5.

Birkaç arkadaşta daha benim aracımın aynısından var. O araçlarda Lavato, BRC, Atiker gibi sıralı sistemler mevcut. Tüm arkadaşlar da araçlarını benim gibi kullanıldığı zaman 0,150-0,160 TL yakıt sarfiyatı olduğunu söylüyorlar. Yakıt tüketimini yanlış hesaplayacak kadar da cahil insanlar değiller.

Dolayısıyla benim Tomasetto markalı sıralı sistemim inanılmaz fazla yakıt tüketimine sahip. Bir yerde hata var ama nerede? LPG sisteminin bir yeri mi bozuktur, montaj hatısı mıdır, başka bir ayar mı yapılması lazım dır. Ne yapmalıyım.

Lütfen yardım edin.

Murat Bey (yanılıyorsam kusura bakmayın)
    evet bayimiz sarıkulak otomotiv. size attığım pm neden gelmedi işin açığı anlamadım bunun için kusura bakmayın. (lütfen mesaj kısmını takip edin dolu ise boşaltın)

aracınızın sorununa gelince, seyahatlerinizi hangi bölgeye yapıyorsunuz bilmiyorum. Şayet ankara ya uğrama şansınız var ise direk olarak yardımcı olmak isterim. bunu belirtirseniz size kesin çözümü bulmak için yardımcı olmak isterim iyi günler

• Uzunca süredir yoktunuz.

Bir soru bu diğeri de özelden yazılmıştı.

quote:

Orijinalden alıntı: Opt

Tomasetto da direkt lpg den çalıştırma var mı? Bir de bunun zararı var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: selten35

iyi günler, ben izmirdeyim, daha önceki aracım peugeot 206 ya lovato sıralı sistem lpg taktırdım ve hiç sorun yaşamadım sadece benzin ibresi araçta benzin olmasına rağmen sıfırlanması. şimdi yeni aracım citroen xsara 1.6 1988 model. üzerinde 2005 yılında takılmış voltran sıralı lpg sistemi var ancak hiç memnun değilim. daha önceden lovata kullanan biri olarak fark çok açık. araç benzinden lpg ye geçerken tektiyor, ve performans kaybı çok. ŞİMDİ SORUM ŞU OLACAK BU ARAÇ ÜZERİNDEKİ LPG NİN SADECE BEYNİ VE ENJEKTÖRLERİNİ TOMASETTO MARKASI İLE DEĞİŞTİRSEM OLUR MU, YANİ TANKI VS KABLOLAR BORULAR KALSA. OLURSA KAÇA OLUR. ÇÜNKÜ İZMİRDE TOMASETTO KAMPANYA YAPMIŞ 100 BEYGİRE KADARKİ 4 SİLİNDİRLİ ARAÇLARIN LPG DÖNÜŞÜMÜ 990 TL. AYRICA İZMİRDE TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ TOMASETTO SERVİSİ VAR MI. İYİ GÜNLER.

Ben izmirde 6. sanayi sitesinde "Ekonomik Gaz" ismindeki bir serviste taktırmıştım. Bakımları da orada yaptırıyorum.
    Telefon numaraları 2820871

• quote:

Orijinalden alıntı: tomasetto ilsay

Sayın TOMASETTO kullanıcıları. İşler ile ilgili yoğunluk nedeniyle forumu ihmal edip problemlerinize ve sorularınıza yanıt veredim. ama bundan sonra aynen devam. güncel soruları bilmediğim için son mesajı yanıtlayarak devam ediyorum. Herkezlere iyi günler.

quote:

İyi günler Kadir bey...

Lütfen yardım edin.

Murat Bey (yanılıyorsam kusura bakmayın)
    evet bayimiz sarıkulak otomotiv. size attığım pm neden gelmedi işin açığı anlamadım bunun için kusura bakmayın. (lütfen mesaj kısmını takip edin dolu ise boşaltın)

aracınızın sorununa gelince, seyahatlerinizi hangi bölgeye yapıyorsunuz bilmiyorum. Şayet ankara ya uğrama şansınız var ise direk olarak yardımcı olmak isterim. bunu belirtirseniz size kesin çözümü bulmak için yardımcı olmak isterim iyi günler

Kadir bey ben Konya ilinin bir ilçesinde öğretmenim. Ailem il merkezinde. Bulunduğum ilçe ile mesafesi yaklaşık tam tamına 100km. Çoğu zaman konya'ya ailemin yanına gidiyorum. konya yı tahmin edersiniz ki dümdüzdür yolları. yani yakıt tüketimini arttıracak bir problem yok (yokuş gb.). İşimden ötürü malesef ankaraya uğrayamam gibime geliyor. Ama siz eğer bana olası hata sebeplerini söylerseniz, söylediklerinizin hepsini tek tek kontrol ettiriyim. Örneğin enjektör arızalı olabilir, beyin programı güncelleştirilmeli, manifoltlara giren hortumlar kısaltılmalı vs. vs.

Artık o kadar sıkıcı hale gelmeye başladı ki bu (diğer primeralı arkadaşlara göre aynı kilometrede aynı kullanım tarzımda aynı yolda fakat farklı sıralı sistem tüp var onlarda) aylık en az 70-80 TL yakıt farkım oluyor.

Sizce nereleri kontrol ettirmeliyim.

• quote:

Uzunca süredir yoktunuz.

Bir soru bu diğeri de özelden yazılmıştı.

quote:

Tomasetto da direkt lpg den çalıştırma var mı? Bir de bunun zararı var mıdır?

evet uzun süredir giremedim. direk lpg de çalışma sistemi şöyledir,

aracınız stop halindeyken, düğmeye basılı tuturak aracınızı çalıştırın. direk olarak LPG de çalışacaktır. diğer konu ile ilgilide üzgünüm mesajlarımı kontrol ettim ama sonuç alamadım, mümkünse tekrar gönderirseniz yardımcı olmak isterim

• quote:

Kadir bey ben Konya ilinin bir ilçesinde öğretmenim. Ailem il merkezinde. Bulunduğum ilçe ile mesafesi yaklaşık tam tamına 100km. Çoğu zaman konya'ya ailemin yanına gidiyorum. konya yı tahmin edersiniz ki dümdüzdür yolları. yani yakıt tüketimini arttıracak bir problem yok (yokuş gb.). İşimden ötürü malesef ankaraya uğrayamam gibime geliyor. Ama siz eğer bana olası hata sebeplerini söylerseniz, söylediklerinizin hepsini tek tek kontrol ettiriyim. Örneğin enjektör arızalı olabilir, beyin programı güncelleştirilmeli, manifoltlara giren hortumlar kısaltılmalı vs. vs.

Artık o kadar sıkıcı hale gelmeye başladı ki bu (diğer primeralı arkadaşlara göre aynı kilometrede aynı kullanım tarzımda aynı yolda fakat farklı sıralı sistem tüp var onlarda) aylık en az 70-80 TL yakıt farkım oluyor.

Sizce nereleri kontrol ettirmeliyim.

murat bey, aracınız stop etmesi ve çok yakması birbirine bağlantılı olacaktır. yani aracınızın çalışma düzeni düzgün olduktan sonra %99 yakıt tasarrufunuuzda düzene binecektir. sizden ricam müsait olduğunuz zaman yine sarıkulak otomotive gidip bizim ile irtibata geçiniz. aracınız oradayken bizimle irtibata geçerseniz, uzak masa üstünden sizin aracınıza bağlanıp ayarlarını biz buradan kontrol edelim.

• sayın ilsay ;
    imzamdaki aracıma lpg taktırmak için uzun süredir araştırmadayım.en güçlü seçeneklerimden birisi tomasetto,ancak cevabını aradığım bazı sorularım var.renaultun bu modellerindeki motorlar lpg için biraz sorunlu,mikserli sistem daha uygun deniliyor..bu konuda bir sıkıntı varmı? izmirde tavsiye edeceğiniz usta varmıdır? (bayii değil usta).sitenizdeki fiyat güncel galiba..kit fiyatınız bu mudur,yoksa bu kampanya fiyatımı? eğer kampanya ise,kampanyanın belirli bir bitiş tarihi varmı? teşekkür eder,hayırlı işler dilerim..
  • Herkese selam ...

Bende aracıma tomasetto sıralı sistem lpg kiti taktırdım Ankara İlsay'da . Sistem gayet güzel çalışıyo o yönden bir şikayetim yok fakat
    teknik ekibi biraz daha dikkatli davranmaları konusunda uyarırlarsa kalitelerini daha çok perçinleyeceklerine inanıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justinyo -- 17 Mart 2010; 19:56:04 >
  • sayın ilsay ;
    imzamdaki aracıma lpg taktırmak için uzun süredir araştırmadayım.en güçlü seçeneklerimden birisi tomasetto,ancak cevabını aradığım bazı sorularım var.renaultun bu modellerindeki motorlar lpg için biraz sorunlu,mikserli sistem daha uygun deniliyor..bu konuda bir sıkıntı varmı? izmirde tavsiye edeceğiniz usta varmıdır? (bayii değil usta).sitenizdeki fiyat güncel galiba..kit fiyatınız bu mudur,yoksa bu kampanya fiyatımı? eğer kampanya ise,kampanyanın belirli bir bitiş tarihi varmı? teşekkür eder,hayırlı işler dilerim..
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.