DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER
750
Cevap
27
Favori
334.864
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Focus >> FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 5 6 7 8 9 10 11 12 13 sonraki >>>
Giriş
      74 Mesaj
      19 Eylül 2009 20:26:05
      focus 2 nin benzinli manuel vites ghia son hızı nedir

--------------------------------------------------------------
    • Yarbay
      2585 Mesaj
      19 Eylül 2009 20:38:15
      Forumda hız konuşmak yasak ama ben 210 gördüm sanırım daha fazla da zormalamak gerekmez.

• Çavuş
      42 Mesaj
      19 Eylül 2009 20:42:59

quote:

Orijinalden alıntı: uyucu

o tus yoktu tam dikkat etmedim gerci ,yanındaki koltuk ısıtma tusu galiba oda yoktu e nasıl ghia oluyo bu,

lpg si faan iyi su guines rekoru kıran marka mvl gibi biseydi markası,

Ghia da koltuk ısıtma ve Esp opsiyonel mesala sunroof gibi.Ghia doanımda OTomatik klima,Elektrikli sürücü koltuğu,soğutmalı torpido,arka tarfta okuma lambası,Aux in felan var.Daha bir sürü özellik ve sadece Ghia da sunulan 115 ps benzinli motor var

FoCuS TaKıMı

FoReVeR FoCuS....
    • Çavuş
      74 Mesaj
      19 Eylül 2009 21:22:42

quote:

Orijinalden alıntı: 58death58

Alıntıları Göster

Ghia da koltuk ısıtma ve Esp opsiyonel mesala sunroof gibi.Ghia doanımda OTomatik klima,Elektrikli sürücü koltuğu,soğutmalı torpido,arka tarfta okuma lambası,Aux in felan var.Daha bir sürü özellik ve sadece Ghia da sunulan 115 ps benzinli motor var

115 ps dediğiniz 115 bg anlamına geliyor değilmi ,benm baktığım aracta 110bg yazıyor ,115bg 2009 -2010 modellerde heralde

• Yarbay
      5882 Mesaj
      19 Eylül 2009 21:48:59
      110 ps li focus yok...

benzinlilerde 100 ps 115 ps var...

dizelde 90 109 ps var hepsi 1,6..

İTÜ'lü
    • Çavuş
      74 Mesaj
      19 Eylül 2009 22:27:47
      ghi ların hepsi 115ps mi yoksa 100 ps olanlar varmı?

arac bu

bayramdan sonra alacam buyuk ihtimal 26 bin den asağı inmyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyucu -- 19 Eylül 2009; 23:44:37 >

• Yarbay
      5882 Mesaj
      19 Eylül 2009 23:54:02
      Manuel viteslerden seri olarak türkiye getirtilmedi ama özel birşeyse neden olmasın avrupada var..

Otomatik ise 100 ps ghia/Titanium var..

İTÜ'lü
    • Binbaşı
      1197 Mesaj
      28 Eylül 2009 20:48:59
      arkadaşlar 2004 ghia focuslarda elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu var mı? bi arkadaş iddaa ediyorda var diye

• Yarbay
      5882 Mesaj
      28 Eylül 2009 21:27:55
      focus I mi focus II mi diye sormuyorum Her ikisinde de var..üzüleyerek söylüyorum iddeanızı kaybettiniz

Focus I (2002-2004)

Focus II ghia (2004-...) (tekno paketli sanırım çok yönlü çünkü)

Buda Focus II ghia (2004-...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 28 Eylül 2009; 21:30:02 >

İTÜ'lü
    • Yüzbaşı
      718 Mesaj
      07 Ekim 2009 00:49:46
      2004 1.6 Focus hb Collection,kapılar hareket ettiğinde otomatik kilitlenme ve anahtar kilitleme fonksiyonunu tek basışta sadece sürücü kapısı açılacak şekilde ayarladım çalıştı.Gizli menüler içerisinde dijital devir saati, mil cinsinden dijital kadran,santigrad cinsinden anlık motor sıcaklığına kadar bir ton bilgi çıktı,bu bilgilerin ne olduğuna dair elinde döküman olupta paylaşan olursa sevinirim.

14'Insignia 1.6T Cosmo AT

• Yüzbaşı
      718 Mesaj
      08 Ekim 2009 19:33:58
      Kimseden bir hayır geleceği yok ben bulduklarımı sizinle paylaşayım

ROM Level rXXX : ROM versiyonu gösterir.
      NVM Level EXXX : NVRAM versiyonu gösterir.
      DTC dtc NoNE veya dtc XXXX :diagnostic arıza yoksa none yazar varsa arıza kodunu belirtir.
      Road Speed MPH XXX.X : mil/saat hız göstergesi
      Road Speed KPH XXX.X : km/saat hız göstergesi
      Engine Speed RPM XXXX : motor devir göstergesi
      Fuel Volume FXXX : benzin durum kodu
      Engine Coolant Temp XXXC : motor sıcaklık göstergesi ama derece değil.
      Battery Voltage bXXX : akü şarj voltajı
      ABS fail Ab - [H/L] : ABS varsa durumu
      Electronic Brake Distribution (EBD) Failure Eb - [H/L] : EBD varsa durumu
      Illumination IL - [H/L] : dashboard ışıklarının durumu
      Crank Sense Cr - [H/L] : Crack sensor durumu.

9202 - Yakıt gönderim (yakıt pompa) devresi açık
      9204 - Yakıt Pompası kısa devre
      9213 - Hırsızlığa karşı koruma program anahtarı minimumun altında
      9232 - Anten bağlı değil – Radyo alıcısı arızalı
      A103 - Anten bağlı değil – Radyo alıcısı arızalı
      9317 - Akü voltajı yüksek
      9318 - Akü voltajı düşük
      9342 - ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) arızalı
      9356 - Ateşleme devirdaim devresi açık
      9364 - Ateşleme başlangıç devresi açık
      9600 - Anahtar algılama beyni sinyal almıyor Bozuk anahtar veya uygun anahtar değil
      9601 - Anahtar algılama ateşlemeden yanlış sinyal alıyor (Programlanmamış anahtar)
      9602 - Anahtar algılama ateşlemeden geçersiz sinyal alıyor (kısmi anahtar okumuyor
      9681 - Anahtar algılama ateşlemeden sinyal almıyor (Bağlantı yok veya hasarlı kablolama)
      A139 - Araç beyni enstruman panel ile uyum sağlamıyor
      A141 - NVM Konfrügasyon hatası (Enstruman panel ile beyin uyumsuz)

Seq # Disp. Description
      1 tESt Start of Sequence
      2 gAgE Gauge Test
      3 888.8 All LCD Segments
      4 bulb Bulb Test
      5 r 22 ROM Version
      6 E001 EEPROM Level
      7 dtc DTC Codes (flashes "NONE" if none logged)
      8 000.0 Speed (mph)
      9 000.0 Speed (km/h)
      10 057.o Something about the odometer?
      11 0000 Engine Speed (rpm)
      12 039.t Something about the tachometer?
      13 F183 Fuel Level (just over 3/4 full)
      14 L190 Oil Pressure (Engine off >176)
      16 022C Engine Temperature (?C)
      18 b12.0 Battery Voltage (12V)
      22 Cr-H Run/Start mode high (key in position 2)

How To Do It!
      Time Required:
      Less than 5 Minutes
      Tools Needed:

none required
      Procedure:

(information found on the internet and in the 2001 Ford Cars Service manual on CD-ROM)
      To enter the HEC Dealer Test Mode, depress and hold the instrument cluster SELECT/RESET button, turn the ignition switch to the RUN position, and then continue pressing the SELECT/RESET button (5 seconds) until tESt is displayed in the odometer. ? The SELECT/RESET button must be released within three seconds of the odometer tESt display to begin the dealer test mode. ? Depress the SELECT/RESET button to advance through the following steps until dtc is displayed. ? Depressing the SELECT/RESET button will display any stored continuous DTCs before proceeding to the next step.

Odometer Display Description
      GAGE Activates gauge sweep of all gauges, then displays present gauge values. Also carries out the checksum tests on ROM and EE. If the gauge sweep is inoperative, INSTALL a new instrument cluster.
      All segments illuminated Illuminates all odometer segments. If any odometer segment is inoperative INSTALL a new instrument cluster.
      bulb Illuminates all micro-controlled indicators and LEDs. Install a new indicator or LED as necessary.
      r Returns to normal operation of all micro-controlled indicators and LEDs and displays hexadecimal value for ROM level. (used when requesting assistance from the hotline). If alternating flashes for FAIL and ROM level are displayed, INSTALL a new instrument cluster.
      EE Displays the hexadecimal value for EE level (used when requesting assistance from hotline). If alternating flashes of FAIL and EE level are displayed replace instrument cluster.
      dt Displays hexadecimal coding of final manufacturing test date (used when requesting assistance from hotline).
      dtc Displays continuous DTC's in hexadecimal format. Pressing the SELECT/RESET button will display any DTCs stored before proceeding to the next step. See index below for description of trouble codes.
      enG Displays the English speed in MPH. Speedometer will indicate present speed within tolerances. Display will show 0 if input in not received. If input is invalid for one second or more, or if speed is 0.
      m Displays the metric speed data in kph. Speedometer will indicate present speed within tolerances. Display will show 0 if input in not received. If input is invalid for one second or more, or if speed is 0.
      tAc Displays the tachometer data received from the PCM via the SCP network within tolerances. Tachometer will indicate present RPM. Display will show 0 if input is no received, if input received is invalid for one second or more, or if engine RPM is 0.
      FUEL Displays the code (0-255) for the fuel sender input to the HEC. The fuel gauge will display a filtered fuel level value. This filter will keep the pointer from moving suddenly or erratically.
      255 open send +/- 0
      232 full stop +/- 0
      215 Full mark +/- 10
      178 3/4 mark +/- 8
      138 1/2 mark +/- 7
      93 1/4 mark +/- 5
      41 E mark +/- 4
      54 Low Fuel (0-59)
      0-18 short (0-20 max)

OIL Displays the code (0-250) for the oil pressure switch input to the HEC. Oil pressure gauge will indicate present oil pressure. Normal oil pressure (greater than 6psi) will display a value between 000 and 176. A low oil pressure or an inoperative engine oil pressure switch (less than 6 psi) will display a value greater than 176.
      dEGC Display of engine temperature in Degrees C input from cylinder head temperature sensor.
      49 C "C" mark
      60 C Normal band start
      120 C Normal band end
      -40 C No SCP message for 5 seconds

bAtt Displays the code (0-255) for the battery voltage input to the HEC. Battery voltage gauge will indicate present battery voltage. 93-102 6.2-9.1 volts, low voltage
      115-124 8.5-10.7 volts, Normal band start
      215-225 15.8-18 volts, Norm band end
      230-241 16.9-19.1 volts, high voltage

rhEo Displays the present decimal rheostat dimming input, 0-255 (used when requesting assistance from the hotline)
      rhi
      rhS
      rho Not used.
      Cr Displays the current RUN/START sense input. Display will show -h for high input with the ignition switch in the START position and -L for low input with the ignition switch in the RUN position.
      PA-PE7 not used.
      GAGE Repeats the display cycle

To exit the HEC Dealer Test Mode, turn the ignition switch to the OFF position

--------------------------------------------------------------------------------

Short list of common Diagnostic Trouble Codes
      NOTE: DTC Codes are not to be used for diagnosing problems. If you believe there is a problem with your car, you should have it scanned with an OBD-II code reader. DTC Errors are typically no cause for alarm.
      OBD-II
      HEC Dealer
      ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Scan Tool
      Test Mode
      ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

DTC
      DTC
      Description

B1202 9202 Fuel Sender Open Circuit
      B1204 9204 Fuel Sender Short to Ground
      B1213 9213 Anti-Theft Number of Programmed Keys is Below Minimum
      B2103 9232 Antenna Not Connected - Defective Transceiver
      B1232 A103 Antenna Not Connected - Defective Transceiver
      B1317 9317 Battery Voltage High
      B1318 9318 Battery Voltage Low
      B1342 9342 ECU Is Defective
      B1356 9356 Ignition Run Circuit Open
      B1364 9364 Ignition Start Circuit Open
      B1600 9600 PATS Ignition Key Transponder Signal is Not Received - Damaged Key or Non -PATS Key
      B1601 9601 PATS Received Incorrect Key-Code from Ignition Key Transponder (Unprogrammed Key)
      B1602 9602 PATS Received Invalid Format of Key-Code From Ignition Key Transponder (Partial Key Read)
      B1681 9681 PATS Transceiver Signal is Not Received (Not Connected, Damaged, or Wiring)
      B2139 A139 PCM ID Does Not Match Between Instrument Cluster and PCM
      B2141 A141 NVM Configuration Failure (No PCM ID Exchange Between Instrument Cluster and PCM)
      B2143 A143 NVM Memory Failure
      C1284 5284 Oil Pressure Switch Failure
      U1027 D027 SCP Invalid or Missing Data for Engine RPM
      U1043 D043 SCP Invalid or Missing Data for Traction Control
      U1073 D073 SCP Invalid or Missing Data for Engine Coolant
      U1123 D123 SCP Invalid or Missing Data for Odometer
      U1147 D147 SCP Invalid or Missing Data for Vehicle Security
      U1262 D262 Missing SCP Message

Forumlar paylaşmak içindir,diğer forumlardan alıntı yaparak aldığım bilgileri burada sizinle paylaşıyorum...

14'Insignia 1.6T Cosmo AT

• Yüzbaşı
      339 Mesaj
      11 Ekim 2009 21:36:25
      arkadaşlar 2006 model HB bezinli 50 binde kazasız boyasız focus ghia buldum. son fiyat 25 bin lira. fiyat hakkına görüşleriniz nelerdir?

• Binbaşı
      1397 Mesaj
      21 Ekim 2009 11:35:33
      epey yazılmış yoğunluktan okuamıyorum bana c-max ghia ların gizli özelliklerini sony teyp saat ayarı ne bileyim kagaj kapağındaki tuşun aktif edilmesi gibi bir çok özelliği yazarsanız sevinirim.

Barış medeniyetle gelir,cahillik insan olmayı öğrenmekle gider.......if we still need protection from each other of US than when will be or how could be named human or humanity hard to be named human.
    • Yüzbaşı
      698 Mesaj
      28 Ekim 2009 13:09:10
      2001 model focus ghai aldım bir şey sormak istiyorum otomatik kapı kilidini içeriden kapı açma yerinin altındaki ufak yerden kilityeyince(merkezi kilit,yada çocuk kilidi ) kapıları bir daha içeriden açmak mümkün olmuyor arabayı stop ettirip kontak anahtarı kontaktan çıkarmak sureti ile uzaktan kumada ile açılabiliyor bu konuda bilgisi olan arkadaş cevap veriri ise sevinirim

Cahillerle sakın tartışma!
      Bir süre sonra seni kendi seviyelerine çekerler,
      Ve o seviyeye alışkın oldukları için seni yenerler
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      12 Kasım 2009 18:43:15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KUZEY -- 13 Kasım 2009; 1:47:08 >

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      27 Kasım 2009 02:44:55

quote:

Orijinalden alıntı: asityanığı

2001 model focus ghai aldım bir şey sormak istiyorum otomatik kapı kilidini içeriden kapı açma yerinin altındaki ufak yerden kilityeyince(merkezi kilit,yada çocuk kilidi ) kapıları bir daha içeriden açmak mümkün olmuyor arabayı stop ettirip kontak anahtarı kontaktan çıkarmak sureti ile uzaktan kumada ile açılabiliyor bu konuda bilgisi olan arkadaş cevap veriri ise sevinirim

şoför kapısının açılması lazım. açılmayanlar arka kapılarsa problem yok.

Go Long, Go Deep, Go State!
    • Yarbay
      4689 Mesaj
      04 Aralık 2009 00:39:46

Merhaba FORD dostları

yakın bir arkadaşım yarın 2007 üretimi , 2008 trafiğe çıkışlı
      17.500 km de dizel ,ghia donanıma sahip bir focus alacak..
      aracı serviste baktırmış ama donanımına çok dikkat etmemiş..
      bilenlerden ricam bu donanımda bulunan özellikler tam olarak nedir ?..
      sahibi ilanda koltukların hafızalı,aynaların elektrik katlamalı ve hafızalı olduğunu
      sürücü,yolcu, perde,tavan,yan,diz hava yastığı seçeneklerini işaretlemiş..
      park sensörü sahibinin ifadesine göre sonradan takılmış, ghia'larda yağmur ve far sensörü
      standartta park sensörü değil mi ?
      yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 4 Aralık 2009; 0:44:47 >

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
      Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
      2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello
    • Yarbay
      5882 Mesaj
      04 Aralık 2009 01:06:55

quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

Merhaba FORD dostları

yakın bir arkadaşım yarın 2007 üretimi , 2008 trafiğe çıkışlı
      17.500 km de dizel ,ghia donanıma sahip bir focus alacak..
      aracı serviste baktırmış ama donanımına çok dikkat etmemiş..
      bilenlerden ricam bu donanımda bulunan özellikler tam olarak nedir ?..
      sahibi ilanda koltukların hafızalı,aynaların elektrik katlamalı ve hafızalı olduğunu
      sürücü,yolcu, perde,tavan,yan,diz hava yastığı seçeneklerini işaretlemiş..
      park sensörü sahibinin ifadesine göre sonradan takılmış, ghia'larda yağmur ve far sensörü
      standartta park sensörü değil mi ?
      yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Koltuk hafızalı değil,aynalar elektirikli ama Katlanır değil hafızalı da değil tabi..
      Tavan ve diz hava yastığı yok..
      Park sensörü standart değil.

Satıcı biraz fazladan işaretlemiş

İTÜ'lü
    • Er
      1 Mesaj
      12 Aralık 2009 00:55:03
      Daha önce verildimi bilmiyorum. Verildiyse affınıza sığınırım. Aracım 2006 Ghia Benzinli.

Araca bineceksiniz. Kumandadan kapıları aç tuşuna bastınız, sinyaller 1 kez yanıp söndü ama daha elinizle kapı kolunu tutamadan arkadan bağırdılar : "Mahmut abi mahmut abi, gelsene 2 dakka, fatura kesmemişiz" diye. Sizde kapıları kilitlemeyi unutarak dönüp gittiniz. Kapılar yaklaşık 1 dakika sonra kendiliğinden kilitlenir.

Bu durum kapıların kesinlikle açılmamasına bağlıdır.

• Er
      1 Mesaj
      16 Aralık 2009 00:26:54
      slm arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum,katılma nedenim 2007 ford focus ghai almam. 1 hafta önce aldım araçı yaklaşık 100000 km civarında ama araç bakıldığında çok temiz kullanılmış gibi her yere gösterdim araçla ilğili hiç bir şüpe yok 26,500 tl aldım gerçekten sıfır gibi,döşemesinden dış görünümüne kadar öyle ama merak ettiğim şey acaba şans eserimi böyle bir araçada düştüm yoksa ederimi bu anlamadım ford yetkili servisinden aldım 2,el olarak şimdiden tşk ......

• Yarbay
      5882 Mesaj
      16 Aralık 2009 00:40:35

quote:

Orijinalden alıntı: chav

Daha önce verildimi bilmiyorum. Verildiyse affınıza sığınırım. Aracım 2006 Ghia Benzinli.

Araca bineceksiniz. Kumandadan kapıları aç tuşuna bastınız, sinyaller 1 kez yanıp söndü ama daha elinizle kapı kolunu tutamadan arkadan bağırdılar : "Mahmut abi mahmut abi, gelsene 2 dakka, fatura kesmemişiz" diye. Sizde kapıları kilitlemeyi unutarak dönüp gittiniz. Kapılar yaklaşık 1 dakika sonra kendiliğinden kilitlenir.

Bu durum kapıların kesinlikle açılmamasına bağlıdır.

Evet bu özellik var. Forum'a bunun için mi kayıt oldunuz acaba

İTÜ'lü
    • Er
      9 Mesaj
      22 Aralık 2009 14:57:39
      slm arkadaşlar 2 hafta önce 2005 model ghia aldım. yeni kasa. kiilitlerken ilk kez basıp kilitliyorum ama ikinci defa uzun bastığımda şoför kapısı hariç diğer camlar kalkıyor ama şoför kapısındaki cam kalkmıyor. niçin böyle olabilir? cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum

• Er
      9 Mesaj
      22 Aralık 2009 15:42:52
      yooook muuuuuu bir cevap acep?

• Er
      5 Mesaj
      11 Mayıs 2010 16:58:16
      yeni kasa 2005 model ghia ya sahip oldum 15 gün oldu.gerçekten bu araç bi ayrıcalık.190'a tüpte dokunmayla çıkıyor eminim ki tüpte 220 yi görür.hıza karşıyım ama arabanın atikliği beni etkiledi 100 hp olmasına rağmen.ayrıca paylaşımlar için teşekkür ederim.

• Çavuş
      62 Mesaj
      12 Mayıs 2010 11:20:31
      quote:

Orijinalden alıntı: memo0001

slm arkadaşlar 2 hafta önce 2005 model ghia aldım. yeni kasa. kiilitlerken ilk kez basıp kilitliyorum ama ikinci defa uzun bastığımda şoför kapısı hariç diğer camlar kalkıyor ama şoför kapısındaki cam kalkmıyor. niçin böyle olabilir? cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum

çok geç oldu sanıyorum ama uzun bastığınızda tüm camların kapanıyor olması gerekiyor...isterseniz bir servise gösterin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaneyck -- 12 Mayıs 2010; 11:22:15 >

• Er
      5 Mesaj
      28 Haziran 2010 11:50:25
      merhabalar öncelikle...2006 model 1.6 ghia tekno paket focusum war.Aracımla ilgili bir sorum olacak...

-aracımın teybide bulunan bluetooth araç bağlantısında 6 tane telefon bluetooth bağlantı hafızası war.Bu bağlantıların hepsi dolmuş.Eski bluetooth bağlantılarını nasıl silebilirim?yeni aldığım telefonumu bağlamak istiyorum bluetooth ile fakat 6 taneside dolu bunları silmenin yolu warmı?.

NOT: Akü değişimde sony teypler sıfırlanıyor ve kod istiyor.Kodu girdim fakat yine silinmedi ?

beni bu konuda bilgilendiriseniz çok sevinirim.İlginize teşekkürler...

• Binbaşı
      1035 Mesaj
      30 Haziran 2010 03:38:17
      Benim bildiğim bşe yoktu ama sağlam ve yararlı bi muhabbet izledim çok şeyde öğrendim . Teşkkrler Dh.

• Er
      5 Mesaj
      30 Haziran 2010 12:13:33
      Bi cewap yok mu aceba?

• Yarbay
      2455 Mesaj
      01 Temmuz 2010 14:53:28
      focus 1 ghia'da sis farlarını nerden yakıyoruz arkadaşlar? bulamadım

• Yarbay
      5882 Mesaj
      01 Temmuz 2010 15:11:55
      Bastırıp sola çevireceksin..Far mekanizmasını

İTÜ'lü
    • Yarbay
      2960 Mesaj
      01 Temmuz 2010 15:13:23
      Far anahtarını farlar açıkken kendinize doğur çekeceksiniz. ilk çekişte (önde sis farı varsa) önler 2. çekişte arkalar yanar. eğre önde yoksa ilk çekişte arkalr yanar.

• Yarbay
      2455 Mesaj
      01 Temmuz 2010 15:47:28
      farlar 2 defa sağa çevirince yanıyor. o pozisyondayken kendime doğru çekeceğim dimi?

bi üstteki arkadaş bastırıp sola çekeceksin yazmış?

ikisini de denemek lazım

• Yarbay
      3923 Mesaj
      01 Temmuz 2010 16:02:37
      kemer uyarısı kesiliyor, sinyal verince. Herhalde 2 ses birden çıkartamadığı için mikrofon

Kısa mesafe giderken işe yarıyabilir bu özellik

• Yüzbaşı
      322 Mesaj
      02 Ağustos 2010 00:37:27
      kemer uyarısı geldiğinde kemerin takıldığı yerdeki turuncu tuşa hızlı hızlı bikaçkere basınca uyarı kesiliyor.denendi ve sürekli olarak uygulanmakta:)

• Çavuş
      50 Mesaj
      02 Ağustos 2010 09:36:51
      Öncelikle herkese merhabalar. Paylaştığınız bilgiler içinde kendi adıma teşekkür ederim.

Acil bir sorunum var. 2005 model yeni kasa Focus Ghia Ot. Hb aracım var. Dün gece eve giderken kilometre göstergesinin sol altında bulunan küçük kırmızı ışık 2 kez yanıp söndü yanıp sönerkende düdük sesi gibi bir ses geldi. normalde bu ışık araç çalışırken kapıların açık olması durumunda yanan ışık fakat araç hareket halindeyken ilk kez başıma geldi. bunun sebebi nedir bilen varsa söylerse sevinirim.

• Yarbay
      2585 Mesaj
      15 Ağustos 2010 04:36:23
      hararettendiro .Eğer arıza biraz daha uzun sürseydi ekranda MOTOR SİSTEM ARIZASI yazacaktı.Servise gidin derim hemen.

• Çavuş
      86 Mesaj
      01 Eylül 2010 12:53:28
      arkadaşlar benim collection da silecek motorunda sorunum var. silecek kolunu aşa itip bıraktığımızda 1 silecekler 1 kere gider gelir ama bende kolu braktığım anda olduğu yerde kalıyo eğer kolu bırakmazsam devam ediyo. yalnız bu olay kolu yukarı kaldırdığımızda aralıklı olarak silmede yapmıyo taki ne zaman kolu sıfır konumuna getirirsem. sıfır koluna getirdiğimde eğer silecek hareket halindeyse yine olduğu yerde kalıyo. bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

2004 FORD FOCUS COLLECTION HB SUNROOF METALİK SİYAH
      NOKIA N73 - N70
      emin ol bensiz de yaşarsın, ama benimle bi başka...
    • Er
      4 Mesaj
      03 Eylül 2010 13:46:27
      merhaba ben yeni üye oldum ve 2001 model sedan 2000 motor sanruflu ghia focus aldım 8 ay öne.ama özellik olarak ne nedir bilmiyorum kullandığım tek özelliği kumandadan cam kapama ve bagaj açma.çoğu paylaşımı okudum.bir sürü özellik yazıyor bunlar genel mi yoksa modele göre değişiyormu acaba bilginiz varsa yardım ederseniz sevinirim

• Er
      4 Mesaj
      03 Eylül 2010 13:49:07
      merhaba ben yeni üye oldum ve 2001 model sedan 2000 motor sanruflu ghia focus aldım 8 ay öne.ama özellik olarak ne nedir bilmiyorum kullandığım tek özelliği kumandadan cam kapama ve bagaj açma.çoğu paylaşımı okudum.bir sürü özellik yazıyor bunlar genel mi yoksa modele göre değişiyormu acaba bilginiz varsa yardım ederseniz sevinirim

• Çavuş
      86 Mesaj
      03 Eylül 2010 14:34:21

quote:

Orijinalden alıntı: 06hitaf06

nette ford gauge menü yazın orda özellikler yazıyor http://www.ozyurek.org/..._kod/Focus_Gage_Menu.pdf
      fakat sizin aracınız makyajsız kasaysa bazı özellikler çalışmayabilir bunu nasıl anlıcam derseniz makyajlı kasada digital klima ve elektrikli sunroof olur

NOKIA N73 - N70
    • Er
      4 Mesaj
      03 Eylül 2010 17:28:50
      yardım için teşekkür ederim bu gönderdiğiniz bilgi kilometre göstergesinden edinebileceğim bilgiler sanırım.
      bir şey daha sorabilirmiyim acaba yol bilgisayarının kullanım özellikleri hakkında bilginiz varmı birde göstergenin yanında 2 tane lamba var onlar ne acaba.
      aslında bir kullanma kılavuzu linki felan varmı acaba
      saygılar teşkkür ederim

• Çavuş
      86 Mesaj
      03 Eylül 2010 18:06:23

quote:

Orijinalden alıntı: 06hitaf06

yardım için teşekkür ederim bu gönderdiğiniz bilgi kilometre göstergesinden edinebileceğim bilgiler sanırım.
      bir şey daha sorabilirmiyim acaba yol bilgisayarının kullanım özellikleri hakkında bilginiz varmı birde göstergenin yanında 2 tane lamba var onlar ne acaba.
      aslında bir kullanma kılavuzu linki felan varmı acaba
      saygılar teşkkür ederim

kullanma kılavuzunu yani araç kitapçığını ford un sitesinden temin edebilirsin

NOKIA N73 - N70
    • Yarbay
      2960 Mesaj
      03 Eylül 2010 21:09:24
      yol bilgisyarını yanındaki ler buzlanma ve silecek suyu ikaz lambalrı olamsı lazım.

• Er
      2 Mesaj
      05 Eylül 2010 12:41:13
      slm biz 2006 focus tdcı ghia aldık, ama dün otoyolda giderken 115 e cc lü ayarlamak istedim we on yazan tuşa bastım araba boştaydı ve bi süre sonra araba yawaşlamaya başladı cc araba boşta iken alışmıo mu yoksa bi sorunmu war bilgi werirseniz çok sewinirim...

• Çavuş
      86 Mesaj
      05 Eylül 2010 12:43:33

quote:

Orijinalden alıntı: manofmatch

slm biz 2006 focus tdcı ghia aldık, ama dün otoyolda giderken 115 e cc lü ayarlamak istedim we on yazan tuşa bastım araba boştaydı ve bi süre sonra araba yawaşlamaya başladı cc araba boşta iken alışmıo mu yoksa bi sorunmu war bilgi werirseniz çok sewinirim...

aktif ettikten sonra frene bastınız mı? frene bastığınız zaman devre dışı kalıyo

NOKIA N73 - N70
    • Er
      2 Mesaj
      05 Eylül 2010 16:19:35
      hayır hiç bişeye basmadım on tuşuna bastıktan sonra biraz bekledim hafif yokuşa gelince ibre azalmaya başladı bende boşta çalışmıo galiba dedim siz boşta denediniz oldumu?

• Yarbay
      2960 Mesaj
      05 Eylül 2010 16:21:41
      araba boştaydı demişsin. kızma ama demek siteğdin araç viteste değildekn cc yi ayarladın sonra yavaşladıysa bundan doğal bir şey yok :D ama cc yi sabitledin vitese geçtin gaza basmadın araba yavaşladı diyorsan o da normal çünkü cc açıkken fren veya debraja basarsan cc devreden çıkar. e boştan vitese debraja basarak aldıysan oluşan olayda bir anormallik yok. tabi başka bir şeyi kasttetin ben yanlış anlamadıysam.

• Çavuş
      86 Mesaj
      05 Eylül 2010 20:41:49

quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

araba boştaydı demişsin. kızma ama demek siteğdin araç viteste değildekn cc yi ayarladın sonra yavaşladıysa bundan doğal bir şey yok :D ama cc yi sabitledin vitese geçtin gaza basmadın araba yavaşladı diyorsan o da normal çünkü cc açıkken fren veya debraja basarsan cc devreden çıkar. e boştan vitese debraja basarak aldıysan oluşan olayda bir anormallik yok. tabi başka bir şeyi kasttetin ben yanlış anlamadıysam.

mustafa arkadaşa katılıyorum cc ancak araba vitesteyken devreye girer ve debraj yada frene bastığın anda devre dışı kalır. ve yanlış hatırlamıyorsam 60 yada 90 km hızın üstünde devreye giriyor sen birde bu şekilde dene yine olmazsa sorun var demektir

NOKIA N73 - N70
    • Er
      7 Mesaj
      05 Eylül 2010 22:18:07
      .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanma_67 -- 5 Eylül 2010; 22:20:55 >

• Er
      1 Mesaj
      07 Eylül 2010 02:12:41
      Çocuk Kilidi devrededir.kapı Mandalının alt kısmında kontak anahtarının gireceği bir yer ver.Kontak Anahtarını sokup sıfır Konumuna getirirssen sen şöför kapısını açınca tüm kapılar otomatik olarak açılır.Muhtemelen senin sorun ordadır.benimde başıma geldi

• Yüzbaşı
      311 Mesaj
      12 Eylül 2010 16:02:18
      arkadaşlar bende 2008 focus var. Üzerinde 6000cd teyp var. Teypde arama tuşları mnevcut bluetooth bağlantısıyla telefon bağlamak mümkün mü bunlarda kurcaladım baya da bulamadım

Sus ve Oyna!...
    • Er
      7 Mesaj
      23 Eylül 2010 13:32:59
      arkadaşlar 2001 ghiam var. farları açan düğmeyi bastırarak sola çevirdiğimizde birşey yanması lazım. ama herhengi bir ışık yanmıor. neyin nesi o "P" işareti anlamadım. sis lambasında falan sorun yok. yanlış anlasılmasın yani.

2001 1.6 ghia HB Atiker
    • Yarbay
      2960 Mesaj
      23 Eylül 2010 22:43:16
      O park lambası . anahtar araçta değilken O kısma aldığınızda sadece dış parklar yanar. ve ikaz sesi vermez soal alıp parkları yaktığınızda gösterge ışıklarıda yanar ve anahtar II konumunda olmazsa ikaz sesi verir

• Er
      2 Mesaj
      29 Eylül 2010 18:31:36
      selam arkadaşlar ben yeni fordçulardanım forumun ilk on sayfasını okudum çokta işime yaradı.ama sizlere sorum olacak şöyle:
      bende 2001 ghia var hb.araçta atiker lpg var 2 ay önce aracı aldım ama aracın motor arıza lambası yanıyordu bu lambayı atikerde söndürdüler ve bir daha yanmaya başladı.servis bu lambanın tam olarak söndürelemeyeceğini söyledi.eğer doğru ise bu aracın gereçekten arızası varsa ben nasıl anlıcam.yada şimdi ne yapmam gerekli.:(

2001 focus ghia hb siyah lpg
    • Er
      2 Mesaj
      29 Eylül 2010 18:36:26
      o düğme arka stop lambalarını sürekli açmaya yarar.park halinde özellikle gece kullanılıyo

2001 focus ghia hb siyah lpg
    • Çavuş
      86 Mesaj
      30 Eylül 2010 13:54:36

quote:

Orijinalden alıntı: barho

selam arkadaşlar ben yeni fordçulardanım forumun ilk on sayfasını okudum çokta işime yaradı.ama sizlere sorum olacak şöyle:
      bende 2001 ghia var hb.araçta atiker lpg var 2 ay önce aracı aldım ama aracın motor arıza lambası yanıyordu bu lambayı atikerde söndürdüler ve bir daha yanmaya başladı.servis bu lambanın tam olarak söndürelemeyeceğini söyledi.eğer doğru ise bu aracın gereçekten arızası varsa ben nasıl anlıcam.yada şimdi ne yapmam gerekli.:(

o lamba yanık olduğu sürece arız olduğunda lambadan anlayamazsın ama aracı kullanırken muhtemelen anlarsın. çoğu lpg kullananlar arıza lambasının yandığını söylüyolar ama bende hiç yanmadı ocak ayında taktırdım lpg yi 9 ay oldu aşa yukarı ama hiç yanmadı yaklaşık 12000 km falan yaptım ve bu süre zarfında gerçek arızadan dolayı arıza lamnbası yandı arızayı yaptırdım söndü :) bi sıkıntı yaşamadım yani

NOKIA N73 - N70
    • Yüzbaşı
      281 Mesaj
      05 Ekim 2010 12:06:55
      Bende de 2003 Ghia var.Geçen sene BRC son sistemi olan sequent 24 my-07 taktırdım.Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.Arıza lambası da hiç yanmadı.

• Yüzbaşı
      571 Mesaj
      21 Kasım 2010 01:29:42
      LPG Lİ ARAÇLARDA BAZEN YANIYOR..KULLANILAN LPG YE GÖRE DEĞİŞİYOR..BAZEN OKSİJEN AZLIĞINDAN DOLAYI SENSÖR TARAFINDAN ARIZA VAR GİBİ IŞIK YAKILIYOR ARAÇTA..BİZDEDE YANDI GÖTÜRDÜK SORUN O SENSÖRLE İLGİLİYMİŞ..LPG ALDIĞINIZ YER ÖNEMLİ BU DURUMDA..

• Binbaşı
      1040 Mesaj
      21 Kasım 2010 15:06:33
      2009 titanium tdci 'de yeni farkettim sert frene basınca (abs devreye girecek şekilde) 4lüler yanıyor 3 kez

2005 TOYOTA AVENSİS 1.6 comfort gümüş gri
      2009 FORD FOCUS 1.6 tdci titanium fırtına gri
    • Çavuş
      61 Mesaj
      19 Ocak 2011 04:36:45
      arkadaşlar bu güzel forum için bilgi paylaşan herkese teşekkürler ama üzüldüm uzun üredir aktif değil gerci coğu bilgi aktarılmış ondan da kaynaklanıyor

benim size sorularımdan bir şu araç 2006 ghıa dizel

araç özellikler 1-2 viteste iken birden gaza yüklenince direksiyon sağa sola hızlı bir şekilde oynama yapıyor bu aracın dengesini sağlamak için bir özellik mi yoksa bir sorun mu

araçtaki sağ arka camı söför tarafından açıyorum ama kapatamıyorum acaba bir ayar problemi mi tuş problemi mi

araç otomotik kapıları kitleme işlemi yetkili sevisde yapılabiliyor mu

aux cıkışı var mı teyp de gözüküyor ama cıkışı var mı bilmiyorum varsa nerdedir

artı olarak soracağım önemli sorum şu benim araçım özellikle cukurlu yollarda cok fazla ses cıkartıyor arka bağajdan kotluklardan ön kolsoldan sanırım temiz diye aldımğım aracım biraz hor kullanılmış ama ilk defade ford kullanıyorum bu fordun kronik problemi mi yoksa benim araç mı hurda :)

şimdiden yanıt veren herkese teşekküler-

Sayfa:   <<     < önceki   5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Focus >> FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.