Şimdi Ara

FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
29
Favori
457.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zmdeniz

arkadaşlar bu güzel forum için bilgi paylaşan herkese teşekkürler ama üzüldüm uzun üredir aktif değil gerci coğu bilgi aktarılmış ondan da kaynaklanıyor

benim size sorularımdan bir şu araç 2006 ghıa dizel

araç özellikler 1-2 viteste iken birden gaza yüklenince direksiyon sağa sola hızlı bir şekilde oynama yapıyor bu aracın dengesini sağlamak için bir özellik mi yoksa bir sorun mu

araçtaki sağ arka camı söför tarafından açıyorum ama kapatamıyorum acaba bir ayar problemi mi tuş problemi mi

araç otomotik kapıları kitleme işlemi yetkili sevisde yapılabiliyor mu

aux cıkışı var mı teyp de gözüküyor ama cıkışı var mı bilmiyorum varsa nerdedir

artı olarak soracağım önemli sorum şu benim araçım özellikle cukurlu yollarda cok fazla ses cıkartıyor arka bağajdan kotluklardan ön kolsoldan sanırım temiz diye aldımğım aracım biraz hor kullanılmış ama ilk defade ford kullanıyorum bu fordun kronik problemi mi yoksa benim araç mı hurda :)

şimdiden yanıt veren herkese teşekküler-

1-)Direksiyonda,lastikte ya da rot balans ayarında bir sorun olabilir.Dengeyi sağlamak için değil osallanma.
    2-)Büyük ihtimalle tuş oksitlenmiştir.Servise ya da elektronikçiler anlayabilir.
    3-)Pas geçiyorum
    4-)Aux çıkışı var.Torpido da Sağda üstte Beyaz renkli
     FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER

5-)Galiba senin araç biraz hor kullanılmış.Kapıların,bagajın fitiline felan baktır.

• sağa sola çekmesi aşırı torkun sorunu. hatta focus RS i 300 ps ile önden çeker yapacam diye direnen fordun bu sağa sala çekme yapmasın diye bir sürü para harcadığı ama yinede çok başaramadığı bir durumun compackt hali :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

farlar 2 defa sağa çevirince yanıyor. o pozisyondayken kendime doğru çekeceğim dimi?

bi üstteki arkadaş bastırıp sola çekeceksin yazmış?

ikisini de denemek lazım

sen bakma diğerine, Mustafa-T'nin yazdığı doğru, farı sağa doğru bir kere çevirirsen kısalar, bir kez daha çevirirsen uzunlar yanar, sis için o kolu kendine doğru çekeceksin, ama sisler sadece kısalar yanarkende yanabilir, yani kolu bir kez sağa çevirdikten sonra da sisleri kendine çekeren yakabilirsin illa iki kere çevirmen gerekmiyor.

içeri doğru bastırarak sola çevirdiğinde ise iç aydınlatma yanmaz, sadece arkalar ve ön kısalar yanar. bu, yol aydınlatması yeterli olmayan yerlerde yola yada yol kenarına park ettiğinde diğer araçlar tarafından aracının farkedilmesini sağlar.

• furkan ve mustafa arkadaşlar ilginiz için teşşekur ediyorum
    furkan hocam resim sayesinde elimle koymuş gibi buldum ama bir sorunum daha var bunu nasıl kullanıcam sanırım sadece mp3 çalar takmam gerekiyor onuda kulaklık girişinden mi takıcam ve ses kalitesi nasıl olacak

ya söyle iyi bir servise götürsem desemki arabada ki seslerin hepsi kesilsin ne gerekiyorsa yapılsın sıfırlansın gibi
    bana ne derler yapabilirler mi ve yapabillerse öok uö fiyatlar cıkarırlar mı

birde şu kasko bedeli ile ilgili bilgisi olan yok mu sizinkiler demi bu kadar düşük cıktı yoksa ben arabayı pahalı mı aldım ben 27 bine aldım kaskom 23 bin cıktı
  • furkan ve mustafa arkadaşlar ilginiz için teşşekur ediyorum
    furkan hocam resim sayesinde elimle koymuş gibi buldum ama bir sorunum daha var bunu nasıl kullanıcam sanırım sadece mp3 çalar takmam gerekiyor onuda kulaklık girişinden mi takıcam ve ses kalitesi nasıl olacak

ya söyle iyi bir servise götürsem desemki arabada ki seslerin hepsi kesilsin ne gerekiyorsa yapılsın sıfırlansın gibi
    bana ne derler yapabilirler mi ve yapabillerse öok uö fiyatlar cıkarırlar mı

birde şu kasko bedeli ile ilgili bilgisi olan yok mu sizinkiler demi bu kadar düşük cıktı yoksa ben arabayı pahalı mı aldım ben 27 bine aldım kaskom 23 bin cıktı
  • yeni buldum frene basınca bagaj kapağı açılmıyor gerçekten ilğinç bir özellik
  • 2006 focus chia 1.6 109 TDCI motorlu focus kullanan biri olarak şunları söyleyebilirm ki;

motordan yana gerek performans gerekse yakıt tüketimi olarak pek bi sıkıntınız olmaz.

yol tutuş,sürüş dinamikleri konusunda da memnun eder,direksiyon özellikle spor moddayken zevk verir.

ghia donanım gayet yeterlidir,SONY ses sistemi sınıf içerisindeki en iyilerdendir.

arka taraftaki malzeme kalitesi ön tarafla farklıdır,canınız sıkılabilir.

belli bir miktar yol sesi ve 140-150 km/h dan sonra ortaya çıkabilen rüzgar sesi mevcuttur.

ama sonuçta ford altınızdaki araba ve bunuda hissettiriyor.
    egr valfi enjektörler ve turbo yu üzmezsen araçta seni üzmez
  • 2006 FOCUS sürücü kapısı baş hizası iç fitil üstünde boyada sanki altında su kabarcığı var gibi kabarma var bi kaç yerde sizce ne olabilir resminide ekleyeceğim
  • Merhaba abilerim belki aranızda en küçüğünüz benim 96 doğumluyum :D Bazılarınız sen git baban gelsin diyebilir

Kaç gündür buradan okuduğum bilgilerle Focusuma daha çok bağlanıyorum (2005 Model 1.6 GHIA)

Aracı 0 aldık 20 Temuz 2005 tarihinde araç bizdeydi ve beyin özürlü çıktı beyin değişti falan...

Benim bir kaç tane sorum olacak tepede mikrafon yeri var tırtıklı ama içinde mikrafon var mı bilmiyorum voice control tuşuda yok müzik tuşlarının olduğu yerde. Haftaya babamla beraber arabayı Şahsuvaroğluna götürcez dediğiniz gibi yol bilgisayarını güncelliyecez. Birde bu araça durduğu yerde baajı kilitli değil biri açsa kırmızı ışıkta bagajı tehlike yani bu 2 sorumun bir çözümü var mı varsa bilgilendirirseniz seviniri şimdiden teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: skullsege

Merhaba abilerim belki aranızda en küçüğünüz benim 96 doğumluyum :D Bazılarınız sen git baban gelsin diyebilir

Kaç gündür buradan okuduğum bilgilerle Focusuma daha çok bağlanıyorum (2005 Model 1.6 GHIA)

Aracı 0 aldık 20 Temuz 2005 tarihinde araç bizdeydi ve beyin özürlü çıktı beyin değişti falan...

Benim bir kaç tane sorum olacak tepede mikrafon yeri var tırtıklı ama içinde mikrafon var mı bilmiyorum voice control tuşuda yok müzik tuşlarının olduğu yerde. Haftaya babamla beraber arabayı Şahsuvaroğluna götürcez dediğiniz gibi yol bilgisayarını güncelliyecez. Birde bu araça durduğu yerde baajı kilitli değil biri açsa kırmızı ışıkta bagajı tehlike yani bu 2 sorumun bir çözümü var mı varsa bilgilendirirseniz seviniri şimdiden teşekkür ederim :)

tavandaki gözler ses için değil alarm için diye biliyorum
    bagaj kapagı ayağınız frendeyken açılmıyor deneyin

• denedik fakat açılıyor onlar bildiğim kadarıyla makyajlı kasalarda var alarmlar sağda ve solda
  • benim 2006 focus tdci chia aracım var benim sorum aracına paçalık taktıran varmı varsa nasıl duruyor malum türkiye yolları sürekli taş sıçratıyor ve çamurluk alt köşelerinde boya kalkmaya yara izleri oluşmaya başladı. Carub Paçalık BR5100204 Siyah 4lü Bonbeli Kabartma 5100204 internette görüntü olarak bu paçalıkları beğendim sadece önlere takmayı düşünüyorum görüşlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: murtleb2

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

hareket edince otomatik kapı kitleme yok herhalde focusta??

Bu özellik var, ayarlanması:

competan'dan alıntıdır:
    Araca binilip kapılar kapatılır
    Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!
    Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç
    Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir.
    Kilitden aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.
    Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir)
    Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır.
    Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.
    Unutmayın ki içeriden kilitli bir araçta bir kaza anında şuur kaybı söz konusu ise dışarıdan ilk yardım gecikebilir!

hiç koymasalar daha iyiymiş.o kadar uğraşıcağıma bi kere kapa yaparım tamamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

yeni buldum frene basınca bagaj kapağı açılmıyor gerçekten ilğinç bir özellik

Sen yokmusun seni hınzırr :D bunu nasıl fark ettin helal olsun :D kırk yıl düşünsem frene basınca bagaj açılıyormu diye düşünmem :D
  • arkdaşlar bende 2.el focus 2004 collection aldım. formda yazan herkese çok teşekkür ederim. araç hakkında hiçbir şey bilmiyormuşum sayenizde öğrendim. ilk aldığımda uzun farların kısaya nasıl çevrileceğini bilmediğim için yaklaşık 200 km karşı şerittekilerin sellektörlerine maruz kalmıştım. o kadar vahim durumdaydım.
    benim size sormak istediğim bişey var.aracın yanından ayrıldığımda sürekli kapıları kilitleyip kilitlemediğimi unutuyorum ve aklıma takılıyo budurum. bi arkadaşım 45 saniye içinde kendi kendini kitler demişti. forumdada yazıyor böyle bişey ama ben denedim olmadı. kilitleyip tekrar açık bıraktım yine olmadı. böyle bişey var da ben mi yapamıyorum?
  • 45 sn de kendini kilitleme olayi eger kumandayla kapilari acar 45 saniye herhangi bir kapi acilmazsa kapilar otomatik kilitlenir..;
  • anahtarda arabayı kilitmeye tusuna basılı tutunca camları kapatıyormuş bende bilmiyordum bu özelliği soranlara bilmiyorum yok herhalde diyordum biraz önce denedim camlar kapandı :D Ne ghia mış yaa :D
  • focus I de kendi kendine kitleme olayı yok. kitliyorsa büyük ihtimal merkezi kilit sorunlu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

focus I de kendi kendine kitleme olayı yok. kitliyorsa büyük ihtimal merkezi kilit sorunlu :)

bendeki 2 focus 1 de de var di.. hep sorunlularda bana denk gelir :-)
  • focus II ghia'da alarmi açtığımızda sürücü kapısını açana kadar ön farların yanmasını sağlayabiliyor muyuz?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.