Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: x15

selamlar
    2004 72 bin de temiz bir clio 1.2 16v'ın değeri nedir acaba?İstenen fiyat en son 15500..Bir de önceki sayfalarda biraz değinilmiş ancak ben bu aracın performansından şüpheliyim..Aslında kafamda 1.4 16v var..Siz neler düşünüyorsunuz?

Piyasa da o kadar farklı fiyatlar var ki insan şaşırıyor hangisinin aracın gerçek değeri olduğunu.1.2 motorlar sunduğu yakıt ekonomisine göre performansı gayet yeterli araçlar ama sadece tüketimine göre.1.4 16V kullanıcısı olarak performansından ve tüketiminden gayet memnunum.
  • Arkadaşlar bende 2004 model clio 1.2 16V kullanıcısıyım(32000km.).Aracımın ilk sahibiyim.Bu güne kadar sağ ön tekerin önünde bulunan (tampon içinde) kanister isimli parçanın arızasından başka arıza çıkarmadı her yönüyle çok memnunum.

Lpg kullanan arkadaşlar çok memnun olduklarını söylüyorlar fakat benim hala şüphelerim var.Lpg enjektörleri bildiğim kadarıyla emme manifoldu delinerek takılıyor.Bizim arabalarda emme manifoldu plastik ve zamanla deforme olma ihtimali olduğu yetkili ve özel servis tarafından belirtildi.Sorduğum her iki serviste kesinlikle tavsiye etmediklerini söylediler.Acaba uzun süredir kullanan varsa deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Ayrıca hoparlör taktıracak arkadaşlara aşağıdaki linke bi bakmalarını tavsiye ederim.Hoparlörleri dışarıdan aldım montajı serviste yaptırdım.Tesisat çekme+orjinal 4 çıkış soket pandizot kesme ve montaj=19.70YTL.

http://forum.donanimhaber.com/m_14541054/mpage_1/key_//tm.htm#14541054

• quote:

Orjinalden alıntı: jackosman

quote:

Orjinalden alıntı: alfaonair

jackosman güle güle kullan ama sis farı isterük

Hocam inşallah o da olur . Şu kaset olayını ortadan kaldırmak isterim ilk , bakalım .... Vizesiydi , plakasıydı , işlemleriydi , kaskosu derken cepte para kalmadı ...

ana ünite.......pioneer ( USB çıkışlı olmalı )
    ön................ 2*13cm component
    arka............. 2*13 cm coaxial(multielement)
    Amplifier.......600watt (2 yada 4 çıkışlı)
    subwoofer.....RMS 400 Watts Peak 1200 Watts

yeme de yanında yat

• Arkadaşlar,Renault Clio 1.2 'im ile ilk uzun yoluma çıktım. 1 aylık şehir içi kullanımımda benzin tüketiminde,gidişinde ve özellikle duruşunda hiçbir problem yaşamadım.Hatta duruşu beni fazlasıyla tatmin etti. Ama dediğim gibi şehir içi ve 100-110 km üstüne hiç çıkmamıştım. Şehir dışında Tem'de biraz hızlı gitme imkanım oldu ve 150 KM ye kadar çıktım ama 140 km ye çıktığımda özellikle direksiyonda ve araçta bayağı titreme oldu. Biliyorum altımdaki araç bir hız makinesi değil.1.2 Motorlu şehiriçi için ideal bir araba fakat son hızı 170 olan modern bir araba için 140 ta titreme olması normal mi? Sizlerinde deneyimlerinizi ve görüşlerinizi öğrenmek isterim.
  • 50 ytl benzin ile 9 günün sonunda 203 km yaptıktan sonra ışık tekrar yanmaya başladı. yani yaklaşık olarak 100 km'de 8,7 lt. demek oluyor bu. yol bilgisayarının ortalama verisi ise 10,1 lt./100 km olarak görünüyordu. (sonuçta etkili olacağını düşündüğümden, aracın eğimli park konumuna göre yakıt ışığının yanması değişebeliceğinden düz bir zeminee park etmeye özen gösterdim)

quote:

Orjinalden alıntı: hece

9 lt yol bilgisayarının ortalama verisi. birkaç gün önce benzin aldım ve yakıt aldığım sıra uyarı lambası yeni yanmaya başlamıştı. eski seviyesine geldiğinde yakıt tüketimi ile ilgili sonucu yazarım.

quote:

Orjinalden alıntı: Falmor

quote:

Orjinalden alıntı: hece

bende 2004 model Clio II, 1,4 16V Dyanmique HB var ve İstanbul'da şehiriçi çok yoğun trafikte 10lt üzerinde yaktığı oluyor ama genel ortalama 9 civarında. henüz çok uzun yolda test etme imkanım olmadı. en uzun mesafe Ümraniye'den Gebze civarına gittim ve ortalama 6,8 lt yakıt tüketimi gösterdi.

Yol bilgisayarı mı 9lt. gösteriyor? Bütün 1.4 16V kullanıcılarının bilgisayarları böyle gösteriyosa servise kontrol ettiriyim bende aracı.

• Aracı satmadan bende bi deneme yapsam iyi olacak ama ışığı yakmamaya dikkat ediyorum hep,deponun dibindeki benzini kullanmak istemiyorum.
    10.1 lt. çok fazla gösteriyor.Yeni alacağım clionunkine de baktım onda da 8.6 gösteriyordu. 1.6 16V araç.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lorus2004

Arkadaşlar,Renault Clio 1.2 'im ile ilk uzun yoluma çıktım. 1 aylık şehir içi kullanımımda benzin tüketiminde,gidişinde ve özellikle duruşunda hiçbir problem yaşamadım.Hatta duruşu beni fazlasıyla tatmin etti. Ama dediğim gibi şehir içi ve 100-110 km üstüne hiç çıkmamıştım. Şehir dışında Tem'de biraz hızlı gitme imkanım oldu ve 150 KM ye kadar çıktım ama 140 km ye çıktığımda özellikle direksiyonda ve araçta bayağı titreme oldu. Biliyorum altımdaki araç bir hız makinesi değil.1.2 Motorlu şehiriçi için ideal bir araba fakat son hızı 170 olan modern bir araba için 140 ta titreme olması normal mi? Sizlerinde deneyimlerinizi ve görüşlerinizi öğrenmek isterim.

Hocam ben 170 yaptım 160 la uzun süre gittim fakat ne bir titreme nebir güvensizlik hissetmedim sen lastikleri rot balansı kontrol ettir.Bu titreme olayı tamamen ayarsızlıktandır.Jantında eğrilik olabilir.

LPG ile ilgili 2.sayfada lpg montajlı motor resmim var.Deforme diye bişey yok şu ana kadar tek problem motor ışığı oldu oda yüksek süratte çok uzun süre kullandım filtre tıkanmış temizledim o da söndü.LPG çok güzel lpg ile hafif yokuş yukaraı 160 yaptım,sıralı sistem güzel.Engüzeli benzinlikte fulle diyebilmek.
    Uzun yolda 110 km ortalama hızla 10 kuruş 0.1 ytl eski parayla 100 bin yaktı.Dizellerden bile tasarruflu ve sessiz ve bakımları dizelden ucuz.Depoda gizli LPG ye yanaşınca şaşırıyolar:))

Arabanızın zevkine daha çok varmak istiyosanız LPG taktırın ne motora ne manifolda hiçbir zarar vermez istediğniz teknisyenle arabasına iddiaya girerim.

Performans için 1.2 ler yeterli performans(gerçekten fazlasıyla atik).1.4 16v iyi performans.1.6 16v mükemmel hatta 1.6 16v 1.4 16v den hem performanslı hem daha az yakıyo üstelik vergileride aynı yani 1.4 16v yerine 1.6 16v i tercih ederim.Fiyatlarıda fazla farklı diil.

Arkadaşlar kapı içi ön hoparlörlere metalik simli boya attım aynen clio 3 dynamic ön hoparlörleri gibi oldu.Resimleri atarım konsoldaki tweeter lara da yaptım ama tam takamadım onlarıda atarım.

Bu arada hava filitresi alırken fransız olmasına dikkat edin ben orijinal aldım tunus malıymış filtre köşeleri yuvarlak diil ama fransızların yuvarlak bu da hava verimini etkiliyo.Dikkat edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 1 Ekim 2007; 12:08:26 >

• Selam arkadaslar size Kasko bilgisi olan varsa bilgi vermesini isteyecegim. 2005 dizel clio hb icin axa oyaktan 1800 ytl kasko fiyati verdiler bana biraz yuksek gibi geldi baska bir arkadasim bunun 500-600 ytl daha alti fiyata 2006 model clio alize yi kasko yapmisti bu konuda onerisi olan varmi aramizda?

• arkadaşınızın önceki araçlarından gelen hasarsızlık indirimi olabilir
  • Muhtemelen araçların kasko değerlerinden ve diğer arkadaşınızın hasarsızlık indiriminden kaynaklanıyordur bu fark.
  • 1030 ytl full kaskom var 1030/8=128.75 ytl ayda ödüyorum
  • quote:

Aracı satmadan bende bi deneme yapsam iyi olacak ama ışığı yakmamaya dikkat ediyorum hep,deponun dibindeki benzini kullanmak istemiyorum.
    10.1 lt. çok fazla gösteriyor.Yeni alacağım clionunkine de baktım onda da 8.6 gösteriyordu. 1.6 16V araç.

Ah falmor ahhhhhhhh dibini görecem diye 2 kez bobin değiştirdim ama akıllandım ışığın yanmamasına özen gösteriyorum...
  • Lorus dostum bu titreme problemi balans ayarından kaynaklanıyor olabilir.Cliolara özel böyle bir kronik durum söz konusu değil.Ben en son mart ayında rot + balans ayarını 30 ytl'ye yaptırmıştım.Bu titreme olayını oradaki usta söylemişti.

quote:

Orjinalden alıntı: lorus2004

Arkadaşlar,Renault Clio 1.2 'im ile ilk uzun yoluma çıktım. 1 aylık şehir içi kullanımımda benzin tüketiminde,gidişinde ve özellikle duruşunda hiçbir problem yaşamadım.Hatta duruşu beni fazlasıyla tatmin etti. Ama dediğim gibi şehir içi ve 100-110 km üstüne hiç çıkmamıştım. Şehir dışında Tem'de biraz hızlı gitme imkanım oldu ve 150 KM ye kadar çıktım ama 140 km ye çıktığımda özellikle direksiyonda ve araçta bayağı titreme oldu. Biliyorum altımdaki araç bir hız makinesi değil.1.2 Motorlu şehiriçi için ideal bir araba fakat son hızı 170 olan modern bir araba için 140 ta titreme olması normal mi? Sizlerinde deneyimlerinizi ve görüşlerinizi öğrenmek isterim.

• İnşallah balans ayarından kaynaklanıyordur. Lastikler aldığımda sıfırdı. Otomobil Tamirci piyasasından gelen bir arkadaş bana "yeni lastikler oturana kadar tam balans olmaz.ortalama 1000 km den sonra esas balans yapılır" demişti. Arabayı da yeni aldığımdan içime bayağı kurt düştü. Gerçi 135 km ile giderken en ufak problem yok.Ne oluyorsa 140 km ve üstünde oluyor.Gerçi hızlı kullanan birisi değilim.Sadece arabanın sınırlarına bir bakmak istemiştim. Bu durumda olunca bayağı düşüncelere daldım.En kısa zamanda balans ayarı yaptırıp sonuca bir bakayım
  • quote:

quote:

Aracı satmadan bende bi deneme yapsam iyi olacak ama ışığı yakmamaya dikkat ediyorum hep,deponun dibindeki benzini kullanmak istemiyorum.

Ah falmor ahhhhhhhh dibini görecem diye 2 kez bobin değiştirdim ama akıllandım ışığın yanmamasına özen gösteriyorum...

Baba tavsiyesi.Benzin ışığını asla yakma.Hatta yarım depo dolu olsun iyidir,depoyu korur der babam.
  • LOrus sorun yüksek hızlarda ise kasayı komple est ettir.Yani kazalı mı???
    140 la gittiğndeki devri diğer viteslerde yaptığında da titreme oluyo mu???Buda motor sarsıntı kesici lastik takozlardan veya motorda bişeylerin yanlış olduğundandır.Ama sadece sürat arttığında titreşim oluyosa kaporta kontrolü yaptır.

Benzin ışığına bakacağınıza LPG taktırın :)).Arkadaş megane 2 benzin pompasını yaktı 350-400 ytl
  • kendimi kötü hisettim şimdi, bi test yapalım derken araca zarar verecekmişim. neyse bi daha yapmam artık.

quote:

quote:

quote:

Baba tavsiyesi.Benzin ışığını asla yakma.Hatta yarım depo dolu olsun iyidir,depoyu korur der babam.

• Her zaman uygulayabiliyor muyuz bunu tabiki hayır.Zamansızlık,üşengeçlik,parasızlık benzin almayı geciktiriyor malesef.Ateşleme bobinlerinden birini bende değiştirdim.İlerde bi 320 falan alırsam LPG düşünürüm ama Clio ya pek sanmıyorum taktıracağımı.Zaten ufacık bagaj var.
  • Bagaj problem diil :)) Benim bagaj da 255 lt.Simit tip te bagaj kaybı yok stepne de evde yatıyo bagaj resimleri 2. sayfada var.

Bende bu araca lpg, şüpheyle yaklaşmıştım ama iyiki taktırmışım.
  • lorus benim clio da 2004 1.2 16v, arabayı ilk aldığımda bende aynı sorunu yaşadım, rot balans ayarından olabilir, ben lastik ebatlarınıda değistirdim 185/55/r15 yaptım şimdi 180-190 la giderken bile titreme olmuyor
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.