Şimdi Ara

PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
107.852
Cevap
260
Favori
3.953.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yıllık gamepass ultimate sonlandırıldı haberleri sonrası,gamepass üyelik sistemini merak edip baktım da,bu ne kadar garip bir sistem böyle.Kağıt kalem alıp denklem çözer gibi abonelik günü çözmek gerek,

bir de istenildiğinde ufak tefek değişikliklerle gizli zamlanmalara çok müsait gibi geldi bana.

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 17 Mart 2021; 11:54:35 >

• Bu başlığa gelip ulan acaba hangisini alsam diye bakıp ancak saçma tartışmalardan bunalan ve başlıktan hiçbir bilgi almadan çıkan arkadaşlar aşağıdaki linkte güzel bir karşılaştırılma yapılmış. İngilizce ancak translate kullanarak okuyabilirsiniz. Tavsiye ederim.

https://www.tomsguide.com/news/ps5-vs-xbox-series-x

• quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Bu mesaj silindi.

Şimdi sizi bir rüzgar gülüyle tanıştırayım. Bu varlık kışları xbox fanboyu olarak görev alıyor forumda. Yazları ise Ps fanboyu oluyor. Sonbaharda ise Nintendo fanboyluğunu icra ediyor. Aşagıda PS Fanboyu olduğu zamanlardan mesajlar var. 4 Ağustos 2020 de PLAYSTATION 5 ANA KONU ya yazdıklarını görelim.

@White Room by a Window adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı:

Şu ana kadar geleceğini bildiğimiz oyunlar bile, başka hiçbir oyun duyurusu olmasa bile, PS5 almak için beni heyecanlandırıyor. Nedir onlar, sıralı tam liste :)

-Cyberpunk 2077

-Gran Turismo 7

-Demon's Souls remake

-RE 8 Village

-Elden Ring

-FF VII-2

-FF XVI

-GoW 2

-GTA 6

-TES 6

Başka tek bir oyun çıkmasa dahi, o PS5 alınacak! 

112,3 milyon adet konsol satışı gerçekten harika. PS3'ün 87,4 milyon sattığını göz önüne alırsak PS markası yeniden şahlandı diyebiliriz. 120 milyonu kesin geçecek gibi PS4, benim merak ettiğim 130 milyonu zorlayıp geçebilecek mi? PS en güzel zamanlarından birini yaşadı bu nesil kesinlikle darısı ve daha fazlası PS5'in başına.

Yanlış hatırlamıyorsam bir araştırma da İngiltere'de yapılmış, yeni jenerasyonda tercihiniz hangi konsol olacak diye. %80-85 civarı PS5 çıkmış. Ezici bir oran.

kaynak da bu şimdi buldum, %84 imiş.

Gelir hocam niye gelmesin :) Yani 2 oyun da kesin gibi, Santa Monica zaten GoW’dan başka bir şey yapmaz, FromSoftware de ister seve seve ister Sony’nin zorlamasıyla o Bloodborne 2’yi yapacak:) Ne zaman geleceğini çok önemsemiyorum, bekleriz ama önünde sonunda bu oyunları PS5’te oynayacağız o yüzden yeterli sebepler bunlar aleti almak için.

daha da var ama fazla uzatmaya gerek yok. bu rüzgar gülünün karakteri işte bu. Her mevsim ayrı telden esiyor maşallah [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Persona_6 -- 17 Mart 2021; 12:5:59 >

• https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-EA_Play_18_Martta_Xbox_Game_Pass_PCye_Geliyor-108160.htm

Sonunda! Game Pass'e eklenen EA Play, PC için de yayınlanacak.Xbox One X'te 30 fps oynamak zorunda olduğum daha önce oynamadığım bazı EA oyunlarını PC'de ekstra ödemeden Game Pass ile 60 fps oynayabilmek güzel olacak.

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    Mod,oyunu yapımcısından daha iyi bilebilir.

https://www.donanimhaber.com/oyunlar/haberleri/bir-gta-online-oyuncusu-oyunun-yukleme-surelerini-70-azaltti-rockstar-guncelleme-hazirliyor.htm

Ne modlar var,gerek oyun olsun gerek firmware el attıkları işi başka noktalara taşıyolar.Sıradan bir router,modlanmış bir firmware ile 1500tllik routerlar kadar iyi olabiliyor mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 17 Mart 2021; 19:15:46 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BETHESTA PS5 CONSOLE EX

Haberin devamı:https://twistedvoxel.com/deathloop-supports-ray-traced-shadows-at-4k-and-60fps-on-ps5/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 17 Mart 2021; 23:0:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dark dragon kullanıcısına yanıt
    Ghost,bana göre önceki nesilin başından şu ana kadar hala yapılmış en iyi oyun.

Sadece görsel olarak değil,teknik açıdan da sanat eseri.Birçok ağaç bitki,yaprak,dal,pelerin vs. uçuşurken bile ps4 proda 30fpsde öteki oyunlar kadar gözü yormuyordu.Ssd olmamasına rağmen açık dünyada 3-5 saniyelik yükleme süreleri vardı.Şu an da ps5te 60fps zaten.

Bir de neredeyse mükemmel dövüş sisteminde gözden kaçan bir şey olabilir.Bu kadar ince ayarlanmış hitbox hiçbir oyunda görmedim.

Vücutların yakınından milimetrik geçen oklar,kılıçlar;çok doğru yerlere yapılan vuruş animasyonları insanı dövüşün içine daha da sokuyor.

https://mobile.twitter.com/Much118x/status/1318650555154182146?s=20

Beğendiyseniz,Legends modunu da deneyin.Multiplayerı da çok zevkli,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 18 Mart 2021; 15:39:12 >

• efe810 kullanıcısına yanıt
    Dünyadaki bilgisayarların %77-87 oranda Windows kullandığı yazıyor.Apple %10-13 arası,

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems

Belki,sizin anlatmak istediğinizi anlayamamış olabilirim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 18 Mart 2021; 16:34:39 >
  • SONY'den stratejik bir hamle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 19 Mart 2021; 0:8:55 >
  • Nat Pagle kullanıcısına yanıt
    Ps'dan bahsediyorsanız,hiçbir oyun için 2 sene indirim beklendiğini hatırlamıyorum.

Oyunlar çıktıktan 2-3ay sonra indirime girmeye başlarlar.Belli aralıklarla da sürekli indirime girerler.

Örneğin Nisan 2018 de 60$'dan satışa çıkan GoW,Haziran 2018 de 10$ indirime girdi,

https://blog.playstation.com/2018/06/08/days-of-play-sale-big-savings-big-games/

Sonra 40$a düştü,

Çıktıktan 5 ay sonra Kasım 2018 de fiyatı 21$'ı gördü.

https://blog.playstation.com/2018/11/15/black-friday-sale-at-playstation-store/

Yani çıktıktan 5 ay sonra 1/3 fiyatına satın alınabiliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 19 Mart 2021; 12:54:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brnbry

Series S 9. jenerasyonun stepnesidir.

Katılıyorum ya bu konsola destek kesilecek ileride ya da düşük çözünürlük frame droplarıyla oyun çıkartılacak. Kaldı ki bu şimdiden oluyor. Ya da Microsoft bu konsola stream desteği verecek Nintendo Switch'te olduğu gibi yeni nesili kaldıramayacak bu konsol belli ki.

4A Games ile ilgili haberi Türkçeye çevirmiş Merlinin Kazanı buraya onu da atayım. Takoz Microsoft zora soktu işleri iyice. Gelecek nesli düşünmeden vizyonsuz bir adım attılar.

Xbox Series S GPU'su, 4A Games için zorluk çıkartabilir

Metro Exodus'un yeni nesil sürümünün 4K ışın izlemeli aydınlatma ile XSX ve PS5'te 60FPS verdiğini, 1080p'yi hedefleyen Series S'te de aynı performansla çalıştığı açıklandı. Ancak şirketin kullandığı render teknolojisinin doğasından da kaynaklanan bir performans sıkıntısı, gelecek projeler için Xbox Series S tarafında bazı zorluklarla karşılaşabilir. 4A Games, yeni nesil konsolun düşük GPU performansının üstesinden gelmek için şu anda "uzlaşmacı bir çözüme" sahipken, baş teknik sorumlu Oleksandr Shyshkovtsov, Wccftech'e GPU'nun stüdyonun mevcut render teknolojisinin doğası nedeniyle gelecekteki oyunlar için sorunlu olduğunu söyledi.

"RAM bizim için bir sorun değil -şimdilik-, ancak GPU performansı gelecekteki oyunlar için zorluklar sunuyor" dedi. Oleksandr, "Mevcut render teknolojimiz yüksek uzamsal ve zamansal çözünürlük için tasarlandı. Doğası gereği değişkendir. Bunlardan herhangi birini düşürmek, performansı daha da düşürerek pahalı hesaplamalar yapmamızı gerektirecek. Şu anda uzlaşmacı bir çözümümüz var fakat bu beni hiç tatmin etmiyor" ifadelerini kullandı.

https://www.merlininkazani.com/metro-gelistiricisi-icin-xbox-series-s-zorluk-cikartabilir-haber-116412

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DDF6E77A0 -- 20 Mart 2021; 13:45:53 >

• Ekşiden alıntıdır:

Top 100 Monthly Statistic - PS-Timetracker (ps-timetracker.com)

ps-timetracker tarafından şubat ayında ps5 konsolunda en çok oynanan 100 oyun listesi yayımlanmış. ilk 10'da bir tane exclusive yok.

Hadi size iyi eğlenceler.

• [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer]

Çiftlikbankı bile solda sıfır bırakan "Microsoft Dolandırıcısı" sayesinde 1 yaşımıza daha girdik!!

[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

Alıntı

metni:
    Xbox Wireless Headset Comes With Six Months of Dolby Atmos for Free! The new Xbox Wireless Headset comes with a free six month trial of Dolby Atmos as long as it is purchased before a certain date.

Kaynak: https://gamerant.com/xbox-wireless-headset-dolby-atmos-free/

KAZK VAR, YİYEN Mİ?[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playstation5 -- 21 Mart 2021; 12:49:31 >

• 4quare kullanıcısına yanıt

Hocam ikinci paylaştığınız videoda bahsi geçen Locuza nick'li kullanıcının dieshot detaylı inceleme videolarını burada paylaşıyorum.Videoları izlemesiyle birlikte aklında bir soru olan varsa bana sorabilir.Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.Ben her iki videoyu da detaylı bir şekilde inceledim isteyen buradan ulaşabilir:

Ayrıca şunu da belirtmek istedim bu "MadZ Gaming" isimli youtube kanalında video çeken kişiyi bir süredir takip ediyorum.Paylaştığı içeriklerden ve videolarda daha önce kullandığı ibarelerden sonra MadZ Gaming isimli kanala pek güvenmemenizi öneririm.Ayrıca kendisi paylaştığı videolarda iki konsolu karşılaştırırken taraflı bir şekilde yaklaşıyor bu yüzden objektif bir bilgi edinemeyebilirsiniz.

Marvel Avengers ile alakalı da performans modunda çözünürlük bazında bu kadar fark olmasının normal olmadığını düşünüyorum.Çünkü arada devasa bir CPU ve GPU farkı yok.Ayrıca her iki konsol da çözünürlük modunda Native çözünürlükte neredeyse aynı performansı veriyorlar birbirine çok yakınlar.Çözünürlük modunda bu kadar yakın performans verirken performans modunda bu kadar fark olmasının altında başka bir sebep olabilir.Yine de en iyi açıklamayı resmi kaynaklar yapacaktır.

Edit : Locuza nick'li kişi ilerleyen dönemde PS5'in CPU ve GPU'su üzerine dieshot inceleme videosu çekeceğini söylemişti.Bununla alakalı bir gelişme olduğunda burada da paylayaşacağım.

Bakmak isteyenler için ek kaynaklar :

https://twitter.com/FritzchensFritz

https://twitter.com/GPUsAreMagic

https://twitter.com/Locuza_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 21 Mart 2021; 16:0:14 >

• Kaamoz K kullanıcısına yanıt

Ses projesi ilk başta Project Acoustic diye başlatılmış hocam.En son paylaştıkları videolarda 3D Spatial Sound olarak geçiyor Xbox Series X'teki ses teknolojisi.Ayrıca Spatial Sound diye desteği Xbox One konsollarında da yapmışlar daha önce.Bu seçenekle birlikte size Dolby üyeliği satın almanızı öneriyor Xbox One konsollarında.Xbox Series konsollarında da 3D Spatial Sound ile Dolby üyeliği öneriliyor olabilir.Xbox Series X'teki ses teknolojisinin Xbox One'daki ses teknolojisinden en önemli farkı sadece ses işleme için özel bir cpu bloğu geliştirilmiş olması sanırım.Bu CPU bloğunun da Xbox One X'teki CPU kadar güçlü olduğu söyleniyor Xbox tarafından yapılan resmi açıklamalarda.

https://thenextweb.com/news/how-to-get-surround-sound-on-any-headphones-with-windows-10-and-xbox-one/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 21 Mart 2021; 16:29:18 >

• Kaamoz K kullanıcısına yanıt

Hocam dediğiniz doğruymuş.Windows Sonic ücretsiz olarak sunan ses çözümüymüş.Bu yazılımsal çözüm hem Xbox One konsollarında hem de Xbox Series konsollarında seçenek olarak çıkıyormuş.

Project Acoustics'in olayı ise Xbox Series konsollarında ses işleme için özel bir CPU bloğu olmasından geliyormuş.Bunu da sanırım Windows Sonic,DTS:X ve Dolby Atmos yazılımsal çözümleriyle desteklemişler.Bu yüzden Xbox Series X'te ekstra donanımsal bir çözüm olduğu için farklı şekilde isimlendirilmiş.Önceki yazımı düzeltmiş olayım yanlış bilgilendirme olmasın.

Kaynaklar:

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/display-sound/windows-sonic-dolby-atmos-headset-settings-xbox-one

https://docs.microsoft.com/en-us/gaming/acoustics/what-is-acoustics

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MortalRide -- 21 Mart 2021; 16:47:43 >

• https://www.donanimhaber.com/xbox-tan-haftaya-etkinlik-geliyor-25-ten-fazla-oyun-gosterilecek--131308

Bu arada 26 Mart 2021’de Türkiye saati ile 19.00’da başlayacak olan bir Xbox etkinliği varmış.İlgilenen arkadaşlar için hatırlatmış olayım.

Alıntıdır:

"Microsoft oyun etkinliği hakkında yaptığı açıklamada“DrinkBox, Curve Digital, Devolver Digital, Dear Villagers ve diğerleri gibi geliştiricilerden ve yayıncılardan yepyeni oyun duyuruları da dahil olmak üzere tonlarca bağımsız oyun sunuyoruz. Tanıtım sırasında, S.T.A.L.K.E.R 2, Second Extinction, The Ascent, The Wild at Heart, Voidtrain, Exo One ve daha fazlası dahil olmak üzere 25’ten fazla oyunun yeni fragmanlarını gösterecek ve oyun içi gösterimlerini yapacağız.” cümlelerine yer verdi."

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-675C938D1

Ekstra not:

Ben buradaki reklam ajansları arkadaşları rahatsız ettiğimden dolayı bana cevap yazamıyorlar/yazmıyorlar...

• Bu başlığı hasbelkader görüp de iki konsol hakkında bilgi almaya çalışan arkadaşlar malesef burada ne xbox nede ps ile ilgili doğru bilgiyi bulamaz.

• Zira ps tarafı reklam yaparken ve reklamcılık yöntemleriyle kendisine cevap veren xboxçuları yönlendirirken, xobx taraftarları genelde yönlendirme tuzağına düşüyor ve tam verilmesi gereken cevabı veremiyor zira onlar reklamcı değiller ve fanboyluk var biraz itiraf etmek gerek.. (Zorla adamları fanboy yapıyorlar yönlendirerek sonra onların yarı doğru yarı abartı söylediklerine yüklenerek ps pr'ı kasıyorlar. Sürekli caps paylaşımları bir şekilde xbox almış sıradan birini kışkırtmak için mesela... )

• O yüzden internetteki daha kaliteli karşılaştırma sitelerine yada güvendiğiniz yabancı youtuberlerin youtube videolarına göz atmanızı öneririm.

Buradaki iki konsol tarafına (ben dahil) da hele hele ps reklam ajansına sorgulamadan kanmayınız.

Son olarak, LEN PS VE PS TÜRKİYE. BÖLGESEL FİYATLANDIRMA YAP DA ÖYLE KONUŞALIM ALOOOOOOOVVVV, ALOOOOOOOOVVVVVVVVVV SESİM GELİYÜR MÜ BAK BEN SIRADAN SON KULLANICIYIM PS TÜRKİYEEEEEE ALOOOVVVVVVV  

Bir genel birde kaliteli oyun konusunda birkaç düşüncemi söyleyim.

• Başka başlıklarda farklı insanlara, "Sıkışınca blokluyorlar" diyenler burada bu başlıkta beni bloklamışlardır. (Forum eskisiymişler öyle diyorlar kendileri.)

• Bu başlıkta iki konsol hakkında da bilgi istiyorsanız daha güvenilir yerlerden daha doyurucu bilgi alınabilir.

• Konsol herşeyde olduğu gibi tercih meselesidir. Hiçkimse şunu yada bunu forum kuralları dahilinde aşşağılayamaz. Ancak siz daha başlığın başından beri böyle davranıyorsunuz. Böyle reklamcılık olmaz. (Varlar ama kanıtlayamam. Kimseyi suçlamıyorum alınmayınız [sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] )

• PS Türkiye bariz biçimde kötü yönetilmektedir. En azından reklam servisi. (Bence)[sizer]PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU[/sizer] 

----------------------------

• Kalite kalite diyip durdukları eskulusivvv oyunların herkese hitap etmediğini bir türlü öğrenemediler. (Çünki özellikle Türkiye'de kendilerini sattırabildikleri tek şey bu.) Bir insan mitoloji sevmiyor olabilir neden God of War alsın mesela? Ben sırf özel oyun için PS alırsam ve bana koca nesilde hitap eden 1-2 eskulusiv varsa ne yapacağım? 1-2 oyun için mi alıcam resmi fiyatı pahalı, ikinci elde abzürd pahalı bir cihazı? Başkasına nasıl gelir bilmem ama bence mantıklı değil şu ülkenin şartlarında.

• Maymun vb diye aşşağıladıkları Halo serisinden HALO 3 oyunu bile 2014'te PC'ye çıkmadan evvel yaklaşık 14.5 milyon adet satmıştı. Yine seriden HALO 4 9.5 milyon, Halo 5 (ki kendisi sadece xboxta oynanabilirdir) 5 milyondan fazla satmıştır. Bu satışlar tek başına seri halindeki birçok PS eskulusiv satışından fazladır. (Bak seri diyorum. Eskulusiv serilerinizden fazla sattı bu oyun tek tek halinde. Demekki bu insanlar hiçbişey bilmiyor ama bizim bu başlık altındaki kalite meraklılarımız herşeyi biliyor.)

• 2014'te PC'ye çıkana kadar sadece xBox'ta olduğu dönemde (yani PC'deki Halo oyunlarının satışını hesaba katmazsak); Halo oyunun seri halindeki satışına da ulaşabilen 1 tane PS eskulusivvv yoktur. Şuanda da yoktur.

• Bu başlık altında en çok aşşağılanan xBox oyunu Halo'nun PS eskulusivleri karşısındaki durumu budur. Dolayısıyla bazılarının kalite anlayışları bellidir. Hitap edip etmeme anlayışları da bellidir. Son kullanıcı hakkında anlayışları da bellidir.

• Son olarak ben dahil bu başlık altında kimseye güvenmeyiniz. Ama açık açık reklam yapan birilerine iki katı güvenmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 21 Mart 2021; 20:53:27 >

• Remedy'den açıklama var;

"Xbox Series S Optimizasyonu, Çözünürlüğü ve Dokuları Düşürmek Kadar Basit Değil"

Kaynak:https://wccftech.com/remedy-xbox-series-s-optimization-is-nowhere-near-as-simple-as-lowering-resolution-and-textures/

Oyun katili oyuncu düşmanı microsoft beter ol

• Oyuncuya değer vermeyen firma... O kadar güzel exc yapıp sonra da kullanıcılarının mağazaya erişimini engellemek nasıl bir akıl bilemedim.

Hele de rakip mağaza kapatmayı bırak eski oyunları ücretsiz 4k yapıp fps boost veriyor

TheGamer Twitter'da: "Report: PS3, Vita, and PSP stores to be permanently closed in a few months

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ererhan -- 22 Mart 2021; 21:14:54 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.