Şimdi Ara

Yerli otomobilin tasarımı yavaş yavaş açığa çıkıyor: İşte TOGG'un yeni paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
0
Favori
10.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli otomobilin tasarımı yavaş yavaş açığa çıkıyor: İşte TOGG'un yeni paylaşımı

TOGG, yerli otomobilin Cuma günkü tanıtımına kadar her gün yeni bir detay paylaşacaklarını duyurmuştu. Dün paylaşılan far detayının ardından bugün de aynı açıdan çekilen, fakat daha fazla detayı gösteren yeni bir görsel geldi.

TOGG tarafından paylaşılan yeni görsele baktığımızda, yerli otomobil prototipinde yan aynalar yerine kamera kullanılmış olabileceğini görüyoruz. Zira söz konusu parçalar oldukça ince görünüyor. Günümüz konseptlerinin pek çoğunda karşımıza çıkan bu detayı tam olarak göremesek de, yerli otomobilin genel tasarımına şık bir hava katacağını tahmin etmek çok da zor değil. Söz konusu görselde ayrıca yerli otomobilin A sütunu ve tavan raylarını az da olsa görebiliyoruz.

Yüzde 100 elektrikli bir C-SUV olacak yerli otomobilin ilk gösterimi 27 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek. TOGG'un resmi internet sitesine eklenen sayaç Cuma günü saat 14.30'u işaret ediyor. Dolayısıyla yerli otomobilin tanıtımının bu saatte yapılmasını veya tasarımın tamamen paylaşılmasını bekleyebiliriz. SUV modelin etkinlikte sergilenen iki prototipi, Osmangazi Köprüsü’nde test edilecek. Etkinlik, Cumburbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gebze’de gerçekleştirilecek.

Yerli otomobilin tanıtım toplantısına katılanları bir de sürpriz bekliyor olacak. İlk yerli otomobil modeli olan SUV’un yanı sıra, daha sonra üretilmesi planlanan sedan modele ait prototipin de görücüye çıkarılacağı konuşuluyor. Söz konusu prototip, SUV modelden sonra satışa sunulacak sedan modelin tasarımı hakkında ipuçları verecek.

Kaynak:

• Şu yerli araba haberlerindeki yorumları görünce aklıma Mesut Çevik'in Youtube'daki videosu geliyor. Herkes bir muhaliflik peşinde. Ne olursa olsun, prototip de olsa aracı tanıtacaklar hala aptal saptal tweet resimleri atıp 2017'de yollarda, hala yok arabayı üretme, tasarlama ama yerli de, hala yok ergen ergen yav he he yorumları gibi gerçekten olabildiğince boş yorumlar yazıyor millet ve beğeniliyor. Kusura bakmayın ama bizim ülkede birşey olabilecekse de olmaz. Bizim en büyük düşmanımız diğer ülkeler falan değil, bizim en büyük düşmanımız yine kendi içimizdeki insanlar.
    Heh başlamışlar yine geri geri yorumlara. O çok sevdiğin övdüğün mersedes de reno motoru kullanıyor. Bi dur bi çıksın boş boş ondan sonra konuşursun. Kimse size yaranmak için yapmıyor bişeyleri zaten bu ülke için yapıyor. Zamanında dişinden tırnağından artırdıklarıyla 3 ayda gece gündüz demeden Devrim otomobilini yapan demiryolları mühendislerinin de tüm emekleri sizin gibi boş kafalılar yüzünden çöp oldu.
    İyi de bunda karşı tarafın hiç mi suçu yok? Yıllardır milleti kandırıp durdular. Yerli araç bugün yolda,yarın yolda diye diye bugünlere gelmedik mi? Onun haricinde bu işler öyle kolay değil. Ciddi tecrübe gerektiriyor, hatta bir yerlerden lisans alıp o şekilde üretim yapıp tecrübe kazanılsa dahi olurdu.
    Selam, ben muhalif birisi olarak yerli araç çıksın isterim. İtalyan tasarlasın yine kabulüm fakat konsept araçla cuma günü göstereceklerini ve sonrada üretmeyeceklerine inancım sonsuz.
    Kanal İstanbul ıvır zıvır konularına destek amaçlı çıktığına inanmaktayım ve yanılırsakta eyvallah ama 15 senedir de kandırılan halkımızı düşünürsek şuana kadar haklı çıktık..

Ülkemizin cari açığına yapacağı katkı bakımından da haklısınız ama en baba milliyetçiyim diyen adam bile evinde samsung tv elinde iphone ile gezmekte.
    Ülke yöneticileri Mercedes gördümü deliren cinste, Vestel varken insanlara örnek olabilecekken hala ellerinde iphone..

Ben muhalifim diye bazı geri zekalılar ülkemi düşünmediğimi iddia ediyor. her kandırılıyorsunuz dediğimiz de vatan haini ilan ediliyoruz.
    Fakat evimde Vestel tv var, mutfak robotumuzdan tutun davlumbazımıza fırınımıza kadar evimiz baştan aşağı yerli malı.

Vestel konusuna gelince Vestel de baştan aşağı yabancı donanımları birleştiriyor ama en azından üretim süreci sayesinde işsizliği engelliyor diye tercihimi o yönde kullanıyorum.
    Bizim her itirazımızda bizi düşman ilan eden arkadaşlar önce gitsinler benim kadar yerli ürünü meraklısı olsunlar o arabalardan insinler o telefonları tv leri bıraksınlar sonra gelip bize posta koysunlar.

Cuma günü aracı saat 14:30 da gördüğünüz de inanın üretilmeyecek bir aracı göreceksiniz.. Ama tabi ki gönlüm üretilmesinden yana olacaktır..
  • bidaki ay arka farlar, önümüzdeki sene kaput :D

• hem yerli hemde ıkına ıkına yapıyorlar bune arkadaş yap sat bitsin bu ne milleti bekletiyorsun.Saçmalık yani.Birde fiyatıda uçuk bir fiyattı galiba.Gariban adama ters böyle işler.Ben farını ne yapayım komple at resmini beğenelim.
  • Nah yerli sanırsın motorunu yerli mühendisler tasarladı . Gittiler yabancı bir firmayla anlaştılar bize bir araba yap dediler onlarda yaptı. Al sana yerli

• İriKıyım kullanıcısına yanıt
    Gariban adamın arabayla ne işi var ? Ayağınızı yorganınıza göre uzatin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya ben en fazla binebileceğim araba fiyatı 15-20bin arasıdır.Sanki çok zenginsin sende o paraya o arabaya binebileceksin.Ülkenin 5 kişiden 1'i binebilecek farkında değilsiniz.
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    bu hep böyledir Vestel tabletleri çinde yaptırıp Türkiye'ye gelince arkasına vestel yazısı bastırmak bizim için yerli üretim oluyordu.
  • ıtalyadakı fabrıkamızda uretılmıs :D
  • %100 elektrikli ekosistemi ve 2022 sonrası tarihe hedeflenen bir otomobil için güzel karar. Fakat "ayna yerine kamera" bir opsiyon olmalı ve maliyet mümkün mertebe düşük tutulmalı.

• Şu yerli araba haberlerindeki yorumları görünce aklıma Mesut Çevik'in Youtube'daki videosu geliyor. Herkes bir muhaliflik peşinde. Ne olursa olsun, prototip de olsa aracı tanıtacaklar hala aptal saptal tweet resimleri atıp 2017'de yollarda, hala yok arabayı üretme, tasarlama ama yerli de, hala yok ergen ergen yav he he yorumları gibi gerçekten olabildiğince boş yorumlar yazıyor millet ve beğeniliyor. Kusura bakmayın ama bizim ülkede birşey olabilecekse de olmaz. Bizim en büyük düşmanımız diğer ülkeler falan değil, bizim en büyük düşmanımız yine kendi içimizdeki insanlar.

• Bu aracın yabancı marka bir araçtan fiyat olarak tek avantajı ötv teşviği olabilir, onu da sıfır yapamazlar, diğer otomobil firmaları haksız rekabet oluyor der.

• @koyunsayar
    quote:

Gariban adamın arabayla ne işi var ? Ayağınızı yorganınıza göre uzatin.

Garibanlıkla ne ilgisi var araba almanın?? şaka mı yapıyorsun yoksa dalga mı geçiyorsun türk milletiyle? nickinle uyumlu ol da kendini saymayı unutma.Bu ne bayağı, ne berbat bir zihniyettir ya.. araban var zenginsin... telefonun var zenginsin... 21.yüzyıldayız.Millet yurtdışında sadece 3-4 maaşıyla senin burada köpek gibi çalışıp 30 sene de aldığın 50-70 bin liralık araba denmeyecek eski model külüstürleri hurdaya veriyor bütün dünyada.Burda kalkmışsın sana dayatılan kalitesiz ve kazık yaşama boyun eğip cahillik ediyorsun.Araba bir ihtiyaçtır ve lüks değildir.Lüks dediğin şey gidersin bir s class mercedes alırsın ozmn derim ama başka türlü olmaz.

Davutoğlu diyordu ya gariban adama kendisine yakınırken "başkanım iş yok açız" davutoğlu da elinde telefon var ya zenginsin diyor, adamın elinde de 50 tl lik 90 ların telefonları var.Allah belanızı versin bizi düşürdüğünüz bu durum için.Sizin gibi insanlar yüzünden bu durumdayız.

• İtalyadan yola çıkan yerli araba. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

ıtalyadakı fabrıkamızda uretılmıs :D
    Bu özellikleri ekledikten sonra fiyatına da en düşük 350 bin TL. çekerler, sen ondan sonra seyret yerli oto savunucularını
  • Heh başlamışlar yine geri geri yorumlara. O çok sevdiğin övdüğün mersedes de reno motoru kullanıyor. Bi dur bi çıksın boş boş ondan sonra konuşursun. Kimse size yaranmak için yapmıyor bişeyleri zaten bu ülke için yapıyor. Zamanında dişinden tırnağından artırdıklarıyla 3 ayda gece gündüz demeden Devrim otomobilini yapan demiryolları mühendislerinin de tüm emekleri sizin gibi boş kafalılar yüzünden çöp oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gowlet -- 24 Aralık 2019; 15:30:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maşallah 3 gün sonra tanıtımı var.Şöyle güzel bir suv modeli bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 24 Aralık 2019; 15:54:2 >
  • MFN kullanıcısına yanıt
    İyi de bunda karşı tarafın hiç mi suçu yok? Yıllardır milleti kandırıp durdular. Yerli araç bugün yolda,yarın yolda diye diye bugünlere gelmedik mi? Onun haricinde bu işler öyle kolay değil. Ciddi tecrübe gerektiriyor, hatta bir yerlerden lisans alıp o şekilde üretim yapıp tecrübe kazanılsa dahi olurdu.

• togg ismi çok sakıncalı. tersten okumayın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.