Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.923
Cevap
180
Favori
2.548.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

altus modelleri yenilendi.
    o modeller artık yok.
    bahsettiğiniz model artık 435x olarak üretiliyor.
    sıcak hava tahliyeli kurutma; 435x ve 434c MODELLERİNDE VAR.
    diğer modeller statik kurutmalı.
    http://www.altus.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=4198&uKods=17657,29617,14757,29615,14756
    http://www.tekcarsi.com/al-435-x?
    http://www.akakce.com/bulasik-makinasi/en-ucuz-altus-al-434-c-fiyati,6806323.html

* * * * **
    Hocam aşağıda Linki verilen Altus 434 xy değil miydi sizin iyi diye bahsettiğiniz ?

http://www.buroteknik.com/altus-al-434-xy-a-enerji-4-program-bulasik-makinesi_157439.html?gclid=Cj0KEQjw6O-9BRDjhYXH2bOb8Z4BEiQAWRduk-t2BOuf427jB_sh29ndzdQVIxIZp8xG40yrMNWLaV4aAhX38P8HAQ

Altus AL-434 XY A+ Enerji 4 Program Bulaşık Makinesi

Eğer yukarıdaki değilse şimdiki Altus modelleri içinde renk beyaz olarak : - 435 x mi ? AL 434 xy mi ? Tercih edilmeli ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Arkadaşlar bulaşık makinesini alacağım yerin tezgah yüksekliği 82 83 cm gibi, kaldı ki standart yapıldığını düşünüyorum lakin;

bulaşık makinesine baktığımda min 82 max 85 cm gibi yükseklik görüyorum, bulaşık makinesini kısaltma veya üst tablasını çıkarma gibi bir durumumuz var mı acaba? Durumu çözemedim.
    quote:

Orijinalden alinti: cianni

Arkadaslar bulasik makinesini alacagim yerin tezgah yüksekligi 82 83 cm gibi, kaldi ki standart yapildigini düsünüyorum lakin;

bulasik makinesine baktigimda min 82 max 85 cm gibi yükseklik görüyorum, bulasik makinesini kisaltma veya üst tablasini çikarma gibi bir durumumuz var mi acaba? Durumu çözemedim.

Üst tablayı çıkarmanız gerekecek.

Servise kurulum yaptırırken cihazın 4 ayağını da yükselterek üstünü tezgaha yaklaştırmanızı öneririm. Böylece çirkin bir görüntü oluşmasını önleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkemxre

Arkadaşlar merhaba, ben de bir bulaşık makinası almak istiyorum. Neredeyse son 1 seneye ait tüm mesajları hızlıca okuyarak sizlerin de tavsiyesi ile seçenekleri 3-4 adete düşürdüm. Genel olarak şuanki tabloya baktığımda en ucuz ile en pahalı model arasında 150 TL gibi göz ardı edilebilecek bir fark var. Modeller;

Profilo BM 6481 MG >> 1.690 TL

Siemens SN 27M881TR >> 1.780 TL

Elektrolux ESF 8530ROW >> 1.620 TL

Elektrolux ESF 8630ROX >> 1.840 TL

Burada sizlerden tavsiye isterken elbette atomu yeniden parçalama gibi komik bir beklenti içinde değilim. Ancak bu rakamları bu aletlere kolayca kazanıp vermiyoruz. Burada merak ettiğim ve sizlerin değerli görüşlerinize ihtiyaç duyduğum nokta, bu ürünlerin teknik özelliklerini yan yana yazıp kıyaslama yapmak yerine A ürünündeki özelliğin diğerlerine pratikte attığı fark veya kullanım aşamasında işimize yarayacak avantajı ile B ürününün diğerlerinin önüne geçmesi vs.. gibi

Örneğin Profilo ile Siemens arasında bir tercih yapıldığı takdirde bu iki üründen diğerine nazaran alınması yönünde ağır basan yönü ya da bu ürünlerin Elektroluxler karşısında kaybetmeye mahkum olabilecek bir özelliği var mıdır?

Şimdiden ilgi, alakanıza ve değerli görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

4 makine de iyidir.

Profilo'nun Siemens ve Bosch'tan farkı Almanya yerine İspanya'daki fabrikasında üretilmesidir. Bunun dışnda Profilo fonksiyon/program yönünden Bosch ve Siemens'ten daha kullanışlıdır.

Bosch ve Siemens grubunda tek olumsuz söyleyeceğim şey ısıtıcı ile sirkülasyon pompasının birleşik üretilmiş olması, son serilerin ısıtma arızasını sık yapması ve bu parçanın komple değişmesi yüzünden yüksek maliyet çıkması. Bu yüzden kesinlikle ek garanti yaptırın.

Electrolux iç yükseklik, yıkama sistemi, motor garantisi vermesi yönleri ile daha kullanışlıdır. Electrolux'ün yalnızca 8630 modelinin paneli fiyatına göre basit duruyor. 8630 modeli A+++ olması, kapıyı kurutma esnasında otomatik açması ile üst bir model. Daha pahalı görünmesinin sebebi bu.

Ben 1,5 yıldır 8530 kullanıyorum ve çok memnunum. Sadece sepet düzeni biraz farklı, alışırsanız çok fazla bulaşık sığdırabiliyorsunuz.

Beyaz mı gri mi kararsız kaldıysanız bence beyaz alın. Inox ürünlerin bakımı çok zor. Diğer ürünleriniz inox ise bir şey diyemem tabi.

Ben olsam 6481 ile 8530 arasında seçim yapardım.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Hocam 1500 tl bütçem vvar buzdolabi tavsiyesniz ne olur acil yardim ederseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelik 6488 i 1289tl kampanyada, profilo 5380 BM 1050 TL, profilo 6481 BM 1580 TL, ELektroluX ESF5531LOX 1220 TL... Hepsi inox. Lütfen yardım istiyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız. Veya max 1500 TL civarı önerileriniz... @lordford50

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar mrb. Bosh SMS63M32TR bulaşık makinesini almayı düşünüyoruz. satıcı makinenin ithal(alman) menşeili oldugunu söyledi. fiyat olarakta 1650 tl. sizce bu parayı hakediyormu yoksa bu fiyata başka bir markamı almayı tercih etmeliyim. yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.
  • KargaKey K kullanıcısına yanıt
    Hocam bu fiyatı bimeks'ten aldım. Linkini aşağı ekliyorum:

http://www.bimeks.com.tr/urun/143014/electrolux-esf8630rox-a--6-prog-bulasik-makinesi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkemxre -- 24 Ağustos 2016; 3:21:58 >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hocam görüşleriniz için teşekkür ederim. 220 TL renk farkı çok fazla derken neyi kastettiniz anlamadım.

220 TL farkdan kastınızı anladım.

Enerji tüketimi, ses seviyesi ve özelliklerde "Kurutma Safhası" olarak tanımlanan bir özellik 8530'dan ayrılan avantajlı yönleri olarak öne çıkıyor.

Enerji tüketimi ile ses seviyesi çok fark edilebilecek düzeyde olduğunu düşünmüyorum ancak kurutmaya geçtiği esnada kapağın otomatik açılması çok da önemli değil midir hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkemxre -- 24 Ağustos 2016; 4:01:57 >
    elektrolüxün 8530 beyaz olanı ile 8630 inox olanı arasındaki fark sadece renk ve sepet midir?

enerji sarfiyatı 8530 için 211 kwH , 8630 için 188 kwH. yazıyor.

8530 kullanan birisi olarak başka neler söylersiniz. İkisinin ön panelleri tamamen aynı değil mi? Farklı yanları neler?

Nereden alabiliriz? Bimeks den alınır mı? 8530 >1622 TL 8630>1845 TL .

başka makinelerdeki ısıtıcı ve pompa olayı beni onlardan soğuttu. Çok uzadı acil almamız lazım. teşekkürler.
  • Arkadaşlar bugün Bosch bayisine gidip bulaşık makinesi baktığımda tabanı çelik olmasını istediğim istediğim modelin de "SMS63M38TR" olduğunu söyledim. Ürünün avrupa mı Türkiye mi olduğunu sorduğumda ısrarla Bosch 6 serisinin yerli üretim olduğunu, Bosch 8 serisinin yabancı üretim olduğunu söyledi.

Bu durumda Bosch SMS63M38TR ve Siemens SN26M832TR ürünleri yerli üretim midir? Kafam çok karıştı.

Eğer öyle ise Electrolux ESF8630ROX almayı düşünmeye başladım. Buna göre karar vereceğim.

Bir de son olarak her ne kadar özellik olarak 8630ROX övülse de servisten korktuğum için ve biraz daha malzeme kalitesi iyi olması açısından Siemens seçesim var.

Çok büyük teknoloji farkı kaçacak kesin 8630ROX diyebilir misiniz ikna etmek açısından acaba?

Şimdiden çok teşekkürler..
    quote:

Bosch ve Siemens grubunda tek olumsuz söyleyeceğim şey ısıtıcı ile sirkülasyon pompasının birleşik üretilmiş olması, son serilerin ısıtma arızasını sık yapması ve bu parçanın komple değişmesi yüzünden yüksek maliyet çıkması. Bu yüzden kesinlikle ek garanti yaptırın.

Bosch - Siemens grubuna Profiloyu da bu üretimde dahil ediyor muyuz? 3ü ortak biliyorum ancak Bosch ve Siemens Almanya üretmi Profilonun İspanyada üretilmesinden dolayı oradaki bantta bu aparatın ayrı üretilebilme ihtimali de olabilir düşüncesiyle soruyorum. (VW-Seat-Skoda örneği gibi motor-platform aynı olup, yan parçaların farklı olması gibi..)

Görüşleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.
  • cianni kullanıcısına yanıt
    Siemens SN26M832TR kesinlikle Almanya üretim.Bosch da büyük ihtimal Almanya üretimdir.Özellikler aynı.Kazan malzemesi çelik olanlar genelde İthal oluyor Bosch grubunda.

Edit: Bimeks sitesinde Bosch'un da Almanya üretim olduğu açıkça yazıyor.Teknosa sitesinde de İthal yazıyor.Sizin satıcı baya bilgisiz sanırım.İnsanın sattığı ürün hakkında bu kadar bilgisiz olması sıkıntılı bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 24 Ağustos 2016; 4:47:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky_sky

Arçelik 6488 i 1289tl kampanyada, profilo 5380 BM 1050 TL, profilo 6481 BM 1580 TL, ELektroluX ESF5531LOX 1220 TL... Hepsi inox. Lütfen yardım istiyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız. Veya max 1500 TL civarı önerileriniz... @lordford50

Şu üçünden birini alabilirsiniz:
    Arçelik 6488 i 1289tl kampanyada, profilo 6481 BM 1580 TL, ELektroluX 8530 .

• quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

altus modelleri yenilendi.
    o modeller artık yok.
    bahsettiğiniz model artık 435x olarak üretiliyor.
    sıcak hava tahliyeli kurutma; 435x ve 434c MODELLERİNDE VAR.
    diğer modeller statik kurutmalı.
    http://www.altus.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=4198&uKods=17657,29617,14757,29615,14756
    http://www.tekcarsi.com/al-435-x?
    http://www.akakce.com/bulasik-makinasi/en-ucuz-altus-al-434-c-fiyati,6806323.html

* * * * **
    Hocam aşağıda Linki verilen Altus 434 xy değil miydi sizin iyi diye bahsettiğiniz ?

http://www.buroteknik.com/altus-al-434-xy-a-enerji-4-program-bulasik-makinesi_157439.html?gclid=Cj0KEQjw6O-9BRDjhYXH2bOb8Z4BEiQAWRduk-t2BOuf427jB_sh29ndzdQVIxIZp8xG40yrMNWLaV4aAhX38P8HAQ

Altus AL-434 XY A+ Enerji 4 Program Bulaşık Makinesi

Eğer yukarıdaki değilse şimdiki Altus modelleri içinde renk beyaz olarak : - 435 x mi ? AL 434 xy mi ? Tercih edilmeli ?

Sondan başlarsak hangisi ucuzsa o tercih edilebilir.
    .
    http://www.altus.com.tr/urun_detay.aspx?urn=14761&kat=4223&lang=tr-TR
    Hemen hemen aynı modeller.
    Ama ben bu modelleri 600-700 tl civarında iken tavsiye etmiştim.
    850 tl verilmez.
    300 tl daha vererek beko-Arçelik 6 Pr.
    Veya 400 tl daha vererek kampanyadan 8 Pr alınabiliyor.
    Veya 950 tl civarında profilo 4224

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Ağustos 2016; 6:16:00 >

• cianni kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

SN26M832TR ve kodunda arada M harfi gördükleriniz Almanya üretimidir.

Makinanın kapağını açtığınızda hafif iç kısmına doğru üretim yerinin yazdığını görebilirsiniz.

Saygılar.
  • KargaKey K kullanıcısına yanıt
    Siemens SN 27M881TR >> 1.780 TL modelini eleyin derim,
    SN26M832TR modelin normal çatal bıçak sepeti var ve daha pratik, bizden 3. çekmecesi olan cihaz alanlar genelde hep sonradan normal sepet alıp kullanıyorlar açıkcası :)

Fiyat konusunda Siemens düşünürseniz araştırmanızı yapın en sonra benden de fiyat alın lütfen.

Saygılar.
  • Merhaba,

Bosch, Siemens, Samsung, LG markalarından ankastre, çok özellikli olmayan, az programlı (bir kısa bir normal yıkama yeterli oluyor) bulaşık makinesi önerebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub0

Merhaba,

Bosch, Siemens, Samsung, LG markalarından ankastre, çok özellikli olmayan, az programlı (bir kısa bir normal yıkama yeterli oluyor) bulaşık makinesi önerebilirmisiniz?

Aynı soru benim için de geçerli...

• İyi akşamlar. 1500 tl ye kadar bulaşık makinesi öneriniz var mı acaba? Renk farketmez. Güzelce yıkayıp kurulasın bir de biraz tasarruf yaparsa güzel olur. Marka arçelik, bosch, profilo, siemens, samsung olabilir. 3-4 program yeterli olur.

• Merhaba arkadaşlar, 1800 TL civarı yarı ankastre makine önerilerinizi mümkünse alabilir miyim? Electrolux 8630 düşünüyordum ama evdeki yarı ankastre baskısına dayanamadım
  • 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.