Şimdi Ara

MKV uzantılı Format hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
285.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yada şu programla avi formatına çevirin olsun bitsin
    http://www.inndir.com/Puma_Video_Converter-35322i.html
  • Aynı ses problemini bende yasiyordum. Combined-Community-Codec-Pack-2007-02-22.exe bunu indirdim hiçbir sorun kalmadı tavisye ederim...
  • mkv de sesle ilgili sorun yaşayanlar (5.1 ses sistemi olup iyi ses alamayanlar)
    VLC player ın son versiyonunu indirin
    filmi başlayınca ekranın ortasında biyerde sağ tuş , ses aygıtı seçeneklerinden 5.1 seçeneğini seçin

ayrıca mevcut olan altyazıyı VLC de izleyemeyenler , altyazı dosyasını oynayan film ekranına
    "sürükle bırak" yapmanız yeterli
  • quote:

Orjinalden alıntı: gomez2007

yada şu programla avi formatına çevirin olsun bitsin
    http://www.inndir.com/Puma_Video_Converter-35322i.html

dostum bu programla ben denedim mkv formatını program desteklemiyor..
    onun içinde AVI formatına ceviri yapamıyorum
  • Arkdaşlar yorumlarınızı okuyunca ayrıca konu açmama gerek kalmadı yardımcı olursunuz sanırm:)
    şimdi ss2 digital tv kartım var normal kraltvden kliplerimi MPEG2 formatında kayıt ettikten sonra bunu virtual dub ile gerekli filter ve codec işlemleri ile işliyorum fakat bişey farkettim,xvid olarak riplediğimde görüntü h264 e göre bayağ bi düşük kalitede oluyo tabi bitrate vs yükseltince oda artar ama sözün kısası benim istediğim xvidde Picture Aspect Ratio 16:10 yaptığımda normal 16:10 formatında ripliyo fakat x264/h264 codeği ile işleme yapğtığımda 16:10 yazmama rağmen 16:9 olarak işliyo ve bende vlc playerde yada başka bi playerden oynattığımda bunu açık olarak görüyorum.Acaba neden 16:10u kabul etmiyo h264 :S desteklemiyo mu yada nerde yalnış yapıyorum yardımcı olursanız sevinrim:) Teşekkürler ii forumlar ...
  • Merhaba

Bsplayer ve Klite codec arasında herhangi bir kalite farı olurmu yoksa ikisinden birinide kullansam olurmu.
  • MKV/720p filmleri sorunsuz bir şekilde izliyorum. FFDShow (DirectShow) codeği görüntü olarak daha iyi ama her türlü sistemde akıcı olarak çalışmıyor maalesef. Bildiğiniz gibi X264/H264 kodlu filmlerde en iyi performansı COREAVC Pro v1.5 çözücüsü sağlıyor. O yüzden CoreAVC'yi seçtim. Alt yazı olarak DivX G400 ve player olarak da MPC (MediaPlayerClassic) kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 16 Ocak 2008; 9:17:33 >
  • bu AVCPRO yu nereden bulabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: arsenik123

bu AVCPRO yu nereden bulabilirim

kullanışlı site:
    http://www.free-codecs.com

CoreAVC Pro 1.5 için goglamanız gerekir
  • arkadaşlar ben 1 film indirdim içinde .mkv ve .ac3 die 2 adet dsya var ben bu .ac3 yi açtığımda sadece türkçe sesler geliyo .mkv yi de vlc player ile açtığımda ingilizce film geliyo ben bu film e nasıl türkçe ses ekleyip açabilirm yardm edin lÜtfenn..
  • arkadaşlar tmm sorunumu çözdüm mkvmerge die bi prog.ram ile birleştirdim filme ses dosyasını.....
  • arkadaşım bende aynı dertden muzdaribim
    senin programını bulduğun linki verebilirsen müteşekkir olurum
    quote:

Orjinalden alıntı: judge980

Evet arkadaşlar k-lite codec pack 3.01 versiyonunu en son kullanmaya başladım ve bütün formatları gerçekten çok iyi şekilde oynatıyor. Ben bu codec paketini tek geçerim.
  • Orjinalden alıntı: bollu

arkadaşım bende aynı dertden muzdaribim
    senin programını bulduğun linki verebilirsen müteşekkir olurum
    Orjinalden alıntı: judge980

Evet arkadaşlar k-lite codec pack 3.01 versiyonunu en son kullanmaya başladım ve bütün formatları gerçekten çok iyi şekilde oynatıyor. Ben bu codec paketini tek geçerim.

yaz google'a k-lite mega codec pack son sürümü indir bu kadar basit arkadaşım...
  • Arkadaslar ben gecenlerde Vestel 6700 dvd-divx oynatıcı aldım makına fena degıl beyendım HDMI cıkıslı oldugu ıcın lcd monıtorume dırek HDMI dan baglı ahlet yanlız ınternetden ındırdigim mkv uzantılı Hd fılımlerı ızlıyenemedım bır turlu dosyayı bile gormedı bende MKv yi (avi ve Mp4) formatlarına cevirdim ayrı ayrı ıkısınıde vestel e koydum bu sefer dosyayı goruyo ama oynatmıyo bu sorunu nasıl cozebılırm hangi formata cevirmem lazım MKv leri goruntu kaybı olmadan yardımcı olursanız cok sevımırım
  • aviye çevirebilirsin ama çözünürlük player cihazın destekledigi maksimum sınırları geçmemelidir. Bu kullanım kılavuzunda yazar.
    Mesela cihazın destekledigi maksimum çözünürlk 720x300 ise sen 800x600 bir film avi bile olsa oynatamazsın
  • sagol kardesım yanlız benim kullandıgım converter programı mkv2vob dıye bırsey ps3 culer kullanıyor bu programı donusturmek ıcın genelde bu programda cozunurluk ayarı yok yanı sadece formatı secıyorsun o donusturuyot 1 dk da bıldıgın saglam bır progran varmı avıye convetr yapıcak bır sorum daha olucak mkv den avı ye veya mp4 e convert yaptıgımızda goruntu kaybı oluyormu ??
  • teknık ozellıklerı bunlar

Oynatabildiği disk formatları : DVD, VCD, Audio-CD, CD-R, CD-RW, MP3, WMA, JPEJ ,MPEG4 ,DivX Ultra, X-Vid
    Kendinden dekoder : Dolby Digital
    Progressive tarama : Evet
    Divx oynatabilme : Evet
    Desteklediği Divx görüntü ve ses codecleri : DivX3.1;DivX4.xx;DivX5.xx DivX.6xx ,DivX Ultra,GMC,Qpel görüntü;MP3(2 kanal stereo),AC-3 (5.1 kanal Dolby Digital) ses codecleri
    Desteklenen DivX altyazı formatları : .sub, .txt, .smi, .srt, .ass, .ssa
    Dijital ses çıkışı : Koaksiyel ve optik ses çıkışları
    Analog Ses Çıkışı : 6 kanal
    Hafıza kart desteği (DMP) : Evet. SD, MMC, MS kartlarını destekler
    HDMI bağlantısı : HDMI kablosu ile HD ready TV'lere bağlanarak görüntü çözünürlüğünü yükseltir
    Görüntü çıkışları : HDMI, Komponent, kompozit, scart
    USB : Evet
    Uzaktan kumanda : Çok fonksiyonlu
    VFD(Vacuum Fluorescent Display) : Evet
    Seslendirme : 8 dilde
    Altyazı : 32 dilde
    Video çıkışı : 16:9, 4:3 Letterbox, 4:3 PAN&SCAN
    Farklı açıdan seyredebilme : 9 farklı açıdan
    Ebeveyn kontrolü ve Disk kilidi (8 seviyeli) : Evet
    Zoom : Evet
    İleri-geri izleyebilme : farklı hızlarda
    Yavaş oynatma : Farklı hızlarda yavaş ileri/geri alma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabasaakall -- 21 Nisan 2008; 19:49:46 >

• Bu yüksek çözünürlüklü dosyaları dönüşüm yapsan bile divx player cihazı ile izlemen malesef mümkün değil. Piyasadaki cihazlar yüksek çözünürlüklü divx'leri desteklemiyor. divx dosyalarını çözünürlük düşürülmedi ise divx player'da oynatamazsın. MKv formati 1280x720 çözünürlükte oysa senin dvd playerın 720x400 ya da 500 kusur civarı maksimum çözünürlük olacaktır. Ultra Video Converter ya da Total video converter programlarını deneyeblirsin
  • şöyle bir program da var, kullanmadım ama bir incele
    http://sourceforge.net/project/platformdownload.php?group_id=156812
  • Bu da alıntı

http://yazilim.pclabs.gen.tr/2007/03/10/mediacoder-060-gelistirme-asamasinda-051-kararli-surum/

quote:

Mediacoder adlı programı kullanmanı tavsiye ederim .

yalnız bitrate'i 2000'den fazla yapma . kodek olarak xvid ve container olarak da .avi'yi seç . dosya boyutunu sample'dan bakarak 2 gb geçmemesini sağla.Bunun için bitrate'i artırıp azaltabilirsin.

time bölümünden 5-10 dk'lık kısa denemeler yap. Divxplayer'da oynuyorsa
    sorun yoktur ozaman filmin tamamını convert edebilirsin.

ayrıca ; picture bölümünden çözünürlüğü divxplayer'da oynayacak şekilde düşürmen lazım .bunun için filmin değerlerini bir yere yaz. Mesela 1280x544 olsun .(son zamandaki filmler böyle ) bu durumda sen aspect ratio olarak aynısını koruyarak 640x272 yap.(resize bölümüne manuel olarak yaz)

Yada 1280/544:2.35 aspect ratiodur. Eğer 720'ye göre yapmak istersen 720/2.35=304 olur. Bu durumda resize bölümüne 720x304 yaz. ( gerek yatay , gerekse dikey olarak 1&'nın katları olmalıdır .)

Makinenin gücüne bağlı olarak işlem biraz zaman alıyor .Birde aynı klasörde yapma hedef olarak başka klasöre kaydet.Dikkat et , altyazi filmin bulunduğu klasörde olmasın ,sadece film olsun .En son olarak altyazıyı tekrar filmin bulunduğu klasöre atarsın .

Bence mediacoder'le bu işi yaparsın .Program sende yoksa google'da arat , hemen bulursun .

Kolay gelsin.
    ]

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.