Şimdi Ara

MKV uzantılı Format hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
285.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi oldu arkadaşlar yanlış klite indirmişim ilk seferinde
    bs player pro ve k lite 340f indirdim
    ses alt yazı vs. otamatik düzeldi...
    teşekkürler
  • Burdan devam edelim...

Güzel hoş da, bunları PC'den bağımsız nasıl izleyeceğiz? Var mı bir yolu, yordamı?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpeCTRuM -- 1 Ağustos 2011; 13:04:31 >
  • kmplayer kendisi acabiliyor bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: swenhassel

kmplayer kendisi acabiliyor bunu

Bir iki klip çektim .mkv uzantılı. Vlc player çok kesik kesik oynatttı. Bsplayer ve windows media player hiç açamadı. Biraz araştırınca "kmplayer" ı duydum ve çektim. Takılmasız oynattı ama klibin tekinde görüntü, ses kayması var.Kmplayer setupı olmayan bir program. Zannedersem codekinide kendisi sağlıyor.

Benim notebook'unda hızıda baya düşük olmasına ragmen çalıştrması hoşuma gitti.(celeron 1400m işlemci 512 ram vs.)

http://www.kmplayer.com/beta/kmp.zip
  • Düzeltiyorum,k-lite codek paketini yükledikten sonra bsplayer da rahatlıkla oynatıyor. SES -görüntü kaymasıda düzeldi.

Ama kmp, bu codek paketlerine ihtiyaç duymadan oynattı. Buda onun için artı bir durum tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 9 Ekim 2007; 23:28:05 >
  • Gom Player da kodek kurmadan açıyor her türlü dosyayı, rahatlıkla öneririm.
  • ben 720p bi film indirdim .mkv uzantılı k-liteyi kurduktan sonra açılıyo ama ses kayıyo ne yapmam lazım?
  • ayrıca filmi bsplayerda 17 inç monitörde izliyorum yine de altta ve üstte siyah bantlar var ekrana niye sığmıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: el-muhaberat

ayrıca filmi bsplayerda 17 inç monitörde izliyorum yine de altta ve üstte siyah bantlar var ekrana niye sığmıyor?

16:9 (veya daha geniş) bir aspect ratio'daki (widescreen) bir filmi 4:3 (veya 16:10 vb) aspect ratio'daki bir monitörde izlediğinizde doğal olarak alt ve üstte siyah bant çıkacaktır.

Ekrana tam oturttuğunuzda ya görüntünün aspect ratio'sunu bozmayı kabul edersiniz (görüntü düşey eksende daha uzamış olur) veya sağdan-soldan kırpıldığından (pan & scan) bu kısımları görüntülememiş olursunuz.
  • ya arkadaşlar bende de heroesin bi bölümü bu formatta 1.07 gb .mkv uzantılı, klite son sürüm codec yüklü ama dış sesler duyulurken konuşmalar cıkmıyor nasıl düzelticem acil lazım.
  • vlc kullanmanı tavsiye ederim.vlc ile mkv uzantılı filmlerde hic sorun yaşamadım.
    http://www.videolan.org/vlc/
  • Valla ben hepsini kullanıyorum. Hepsinin işe yaradığı yerler var.

Ama klmcodec201 BSPlayer Pro v2.16 Build 945 ikilisi kusursuz kanımca...

Birde Şu VC-1 olayı çıktı. ve hızla yayılıp mkvye rakip olmaya başladı...
  • .mkv uzantılı dosyaları izleyebilmek için ilk olarak mega codec pack yüklü olmalı, bs player de yükleyiniz. ardından aşağıda verdiğim siteden yaklaşık 1.19 mb lık "mkv" uzantılı görüntüleri izleyebileceğiniz dosyayı indirip kurunuz. hepsi bu kadar.

http://www.free-codecs.com/Lazy_Man_MKV_download.htm
  • arkadaslar deinlenleri yaptim ama filmleri izlerken 10-15 saniye cok yavasliyor sonra birden hizlaniyor zevk denen hic bisi kalmiyo buna napabiliriz bilen varmi_
  • dediğin şey bendede oluyordu herşeyi yapmama rağmen , ama herşeyi yapmamışım bsplayer proyu yükledim problem bitti.
  • Arkadaşlar 1080p terminator u indirdim fakat oynatmada sorunlar var kesik kesik geliyor ses ler görüntü de aynı ses den sonra geliyor felan tam anlamı ile oynatamadım

Film >>> The Terminator.1984.1080p.BluRay.x264-hV MKV dosyası
    p4 2.66 Dual
    7600 gt Forceware son sürüm
    1 gb ram 400 mhz

K-lite Codec Pack 3.50 full
    VLC player 0.8.6c
    sorunlar oluşuyor acaba sorun nerede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 28 Ekim 2007; 19:57:37 >
  • k-lite codekin içinden çıkan mediaplayercalssic veya kmplayer programı ile bir denersen derdine çare olabilir. Yok onlarda olmazsa bence pc nin configrasyonu yetersiz geliyo olabilir.
  • Arkadaşlar ConvertXtoDVD diye bir program var, onunla Mkv uzantılı filmleri DVD'ye yazdırıp DVD player'da izleyebilirsiniz. Kalite DVD standartlarında en üst düzeyde oluyor, tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

Arkadaşlar 1080p terminator u indirdim fakat oynatmada sorunlar var kesik kesik geliyor ses ler görüntü de aynı ses den sonra geliyor felan tam anlamı ile oynatamadım

p4 2.66 Dual
    1 gb ram 400 mhz

VLC player 0.8.6c

Dostum, Klite kodek pack kurmuşsun ama VLC sadece kendi kodeklerini kullanır. Media Player Classic ya da Bs Player gibi oynatıcılar ile açarsan, Klite'daki kodekleri kullanabilirsin. Haali MEdia Splitter ve CoreAVC kodekleri ile sorunsuz izlersin diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MegriM

quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

Arkadaşlar 1080p terminator u indirdim fakat oynatmada sorunlar var kesik kesik geliyor ses ler görüntü de aynı ses den sonra geliyor felan tam anlamı ile oynatamadım

p4 2.66 Dual
    1 gb ram 400 mhz

VLC player 0.8.6c

Dostum, Klite kodek pack kurmuşsun ama VLC sadece kendi kodeklerini kullanır. Media Player Classic ya da Bs Player gibi oynatıcılar ile açarsan, Klite'daki kodekleri kullanabilirsin. Haali MEdia Splitter ve CoreAVC kodekleri ile sorunsuz izlersin diye tahmin ediyorum.

tamam k lite 3.50 full+bsplayer ı deniyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 30 Ekim 2007; 20:29:54 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.