Şimdi Ara

MKV uzantılı Format hakkında (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
285.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bütün anlattıklarınızın devamı olarak;
    LG 42LW4500 3D Cinema tv satın aldım.Burada 3d film seyretmek istedim onun için 3 silahşör filmini flaş belleğe yüklettim Film MKV formatında Ama Tv ye takınca geçersiz kod dedi.seyredemedim.Bunun gibi son version formata sahip 3D filmleri izleyebilmem için filmleri laptopumda nasıl bir çevirme işlemi/proğram ile çevirip kaydetmeliyim.
  • mkv formatından yalan dünyayı indirdim kanaldhd kanalından çekmişler ilk başlarda bs player ile açıyordu sonra açmaz oldu şimdi bsp player ile açmıyor..
  • Ronal.Barbaren.3D.2011.BDRip.x264.1080p-MOTLEY.mkv isimli dosyayı indirdim film bs player veya başka programla açınca iki ayrı kopya olarak ekran ikiye bölünmüş şekilde çalışıyor. iki görüntüyü tek görüntü yapmam için ne yapmam gerek
  • mkv formatiyla ilgili en güzel player bence gom player. yillardir kullandim ve cok arkadasima tavsiye etttim hepside memnunlar. matroska player baska aklima gelen vlc var ama onada bir türlü isinamadim.
  • MKV uzantısı blue-ray teknolojisi ile yaygınlaşan bir format. Eğer yüksek kaliteli bir film izleyecekseniz bu uzantı ile karşılaşabilirsiniz. Bu dosyaları açmak için çeşitli codec veya yazılımlara ihtiyacınız olacaktır.

Eğer mkv uzantılı bir dosyayı DVD, Divx gibi aletlerde açmaya çalışıyorsanız boşuna uğraşmayın. Piyasada mkv destekleyen DVD oynatıcı gibi bir şey var mı bilmiyorum ancak, mkv oynatan medya oynatıcılara mkv player adı veriliyor. Yani mkv uzantılı film izlemek için ek bir donanım almanız gerekiyor. Tabi bu bahsettiğim olay bilgisayar dışında. Bilgisayarda yazılımla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Gelelim bu sorunu düzelteceğiniz yazılımlara. Öncelikle bilgisayarınıza K-Lite Codec Pack’i yüklemelisiniz. Codec olarak en yaygın paketlerden biridir K-Lite

Bilgisayarda izleyemiyorsanız ; Filimleri akıcı bir şekilde videoyu görüntülemek için VLC player, GOM player, BSPlayer gibi bir yazılım kullanın.

Tvde izleyemiyorsanız ; Usb flash bellekten yada drekt Hdd de izlemek isterseniz bence yapmanız gereken bu formattaki filimleri bilgisayarınızdaki herhangi bir video converter programı [ben total video converter kullanıyorum] ile avi dosyasına dönüştürmelisiniz cunku bir çok yeni led tvler avi formatını desteklemektedir ama yok ben orjineli gibi izlemek isterim derseniz kullandığız tvlerde MKV desteği olmaı yada yeni alacaksanız MKV destekli tvleri tercih edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 15 Aralık 2012; 10:48:40 >

• mrb arkadslar mkv filmdeki fon müziğini silme yada kısma imkanı varmı böyle bir program varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: teko27

doslar aynı sorun bendede var 2 tane pc var biri p4 3.06 1gb ram ekran kartı onboard xp kurulu klite codec pac var. bütün hd filimleri sorunsuz kasmadan oynatıyo 19 inc lcd monitörle mkv x264

2 makinam p4 3.0 1 gb ram x5500 ati ekran kartı var denemdiğim codec kalmadı vista codec pack dahil ve vista kullanıyorum sony sony 127 ekran hd ready tv baglı makinam mkv dosyaları kasıyo görüntü donuyo kafayı yemek üzereyim banada yardım msn adresim tekint2004@hotmail.com

teko27.

Aslında yapman gereken çok basit bir işlem var şöyleki:

K-Lite Codec ile kasan bir video aç. Ardından masa ustu sağ alt köşesi saat simgesi yanında ki kırmızı ikonlu LAV VİDEO DECODER ikonuna çift tıkla.

Hardware decoder use: kısmında ekran kartının isminin yazdığı seçenegi seçip ayarları keydetmelisin.

Böylelikle artık bilgisayarda pentium4 yada pentium d gibi eski nesil bir işlemci olsada HD videolarda videonun decode edilmesi işini işlemcin değil ekran kartının GPU su yapacağından bilgisayarda kasılma olmayacak ve çok akıcı bir görüntü ile karşına çıkacak 1080p videolar bile.

Ancak ekran kartında donanımsa video çözme özelliğinin olması gereklidir. Aksi takdirde ekran kartı video yu decode edemez - çözemez.

• bende de bi sorun var..ac3 DD ses çıkışı ile açtığım filmler normal hızda akarken, DTS ye geçtiğimde (dts olarak aktarmakta sıkıntım, yok sorunsuz geliyor) dakikada bir sanki ses gecikmiş gibi görüntü hızlı akıyor normale dönyür; bunu hep tekrarlıyor...

nasıl bi çözüm vardır?
  • Samsung tv de hdd ile film izliyorum. Hiçbir filmde sıkıntı yasamazken Starwars serisini oynatmiyor... karsilasan, çözüm bulan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Starwars h265 ile riplenmis olabilir.tvler h265 i cozemiyor

• Arkadaşlar biraz hort olacak ama film arşivi için hdd aldım 3 Tb bunu bir arkadaşa gönderip istediğim filmleri doldurtacağım.bu işi yapan adamla konuştum bizim filmler blu ray kalitesinde yani blu ray da ne varsa ses ve görüntü olarak bizim filmlerde de o var, filmin fragman reklam diller vs attıktan sonra gerisine müdahale etmiyoruz dedi ama adamın filmlerinin geneli 10gb civarı her bir film

Ben de tamam dedim ama hdd Lerimi yollamadım sonra kendim bir bluray film indirdim 34 gb yaptı ben de fragman reklam ve dilleri sildim 27 gb kaldı

O halde bu adamın filmleri hem orjinal bluray kalitesinde hem de nasıl 10 gb olabiliyor ?

Adamın yaptığının aynısını ben yaptım en fazla 27 gb a düşürebildim

Şimdi bu konu özellikle ses kalitesi açısından önemli çünkü evimde profesyonel hı fı ses sistemi mevcut ,amfi de dts hd Master,true hd ses çalışır mı acaba 10-25 gb lık filmlerde

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.