Şimdi Ara

......::::::A T İ K E R [DOSTLUK] KULÜBÜ::::::...... (FoReVeR) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.027
Cevap
5
Favori
199.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • atiker'i 2-3 gündür sorunsuz kullanıyorum, performansı benzinden daha iyi gibi çünkü benzinli kullanırken 1 buji eksik kullanıyormuşum 1 buji'yi deiştirince performansta arttı.
  • valla arkadaslar bende atiker kullanıyorum ve kullandıkca yazıyorum. suaniçin herhangi bir sıkıntım yok en son kullanımım lpgnin litresi 1.47
    43 ytlilk gaz aldım 360 km yol gittim belki bi 20 daha giderdi tam bitrimedim cunku. evet hesapamalarıma gore arac 120 lira yaktı sehiriçi sehirdısı karısık ve sehiriçinde full yuklu 6 kişi ve arkada koca bi duduklu tencere:) diğerlerini saymıyorum gezdik bu şekilde bunun 240 km si zuun yol ve cok dik yokuslar hesaplayın gerisini geriside sehiriçi ve 120 ira yakıyo bedava bedava . yalnız anlamadıgım bazı arkadaslar90 lira yakıyo bi ona varamadım beee
  • arkadaşlar lpg taktırdıktan iki gün sonra yol bilgisayarında yağ seviyesinde iki seviye azalma oldu. daha önce araba hiç yağ eksiltmemişti. bunun sebebini bilen varmı?
  • bende de oldu hemen gidip yağ ekledim motor ustası lpğ li araçlar yağ eksiltir dedi
  • Atiker'i İstanbul'da nerede taktırabilirim... Daha önce taktırmış olan varmı acaba?
  • Alın sıze bugun basıma gelen bır atıker sorunu daha üçüncü ustaya gıttım .bu ustada farklı .senın arabanın gazda gıderken benzıne gecme sorununu cozerım dedı.tuttu enjektor memelerını 2,0 yaptı oncekıler 1,8 dı. daha gazda 20 km gıttım gıtmedım yıne benım araba biiiiiiiip benzıne gectı.benım basıma bu atıkerden gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.
  • BELKİ BİRİLERİNE BİR FAYDASI DOKUNUR

1.)emme manifoltları mümkün olduğu kadar bnz. enj.'lerine yakın delinerek gaz enj.'leri monte edilmelidir.
    2.)bu delikler 2 aşamada maksimum devirde delinmelidir.
    (3mm delik gerekli ise önce 1,5mm ,sonra 3 mm gibi)
    3.)matkap ucu uygun olmalı cıkan talaşı içeri değil dışarı vermeli
    matkap ucuna bir miktar gres sürerek bu işlem yapılmalıdır.
    delinen yere takılacak enj. nipeline uygun klavuz çekilmelidir.

4.)nipeller monte edilirken sızdırmazlığını sağlayacak uygun mayiiler kullanmalıdır.

ÖNEMLİ BENİM TAVSİYEM:delme işlemi mümkünse manifolt sökülerek yapılmalı veya hava fitresi tarafın dan bir süpürge manifolt hortumuna takılarak çalıştırılmalı ÇIKAN TALŞIN İÇERİ DÖKÜLEN KISMINI EMMEK İÇİN.

oksijen sensörü bazı hassas araçlarda fakir karısım hatası verir.bunun önlemi aracın ince ayarları yapılarak gaz zamanının artırılması gibi olabilir.
    ayrıca arıza lambasının yanması yalnış enj. kablo girişleridir.
    daha kolay diye enj.'lerin (+) kabloları bnz. ecu'sundan gelip enj.'lere dağılan tek kablodan kesililerek yapılırsa hata olur.
    her enj.'ün (+) kabloları hemen enj.'ün önünden girişleri yapılmalıdır gaz enj.'den gelen kablonun beyaz / kahve kablosu buraya bağlanır.
    benzin ecu 'na giden(+) 4 adet kabloya ise gaz ecu'sunun beyaz / yeşil kablosu bağlanır.
    BU YAZIYI BRC SİSTEMLERİNDEN ALINTI YAPTIM!!!!

• valla alah sana sabır verisn ihsan kardes dediğm forum siteisne baktınmı orda omer bey var bi gorus hallederler herhalde snein sorununu
  • GERÇEKTEN ÜZÜLDÜM...
    quote:

Orjinalden alıntı: ihsanone

Alın sıze bugun basıma gelen bır atıker sorunu daha üçüncü ustaya gıttım .bu ustada farklı .senın arabanın gazda gıderken benzıne gecme sorununu cozerım dedı.tuttu enjektor memelerını 2,0 yaptı oncekıler 1,8 dı. daha gazda 20 km gıttım gıtmedım yıne benım araba biiiiiiiip benzıne gectı.benım basıma bu atıkerden gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.
  • İHSANONE SANA BİR ÇÖZÜM ÖRNEĞİ İNŞALLAH İŞİNE YARAR
    araç yolda giderken benzine geçerse dur ve hemen gaz reguletörünün ısısını elle kont et . eğer soğuk sa senin regülatöre bağlanan araç sistemene ait su bağlantısın da hata vardır ve bu benzine geçirir.
    burası ellenemeyecek kadar sıcak olmalı öyle ise başka bir yere bakılmalı
    bu bilgiyi malatya atiker bayii mert otogaz dan aldım.
  • ALFUNU SEN ATİKER taktırdın herhal nasıl son durum memnunsun dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okis -- 11 Nisan 2007; 16:42:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: okis

AlFUNU SEN ATİKER taktırdın herhal nasıl son durum memnunsun dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okis -- 11 Nisan 2007; 16:43:08 >
  • ihsan aynı sorun arkadasta da var demiştim o sonund abu sorunu halletti. sorun syumus basınc değeri duuskmus basıncnı artıtırdıalr olay bitit bence git olay sanki bu gibi git bide bunu dene
  • arkadaşlar bu arada projeleri aldınızmı ben daha alamadım haftaya gelecek dediler ama gelmezse cezaya girecem adamlar reklam yapmaya yapıyorlar ama bi projeyi hazırlayamadılar kaç aydır ayıptır ya hu
  • Takıldıktan 1 gün sonra aldım. Hatta ruhsata bile işlettim.
  • arkadaşlar bende atiker lpg taktım bursada çok iyi memnunum şu anda bii sorun yok yalnızca biraz çekişi düştü aracın onuda ayarlayacaklar yeni oldugu için alışması gerekiyomuş haftaya ayar yaptırcam ne kadar yaktıgını hesaplamadım daha ayardan sonra bu sırada araç 2000 focus ben memnunum herkese tavsiye ederim.....
  • ahmet 1172 bursada tomurcuk otodamı taktırdın projeni aldınmı
  • kaliteli mal : iyi fiyat

bir ürünün kalitesi kullanıldıkça anlaşılır
  • evet ama usta işin ehli olmadıktan sonra neye yarar.
  • hayır almadım projeyi hala bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.