Şimdi Ara

Fiber Baglandi Konusunda Bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar su an adi fiber olarak gecen fakat apartman altindaki kutudan bakir kablo ile standart asus vdsl modeme giris yapilan 20mbit bir baglantim var

resimde goruldugu uzere adsl port kullaniyor.

MH ile gorusup hizimi 35mbit e cikarmak istedigimi bildirdim ve 1 hafta kadar sonra arayip istegimijn iptal oldugunu ve santral mesafemin vdsl kullanima uygun olmadigini bildirdiler.

fakat istersem mudurluge gidip TILGIN modem ile yeni bir altyapi kurulup hizmeti fiber vdsl olarak almam saglanabilirmis.

simdi kafam burda cok karisik. bazi sorularim olacak

1)Su anki modemim vdsl destekliyor fakat bu sistem santral mesafesine daha duyarli oldugu icin mi kullanamiyorum?

2)TILGIN dedigi modem turu bakir altyapiyi aradan cikarip direk fiber kutusundan ethernet kablosu yada fiber kablo ilemi evime ulasicak ?

3)eger sadece apartman icindeki kutu ile 2. kattaki evim arasindaki mesafe ve/veya kablo kalitesiyse sorun, konunun santralin konumu ile ne alakasi var?

simdiden tesekkurler cevaplar icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 7 Mayıs 2017; 11:53:4 >

• 20mbit gozukuyor hizim sistemde ve faturamda.

az once yaptigim test, 19 civari gordugumude hatirliyorum fakat daha onceki denemelerimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 7 Mayıs 2017; 12:55:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.