Şimdi Ara

KLİMALARA ANTİDAMPİNG VERGİSİYLE FİYATLAR ARTACAK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.711
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yabancı üretime vergi koyacağını yerli üretim ürüne vergi indirimi yap. Bunların derdi yerli üretim falan değil, daha fazla vergi elde etmek.
  • Arçelik'i de kara listeye aldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfista -- 27 Mart 2017; 13:47:57 >
  • Arçelik sanki kendimi üretiyor.ya lgden alıyor yada montaj
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Yabancı üretime vergi koyacağını yerli üretim ürüne vergi indirimi yap. Bunların derdi yerli üretim falan değil, daha fazla vergi elde etmek.

Yerli üretici kendisi fiyat düşüşü yapıp kaliteyi arttırabilir ama bunu yapmaktan aciz. Öyle olunca rakibin de fiyatı artsın diyor

Devlet yerli üreticinin rekabet gücünü arttırmak için vergi avantajı vs sağlayacağına yabancının da fiyatını arttırıyor

Al birinden vur ötekine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 27 Mart 2017; 14:20:44 >
  • hocam yerli üreticinin çıkarları mı önemlidir vatandaşın mı? Kişisel tercihimden dolayı iphone almıyorum, vestel ya da başka bir markamız aynı kalitede ürün yapsın ilk ben alacağım. herşeyini dışarda ithal ediyorlar zaten. ithal ettiği ürünü yerli üretim diye yutturmaya çalışıyorlar. bu tür yanlı kararlardan ve kalitesizliğinden dolayı vestel almıyordum, bu haber doğruysa arçelik de almayacağım.
  • Yanlış uygulama daha çok kazanmak ve kazıklamak amaçlı oluyor bu tür imalatçıyı koruma
    Edit: 17 yıllık buzdolabı anakart bozuldu söktüm baktım anakart LG marka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremyan -- 27 Mart 2017; 14:3:40 >
  • şimdi şöyle diyeyim. Teknik olarak öncelikle antidamping uygulaması hangi ülke için geçerli ona bakmak lazım. Arçelik ve vestel çin için yapmış bu başvuruyu bilgiğim kadarıyla. ilk mesajda göremedim mevzuatı. Benim çalıştığım fabrikanın bir hammaddesi için de antidamping uygulaması başladı ama ne oldu biliyormusunuz. Çinliler gitti mısır'da, dubai'de, arabistan'da fabrika açtı. yani adamlar antidamping'den yine kurtuldu. Bizim kafalar ancak küçük engel çıkartırlar. Demezki ya arkadaş;

1. Biz devlet olarak elektriği işletmeciye ucuz verelim.

2. sgk indiriminden faydalandıralım.

3. Teşvik'i arttıralım.

4. O üstün yöneticelerin 20, 30, 50 bin maaşlarını cüzi bir düzeye çekelim.

5. Hammadde alımını kolaylaştıralım. vs......

böyle bir sürü madde gider. Umarım anlatabilmişimdir.
  • güzel gelişme türkiye de üretim yapmayan firmalara karşı yerli üreticiler korunmalı ve vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranması gerekiyor yoksa ithal çöplüğüne döneceğiz ve işsizlik sürekli artacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

güzel gelişme türkiye de üretim yapmayan firmalara karşı yerli üreticiler korunmalı ve vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranması gerekiyor yoksa ithal çöplüğüne döneceğiz ve işsizlik sürekli artacaktır.

Arkadasim kesinlikle haklisin
  • Arçelik zaten hemen hemen bütün parçaları yurt dışından getirtiyor. Zaten ithal çöplüğüyüz ve zaten hiç bir halt üretemiyoruz. Azıcık araştırıp öyle yorum yapsaydınız keşke.

Daha geçen hafta bir kamp çaydanlığı alayım dedim, Nurgaz markası yerli diye ona kazandırayım dedim ve aldım ama ürünün üzerinde Çin'den ithal edilmiştir yazıyor. Yahu alüminyum bir çaydanlığı neden Çin den ithal edip, üzerine Nurgaz yazarak satarsın ki? Sinirlenip iade ettim ve aliexpress'ten yarıdan bile daha az fiyatına aynı çaydanlığı satın aldım.
  • Mevzuat degisikligi goruntusunu koyuyorum.

Arceligin antidamping basvurusu kabul edildi.

CİF zam orani %20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zippocakmak -- 27 Mart 2017; 13:44:35 >

• Bu yerli teşvik üretimi teşvik edenlerin telefonu Vestel,beyaz eşyası Vestel,Beko,Arçelik mı ? Kullandığı makam arabası yerli üretim mi diye sormak lazım....
  • şaka di mi bu

ciddi değil

inatla ithal alıcam

bu kan emiciler batsa yerine samsung lg toshiba fabrika açsa en azından bi faydaları dokunur ülkeye vergi öderler kaçırmazlar...
  • efekan_02 kullanıcısına yanıt
    yerli olsa

vergisini tam verse

desteklerim

montajla yerli olunmuyor

git koreye adam gibi her otel samsung mini bar mikrodalga vs kullanır

yerli olunca destek de öyle olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

güzel gelişme türkiye de üretim yapmayan firmalara karşı yerli üreticiler korunmalı ve vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranması gerekiyor yoksa ithal çöplüğüne döneceğiz ve işsizlik sürekli artacaktır.

seyfullah reyiz, mesajlarında hiçbir mantık belirtisi göremiyorum , ya bu iş için para alan birisin , ya da körü körüne tepedeki ne derse onu tekrarlıyorsun. zaten bi arkadaş da yazmış, madem yerliyi teşvik edeceksin, o zaman yerlinin vergi düşürülsün, elektrik indirim yapılsın ben zaten klima alacağım zaman mitsubishi 2000 lira, vestel 700 liraysa, gider vestel alırım , ama sen şimdi mitsubishiyi 2500 çıkarttın , vestel 2000 liraysa, hem yerliden nefret ederim hem de gider mitsubishi alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskiz

gayet güzel olmuş sonuna kadar destek veriyorum tüm ülkelerin yaptığı şey antidamping adı altında ticaret savaşları yaşanıyor.ülkemiz üretmez ise iş bulamazsınız

yerlinin vergi düşürülse , vatandaşa daha az yaslansa, öylesini daha çok desteklemez misin
  • ekskiz kullanıcısına yanıt
    eğitime gerek yok

bizim firmalar ahlaksız

gavurda gördüğüm ticari ahlakın yarısı bizde olsa yurtdışı alışverişi bırakırım

misal

küçük esnaf

ortalama esnaf lokantası zincir yemek mağazalarından pahalı

bakkal marketten aşırı pahalı genelde

yurtdışı xiaomi vs telefon getirenler 500e alıp 1.000e satma derdinde

haliyle bu adamlar gibileri şirket yönetince antidamping isteği oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TormentedSoul

şaka di mi bu

ciddi değil

inatla ithal alıcam

bu kan emiciler batsa yerine samsung lg toshiba fabrika açsa en azından bi faydaları dokunur ülkeye vergi öderler kaçırmazlar...

hocam fabrika konusundaki fikirlenizi beğendim vergi kaçırma en büyük sorunlardan maalesef en büyük kaçıranlardan biri de maalesef zorlu grubu
  • hayır yani görende zannedecek vestel ve arçaelik %100 yerli klima üretiyor. iç ünite dış ünite çin zaten. bizim 1 liraya alacağımız ürünü kendi ithal edip, basıyor üstüne markayı satıyor bize 3 liraya. yüzde yüz yerli üretim olsa gam yemicem
  • arçelik veya vestel ya da sabancı farketmez kim olduğu o paralar dönüp dolaşıp size gelecek. yarın üniversiteyi bitirince çalarsınız bunların kapısını bize iş verin diye işte o zaman anlıyorsun neden yerliyi desteklemen gerektiğini
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.