Şimdi Ara

ARKADASLAR YERLI MAREA ILE ITALYAN MAREA ARASINDA KALITE FARKI VARMI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
13.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR 2001 MODEL MAREA ELX VAR COKDA MEMNUNUM FAKAT MODEL YUKSELTMEK ISTIYORUM BU YUZDEN BUNU SATIP 2005 VEYA 2006 MAREA ALMAK ISTIYORUM SIZDEN RICAM BU ARACLAR NE ZAMAN TURKIYEDE URETILMEYE BASLANDI YERLI URETIMLE ITALYADAN ITHAL LER ARASINDA KALITE FARKI VARMI ? SIMDIDEN HERKESE TESEKKURLER.

• quote:

Orjinalden alıntı: cenkakdeniz

ARKADASLAR 2001 MODEL MAREA ELX VAR COKDA MEMNUNUM FAKAT MODEL YUKSELTMEK ISTIYORUM BU YUZDEN BUNU SATIP 2005 VEYA 2006 MAREA ALMAK ISTIYORUM SIZDEN RICAM BU ARACLAR NE ZAMAN TURKIYEDE URETILMEYE BASLANDI YERLI URETIMLE ITALYADAN ITHAL LER ARASINDA KALITE FARKI VARMI ? SIMDIDEN HERKESE TESEKKURLER.

Merhaba Cenk,
    Bendede 2000 Brava vardı ve sürekli İtalyan Brava-Marea larla kalite farklarını kıyaslardım,benim bildiğim kadarıyla yerli üretim Marea-Brava ların alt takım arızaları yaşamaması için İtalyan üretimlerinden daha sağlam olacak şekilde üretildikleri,hatta motorun ateşleme-soğutma sistemleri ile frenlerde İtalyan Marea-Brava lara göre sağlam yapılmış.
    Ancak bana göre yabancıların kaportaları daha kalın ve sağlamdı,aynı yaşta yerli yabancı Marea ları karşılaştırdığında yerlilerin çamurluklarında onlarca minik çukur vs görebilirsin,yabancılar daha diri durur,zaten yabancı Marelar ın kapılarının daha ağır olduğuda dikkatimi çekerdi hep.

• quote:

Orjinalden alıntı: cenkakdeniz

ARKADASLAR 2001 MODEL MAREA ELX VAR COKDA MEMNUNUM FAKAT MODEL YUKSELTMEK ISTIYORUM BU YUZDEN BUNU SATIP 2005 VEYA 2006 MAREA ALMAK ISTIYORUM SIZDEN RICAM BU ARACLAR NE ZAMAN TURKIYEDE URETILMEYE BASLANDI YERLI URETIMLE ITALYADAN ITHAL LER ARASINDA KALITE FARKI VARMI ? SIMDIDEN HERKESE TESEKKURLER.

Cenk kardeş bu sorunu http://DH FİAT MAREA KULÜBÜ ne yazarsan daha çabuk ve doğru bilgi alabilirsin.

yerli MAREAlar 2002 den itibaren üretilmeye başlandı.

artıları : yol tutuş daha iyidir. alt takımlar daha sağlamdır. yakıt tüketimi daha azdır( değiştirilen şanzuman oranları ve yazılım sayesinde)

eksileri iç mekan plastik kalitesi, bazı donanımlar( kapıların otom. kit. vs. ) ilk aklıma gelenler bunlar....

donanımları incelediğinde yerlide olup italyanda olmayan ya da italyanda olup yerlide olmayan özellikler göreceksin..

• esmerce ve gendarma
    arkadaslarım tesekkur ederım verdıyınız bılgıler ıcın bende manısadanım yurt dısında calısıyorum martta ınsallah turkıyey gelıcem ve ılk ısım marıayı yıne bır marıayla degıstırmek olacak cunku bu araba bende tutku oldu.
  • hocam senin 2001 marea'n zaten yerli üretim
    türkiye'de marea ve brava 2000 senesinden itibaren üretilmeye başlandı
    hatta ilk çıkan partilerden bi marea sx'de biz almıştık
    2000 senesinin başında
    yani senin aracın modeline göre italyan değil
    yani 2000 senesinden sonra marea artık yerli üretim diye biliyorum ben

hatta 1999'un sonunda babamla beraber tofaş fabrikasına gitmiştik marea-brava üretilemesi sebebiyle kurs vardı fabrikada
    babamgile yeni yerli üretimler hakkında bilgi vermişlerdi...

kalite farkı olarak ta yerli üretimlerin sadece süspansiyon sistemi farklıydı o da tr yol şartları için geliştirmişlerdi...
    bu arada yeni marea alsan daha ii olur
    sonuçta model farkı var ve yeni marea'larda şanzıman oranları değişti diye biliyorum ben ve yeni marea'lar çok az da olsa eskilerden az yakıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 16 Şubat 2007; 18:59:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

hocam senin 2001 marea'n zaten yerli üretim
    türkiye'de marea ve brava 2000 senesinden itibaren üretilmeye başlandı
    hatta ilk çıkan partilerden bi marea sx'de biz almıştık
    2000 senesinin başında
    yani senin aracın modeline göre italyan değil
    yani 2000 senesinden sonra marea artık yerli üretim diye biliyorum ben

hatta 1999'un sonunda babamla beraber tofaş fabrikasına gitmiştik marea-brava üretilemesi sebebiyle kurs vardı fabrikada
    babamgile yeni yerli üretimler hakkında bilgi vermişlerdi...

kalite farkı olarak ta yerli üretimlerin sadece süspansiyon sistemi farklıydı o da tr yol şartları için geliştirmişlerdi...
    bu arada yeni marea alsan daha ii olur
    sonuçta model farkı var ve yeni marea'larda şanzıman oranları değişti diye biliyorum ben ve yeni marea'lar çok az da olsa eskilerden az yakıyormuş
    2001 ve 2002 yıllarında parti parti bazı marealar ithal edilmiştir..bu fabrikanın global üretim planındaki bazı değişikliklerden dolayı uygulanmış 2003 ve sonrasında hepsi yerli üretimdir..bu arada otomatik marea ve bravalarda ithal edilerek satılmışlardır.

• 2001 marea 1.6 elx aracım italyan üretimi,iç kalitesi daha iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.