Şimdi Ara

EN YENİ ÖTV ZAMMI HAYIRLI OLSUN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
15
Favori
66.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu millete orta sınıf araç bile haram... yazıklar olsun...bu saatten sonra 0. km araç almayın-aldırmayın....
  • Pgote pgiren psemsiye pacilmazmis. Yalan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aralık ayını bekleyenlere çok kötü süpriz oldu
  • Şuan 201.300 tl liste fiyatı olan 520i 1.6 Executive AT modelinin yeni fiyatı 220.000-230.000 TL civarı olacak.
    Bu model için oran %110 a değil, %60 a yükseldi.
  • Ya bu ülkede 1 günde gelir işte zam , yok belli değil panik yapmayın araç almayın diyenler ne düşünüyor ??
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    Tam aksine ya sifir alin ya hic almayin.

Bir kac bin eksik diye aldigin ikinci elin saticisi gidip yine sifir alacak. Odedigi vergileri senden cikaracak.

• quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

Şuan 201.300 tl liste fiyatı olan 520i 1.6 Executive AT modelinin yeni fiyatı 220.000-230.000 TL civarı olacak.
    Bu model için oran %110 a değil, %60 a yükseldi.

Doğru, aşağı yukarı %15-20 arası bir artış olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

bu millete orta sınıf araç bile haram... yazıklar olsun...bu saatten sonra 0. km araç almayın-aldırmayın....

İkinci el farklı değil ki bak nasıl fiyatlara eklemeler yapılacak. Parası olan araç faturalarını kesti araçları 0 km bekletiyorlar .. Para kazanmanın yolu bu Türkiye'de ..
  • ersin07 E kullanıcısına yanıt
    Hocam panik yapsan alsan bile farketmiyor ki faturası kesilmemiş tüm araçlara yansıtacaklar. Mecbur otomobil firmaları. Haftaya alacağım diyeni de etkileyecek. Bu gibi zamanlarda en iyisi sakin kalıp beklemeye geçmektir.

• Ben bu ülkeyi ve halkı söyle bir sözle tanımlıyorum seveni si##erler, si##eni severler

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Sıfır aldırmak için fırsatçılık yapılıyor diyenlere duyurulur, 55 e az derken 40 bin de itibaren kitlemişler...
    Bir kere de millet yararına karar çıkarsın zenginlerin kulları...
    Edit: matrah diyormuş, o zaman vergi miktarı bu kadara olanlar diye dikkate almak lazım. Kısaca vergisiz 89bin lira yapıyor 40 lık dilim.

Satış fiyatı 68400 yapar

• Tam olarak orta direk vatandaşı hangi notada koruyor bu yeni düzme?
    Edit: düzenleme olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senmahmut -- 25 Kasım 2016; 9:34:55 >
  • Şimdi bizim alacağımız ortalama bir dizel otomatik araç %5 zamlandı doğru mudur? Beklediğim kadar zam gelmediğine mi sevinsem, yoksa 5bin fazla ödeyeceğime mi üzülsem bilemedim. Sanırım ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler bizleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

quote:

Orijinalden alıntı: koplet

Yetmez ama daha.
    Şimdi sıra 2. el satışları vergilendirmekte. Sıfır araç alan 1 tane de devletimize alıyor, 2. el alacak da 3-5 çorba parası vermesin mi di miii!!!

İkinci eli vergisiz mi alıyoruz ki. 100 bin ? olan sıfır aracı ikinci el alırken bize vergisiz olarak 50 bin civarına mı satıyorlar yoksa neredeyse sıfır Fiyatına mı satıyorlar

Sıfır alan devlete vergi veriyor, 2. el alan ilk sahibine ödüyor ama devlet baba pay alamıyor şimdi ufakcık bir düzenlemeyle o da payını alır tadından yenmez olur. Ahhh şu millette bir düzenleme yapabilse bu duruma ama nerdeeee...

• Bmw de dururmu hemen yapıştırmış cevabı
     EN YENİ ÖTV ZAMMI HAYIRLI OLSUN

• Arkadaşlar ben parayı verip araçta anlaşmıştım bugün yarın teslim edilmesini bekliyorum. Teslim alırken bir süpriz çıkarmı ekstra para istemezler değilmi benden.
  • 1600cc'ye kadar olan arabalarda zaten %45 vergi vardı. Bu hiç bir arabanın fiyatının düşmeyeceği anlamına geliyor.
    1600cc'ye kadar olup da biraz daha pahalı olan arabalardan %5/%15 daha fazla vergi alacaklar. Yani vergi artışı.

2000cc'ye kadar olan araçlarda da zaten vergi %90'dı. Şimdi %100 oldu. Az daha pahalı 2000cc'ye kadar olan arabalardan da %110. Yine vergi artışı.
    2000cc üzeri araçlar için de %145'den %160'a çıkmış.

Yani olay minareyi çalanın kılıfını hazırlaması. Resmen hayvani bir vergi artışı ve bunun insanlara düzenleme olarak sunulması...
    İyice fındık motorlu B sınıfı otomobillere mahkum edileceğiz...

2000 model arabamı "yok olana" kadar kullanmaya devam edeceğim.
  • %5 zamlandı diyoruz da beyler , dolar kurundan da ben en az %10 zamcık bekliyorum bu ay..

dolar tam 1 ay önce , 25 Ekim'de 3,07 idi, bugün 3,45.. %12 fark var.. onu da üzerine ekleyecekler..

sıfır arabalara binmek isteyen arkadaşlara şimdiden Allah yardımcınız olsun demek istiyorum..

ben benim 4 yaşındaki aracımı tamir ettir ettir binmeyi düşünüyorum, bu zor koşullar altında yapacak birşey kalmadı..
  • Ak troller nerede
  • Edepsizliği bırakın! Adamlar yol yaptı!!!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.