Şimdi Ara

Yabancı Dil Geliştirmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Belli seviyede İngilizce var. Bunun yanında İsveççe, norveççe, fince, danca veya rusça gibi diller ekleyip karışık şekilde 3 4 dili birden geliştirmek istiyorum. Sizce nasıl bir yöntem olur bu? Bu şekilde yapıp geliştirmek için birbirine yakın dil aileleri hangi dil aileleri vardır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rovaniemi kullanıcısına yanıt
    Saydığın diller hiç de kolay diller değil, özellikle Rusça.

Bence kararını tekrar gözden geçirmelisin.
  • rusça okuyorum tek diyeceğim uzak dur
  • ingilizceyi tam bildimi herseye yeter...
  • ingilizceyi önce tam manasıyla kavra. daha sonra fince danca v.s yerine daha çok söz sahibi dilleri öğren. mesela mesleğini belirtmemişsin ama mühendis isen Almanca bilmen senin için büyük + olur. veya yine uğraştığın mesleğe göre ispanyolca + fransızca da yaygın olarak kullanılan diller.
    Ayrıca bir dili öğrenince daha özel bir kullanıma bir iki ülkeye has olan dilleri de öğrenebilirsin. sana yatkınlık oluşturur.
    Mesela Almanca öğrenince Flemenkçe ve isveççe yi daha kolay öğrenebilirsin. Yada ispanyolcayı öğrenince portekizceyi gibi gibi. İyi araştır hangisi hoşuna gider - aklına yatarsa öyle başla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

Belli seviyede İngilizce var. Bunun yanında İsveççe, norveççe, fince, danca veya rusça gibi diller ekleyip karışık şekilde 3 4 dili birden geliştirmek istiyorum. Sizce nasıl bir yöntem olur bu? Bu şekilde yapıp geliştirmek için birbirine yakın dil aileleri hangi dil aileleri vardır?

Gazete takib ett

Belli seviye dediğin elementary seviyesi diye tahmin ediyorum.
    Eğer İngilizce'yi sevmiyorsan upper-intermediate ol.
    Seviyorsan advanced seviyesine kadar zorla.Bir de ne için öğrendiğini yazmamışsın.O nedenle detaylı yazamıyorum.
    İsveçce,Norveçce,Fince bu 3 dilin Türkiye'de YDS sınavı bile yoktur.Yani resmi olarak işine yaramaz.Bu 3 dilde Türkiye'de iş imkanı da sıfıra yakındır.
    Saydığın diller arasında İsveçce,Norveçce yakın diller.Fince daha ayrı bir yapıda.Ve Fince diğer 2 dile göre çok daha detaylı bir dil.Öğrenmesi diğerlerine göre 2 kat daha uzun sürer.İngilizce bilmiyorsan Fince'yi ASLA öğrenemezsin.Çünkü kaynak yoktur.Kaynakların tamamı İngilizce.Zaten advanced olmak için tek bir kaynak var.
    Rusça ise İngilizce'den sonra çok mantıklı bir seçim.Birçok iş alanı var.Aranılan bir dil.Fakat bu dili de GELİŞTİRMEK için İngilizce şart.İleri düzey kaynaklar İngilizce.
    Bana sorarsan eğer İsveç,Norveç,Finlandiya'ya gitmek,orada üni okumak,orada kalmak gibi bir amacın YOK İSE bu dilleri öğrenmek anlamsız.Zaten iyi düzeyde İngilizce konuşurlar.
    Bir de belirteyim ki Norveç dili biraz farklı bir durumda.Sen Norveç'ce öğrensen bile karşına bir Norveç'li çıktığında anlaşamazsın.(Saçma görünüyor ama böyle.Ülkede çok fazla diyalekt var.)
    Aynı anda 3-4 dil öğrenme meselesine gelince;
    Eğer günlük 10 saat üzerinde çalışabilirsen İngilizce ve Rusça'yı aynı anda öğren.Yapamayacaksan hiç girme çok sıkıntılı.
    Zaten Norveçce,İsveçce gibi dilleri beraber öğreneceğim dersen geçmiş olsun çorba olacağından emin ol.
    Ben Portekizce ile İspanyolca'da çok karıştırdım.Göründüğü kadar basit bir mesele değil.Çok uğraştırıyor.
    Sana ben ne yaşayacağını yazayım gerisine sen karar ver;
    1.Gramer benzerliği;
    Kurallar benzer oluyor ama uygulamaları farklı oluyor ve karışıyor.
    2.Kelime benzerliği var.Kelimeler aynı yazılıyorsa anlamları farklı oluyor.Bazen telaffuzları aynı anlamları farklı oluyor.Anlamı aynı yazılışı farklı olabiliyor.

Son birkaç senedir İsveçce,Norveçce,Fince dillerine bir merak var.
    İyi güzel ama bu ülkeler İngilizce'yi çok iyi konuşur ve bilirler.İngilizce yeterlidir çoğu zaman.(Orada yaşamak ve okumak amaçlanmıyorsa.)

Bence siz mesleğinizi söyleyin ona göre tavsiye verelim.

• iskandinav bölgesinde bir hayalin var galiba,o bölgede çalışıp yerleşmek istiyorsun diye tahmin ediyorum,ama önce ingilizceyi tam anlamıyla kavra sonra işine göre bi dil daha ekle,mesela mühendissen almancanı geliştir.Tekstilciysen ispanyolca vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsav12

iskandinav bölgesinde bir hayalin var galiba,o bölgede çalışıp yerleşmek istiyorsun diye tahmin ediyorum,ama önce ingilizceyi tam anlamıyla kavra sonra işine göre bi dil daha ekle,mesela mühendissen almancanı geliştir.Tekstilciysen ispanyolca vs.

Öğretmenlik okuyorum hocam

Ve tahmininiz doğru

Oraya yerleşmeyi düşünüyorsanız İngilizce bilerek rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.
    Halk çok iyi derecede İngilizce bilir.Sanırım sadece trafik işaretleri İngilizce değil.Bir de resmi işlerde İngilizce ne kadar kullanılıyor onu tam olarak bilmiyorum.Sonuç olarak resmi dil İsveçce
    Bana sorarsan İngilizce öğren yeterli.
    Eğer planların gerçekleşmezse bile Türkiye'de İngilizce işine çok yarar.Sanılanın aksine iyi düzeyde İngilizce bilen az gerçekten.
    Bir çok memurluk kadrolarında İngilizce istiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Oraya yerleşmeyi düşünüyorsanız İngilizce bilerek rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.
    Halk çok iyi derecede İngilizce bilir.Sanırım sadece trafik işaretleri İngilizce değil.Bir de resmi işlerde İngilizce ne kadar kullanılıyor onu tam olarak bilmiyorum.Sonuç olarak resmi dil İsveçce
    Eğer planların gerçekleşmezse bile Türkiye'de İngilizce işine çok yarar.Sanılanın aksine iyi düzeyde İngilizce bilen az gerçekten.

Peki hocam evde, bilgisayarda interaktif olarak nasıl başlanır bu işe? Veya bir kursa gitmek şart mı illa?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Peki hocam evde, bilgisayarda interaktif olarak nasıl başlanır bu işe? Veya bir kursa gitmek şart mı illa?

HİÇ para harcamadan şu konuda tüm kaynakları kullanarak çalışabilirsiniz.Orada nasıl çalışılması gerektiğini yazdım.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120127902/tm.htm

hocam zaten iskandinav ülkelelerinde ingilizce bildikten sonra sıkıntı yaşamassınız,eğitim seviyesi oldukça yüksektir ve halkın çoğu iletişimi rahat kurabilecek şekilde ingilizce bilirler,oraya ileri seviye ingilizce ve çat pat iskandinavcayla giderdisiniz halkın resmi dilini orada geliştirirsiniz zaten
  • barsav12 kullanıcısına yanıt
    Bence bu da çok mantıklı bir yol.
    Siz İngilizce'yi iyi düzeyde öğrenin.
    Eğer oraya gitmeniz kesinleşirse o dili de orada öğrenirsiniz.Zaten Türkçe kaynak yoktur.
    Gitmeniz iptal olsa bile Türkiye'de işinize yarayacak bir İngilizce olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.