Şimdi Ara

45 Bin TL > Kia Rio Verilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3 aydır kafayı yemek üzereyim.

Fiesta ve polo kafamda elendi.

Bunun dışında Rio'nun 2014-2015 Fancy ve Concept modeline denk geliyor.

Bu modellerdeki özellikler Fiesta titanium, Polo' da comfortline denk geliyor. Bunların fiyatı 2014-2015 = 52-55 arasında

Sizce alınır mı?

• Niye verilmesin?
    Rio'nun diğer B segmenti otomobillerden eksiği yok fazlası var.
    En baz modelinde dahi 6 havayastığı ESP yokuş kalkış desteği 4 cam otomatik standart.

Bir üst pakette elektrikli katlanır aynalar, dijital klima, hız sabitleyici var.

En üst donanımda da sunroof ve 17 jant var.

Daha ne olucaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurul

Arkadaşlar 3 aydır kafayı yemek üzereyim.

Bu modellerdeki özellikler Fiesta titanium, Polo' da comfortline denk geliyor. Bunların fiyatı 2014-2015 = 52-55 arasında

Sizce alınır mı?

rio fancy/concept teki özellikler ne fiesta titanium da var ne de polo comfortline da.

45-50 arasına dizel sporty

38-45 arasına da 1.25 fancy/concept alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Arkadaşlar 3 aydır kafayı yemek üzereyim.

Sizce alınır mı?

rio fancy/concept teki özellikler ne fiesta titanium da var ne de polo comfortline da.

45-50 arasına dizel sporty

38-45 arasına da 1.25 fancy/concept alabilirsiniz.
    Çoğu karşılaştırmalarda Rio'nun adı bile geçmiyor. Bu özellikte ve kronik sorunu olmayan bir araç için neden öne sürülmeler yapılmaz.

Dizel/manuel düşünüyorum.

• quote:

Çoğu karşılaştırmalarda Rio'nun adı bile geçmiyor. Bu özellikte ve kronik sorunu olmayan bir araç için neden öne sürülmeler yapılmaz.

Dizel/manuel düşünüyorum.
    Piyasası yaygın bir araba değil. Fakat çok dolu bir araba. Bir arkadaşım ses yalıtımı kötü demişti fakat ben bir sıkıntı farketmedim. C segmentte ayarında B segment arabadır. Fakat concept modelini pazarlıkla 43 civarına da bulursunuz.

Gidin kia ya test edin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Piyasası yaygın bir araba değil. Fakat çok dolu bir araba. Bir arkadaşım ses yalıtımı kötü demişti fakat ben bir sıkıntı farketmedim. C segmentte ayarında B segment arabadır. Fakat concept modelini pazarlıkla 43 civarına da bulursunuz.

Gidin kia ya test edin hocam.

Alıntıları Göster
    Rio kasa değişecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Rio kasa değişecek

Alıntıları Göster
    Test sürüşü yaptım, aklımda soru işareti tek 45 Bin TL verilir mi? Etrafımda kaç kişi varsa o kadar para verilmez. Git C segmenti araç al diyorlar. Golf bak, Focus bak diyorlar.

Kasa değişmesi de 2. el satışlarda ilerisi için problem çıkarabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Rio kasa değişecek

yani? adam zaten 2 yaşında araç bakıyor. üstelik makyajsız kasa dahil. sıfır demiyor ki?
  • quote:

Test sürüşü yaptım, aklımda soru işareti tek 45 Bin TL verilir mi? Etrafımda kaç kişi varsa o kadar para verilmez. Git C segmenti araç al diyorlar. Golf bak, Focus bak diyorlar.

E tabi 2017 ye yeni kasa ile giriş yapacak buda 2. elini biraz daha düşürecektir bence de. Al satçı değilseniz alın. Ama 2. eli önemli derseniz megane 3 lere de bakın. oda dolu bir araç. zenon farlı olanları esp li oluyor. ithal olan araçlarında da esp var gördüğüm incelediğim kadarı ile. Anahtarsız giriş gibi özellikleri de var biliyorsunuz. Tipi çok beğenilmiyor. Ruhsuz deniyor fakat bence güzel bir araç.
  • quote:

öyle düşünürsen fiesta ve polo da kasa değiştirecek. bunun hesabını yaparsan işin içinden çıkamazsın zaten. golf diyenlere de bir sor o fiyata temiz dizel var mı diye.
  • quote:

quote:

öyle düşünürsen fiesta ve polo da kasa değiştirecek. bunun hesabını yaparsan işin içinden çıkamazsın zaten. golf diyenlere de bir sor o fiyata temiz dizel var mı diye.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar şu da bir gerçek ki polo ve fiesta gibi arabalar 2 seneye dahada pahalanacak 2. elleri rio değer kaybedecek.

Bu yıl 45 e alınan polo ya gelecek sene 48 çekecekler
    bu yıl 45 e alınana rio gelecek sene Allah kerim.
    Ben olsam piyasası olan bir araba alırım.
    Focus , golf , astra gibi araçlardan alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Arkadaşlar şu da bir gerçek ki polo ve fiesta gibi arabalar 2 seneye dahada pahalanacak 2. elleri rio değer kaybedecek.

Hocam bu dediğiniz al satçıyı ilgilendirir.

Bir arkadaş bir konuda yorum yapmıştı. Piyasası olmayan arabayı piyasasından ucuza alıp tekrar 1-2 ucuza satıyorum diye (ceed konusuydu herhalde). İşte bu adam arabaya zevki için binen adam. Alsatçı adam gibi ikinci elini düşünmez. Bomboş arabalara dünyanın parasını vermez. Keyif adamıdır bu adamlar. Gereken paraya gereken donanımı alırım gerisi umurumda olmaz diyen adamdır.

Şimdi bomboş 2 hava yastıklı poloya ben 42-45bin verirsem bana koyar.
    ama 6 hava yastıklı espli bir arabaya 42-45 vermem bana çok koymaz. Kafam rahat binerim. Varsın seneye 35 bine satayım. Benim ailemin canından konforundan değerli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

quote:

Hocam bu dediğiniz al satçıyı ilgilendirir.

Bir arkadaş bir konuda yorum yapmıştı. Piyasası olmayan arabayı piyasasından ucuza alıp tekrar 1-2 ucuza satıyorum diye (ceed konusuydu herhalde). İşte bu adam arabaya zevki için binen adam. Alsatçı adam gibi ikinci elini düşünmez. Bomboş arabalara dünyanın parasını vermez. Keyif adamıdır bu adamlar. Gereken paraya gereken donanımı alırım gerisi umurumda olmaz diyen adamdır.

Şimdi bomboş 2 hava yastıklı poloya ben 42-45bin verirsem bana koyar.
    ama 6 hava yastıklı espli bir arabaya 42-45 vermem bana çok koymaz. Kafam rahat binerim. Varsın seneye 35 bine satayım. Benim ailemin canından konforundan değerli değil.

Alıntıları Göster
    @shakircan
    Hocam bende alsatçı mantığı ile değil de daha çok acil nakit ihtiyacı veya başka bir araç , ev alma ihtiyacı olur elindekini satana kadar fırsat kaçabilir. Bunları göz önünde bulundurmak lazım.

• quote:

@shakircan
    Hocam bende alsatçı mantığı ile değil de daha çok acil nakit ihtiyacı veya başka bir araç , ev alma ihtiyacı olur elindekini satana kadar fırsat kaçabilir. Bunları göz önünde bulundurmak lazım.

bu her marka için geçerli değil mi? Foruma hakimseniz ilan paylaşanlardan zaten durumu anlarsınız. Şimdi ikinci elde rio mu clio mu desem clio dersin. Ama fiyati uygun olmasına rağmen 1 ayda satılamayan clio lar var. O yüzden bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalim. Insanları da yanlış yönlendirmeyelim.
  • quote:

quote:

@shakircan

bu her marka için geçerli değil mi? Foruma hakimseniz ilan paylaşanlardan zaten durumu anlarsınız. Şimdi ikinci elde rio mu clio mu desem clio dersin. Ama fiyati uygun olmasına rağmen 1 ayda satılamayan clio lar var. O yüzden bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalim. Insanları da yanlış yönlendirmeyelim.

Alıntıları Göster
    ben vermem
    aynı bütçe bende vardı bende araç baktım uzun günler ve haftalar...

en sonunda karşıma 308 diye bir araç çıktı kimsenin sevmediği (neden sevilmiyor bilmiyorum)
    2010 model 1.6 HDI F1 vites yarı otomatik ilk sahibinden 308 bulunca fırsatı değerlendirip aldım 38,500e aldım ve gayet memnunum
    şimdiye kadar bir sıkıntısını görmedim
    sadece süspansiyonlar sert onuda yol tutuşunun iyi olmasından dolayı cok kafama takmıyorum
    100km/5-5.2 lt ile geziyorum istanbulda
    uzun yolda 5 litre altına çok rahat düşüyor
    180 ile giderken araçtaki 3 kişi idda etti bu araç 120den yukarı gitmiyor diye kadranı görünce hepsi şok oldu gerçekten hissettirmeden bağırmadan zorlanmadan 180i görebiliyorum
    piyasada çok tutulan motorları ile torkları ile övünen araçları tokatlamak güzel oluyor rampalarda vites düşürmek yerine arttırmak güzel oluyor

ha şunuda söyleyeyim içi inanılmaz rahat ve geniş ön cam acayip geniş görüş açısı çok çok iyi
    ben 1,80 boyumla ön koltuğu ayarlayıp arka koltuga gectiğimde çok rahat sıkışmadan kendimi gere gere oturabiliyorum

bundan sonraki aracımda inşaallah yeni kasa 308 olur

sizde 45 bine çok rahat ilk sahibinden dizel otomatik yada manuel 2011-2012 bir 308 bulaiblirsiniz 2012ler makyajlı kasadır ledli ve arka bagajda metalik çıta olan en azından bir rio yu sonrada bir 308 e binip kullanın yanınıza annenizi babanızı evliyseniz eşinizi alın hangisini beğenecekler göreceksiniz dışarıdan bakıp peugeot diye burun kıvıranlar araç ile 5 dakika seyahatten sonra vay be güzel gidiyormuş diyorlar

• quote:

quote:

@shakircan

Kimseyi yanlış yönledirme gibi bir çabam yok. 2 tane aynı şartlarda aynı donanımda aynı yaşta yani herşeyi aynı olan iki araç bar birisi rio diğeri polo siz hangisini tercih ederdiniz. Ayıca bir tane clio satılmadı diye bütün cliolar satılmıcak diye bir şey yok araç temiz ve piyasa fiyatında ise satılmaması için hiç bir sebep yok.

• quote:

quote:

quote:

@shakircan

Kimseyi yanlış yönledirme gibi bir çabam yok. 2 tane aynı şartlarda aynı donanımda aynı yaşta yani herşeyi aynı olan iki araç bar birisi rio diğeri polo siz hangisini tercih ederdiniz. Ayıca bir tane clio satılmadı diye bütün cliolar satılmıcak diye bir şey yok araç temiz ve piyasa fiyatında ise satılmaması için hiç bir sebep yok.

standart donanım olarak polo nun rio ile aynı olduğu aynı model yılı aynı fiyat aralığında bir araç bulun onun üzerinden tartışırız. Ayrıca ihtiyacıniz olduğunda rio yu hemen satamazsiniz dediğiniz için yanlış yönlendirmeyin dedim. Daha önce rio sahibi olmuşsunuzdur acil durumda satamamissinizdir ayrı. Ama kulaktan dolma bilgilerle konuşursaniz olmaz. Tıpkı aynı standart donanım rio ve polo nun olmadığı gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@shakircan

standart donanım olarak polo nun rio ile aynı olduğu aynı model yılı aynı fiyat aralığında bir araç bulun onun üzerinden tartışırız. Ayrıca ihtiyacıniz olduğunda rio yu hemen satamazsiniz dediğiniz için yanlış yönlendirmeyin dedim. Daha önce rio sahibi olmuşsunuzdur acil durumda satamamissinizdir ayrı. Ama kulaktan dolma bilgilerle konuşursaniz olmaz. Tıpkı aynı standart donanım rio ve polo nun olmadığı gibi.

Araç ararken 4 tane rio ekledim favorilere toplamda 22 tane kadar clio punto polo gibi araçları ekledim 3 aydır hala duruyor. Riolar daha satılmadı fiyat düşürüyorlardı en son sildim.

• III I II III I I kullanıcısına yanıt
    3 aydır satılamayan 4 rio nun linkini paylaşır misiniz?
  • Arkadaşım verilir tabii segmentinde dolu bir araç tamamen zevk meselesi zaten piyasa bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.