Şimdi Ara

Kiraladigim scooter motor ile dustum(acil yardim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese. Su an yunanistanda bir adadayim ve gezmek icin dun kiraladigim 80lik scooter motor ile kayarak dustum. Motorun sol dikiz aynisi kirildi, ayrica sol frebi yani siktigimiz demiri motorun asfaltta kaymasi sonucu yamuldu. Simdi motoru daha teslim etmedim ogrenci adamim biraz panikledim, acikcasi bu islerdende anlamam kaziklanma korkusu var. Sirket motor ehliyetim olmamasina ragmen araci bana kiraladi ayrica, yani B surucu ehliyetiyle motor kiraladim. Motoru birakip kacsam mi diye dusunmuyor degilim. Sonucta B ehliyeti olan birine motor kiralanmasi yasal bir durum degil gbi, pesimden gelebilirler mi dersiniz? Bir akil verin lutfen bu islerden anlayanlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Heyecana gerek yok.Siz şimdi motoru bırakıp kaçayım derseniz muhtemelen adadan çıkışınızda sıkıntı yaşayabilirsiniz veya bir daha aynı adaya gitmek isterseniz sorun yaşatabilirler size.Bilinçli bir şekilde gidin konuşun.Samos'ta araba kiraladık bizde 1 ay önce herhangi bir depozito vs de almadılar.Kaza yapsak masrafı neye göre alacaklar bir bilgimiz yoktu.Bir daha bu adaya dönmem diyorsanızda boşverin bırakın gidin :D
  • kacma namına leke sürdürme.git erkek gibi konuş.öldürcek değil ya.bi kaza yaptıysan olacaklara katlanicaksin.
  • bizde samosta hertzden araç kiraladık(ibiza 1.2 TDI) genelinde kiralayan yerler anlayışla karşılıyorlar bu durumları yani alırken bilgilendirmişlerdi.orjinalinde fiyatı neyse onu ödüyorsun.motorun fiyatı en fazla ne olabilir ki zaten.
  • gitti en az 200 öro. çıkmacı teo'ya bi uğra istersen öncesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 7 Ağustos 2016; 17:52:27 >
  • Araç kiralayan yer kaskosunu yaptırmıştır bu tarz durumlara karşı,
    Türkiye'de sistem şöyle işliyor ;

Rent a car araçlarının kaskosu olduğu için onarım parası ödemiyorsunuz lakin, araçta ki hasara bağlı olarak serviste onarım için yatacağı gün kadar kira ücreti ödüyorsunuz bir nevi serviste yattığı süre kadar size kiralamış gibi gösteriyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.