Şimdi Ara

Lenovo Yoga 300 - 939 TL bimeks pent. n3700 4gb ram 64gb ssd 11.6' dokunmatik ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
1.648
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün mağazadan aldım. Şimdi kullanıyorum. Reyonda 999 internette 1099(168 bipara hediyeli) fiyatı var. Bilgisayardan fiyat kontrol ettirince 939 çıkıyor.

Genel özellikler:

Pentium N3700 işlemci 6w 1.6-2.4 GHz
    (Ofis-internet vs için ideal. 4 çekirdek fakat yine de bi i3 değil)

4 gb ddr3l 1333 ram

64gb ssd

11,6" 1366x768 10 nokta çoklu dokunmatik ekran. Ekran 360 derece dönüyor tablet modu var ama 1.4 kg olduğu için bu modu pek kullanmam herhalde. (sanırım ips değil ama oldukça kaliteli. dokunmatik hissiyatı bana iyi geldi.)

hdmi var 3 usb var 1i usb3.0

sd kart okuyucu var ama kart takınca bir kısmı dışarıda kalıyor. sd kart ile hafızayı genişletirim diyordum, olmayacak öyle, mecbur mini usb alacağız.

kasa kalitesi beni memnun etti. Dış kısım komple beyaz mat plastik. Parmak izi tutmuyor, hissiyatı kaliteli.
    klavye çok hoşuma gitti capslock ta bildirim ışığı da var(enter tuşu büyük değil malesef), klavye ve touchpad altında kalan kısmı metal. Touchpad etrafında parlak metal çerçeve var çok estetik duruyor.

pil 2 hücreli ama işlemci ve ssd nin etkisiyle çok kötü bir performans sunmayacağını düşünüyorum.

Pasif soğutma var, yani fan yok. ssd de olunca sessiz ötesi. (Sıfır ses , tablet gibi) Bu benim için en önemli kriterdi.

windows 10 yüklü geliyor.

Oyun düşünmeyen, günlük ofis ve internet işlemleri için gerçekten "TAŞINABİLİR" cihaz arayanlara tavsiye ederim. Paranız varsa ultrabooklara yönelin ancak 1000 tl altına bu ayarda cihaz pek bulunmuyor.

Link:
    http://www.bimeks.com.tr/urun/149654/lenovo-yoga-300-80m10081tx-2in1.aspx.

http://shop.lenovo.com/tr/tr/laptops/yoga/300-series/yoga-300-11/

Hintli kardeşimizden kutu açılışı, fikir vermesi açısından:
    https://www.youtube.com/watch?v=IkF8XCIBu10

Pentium N3700 cpu benchmark:
    https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+N3700+%40+1.60GHz

Onu alma bunu al, şu kadar daha ekle şunu al diyeceklere peşin tavsiyeler:

1- Elmayla armutu kıyaslamayın.
    2- Daha uygun mağaza fiyatı varsa paylaşın bilinçlenelim.

Yoksa dükkanın önünü kapamayalım.

• Hangi magaza hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ben Ankara etlik forum avm den aldım, anatoliumda da vardı. Tüm bimekslerde aynıdır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengaver029

http://www.sanalreyonum.com/Lenovo-Yoga-300-80M10081TX-2in1-Intel-Pentium-N3700-16-Ghz-116-4-GB-64-GB-Windows-10-Notebook,PR-4058434.html?gclid=CJXyh7jMjc4CFUQq0wodLvsEtA

Outlet Dizüstü Bilgisayarlar,Fırsat Reyonu

• Yav şu aletin ekranının ips olup olmadığını bir öğrenemedim :) Kim görse anlayamıyor. Zamanında tablet alacakken bu bilgisayarı almaya niyetlenmiştim(1300 dü o zaman) sonra bundan daha iyi özelliklerde benzer yapıda bir hp almıştım(yenilenmiş ürün çıkmıştı. Geri gönderdim).
    http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-yoga-300-pentium-n3710-1-6ghz-4gb-500gb-11-6-int-w10.html#ozellikler
    Burada ips var yazıyor ama bu işlemcisi minör değişikliğe gidilmiş modeli.

Bir diğer mevzu ssd yok.emmc var ve değiştirilemiyor/yükseltilemiyor.

Bu mevzuya konu sahibi arkadaş da değinmiş. Eğer tablet alacaksanız ihtiyacınız o yöndeyse bu cihaz işinizi görmez. Özellikle benim gibi yatarak film/dizi izliyorsanız tutamazsınız. Aman ya tutarım deyip almayın pişman olursunuz.

• lg x300den sonra pasif soğutmaymış bilmem ne imişli cihazlara tövbe ettim

cpu benchmark değerine göre 4 yıl önce aldığım b960 işlemci ile aynı seviyede

o zaman bile alt seviye olan bir işlemci şuan ne durumda olduğunu düşünün

artık nerdeyse iş görmediği için laptopumu değiştirecektim ama bu cihazı almam

sadece ofis ve internet için bile yetmeyen bir cihaz
  • bende hp x360 var.bu model ram işlemci hafıza olarak daha iyi , bir bakayım varsa alırım.

pil ömrü nasıldır ? x360 neredeyse 8 10 saat dayanıyor
  • Koctas bimeksteyim fiyati 939tl kdv kadar indirim varmis

• Mediamarktlarda 999 kira. 64 ssd gayet guzel. Bunu casperdan baskasi yapmazdi, adam gibi bir markanin yapmasi iyi olmus.
    Materyal gayet iyi, tabi uzun sureli kullanimda menteseler ne hale gelir bilinmez ama surekli yanimda tasiyayim, ufak islerimi yapayim diyenler icin ideal

• kçtaş bimeksten aldım.

indirimin son günü bugünmüş , ellerinde 1 adet daha var
  • cihazı bugün inceledim kilo olarak biraz ağır buldum açıkçası..

forumda bi arkadaş casper n360 ın içini açmış ve içinde denge için konulmuş ağırlık plakalarını çıkarmıştı sanıyorum bu cihazın içinde de denge için bişeyler koymuşlar nedense sol tarafı daha ağır geldi bana

keşke ekranı n360 gibi full hd olsaydı ve sadece hdmi değil vga çıkışı da olsaydı sunumlar için dönüştürücü de almak gerekir

yine de bu fiyata iyi diyebilirim ne yazık ki rakiplerinin çoğunda 32gb hafıza var
  • 2 gundur kullanıyorum eski hp x360 a kıyasla 4gb ram pentium işlemci 64gb hdd hız ve kapasite olarak iyi geldi.fakat hp de 7 8 saat olan pil ömrü henüz denemememle birlikte lenovoda anca 3 4 saat yetecek gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Yav şu aletin ekranının ips olup olmadığını bir öğrenemedim :) Kim görse anlayamıyor. Zamanında tablet alacakken bu bilgisayarı almaya niyetlenmiştim(1300 dü o zaman) sonra bundan daha iyi özelliklerde benzer yapıda bir hp almıştım(yenilenmiş ürün çıkmıştı. Geri gönderdim).
    http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-yoga-300-pentium-n3710-1-6ghz-4gb-500gb-11-6-int-w10.html#ozellikler
    Burada ips var yazıyor ama bu işlemcisi minör değişikliğe gidilmiş modeli.

Bir diğer mevzu ssd yok.emmc var ve değiştirilemiyor/yükseltilemiyor.

Bu mevzuya konu sahibi arkadaş da değinmiş. Eğer tablet alacaksanız ihtiyacınız o yöndeyse bu cihaz işinizi görmez. Özellikle benim gibi yatarak film/dizi izliyorsanız tutamazsınız. Aman ya tutarım deyip almayın pişman olursunuz.

IPS değil, TN ekran.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 27 Temmuz 2016; 21:34:54 >

• proteo kullanıcısına yanıt
    Eyvallah bir merağımızı daha gidermiş olduk. Almamam isabet olmuş o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 27 Temmuz 2016; 23:44:06 >
  • cihaz şu an 1.600TL den satılıyor en uygun nereden alabilirim ?
    Bilgisi olan var mı ?
  • slmsmt kullanıcısına yanıt
    Hocam vatan mobil uygulamada 1300e falan düştüğü oluyor bazen

• Hayır 6-7 ay önce 1000 lira olan alet şu an nasıl 1600 TL oluyor onu anlamıyorum? Ucuzlaması gerekmez mi?
    Neden bu kadar pahalı olmuş
  • 6-7 Ayda dolar kuru 3 liradan 3.7 liraya çıkmış. Ben aldığımda ve konuyu açtığımda fiyat hakikaten piyasaya oranla %10-15 avantajlı idi. Şu an fırsat olmamasını da hesaplarsanız 1600 fazla olsa da 1400-1500 bandı normal fiyat.

Bu arada cihazdan çok memnunum. Keşke aynı fiyata düşse de eşe dosta aldırsam.

• Aynı cihazı minibüscü arkadaş geçen yıl minibüsüne aldı 700 liradan, Teknosa' dan
    Mahkeme keşiflerinde kullanıyor ve gayet memnun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.