Şimdi Ara

Yerimde olsanız ne yapardınız? (Bilgisayar Müh.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler yardım lazım beynim duruyor gibi. Sanırım mat sınavından beri bakmamıştım foruma, forumu bütün yıl ÖSYM denen kuruma, sisteme, MEB'e söverek ve banlanarak geçirdim.Şimdi değerli görüşler almak için lazımsınız.

Benim YGS neredeyse ekim-kasımdaki denemelerim gibi geldi ve 67k YGS1 gibi bir sıralamam oldu. Bu andan itibaren çalışmadım martta neysem o şekilde, sadece okuldaki denemelere girerek girdim LYS ye. Marttan önceki durumum daha iyidir hatta. LYS sonucu MF4 39K olarak geldi. Yani elimde denemelerimden 50 puan düşük yaptığım YGS yüzünden bu tip hedeflerimle uzaktan yakından alakası olmayan bir sıralama geldi.Şimdi mezuna kalıp kalmama arasındayım. Seneye YGS'de aynı şey başıma gelir mi bilmiyorum. Tercih yapacak olsam şöyle bir listem var, tek tercih bilgisayar mühendisliği olacak:

TOBB ETÜ %50 Burslu (%90 Tutmayacak)
    İYTE ( %70 Tutmayacak)
    İstanbul Üni. (%50 Tutar)
    Ege (%50 Tutar)
    Dokuz Eylül (Banko)
    Anadolu Üni. (Banko)
    Gebze Teknik (Banko)

Belki araya bir yere Özyeğin %50 yazarım o da banko gelir. Şimdi mezuna kalma sorunsalına gelirsek, giremediğim BOUN-ODTÜ-İTÜ-Galatasaray-Hacettepe-YTÜ-Marmara var. İlk 3'ü için mezuna kalmak kumar gibi geliyor. Hamda 4-5 binleri yapsam bile 88.5 OBP bu sene bile 40 binden sadece 1k ileri atıyorsa o sıralamada seneye min. 2k-2.5k geri atar gibi duruyor. Bu okullar olmayacağı için, diğerleri de gelmesi halinde sanki 1 yıl boşa gitmiş hissi olacak diye mezuna kalmaktan çekiniyorum. Gerçi bir yandan da tam burslu TOBB, Özyeğin veya %50 Bilkent vs. gibi alternatifler doğuyor ama bilemiyorum yani. Siz olsanız ne yapardınız, başka bölüm alternatifi mi bulmaya çalışırdınız? Mesela şu an Geomatik veya Nanoteknolojiyi araştırıyorum hoş bölümler ama ben 3-4 yıldır bilgisayar mühendisliği isteyen başka bir bölümü araştırmayan bir tip olarak içimde kalır gibi hissediyorum ömür boyu. Bu sene de tercih yaparsam içimde kalmayacak okullar sadece TOBB ve Özyeğin olur, biri gelmez gibi diğerine ben para verdirmek istemiyorum. Mezun kalırsam da sıralamamın ODTÜ den İTÜ den sınırdan döneceğini düşünüyorum buradan sonrakileri yazmak için yukarıdaki okulları es geçip mezuna kalmaya değer mi sizce?

Yardım beyler bir akıl verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.İ.B -- 22 Temmuz 2016; 2:45:29 >

• Takip
  • Yukarı
  • Gtü yaz geç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MathisArt kullanıcısına yanıt
    Hocam kafamı karıştıran diğer bir konu da yukarıyı hangi sıra ile yazacağım. Ben sıralamaya göre sıralamadım ama GTÜ de iyi okul diye biliyorum. Şehir avantajından dolayı diğerleri üstte olsa gerek?
  • Hocam gtüne koyun tercihinizi daha iyi diğerlerinden

• Hocam güzel mizah da 3-5 ciddi yorum alabilseydim iyiydi
  • Up
  • F.İ.B F kullanıcısına yanıt
    Sıralamaya göre yapma tercihini. Hangisini en çok istiyorsan o en başta olsun sırf sıralaması daha iyi diye gidersen pişman olursun

• 39Bin gtune gelirsen okul bursu var 300Tl .

• Mezuna kal.

• Mezuna kalma 42bindim mezuna kaldim 35 oldum neden calismadim neden canim sıkıldı gezdim ama olsun kalma mezuna kalip hedefine ulasanlar yuzde 20lik bir kesim sadece

• Gtu hocam +1 49k dan girebilirsem bende gireceğim + Gtu Busene burs veriyor öğrencilerine 30-40k arası 400tl idi sanırım (1yil gerisi ogrenci başarısına göre devammis denildi)

• Eyvallah beyler hiç İÜ, Ege falan diyen olmadı onları düşünüyordum öncelikli olarak
  • Ne düşünüyorsun hocam bölüm olarak ?
  • Ben Bilgisayar muhendisliginde okuyorum zaten

• 2015 girisliyim ilk kez sinava 2014te girdim GTUdeyim

• Beyler önlere boş tercih yapmazsam ilk sıraya TOBB, arkasına GTÜ yazıp göndericem açığa kavuştu mesele.
  • İstanbul yazma. Tıpı, sosyal bölümleri iyi olabilir ama mühendislik için kimse iyi şeyler söylemiyor. Galatasaray da aynı şekilde sosyal alanları iyidir ama Mühendislikleri iyi değil.

• UGzeg U kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de böyle düşünüyorum. Akademik kadrosu da GTÜ den İYTE'den, Ege'den falan kötü gibi görünüyor. 10 günde mezuna kalmaya kaymazsam TOBB, GTÜ belki Özyeğin yazıp kapatıcam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.