Şimdi Ara

Fiat Fiorino Dualogic Vitesi Kontrol Ettir İkazı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
12.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2010 Model Emition paket dualogic şanzıman fiorinom var. Yaklaşık 8 ay önce aldım. 93.xxx km de aldım şuan 96.xxx km de.
    Çok nadiren de olsa 4 ay önce ikaz vermeye başlamıştı şanzıman, ikazı ışığının yanıp sönmesi bir oluyordu ( ekran da hatayı bile okuyamıyordum. ) 1 Hafta önce sürekli ikaz vermeye başladı. Şöyle ki ; Kontak MAR konumundayken frene bastığım zaman ikaz veriyor ve ekranda ' Vitesi kontrol ettirin, kullanma kılavuzuna bakın ' yazıyor. Frenden ayağımı çektiğim zaman ikaz sönüyor. Ara sıra yolda giderken hiç bir müdahale yokken ( sadece gaz ) ikaz veriyor, bu seferde 8 9 kere dur kalk yapmadan sönmüyor sürekli ikaz veriyor. Bu zaman zarfı içerisinde ( 1 haftalık sürekli ikaz ) aracı hiç kullanmadım. Garajda duruyor.
    Şimdi gelelim merak ettiğim konuya ;
    *Daha önceden böyle bir durumla karşılaşan ve sorunu çözen oldu mu ?
    *Tahmini masraf ne olabilir ?

Dip Not : Geri Vites ampüllerini 64 SMD P21W Led çevirdikten sonra ilk sürekli ikazı almaya başladım. Sebep olacağını sanmam ama belirteyim istedim.

• hocam bazen basit ampül değişimleri çok büyük sorunlara yok açabiliyor. Beyini yakmaya kadar yolu var. ampülleri orjinali ile değiştirip test etmelisiniz.Ummadık taş baş yarabilir.
  • Benden önce ki sahibi fren ampullerini çift duy takmıştı ( normali tek duy ) onu geri vitesten çıkan ampullerle değiştirmiştim. ( Çıkan ampuller tek duy ) Yarın hem stop ampulünü hem de geri vites ledini sökeceğim. Bakalım öyle de arıza vericek mi ? Zaten arıza vermeye devam ederse yarin servis yolu gözükür bana ammavelakin kazıklanmak veyahut yanlış işlemler yapılsın istemiyorum. O yüzden foruma başvurdum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiat bayine giderseniz kazıklanmazsınız yaptırmak istemezsenizde arıza tespit bedeli alırlar 50-60 tl lambaların büyük etkisi olabiliyormuş elektirik aksamına
  • ben tavan ampulünü değiştireceğim diye arabanın sigortasını yakmıştım. ampul değişimi ciddi sorunlara yol açabilir beyin yakmaya kadar yolu var...
  • Tekrardan merhaba,
    Bugün yetkili fiat servisine gittim. Durumu olduğu gibi ilettim. Fakat ledleri söylemeyi unuttum yetkililer perşembeye kadar doldu olduklarını söyledi. Israrım üzerine ayakta da olsa biraz baktı ve ' geri vites ledlerini ne zaman taktınız ' dedi. Bende 1 hafta önce dedim. ' %99 onlardan kaynaklanıyordur, bu araçlar geri vitesten kontak alıyor ' tarzı bi cevap verdi ( tam hatırlayamadım ). Eve geldim ledleri söktüm ve orj. ampülleri taktım. Ve sonuç : Arıza kayboldu sadece sol tarafda ki geri vites ampülü ile arıza veriyor. Şöyle : Sağ tarafta ki geri vites ampülü istersen normal ampül olsun yada led hiç bir şekilde arıza vermiyor. ama sol tarafta ki ampülü sökseniz bile çıkarır çıkarmaz saçma sapan bir şekilde ' Vitesi kontrol ettirin. ' diye arıza verıyor.
    Bu arada perşembe gününe randevu aldım aracı detaylı bakıma sokacağım..
    Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum..
    iyi forumlar..

EDİT : @cagatay_igci senin dediğin olay da 200 + KDV dedi ' Perşembe gelirsiniz arıza halen devam ediyorsa tespit yaparız, yaptırmak istemezseniz çıkış bedeli olarak 200 TL + KDV ödersiniz ' dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi araba61010 -- 7 Haziran 2016; 19:13:11 >

• Hocam sorununuzu cozebildiniz mi acaba ? Bende 20 gundur ayni sorunu yasiyorum ama cozemedik birturlu. Sorununuzun birebir aynisini yasiyorum. Benim aracim Linea. Ama vites sistemi ve beyni birebir fiorino ve bipper ile. Butun ampulleri Osram Narva aldim. sinyallere varana kadar degistirdim. Ama sorun aynen devam. Ariza bilgisayarda Fren Switch arizasi ama fren musurunu falanda degistim cozulmuyor. Frenden vitese kadar tesisat kablolarinida olctuk. Kablolar saglam. Baska hicbir ariza yok fren switch i diyor baska bisey demiyor.

• Ben sorunumu çözdüm. Zaten eklemiştim sorunun çözümünü. Benim sorunum geri vites lambasından alınan bilgiyle alakalıydı (led daha düşük akım çektiği için beyin, lamba yanmış gibi algılıyordu)...
    Daha çok frene bastığınız da uyarı veriyorsa ;
    Sizin sorununuz zannımca bir çeşit müşürle alakalı.
    Buradan bahsi geçilen konuyla alakalı videoya ulaşabilirsiniz. Ustamız sorunu çözmüş ve nelerin sebep olabileceğine değinmiş.
  • Randevu aldim servise birakacagim deyince bende sorununuz icin servise biraktiginizi zannettim. Evet sorunumuz birebir ayni bazen hareket halindede veriyor ve uzun sure dur kalklarda birden kayboluyor bazen sadece frene basinca hata verip cekince hemen gidiyor. Aynisi yani. Ama fren musuru de degistim ampulleride degistim fren musurunun haberlesme kablolarini da kontrol ettim hicbir sorun yok. Ama sorun devam ediyor. Arizayi okuyoruz Fren Switch diyor. Videoyu bir inceleyeyim belki bir cozume ulasirim Tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recepagdas -- 11 Ocak 2018; 23:30:31 >
  • Yahu arkadas ne sikintiymis iki aydir gideremedik. Vitesi kontrol ettirin diyor fren musuru hatasi diyor degistirdik tum elektrik tesisatina bakikdi yok olmuyor . Baski balata volan herseyi degistim yine ayni. Ya beyni mi yicem yada arabayi yakacam varmi bunun bi cozumu

• Abi sorunu hallettin mi aynısı bense de oldu yapılmıyor hiç bir turlu

• Fiat 500l vitesi kontrol ettirin hatası

• Merhaba, 2013 model 1.6 mjet lancia delta aracım var. Fiat grubu robotize şanzıman var üzerinde. Vitesi kontrol ettirin hatası alıyordum. Vites geçişlerinde herhangi bir sıkıntı yoktu. Isparta'da özel bir fiat servisine gittim bilgisayara bağladılar. vites kolunun solunda dokunmatik 'E' yani eco tuşu var basılı kalıyormuş. Vitesin olduğu platformu biraz oynattı bir iki vurdu Türk işi düzeldi. Hatayıda sildi. Alttaki switc ler biraz dandikmiş bu tuşa basma dedi.
  • Hocam şu an Lancia Delta ile yoldayım aynı sorun olmuş, düğmeyi kurcaladım düzeldi. Allah razı olsun.

• Aynı sorun bendede var nasıl çözeceğim acaba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.