Şimdi Ara

Skoda Fabia 1.2 TSİ DSG Style vs Seat İbiza 1.0 Ecotsi DSG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
7.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik, az yakan, çok kaçan eşimin de kullanabileceği bir araba alma arefesindeyiz.
    Malumunuz dizel otomatik kombinasyonları pahalı ve yaptığımız km ile bu farkı amorti edemeyeceğimizi düşünerek benzinli otomatik araç almaya karar verdim.
    B sınıfı da araçlar içerisinde performans/fiyat olarak gözüme çarpan Seat İbiza 1.0 Ecotsi DSG S&S ile Skoda Fabia 1.2 TSİ DSG Style oldu. İki aracı karşılaştırdığımda yakıt performans değerlerinin yaklaşık aynı olduğunu gördüm.

Tecrübelerinizden aktarım yaparsanız, ayrıca 3 silindir 4 silindir farkından da bahsedecek arkadaşlarımız varsa sevinirim. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ladiklims

Arkadaşlar merhaba,
    Otomatik, az yakan, çok kaçan eşimin de kullanabileceği bir araba alma arefesindeyiz.
    Malumunuz dizel otomatik kombinasyonları pahalı ve yaptığımız km ile bu farkı amorti edemeyeceğimizi düşünerek benzinli otomatik araç almaya karar verdim.
    B sınıfı da araçlar içerisinde performans/fiyat olarak gözüme çarpan Seat İbiza 1.0 Ecotsi DSG S&S ile Skoda Fabia 1.2 TSİ DSG Style oldu. İki aracı karşılaştırdığımda yakıt performans değerlerinin yaklaşık aynı olduğunu gördüm.

Tecrübelerinizden aktarım yaparsanız, ayrıca 3 silindir 4 silindir farkından da bahsedecek arkadaşlarımız varsa sevinirim. Teşekkürler

genişlik ve donanım olarak tercihim fabia olurdu. Tasarım olarak da daha güzel geliyor. Fiyat olarak durumlarıni Bilmiyorum.

• Ladiklims kullanıcısına yanıt
    donanım olarak hemen hemen aynı.ibizanın motor daha yeni az yakıyor ve 0-100'ü daha iyi.iç hacim dersen fabia daha geniş.motor konusunda performansa takılma 2 side iyidir
    http://www.epey.com/araba/karsilastir/15013-46444/2015-skoda-fabia-1-2-tsi-110-hp-dsg-style_2016-seat-ibiza-1-0-ecotsi-110-hp-ss-dsg-style/
    fiyatlar yanlış galiba ibiza herhalde 3 bin tl daha ucuz olacak
  • Evet şu an için 53000 civarında alınabiliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinli almak çok mantıklı bir karar. Küçücük arabalarda bile 12 bin dizel farkı var. Hem MTV vergisini daha fazla veriyorsunuz hem de daha güçsüz bir araba alıyorsunuz. 1.0 EcoTSI 3 silindiriyle sakin kullanımda daha az yakacağı belli. Ama sıkıştırılınca bu motorlar hiç de az yakmıyor. Ben de zamanında 3 silindir turbo benzinli bir araba kullandığımdan size diyebilirim ki yarım lt karma tüketimde fark olmaz bile. Gerek iç mekanının görece bana göre güzel olması, donanımı, Skodaların klasik kullanışlılığı ve küçük hacimde dahi genişliği ile tercihim Fabia olurdu.
  • Fabia değil de İbiza 1.0 ecotsi benim de radarımda olan bir model.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polo almanız daha mantıklı olur arada fiyat farkı az ve segmentinde en çok satılan araç olması dolayısıyla ikinci elde hızlı satılır.

• fabia malzeme kalitesi ve ic tasarimi olarak ibizayi katlar..

• Polo benim de aklımdan geçti hocam fakat bu arabaları alırken asıl düşüncemiz en düşük fiyata hem performanslı hem de düşük yakıtlı araç almak, yani aradığımız performans(verim)/fiyat ;bu yüzden biz de aynı çatı altındaki uygun modellere yöneliyoruz. Volkswagenin de yapmak istediği buydu zaten. hem de sınırım 50 bindi fakat az az üstüne çıkıyoruz çok fazla da çık ak istemiyorum.

• quote:

Polo benim de aklımdan geçti hocam fakat bu arabaları alırken asıl düşüncemiz en düşük fiyata hem performanslı hem de düşük yakıtlı araç almak, yani aradığımız performans(verim)/fiyat ;bu yüzden biz de aynı çatı altındaki uygun modellere yöneliyoruz. Volkswagenin de yapmak istediği buydu zaten. hem de sınırım 50 bindi fakat az az üstüne çıkıyoruz çok fazla da çık ak istemiyorum.

O zaman Fabia güzel tercih 110 PS değil mi ?

• Ben olsam Fabia alirdim.

• İkiside güzel araclar hangisinin sekli be kullanım hhoşunuza giderse onu alın ikiside pişman etmez

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

1.0 tsi motor şu an almanya'da golf'ün en çok satılan motoru. az yakan çok güçlü bir motor. sırf motoru sebebiyle bile ben ibiza'yı tercih ederdim. s&s da bir başka artısı.

• Arkadaşlar merhaba , nihayet araç alma işlemini tamamladım. Kararimi Skoda Fabia 1.2 TSİ DG den yana kullandım. Araç yarın teslim edilecek kullandıkça yorumlarimi yazarım. Alakaniz için teşekkürler.

Hocam hayırlı olsun. Araçtan memnun kaldınız mı?yakıy tüketiminiz ne kadar?

Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Araç hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz halen daha. Bende bu iki araç arasında kaldım. Yaşımın vermiş olduğu gençlik hevesiyle Seat İbizaya daha yakınım şahsen. Sizden görüş istiyorum.
  • jacobs37 kullanıcısına yanıt
    Aracım 1.2 tsi Dsg Style. Baştan söyleyeyim memnunum. Ama bu herkesi memnun edecek manasına gelmiyor. Öncelikle artılarından bahsedeyim;
    + aracın içi gayet ferah (bunda bej renginin önemi var)
    + dokunmatik ekran harika
    + ses sistemi mükemmel
    + bagaj sınıfına göre gayet geniş, fonksiyonel
    + gaza çok basmazsanız sessiz
    + arka koltuklarda yaşam alanı iyi ferah baş mesafesi sınıfının üstünde
    + eşya gözleri; geniş torpido, gözlüklük, koltuk altı çekmeceler (kullanmasam da) vs.
    + DSG
    + aracın hızlanması ivmelenmesi fevklade, yüksek hızlarda da beklenenden çok iyi
    + park sensörü görseli, güzel
    + direksiyon hisli ele güzel oturuyor
    + güvenlik donanımları
    + yan aynalardaki görüş geniş
    + start stop
    + anahtarsız çalıştırma

Gelelim eksilerine (olsaydı iyi olurlara);

- malzeme kalitesi=sert plastik
    - hız sabitleyici olmaması
    - aynalar otomatik katlanır değil
    - fabrika çıkışı nexen lastikler (ilk başta çok canımı sıkmıştı ama alıştım şimdi)

Aracın performansı çok iyi. Yakıtı ise tamamen ayağınıza bağlı. Şehir dışı 100 kmh civarı 4 lt - 5 lt civarında gösteriyor. Karışık ise 7 nin altını görebilirsiniz. Araç henüz yeni biraz daha kullandıktan sonra tam verileri yazarım.

İç dizayn da malzeme kalitesi iyi olmasa da dokunmadıktan sonra kalite algısı gayet yüksek. Pianoblack detay ve 6,5 inc ekranın bunda etkisi var.

Bluethoot bağlantısı iyi çalışıyor ama Mirror linki kullanamadım. Araçta kullanım dışı pek vakit geçiremiyorum aklıma gelenler şimdilik bunlar.
    Sorularınız olursa yine cevaplarım.

Aracınızda navigasyon var mı? Tam olarak kaç bin TL ye geldi? Aracın yanında ekstra opsiyon hediye ettiler mi? Fotoğraf koyma imkanınız var mıdır? Bugün bütün gün bende araştırma yapmış bulunuyorum. Otomatik araç veya manuel benim için hiç farketmiyor ancak almışken ailem içinde özelliklede babam için otomatik almak istiyorum. Yaşının vermiş olduğu ağırlık nedeniyle manuel araç kullanamıyor. Ancak benim bütçem ibiza veya skoda dışında diğer araçlara yetmiyor. Bu iki araçta çift kavramalı şanzıman olan DSG kullanıyorlar. Malumumuz sabıkalı bir şanzıman olduğu söyleniyor. Adı çıktı bir kere her ne kadar yetkili satıcılar artık sorunların kalmadığını söyleselerde insanın içi rahat etmiyor. İnş sizde böyle bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Güle Güle kullanın.
  • iki araçta hemen hemen aynı özelliklerde fark yaratacak bir özellikleri öne çıkmıyor. Burada iş sizin zevkinize kalmış gibi hangisi gözünüze hoş geliyorsa onu alın.

benim fikrim fabiadan yana tipi tasarımı daha güzel .
  • Ben hala karar veremedim. Gerçi piyasada araç da yok. Ama durum bence şu:
    Mantık=fabia
    Duygu=ibiza

Benim için 😄

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.