A

Yüzbaşı
03 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
358147 Gün Cezalı
357309 gün 23 s. 54 dk. kaldı
Gönderileri
Arkadaşlar, yeni telefon almak için asus modellerine bakanlar , parasını sokakta bulmayanlar...
Asus almayım aldırmayın. 3 aylık telefon şarj olurken şarj aleti aşırı ısınıyor ( araştırın kronik sorun) , telefon kendi kendine kapandı açılmadı servise gönderdim 15 gün bekledi batarya değiştirdik dediler çizik var diye değişim yapmadılar, servisten gelen yine aynı sorun hatta şarj aleti çalışmıyor ona bile bakmamışlar. Müş hiz.sorununuzu çözemiyor , servise ulaşamazsınız infocom mudur nedir rezalet hizmet.

Sizlere tavsiye dert sahibi olmak istemiyorsanız almayın . Şarjı uzun gidiyor diye aldık telefonu şarj olmuyor şaka gibi.
selamlar,
köydeki miras kalan yerler için ortaklığın giderilmesi davası açılmış.
ilk duruşmaya gitmek önemli mi ? hemen karar çıkar mı ?
ikincisi ve önemli olanı ;miras olan arazilerden biri aslında mezarlık aile mezarlığı gibi karadenizde yaygındır bilirsiniz kendi yerlerine gömerler. bu arazi de rahmetli babamın da mezarı da var bununla ilgili ne yapabilirim satış gibi pazarlık konusu dahi yapılmasını istemiyorum. dava kağıdında taşınmaz kayıtlarında burası normal arsa gibi görünüyor.

ortaklar arasında anlaşarak bölüşme durumu gibi bir durum yok görünen o ki satışa çıkarılacak.
Mirasa ortaklardan birinin maddi durumu iyi olduğundan bu yolla ucuza almak istiyor ben satılmasını değil paylaştırılmasını istiyorum eğer satışa çıkarılırsa ve satılırsa neler yapabilirim.
Olaya detaya inemeyecegim çünkü konuda ihtisasim yok. Eğitimim mühendislik üzerine ama normal bir vatandaş olarak sunu düşünüyorum arada binlerce yildir ayni olan kalsiyum mineden vs den oluşan bu yapinin curumesini nasıl engelleyemiyorlar ? Yıl 2018 hala insanlar dişleri çürüyor dış agrisi çekiyor. Yüzlerce de dış macunu firması var reklamlarında oynuyorlar bir de yüzsüz yuzsuz . dış macunlarinin bugüne kadar bir soruna derman olduğunu gören var mi ? Yalan dolan bir sektör. Bakin fleminge adam penisilini bulmuş , öteki kuduz aşısını bulmuş, millet vebadan kırılmış tip doktorları çözümünü bulmuş , su çiçeği çocuk felci keza ayni adamlar yüz nakli yapıyor bi şekilde çare ariyorlar. Discilerde anca muayene acsin kartonpiyer ustasının minyatürü gibi dişe dolgu yapsın iki fis fiş ver 200 lira.
araç geniş güvenlik testlerinden iyi sonuç almış ve güvenlik donanımları en düşük opsiyonunda bile hayli fazla , dizel, yarı otm çok konforlu olmasa da idare eder, vergisi az, bakım masrafları az,yakıt tüketimi düşük , yedek parça ihtiyacın olsa bile ucuz, tipi en azından std değil farklı hatta kadınlar tarafından çok beğeniliyor, elektronik oyuncakları donanımları baz modelinde bile tasarruf edilmemiş koyulmuş, yerden yüksek hafif bir suv/jip ne dersiniz havası var, fiyatı da 60-65 bin civarı 4 -5 yıllık temiz arabalar. Bu piyasaya göre aileler için bence biçilmiş kaftan. Amerika pazarına girecek kadar iddialı. Son zamanlarda trafikte çok sık görmeye başladım. Sizin fikriniz nedir ?
Hava karardıktan sonra benim için araba kullanmak sinir krizine dönüşüyor.

Uzunları yakanlar vardı önceden şimdi onlara bişr de garip garip farları olan insan demeye dilimin varmayacağı yaşam formları eklendi.
Sarı ışıklısı var beyaz olanı var mavşi olanı bunlar çok fazla oldu ve gerçekten dikiz aynamdan gözlerimi çok rahatsız ediyor, kazaya sebep olacak durum ne yapabilir bunun için. oto kararn dikiz aynası varmış benim arabamda yok bu duurmu engeller mi ?

bir de bunu neden yapıyor bunlar geçen bir tanesine baya uzun olup yol verdim sonra arkasına geçip kasıtlı uzunları yaktım bir süre takip ettim . Bir gün elimde kalacak biri .
selamlar ;
50-55 bin civarı

skoda yeti ( 2011-1.2 tsi-dsg) mi 500L (2013-1.3 mjet duologic) mi almalı ?

ikisini de alma diyenlerden hb c sınıfı öneri bekliyorum .
selamlar civic hb almayı düşünüyorum 35-45 bin arası aracın durumuna göre verebilirim.
hangi kasasını ve hangi motoru hangi şanzıman seçeneğini tavsiye edersiniz ? araç çok eski olmasın yani 2006 yılı üstü olsun. aldığımda pişman olmak istemiyorum.

2008 1,8 yarı otom mi 2010 ve üzeri 1,4 yarı otom mi ? aralarındaki farklar neler ?

tam otomatik 1,8 fazla bulunmuyor.

kısa süre içinde alacağım yardımınız için şimdiden teşekkürler
selamlar
laptop piyasasında oldukça geri kaldım yaklaşık 6 senedir aynı laptopu kullanıyorum ( casper :) hani şu dandik denilen )
ikinci el satılan siteye baktım envai çeşit işlemci tipi modeli ve ekran kartı var bizim zamanımızda intel/amd bakardık ektran kartı paylaşımlı/paylaşımsız 1 gb oldu mu kraldı şimdi hercih yapmak zor o yüzden sizlerden fikir alayım.
mevcut laptopumda donma vs yok internette rahat takılıyorum,film izliyorum,işlerimi yapıyorum eski oyunları oynuyorum .
şimdi biraz yeni oyunları da oynamak istiyorum fakat vaktim olmayacak oynayamayacağım ama olsun :)

ikinci el temiz 1500-2000 arası ısınma yapmayan ses çıkarmayan son dönem oyunları oynatabien bir laptop almak mümkün mü ? marka takıntım yok markanın ne olduğunu iyi biliyorum.

işlemcisi/ ekran kartı belleği neler olmalı ?
selamlar yeni araç bakıyorum,
önceliklerim otomatik vites ve güvenli olması, sürdüğünde araba güven vermeli.
focus düşünüyorum ama insanlar otomatiği sorunlu uzak dur diyorlar sizin yorumunuz nedir ?
2010-2012 arası 45-50 bin arası birşey bakıyorum.
sorunsuz olması çok önemli benim için mevcut arabam mitsubishi ve şeytan kulağına hiç sanayi yüzü görmedim sadece cam suyu o kadar.
yorumlarınız gerçekten değerli. şimdiden teşekkürler.
okuduğumuzu anlayalım düzeltmesi: aşağıdaki yorumlar forumda sağda solda yapılan yorumların derlemesidir.

sevgili DH ahalisi ;
yeni bir araç arıyorum bütçeme göre binlerce seçenek var ama gel gelelim ara. bulmaıyorum peki neden çünkü herkesin herşeye yorumu var

alfa Romeo : satamazsın , parça sıkıntısı , arıza can sıkar
audi: modeli eski 8-10 yıllık araba
bmw: yürütemezsin masraf çok olur
citroen: fransızdır dandiktir,piyasası yok
chevrolet: tr den çekildi 5-10 sene sonra destek vermeyecekler sıkıntı yaşarsın, çok yakar vs
dacia : 2. kalite reno prestiji yok , daciadan uzak dur
fiat: arızası çok olur, kağıt gibi araç, değmez, eve sokmam aman uzak dur, kalitesiz
ford : otomatiği sıkıntılı onun
hyundai :kalitesiz tüketimi fazla kore arabası alınmaz abi
honda : buna çok olumsuz yorum duymadım bak
kia : tüketimi fazla kore arabası vs
mazda : piyasası yok satamazsın, yedek parçası pahalı
mitsubishi: piyasası yok satamazsın, tutulmuyor ( en sevdiğim yorum bu milletçe tutmayı çok seviyoruz ) , parçası pahalı
opel : arızası fazla , şanzımanı sorınlu
peugeot: fransızdır dandiktir
renault : aynısı
seat : dsg
skoda : dsg plastik kalitesi falan performans
subaru: tutulmuyor
suzuki: tutulmuyor
toyota : donanım eksik,konforsuz
wolksvagen:dsg problem , gereksiz pahalı
volvo: tutulmuyor, yedek parça ve tüketim

durum bu ne alacaz kardeşler ?
Hakkında
Meslek: Mühendis
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 467
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 14.213 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 624 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.