Şimdi Ara

2006 Toyota Corolla aldım,içine bir türlü sığamıyorum.Benzer sorunu yaşayanlar yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Boy: 1.94 , Kg: 92 olan bir insan olarak daha önce sahip olduğum araçlarda da sürücü mevkiine sığmakta zorlanmama rağmen bir şekilde kendime en uygun koltuk yükseklik, koltuk kokpite uzaklık, direksiyon yükseklik, derinlik, dikiz bakışı vb. ayarları bulup aylarca değiştirmeden kullanırdım. Daha önceki araçlarım Megane ve Marea idi, genel olarak Marea daha iyi bir sürüş pozisyonuna sahipti,i aracın önün arkasını kestirmekte sıkıntı çekmiyordum.

Uuzun lafın kısası , Corolla aldık, 3 hafta oldu, bir türlü içine sığamadım. Koltuğu ileri geri yapıyorum, en alta indiriyorum, direksiyonu şekilden şekile sokuyorum, ama nafile. Aracı çarpmam an meselesi, ne önün ne arkasını göremiyorum, sürerken Notre-Dame kamburu gibi bir pozisyon almak zorunda kalıyorumi, zaten 30 dk dan sonra ki yolculuklar bana eziyet geliyor.

KAfamdaki cevaplanmasını arzu ettiğim sorular:

1- Toyota Corolla'da (02-06 kasa) aynı sorunu yaşayan var mı?
    2- Başka araçlarda benzer sorunları yaşayanlar var mı? Ç
    3- Çözüm bulanların çözümleri nelerdir?

• 182,80'im. Bu araca ben de sığamıyorum. O yüzden sizin sığmamanız normal :)
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    cevabınız beni rahatlattı; en azından sorunun benden kaynaklanmadığını anlamış oldum.
  • 1.95 - 110 fiziğinde biri olarak hiç bir araca sığamıyorum.
    Sürücü koltuğunu tamamen geriye çekip yatırıp aracı 3 kapılı hale getirdikten sonra anca yola çıkılıyor.

Valla bize en uygunu ufağından da olsa bir jip olur. En azından baş mesafesinden kurtarır biraz daha geriye atar kendini insan.
    Benim gördüğüm bir şey var, sığma konusunda uzun boylular için hatcback araçlar sedanlardan daha iyi mesafe sağlıyor sanki.
  • Araci almadan onxe icine oturmadiniz mi ?.. Keske biraz arastirsaydiniz.

Size en iyi gidecek arac 300 sel merso gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Boy: 1.94 , Kg: 92 olan bir insan olarak daha önce sahip olduğum araçlarda da sürücü mevkiine sığmakta zorlanmama rağmen bir şekilde kendime en uygun koltuk yükseklik, koltuk kokpite uzaklık, direksiyon yükseklik, derinlik, dikiz bakışı vb. ayarları bulup aylarca değiştirmeden kullanırdım. Daha önceki araçlarım Megane ve Marea idi, genel olarak Marea daha iyi bir sürüş pozisyonuna sahipti,i aracın önün arkasını kestirmekte sıkıntı çekmiyordum.

Uuzun lafın kısası , Corolla aldık, 3 hafta oldu, bir türlü içine sığamadım. Koltuğu ileri geri yapıyorum, en alta indiriyorum, direksiyonu şekilden şekile sokuyorum, ama nafile. Aracı çarpmam an meselesi, ne önün ne arkasını göremiyorum, sürerken Notre-Dame kamburu gibi bir pozisyon almak zorunda kalıyorumi, zaten 30 dk dan sonra ki yolculuklar bana eziyet geliyor.

KAfamdaki cevaplanmasını arzu ettiğim sorular:

1- Toyota Corolla'da (02-06 kasa) aynı sorunu yaşayan var mı?
    2- Başka araçlarda benzer sorunları yaşayanlar var mı? Ç
    3- Çözüm bulanların çözümleri nelerdir?

Hocam benim kayınpeder de 1.94-120kg hafif ticarilerden başkasında rahat edemiyor. Bence doblo, connect vs bir araçta çok rahat edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

1.95 - 110 fiziğinde biri olarak hiç bir araca sığamıyorum.
    Sürücü koltuğunu tamamen geriye çekip yatırıp aracı 3 kapılı hale getirdikten sonra anca yola çıkılıyor.

Valla bize en uygunu ufağından da olsa bir jip olur. En azından baş mesafesinden kurtarır biraz daha geriye atar kendini insan.
    Benim gördüğüm bir şey var, sığma konusunda uzun boylular için hatcback araçlar sedanlardan daha iyi mesafe sağlıyor sanki.

Aslında jip veya o tarz araçlar tam bize göre ama , o araçları alabilecek bütçem ne yazık ki yok. Benim araç da HB zaten ama 1.90 üstünü pek düşünmüyor firmalar sarnıırm

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Araci almadan onxe icine oturmadiniz mi ?.. Keske biraz arastirsaydiniz.

Size en iyi gidecek arac 300 sel merso gibi duruyor.

Aracı almadan önce 2. el korkusu yüzünden her noktasına baktırdım, aynı testleri farkı ustalarda ve merkezlerde defalarca yaptırdım. KAfayı bunlara o kadar takmışım ki , içine sığıp sığmadığıma hiç bakmadım, hatta aracı sadece 1 dk sürdüm. Ustalar sürerken ben yan koltukta oturup seyrettim . Zaten kafamda da daha önce MArea'ya sığabildiysem Toyota 'ya hayli hayli sığarım düşüncesi vardı, Toyota beni ve uzun boyluları düşünmemiş olamaz diye düşündüm, Toyota'ya aşırı güvendim. Ama fena tosladım . Şimdi hanıma ehliyet aldırıp aracı teslim edeceğim , aklıma gelen tek çözüm bu

• Hafif ticari ilaç olur size

• Yuksek oturma pozisyonu veya tam spor oturma pozisyonu olanlarda daha rahat ediliyor bence.Sporu her aracda bulamayiz hadi ama yuksege ulasmasi daha kolay.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.