Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın hdanis arkadasım 29000 km elantraya 18500 beleş demişsin benim arabamda 9900 de daha we %100 gerçek km. tüm kayıtları hyundai tuna plazada mevcut. 2005 otom. benm ki ne eder sence? 3 ay önce aldım 6900 lerdeydi km si. herkes olamaz dio ama gerçek bu yatan araba aynen arkadasın dedii gibi içi dışı sıfır. stepne ağ bağlamış neyse herkese kazasız belasız sürüşler. malının hayrını görmesi dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztyfnp

sayın hdanis arkadasım 29000 km elantraya 18500 beleş demişsin benim arabamda 9900 de daha we %100 gerçek km. tüm kayıtları hyundai tuna plazada mevcut. 2005 otom. benm ki ne eder sence? 3 ay önce aldım 6900 lerdeydi km si. herkes olamaz dio ama gerçek bu yatan araba aynen arkadasın dedii gibi içi dışı sıfır. stepne ağ bağlamış neyse herkese kazasız belasız sürüşler. malının hayrını görmesi dileğiyle...

Benim analizlerime göre 20.300TL'den fiyat koyabilirsin.
    Bir arabanın modeline göre fiyatını belirlerken kilometre yaşı yıllık 20.000km olarak dikkate alınmalıdır. Model yaşı ve kilometre yaşı harmanlanıp MODKİL YAŞI diyelim, bir yaş bulunur. Diğer taraftan araçların 2.el piyasa değerleri doğrudan SIFIR ARAÇLARIN fiyatlarına endekslidir. Örneğin Elantranın muadili sıfır araç İ30 diyelim. Hyundai sıfır km otomatik vites en ucuz i30'u bugün 37.000TLden satarken, hiç kimse 4-5 yıllık bir araca sıfır kilometre, hiç problemsiz ve hiç yolda yürümemiş bile olsa %70i olan 26.000TLden fazla vermeyecektir. 26.000TLyi gözden çıkaran kişinin bu paraya alabileceği orta kalitede sıfır bir araç olup olmadığı kontrolü yapılır. Eğer Müşteri beklentilerini almak istediği aracın kalitesi ve opsiyonlarına odaklamışsa, yani I30 ayarında bir araçta kesin kararlı ise, ancak o zaman ikinci ele bakmaya başlamaktadır. İlk tercihi ikinci elde en yeni modelli iyi bir araba olur. Örneğin Elantra alacaksa 2007, 2006, 2005 gibi geriye doğru araç arayışına girer. Sırasıyla aynı modelde kilometreler ve aracın durumu karşılaştırılır. Ama 2005 model bir araba ile 2006 model bir arabanın yeniliği ve boya durumu aynı ise 20.000km fark olsa dahi bir yeni model tercih edilir. Bu nedenle aracını az kullananlar satarken 20.000km/yıl kilometre yaşına göre fiyatlanacağını unutmamalıdır. Aracın yaşı yıllık kilometresi 20.000den az ize model yılına göre; 20.000kmden fazla ise MODKİL YAŞI ile belirlenir bence...

/>

• yazdıkların doğru olabilir ama araçta fiyat belirlemede hangi şehirde bulunduğu bile çok önemli mesela kayseride hyundai çok tutulur mesela ist arabasını getir ne kadar ucuz ne kadar temiz olursa olsun satılmaz fiyatta çok ucuza gider tabi herşey fiyata etkendir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekai06

yazdıkların doğru olabilir ama araçta fiyat belirlemede hangi şehirde bulunduğu bile çok önemli mesela kayseride hyundai çok tutulur mesela ist arabasını getir ne kadar ucuz ne kadar temiz olursa olsun satılmaz fiyatta çok ucuza gider tabi herşey fiyata etkendir...

Sayın Zekai06;
    Dün eklediğim grafiğe bakarsan 3 tane eğri vardır. Bu eğriler sahibindencom daki 2007-2008 yıllarında bulunan 200 civarı Elantra ilanından yararlanılarak, her şehri, her kilometrede ve modelde aracı ve fiyatlarını sıfır emsaline endeksleyerek çizilmiştir. Alttaki eğri, aracın az rağbet gördüğü şehirleri, kötü kullanılmış araçları ve acil para ihtiyacı olup öldüm fiyatına aracını satan Elantra sahiplerini;
    Üstteki eğri ise aracın pahalı olduğu şehirleri, modeline ve kilometresine göre hiç darbesi olmayan çok+çok güzel kullanılmış araçları ve TOK SATICI dediğim aracını pek satma niyeti olmasa da koyduğu fiyatı verene satacak olan kişileri gösterir. Ortadaki eğiriyi ise açıklamama gerek yok herhalde.

Makul satıcı, makul araç durumu ve makul fiyat eğrisi ortadaki eğridir. Bu eğrilere uygun parametrelere göre tespit edilen araç değeri üzerinden (+-)%5 Pazarlık payı vardır. (Araç değeri beklenti fiyatını belirtir. Aracın fiyatı: Alıcı ve satıcının makul davranışlar sergileyerek, birbirlerine güvendikleri, aracın durumunu her iki tarafın açıklıkla bildiği şartlarda ve makul (kriz, savaş, olağanüstü afet halleri hariç) piyasa koşullarındaki takas değerine aracın fiyatı denir. Takas değeri diyorum, ama genellikle ödenen parayı belirtir, araçla bir malın veya mülkün takası da bu fiyata göre belirlenir.)

Bu eğriyi, Elantra sınıfında olup değişik marka araçlara da fırsat buldukça deniyorum. Siz de deneyebilirsiniz. Örneğin, Toyota Corollanın sıfır fiyatı ile 2.el bir Toyota Corollayı ben denedim, takas değeri alt ve üst eğri arasında yeraldı. Benzer satışlara şahit olursanız siz de deneyin. Honda CRV'de denedim bir sefer yine içerde kaldı.
    Selamlar...

• grafiği açıkladığın çin çok teşekkür ederim ama ben makina mühendisiyim az çok anlarım grafikten bide ben sadece fikrimi söylüyorum sana mualefet olmuyorum hepsne cevap yazmak zorunda diilsin....
  • quote:

grafiği açıkladığın çin çok teşekkür ederim ama ben makina mühendisiyim az çok anlarım grafikten bide ben sadece fikrimi söylüyorum sana mualefet olmuyorum hepsne cevap yazmak zorunda diilsin....

Meslektaş olmamız ne güzel tesadüf... Bir süre zaten yazmayacağım herhalde... Forum yönetiminin bugün sebebini bildirmeden uyguladığı tepeden inme bir davranış canımı sıktı. İllaki soru olursa yazarım, herkese iyi forumlar...
  • Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle forum sayfasını 2 defa bastan sona okudum, Değerli elentra kullanıcıları elentra faruk, Dumurman,muratb49,erro,m2r34,imbus civata , arınc, hos murat ve ismini suan sayamadıgım pek cok elantra kullanııcısından edindiğim bilgi araclarından memnun olmalarıdır diye düşünüyorum.
    Fiat reno aracları cok kullandım ama Elantra kullanmadım hic, acıkcası bu forum sayesinde de elantra almaya karar verdim (umarım insallah dogru bir karar vermisimdir).
    Elentranın cliodan, astradan, daha konforlu ve oturaklı bir arac oldugunu ve asil bir kişiliği olduguna inanıyorum. Her nedense üretimden kalksa da bence 5-10sene daha kullanılanbilecek araclardan birtanesi. ESP ve TCS olmaması bence handikap. Genel olarak bakıldıgında evet araba bu dedirttirecek bir cizgisi ve hatları var.
    Günümüz ekonomi devri malum fakat bu aracı almak ceraret işi de cünkü hemm benzinli hem de cok yakıyor (benim gibi bir muhasebecinin cimri olması dizel alması lazım ama ) ama konforuna değer diye düsünüyorum.:)
    Ben acıkcası 2005 veya olursa öncelik 2006 model 50 bin km altında manuel vites olan Metalik giri veya beyaz Bir elentra alma niyetindeyim. internette bir ilan gördüm aracı cok da beğendim fakat kaynak konusunda arastırmalarım devam ettiği için pazarlıga cesaret edemedim, adam 18,5 istiyor 2006 md 40bn km temiz. bakımlı. benim bütçem ise en fazla 16k tl. 15 peşin versem kalan 1000 tl 10 taksit yapsam (borcuma sadıkımdır) gözüm kapalı alacamVeya 14 peşin kalan 2000 tl 24 ay taksit.Fazla param yok birde cocuk olcak onada ayırmam lazım. artık kısmet olursa ilerki haftalarda durumum netlesecek ona göre adamı araycam pazarlıgı yapcam eğer dedim fiyata da inmezse sanırım almaktan vazgececeğim. İnternettekilerin tok satıcı olduklarını duydum insallah öyle değildiler. 2005 ve 2006 ların garantileride bitme üzere,
    belki bu durum fiyatların genel seyri konusunda baskı unsuru yaratabilir.İnsallah bende sizlerin arasına elentracı olarak katılırım :) Bircok arac üzerinde gidip gelmişimdir
    , dacia sanderodan, astraya , megan dan , toyota 2001 avanesis e kadar ama en mantıklısı suan aklıma yatan elentra oldu. Ben cok gezen biri de değilim benzin sorun etmem, lpg taktırmam orjinalliği bozulmasını istemem.
    İnşallah hayırlısı olur bakalım

saygılacakla kalın, Drive your way yani durmak yok yola devam :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_60 -- 31 Ekim 2009; 2:34:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat_60

Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle forum sayfasını 2 defa bastan sona okudum, Değerli elentra kullanıcıları elentra faruk, Dumurman,muratb49,erro,m2r34,imbus civata , arınc, hos murat ve ismini suan sayamadıgım pek cok elantra kullanııcısından edindiğim bilgi araclarından memnun olmalarıdır diye düşünüyorum.
    Fiat reno aracları cok kullandım ama Elantra kullanmadım hic, acıkcası bu forum sayesinde de elantra almaya karar verdim (umarım insallah dogru bir karar vermisimdir).
    Elentranın cliodan, astradan, daha konforlu ve oturaklı bir arac oldugunu ve asil bir kişiliği olduguna inanıyorum. Her nedense üretimden kalksa da bence 5-10sene daha kullanılanbilecek araclardan birtanesi. ESP ve TCS olmaması bence handikap. Genel olarak bakıldıgında evet araba bu dedirttirecek bir cizgisi ve hatları var.
    Günümüz ekonomi devri malum fakat bu aracı almak ceraret işi de cünkü hemm benzinli hem de cok yakıyor (benim gibi bir muhasebecinin cimri olması dizel alması lazım ama ) ama konforuna değer diye düsünüyorum.:)
    Ben acıkcası 2005 veya olursa öncelik 2006 model 50 bin km altında manuel vites olan Metalik giri veya beyaz Bir elentra alma niyetindeyim. internette bir ilan gördüm aracı cok da beğendim fakat kaynak konusunda arastırmalarım devam ettiği için pazarlıga cesaret edemedim, adam 18,5 istiyor 2006 md 40bn km temiz. bakımlı. benim bütçem ise en fazla 16k tl. 15 peşin versem kalan 1000 tl 10 taksit yapsam (borcuma sadıkımdır) gözüm kapalı alacamVeya 14 peşin kalan 2000 tl 24 ay taksit.Fazla param yok birde cocuk olcak onada ayırmam lazım. artık kısmet olursa ilerki haftalarda durumum netlesecek ona göre adamı araycam pazarlıgı yapcam eğer dedim fiyata da inmezse sanırım almaktan vazgececeğim. İnternettekilerin tok satıcı olduklarını duydum insallah öyle değildiler. 2005 ve 2006 ların garantileride bitme üzere,
    belki bu durum fiyatların genel seyri konusunda baskı unsuru yaratabilir.İnsallah bende sizlerin arasına elentracı olarak katılırım :) Bircok arac üzerinde gidip gelmişimdir
    , dacia sanderodan, astraya , megan dan , toyota 2001 avanesis e kadar ama en mantıklısı suan aklıma yatan elentra oldu. Ben cok gezen biri de değilim benzin sorun etmem, lpg taktırmam orjinalliği bozulmasını istemem.

Kardeş elantra çok hoş bir arabadır.2.el derdini düşünmüyorsan binilecek bir araçtır.Ayrıca elantra üretimden kalkmadı.Sadece avrupaya ve türkiyeye getirilmiyor artık.Amerikada çatır çatır satılıyor ve yeni elantranın yüzü nasıl dersen bugünkü son kasa corollanın aynısı.Tabi aynısı derken kopya değil kasa olarak çok benziyor.Hatta yabancı bir sitede elantra rakibi corolladan üstün görülmüş.Elantra 1989 yılında üretilmeye başlamış c sınıfı bir araç ve ozaman üretilmeye başlayan opel astra vw golf gibi rakiplerinden üstün bir araç olup motor teknolojisi ve donanım olarak onları katlamaktadır.Zaten ozaman ki satış fiyatlarından elantra hepsinden pahalıdır.Daha 1989 yılında c sınıfı bir sedanda doch motor Hidr. Direk. klima gibi dnanımları mevcuttu.Sonraki yumurta kasa elantralar da 1995 yılında ABS sistemiyle 1.8 124 beygir doch motoruyla rakiplerini gene perdelemiş ama bunu bizim ülkede gören çok az kişi omuştur.Tasarım olarak da aston martini anımsatmaktadır.

• murat_60 arkadaım öncelikle aramıza hoşgeldn umarım sende elantranı b an önce alırsın sanırım tokatlısın ilgimi çekti... 1000 tl açıım var demisin onu dert etme emin ol pazarlık yaparak düürebilirsn netteki satıcılar tok değil aslında bazılarının da pazara gitmeye zamanı yok bazılarıda acil olsun diye netten ilan veriyo araçta aklında üphe kalmasın mükemmel bi araç paranın tam karşılığı sen hiç üzmez ayrıca emin ol parçası çok ucuz renk dersen bende beyaz var griden daha güzel bence....

• Kardeş elantra çok hoş bir arabadır.2.el derdini düşünmüyorsan binilecek bir araçtır.Ayrıca elantra üretimden kalkmadı.Sadece avrupaya ve türkiyeye getirilmiyor artık.Amerikada çatır çatır satılıyor ve yeni elantranın yüzü nasıl dersen bugünkü son kasa corollanın aynısı.Tabi aynısı derken kopya değil kasa olarak çok benziyor.Hatta yabancı bir sitede elantra rakibi corolladan üstün görülmüş.Elantra 1989 yılında üretilmeye başlamış c sınıfı bir araç ve ozaman üretilmeye başlayan opel astra vw golf gibi rakiplerinden üstün bir araç olup motor teknolojisi ve donanım olarak onları katlamaktadır.Zaten ozaman ki satış fiyatlarından elantra hepsinden pahalıdır.Daha 1989 yılında c sınıfı bir sedanda doch motor Hidr. Direk. klima gibi dnanımları mevcuttu.Sonraki yumurta kasa elantralar da 1995 yılında ABS sistemiyle 1.8 124 beygir doch motoruyla rakiplerini gene perdelemiş ama bunu bizim ülkede gören çok az kişi omuştur.Tasarım olarak da aston martini anımsatmaktadır.

ototube kardes bilgilendirme için tesekkür ederim, ben elentranın dolu bir arac olduguna inanıyorum, bunu da siz değerli kullanıcılardanda teyit edebiliyorum.

murat_60 arkadaım öncelikle aramıza hoşgeldn umarım sende elantranı b an önce alırsın sanırım tokatlısın ilgimi çekti... 1000 tl açıım var demisin onu dert etme emin ol pazarlık yaparak düürebilirsn netteki satıcılar tok değil aslında bazılarının da pazara gitmeye zamanı yok bazılarıda acil olsun diye netten ilan veriyo araçta aklında üphe kalmasın mükemmel bi araç paranın tam karşılığı sen hiç üzmez ayrıca emin ol parçası çok ucuz renk dersen bende beyaz var griden daha güzel bence....

Zekai06 kardeş, öncelikle hoş bulduk diyelim :) Evet Tokatlıyım :) araç bakınıyorum, cok değişik araçlarda gidip geldim; örneğin focus, dacia sandero, astra vb araçlar bakındım ama
    elentra aklımdan geçmiyordu şimdi onun üzerinde düşünüyorum. kime sorsam hyndai yanasma diyorlar ama ben klasik reno (sürü psikolojisi :)) mantelatisinden üstüne cıkmayı düsündüm bu yüzden tutkularım beni Elantraya sürükledi :)) Renk olarak Metalik gri veya beyaz düşünüyorum acıkcası hyundai nin beyazları kötü değil tok bir beyaz boyası var.
    Araçlarda güzel duruyor, Beyaz da olabilir.Yeterki araç temiz olsun da..Bakalım abi kısmetse nasip ise, olur da kullanma fırsatımız olursa almayı planlıyorum. Hersey nasip kısmet meselesi. Hayırlısı olsun. Elentra araçları kadar kullanıcılarının da özel bir kişiliğe sahip olduklarına inanıyorum. :) Elentra kullanan dostlarımıza kazasız sürüşler bol konforlu seyahatler dilerim :)
    Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_60 -- 31 Ekim 2009; 23:02:41 >

• Amerikada Satılan Elentra;

Amerikada 2009 model elentra 16 bin dolara satılıyor sıfırı :) ve üzerinde 2,0 doch ccvi motor :) Şu güzelim arabayı türkiyeye getirmeyen ve üretmeyen HyundaiAssan

http://www.hyundaiusa.com/vehicle/elantra/trim/gls.aspx

2009 Elantra GLS
    Features
    - 2.0L DOHC CVVT 4-cylinder engine
    - 5-speed manual transmission
    - 4-wheel independent suspension
    - Tire pressure monitoring system (TPMS)
    - Front, front seat side-impact & side curtain airbags
    - ABS with EBD and 4-wheel disc brakes
    - Electric power steering
    - Power windows/door locks/heated mirrors
    - Remote keyless entry with alarm, panic, trunk open
    - Map/room/cargo lights
    - Tilt steering wheel
    - 60/40 split fold-down rear seatback
    - Active front head restraints
    - Adjustable head restraints for all seating positions
    - 15”steel wheels w/ full wheel covers and P195/65R15 tires
    - Tinted glass
    - Front variable intermittent wipers
    - Bodycolor door handles, bumpers, rear garnish, side view mirrors
    - Front door map pockets
    - Seatback pockets
    - Chrome accented grille
    - Radio preparation with 4-speakers
    - Dual-level storage compartment with armrest
    - Dual front cupholders
    - Rear center armrest with dual cupholders
    - 12 volt outlet
    - Dual visor vanity mirrors
    - Cabin air filter
    - Blue backlight illumination
    - Tachometer
    - Remote hood, trunk and fuel filler door releases

• Sayın murat_60; 95 mdoel elantra 1.8 128 hp olarak lanse edilsede, ne yazkki bu güç SAE normundandır. Yani birçok aracın kullandığı DIN normundan değildir. 95 model elantra 113 hp/DIN normundandır. Yine aynı şekilde 99 model elentra 116 hp olarak lanse edilmişti.. ancak bu da DIN normundan 103 hp dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_60

Merhaba Arkadaşlar,

Selam arkadaşım, pişman olmayacan bir karar vermişssin. Şunuda belirtmek isterim yurt dışında satılan modellerde TCS ESP Cruise control ısıtmalı koltuk ve sunroof bir iki ufak tefek özellik daha vardı ama Türkiyede bu özellikte olanları satmadılar. Direksiyonların arkasında sağ tarafta kapak gibi bişey var yurt dışı menşeili bir elantra görmüştüm o bölgede cruise vardı mesela, trip düğmesinin altındaki boş düğmede tcs vardı far ayarlarını yaptığımız düpğmenin yanındaki bozuk para kısmınada ısıtmalı koltuk düğmelerini yerleştirmiş adamlar.

• selam dün 2005 elantra aldım. tüpsüz 78.000de sol çamurluk lokal boya dışında sorunu yok. compütestten de 98 puan çıktı. 17.250 verdim fiyat iyi mi sizce. sanki az pahallı gibi.
    bir sorum da ön diskler çizik çizik olmuş elini yukarıdan aşağı sürtünce tırtırlar hissediliyor. acil değişmesi gerekir mi, tornalansa olur mu, fason bulunur mu kaça, orjinal kaça bilen varsa memnun olurum.
    ha bu arada ankaradayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesim00

selam dün 2005 elantra aldım. tüpsüz 78.000de sol çamurluk lokal boya dışında sorunu yok. compütestten de 98 puan çıktı. 17.250 verdim fiyat iyi mi sizce. sanki az pahallı gibi.
    bir sorum da ön diskler çizik çizik olmuş elini yukarıdan aşağı sürtünce tırtırlar hissediliyor. acil değişmesi gerekir mi, tornalansa olur mu, fason bulunur mu kaça, orjinal kaça bilen varsa memnun olurum.
    ha bu arada ankaradayım.

mrb. öncelikle hayırlı olsun. fiyat/performans/konfor olarak iyi bir seçim. ankaraya göre fiyat normal bence. istanbulda 2000tl civarı aşağıdır fiyatı. compütestten 98 puanı sıfır araba alır, motormu 98 puan, yoksa genel olarakmı. birde orjinal km.olup olmadığını hyundai yetkili servisinden şasi numarasını vererek sordunmu. bu araçlar biraz ağır olduğundan şehir içinde biraz fazla yakar. çok biniyorsan ileride lpg taktırman icap edebilir. fren disklerine gelince eğer orjinal km ise yetkili servise göster, belki garanti kapsamında halledebilirsin. disk gibi önemli parçaların her zaman orjinalini veya kalitelisini (bosch vb.) taktırmak önemlidir. kolay gelsin.

• mrb. öncelikle hayırlı olsun. fiyat/performans/konfor olarak iyi bir seçim. ankaraya göre fiyat normal bence. istanbulda 2000tl civarı aşağıdır fiyatı. compütestten 98 puanı sıfır araba alır, motormu 98 puan, yoksa genel olarakmı. birde orjinal km.olup olmadığını hyundai yetkili servisinden şasi numarasını vererek sordunmu. bu araçlar biraz ağır olduğundan şehir içinde biraz fazla yakar. çok biniyorsan ileride lpg taktırman icap edebilir. fren disklerine gelince eğer orjinal km ise yetkili servise göster, belki garanti kapsamında halledebilirsin. disk gibi önemli parçaların her zaman orjinalini veya kalitelisini (bosch vb.) taktırmak önemlidir. kolay gelsin.

cevap için teşekkürler.
    compütestte genel sonuç 98 bütün değerler iyi çıktı kaporta ya da altta sorun yok teknik veriler de iyi çıkmıştı.
    şasi den km kontrolü yaptım doğru. servis bakımlı zaten kayıtları var. ankara istanbul arası bu kadar fiyat farkı olması ilginç.
    fren disklerini garantiden değiştireceklerini sanmıyorum. olur diyorsanız sorayım. kullanıma bağlı eskime çünkü. gerçi olsa iyi olur. servise telefonla fiyat sordum balatalar dahil 350 tl ye malolacak ancak garantiden yaparız demediler ben de sormadım açıkçası.
    bir de harici ustaya sordum balata değişir diskleri de tornalarız toplam 100 tl olur diyor. disk tornalatmayı önenrir misiniz.

• bence önce servise git. biraz bastır yani 70000km arabanın diski aşınırmı vb. şeyler söyle. elentra forumunu okuduysan şayet buna benzer şeyleri (amortisör gibi) garanti kapsamında değiştiren arkadaşlar var. yani senin anlayacağın servisteki yetkilinin tasarrufuna kalmış garanti kapsamında onarım veya değişim. servisten netice alamazsan mecburen dışarıda yaptıracaksın. disk tornalatma yapılıyor ama nekadar sağlıklı olur bilemem. ha son bir fikir daha : ostimdeki yıldız hurdacılar sanayi sitesinde hakan oto var. hyundai çıkmaları satıyor. orjinalinin yarı fiyatına alabilirsen, tabi temizse, taktırma parasınıda ilave et. tabi iyi bir ustaya taktır, fren önemlidir bildiğin üzere. kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftamirci

bence önce servise git. biraz bastır yani 70000km arabanın diski aşınırmı vb. şeyler söyle. elentra forumunu okuduysan şayet buna benzer şeyleri (amortisör gibi) garanti kapsamında değiştiren arkadaşlar var. yani senin anlayacağın servisteki yetkilinin tasarrufuna kalmış garanti kapsamında onarım veya değişim. servisten netice alamazsan mecburen dışarıda yaptıracaksın. disk tornalatma yapılıyor ama nekadar sağlıklı olur bilemem. ha son bir fikir daha : ostimdeki yıldız hurdacılar sanayi sitesinde hakan oto var. hyundai çıkmaları satıyor. orjinalinin yarı fiyatına alabilirsen, tabi temizse, taktırma parasınıda ilave et. tabi iyi bir ustaya taktır, fren önemlidir bildiğin üzere. kolay gelsin.

çok saol. sabah ostimdeydim aslında mesajı yeni okudum yine gidince bakayım.
    ilgine teşekkür ederim.

• merhaba

1993 model elantraların 1.6 elegance modeli ile 1.6 GLS modeli arasında ne fark var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesim00

selam dün 2005 elantra aldım. tüpsüz 78.000de sol çamurluk lokal boya dışında sorunu yok. compütestten de 98 puan çıktı. 17.250 verdim fiyat iyi mi sizce. sanki az pahallı gibi.
    ha bu arada ankaradayım.

arkadasım biraz pahalı almıssın gibime geliyor bence eder 15-15,250 olmalı idi..
    Eğer arac temiz orjinal ise ona sayarsın artık Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğimle,
    rastgele;)
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.