Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadasım biraz pahalı almıssın gibime geliyor bence eder 15-15,250 olmalı idi..
    Eğer arac temiz orjinal ise ona sayarsın artık Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğimle,
    rastgele;)

pahalı demişsin de bunun pahalı olmayanı kaç para, bahsettiğin fiyatlarda o model varsa bakalım alırız hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: spoilt_e

arkadasım biraz pahalı almıssın gibime geliyor bence eder 15-15,250 olmalı idi..
    Eğer arac temiz orjinal ise ona sayarsın artık Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğimle,
    rastgele;)

pahalı demişsin de bunun pahalı olmayanı kaç para, bahsettiğin fiyatlarda o model varsa bakalım alırız hemen

Pahalı değil kardeşim bence fiyat normal. 15 civarı olan araçlarda mutlaka bir arıza çıkıyor almadan önce ben çok baktım 1-16 civarı araçlara hiçbirisi temiz alınabilir özelikkte değildi bende 17750 e almıştım sıralı lpg de yenice takılmıştı sıfır hata. Bence fiyatı normal.Takma kafana. Güle güle bin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akg58

quote:

Orijinalden alıntı: spoilt_e

arkadasım biraz pahalı almıssın gibime geliyor bence eder 15-15,250 olmalı idi..
    rastgele;)

Pahalı değil kardeşim bence fiyat normal. 15 civarı olan araçlarda mutlaka bir arıza çıkıyor almadan önce ben çok baktım 1-16 civarı araçlara hiçbirisi temiz alınabilir özelikkte değildi bende 17750 e almıştım sıralı lpg de yenice takılmıştı sıfır hata. Bence fiyatı normal.Takma kafana. Güle güle bin.

Arkadasım bana göre fiyatı biraz yüksek alınmıs bir arac, bu benim fikrim, katılmamanız tabi normaldir, ha hangi aralıkta uygundur piyasa nedir bunu ben değil piyasa fiyatı ve alıcının ve satınının durumları belirler,
    2005 araçlar 70-80 bin kmye kadar temizse 15-16 arası. 2006 araclar 50-60 bine kadar da 17,5-18 gbi alınabilir. Arkadaslar bu dediğim gibi alım ve satıma konu olan tarafların durumları ihtiyacları önem sırasına göre değişir. Dediğim fiyatlara araç bulundugunda bu demek değil arac temiz değil vs ...
    Neyse hayırlı olsun, güle güle kullan arkadasım.

• arkadaşım hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız binmek nasip etsin senin içine sindiyse gerisi teferruat.... fren diskleri benimde sürtünen yerleri aşınmıştı balatanın değen yerleri bende tornalattırdım hiçbi problem yok zaten üzerinde tornalıyolar ben makina müh. az çok bilgim var o kadar para verme aynı anda hem arka yüzünü hem ön yüzünü tornalıyolar bende ank deyim yardımcı olabilirim.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_60

quote:

Orijinalden alıntı: kesim00

selam dün 2005 elantra aldım. tüpsüz 78.000de sol çamurluk lokal boya dışında sorunu yok. compütestten de 98 puan çıktı. 17.250 verdim fiyat iyi mi sizce. sanki az pahallı gibi.
    bir sorum da ön diskler çizik çizik olmuş elini yukarıdan aşağı sürtünce tırtırlar hissediliyor. acil değişmesi gerekir mi, tornalansa olur mu, fason bulunur mu kaça, orjinal kaça bilen varsa memnun olurum.
    ha bu arada ankaradayım.

rastgele;)

kardeş istanbul piyasasına göre biraz pahalıolabilir. ama ankara araç için normal. bunu bilmen lazım.

• [bscfp=ARKADAŞLAR HERKESE MERABA. PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TŞKRLER...
    2005 ELANTRA 74000 DE SİYAH YARIN SERVİSE GÖTÜRCEM ÖNEMLİ BİŞEY ÇIKMASSA ALIYORUM.

BAKTIRIRKEN ÖZELLİKLE DİKKAT ETMEM GEREKEN NOKTALAR HAKKINDA VE
    RUHSATI ÜSTÜME ALMADAN LPG TAKTIRMAK İSTİYORUM HANGİ MARKA
    TAVSİYE EDERSİNİZ??
    ]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftamirci

quote:

quote:

selam dün 2005 elantra aldım. tüpsüz 78.000de sol çamurluk lokal boya dışında sorunu yok. compütestten de 98 puan çıktı. 17.250 verdim fiyat iyi mi sizce. sanki az pahallı gibi.
    bir sorum da ön diskler çizik çizik olmuş elini yukarıdan aşağı sürtünce tırtırlar hissediliyor. acil değişmesi gerekir mi, tornalansa olur mu, fason bulunur mu kaça, orjinal kaça bilen varsa memnun olurum.
    ha bu arada ankaradayım.

rastgele;)

kardeş istanbul piyasasına göre biraz pahalıolabilir. ama ankara araç için normal. bunu bilmen lazım.

istanbulda yaşıyorum fakat ben genel söylemiştim. Neyse arkadaslar konuyu değiştirelim bir sorum olacak;

2005 veya 2006 modellere Cruize control ve TCS taktırılabilir mi sonradan hiç bilginiz var mi? veya yaptıranlar oldu mu? Sanırım ek parcalarla ve yazılımla bu ikisini sonradan da taılabiliyormus, tabi aracta da bu özelliği destekleyecek aksamlar olması gerekiyormus. Arac alırsam bu ikisini taktırmak isterim Siz ne düşünürsünüz bu konuda??

• quote:

Orijinalden alıntı: AY345306

[bscfp=ARKADAŞLAR HERKESE MERABA. PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TŞKRLER...
    2005 ELANTRA 74000 DE SİYAH YARIN SERVİSE GÖTÜRCEM ÖNEMLİ BİŞEY ÇIKMASSA ALIYORUM.

BAKTIRIRKEN ÖZELLİKLE DİKKAT ETMEM GEREKEN NOKTALAR HAKKINDA VE
    RUHSATI ÜSTÜME ALMADAN LPG TAKTIRMAK İSTİYORUM HANGİ MARKA
    TAVSİYE EDERSİNİZ??
    ]

mrb.
    1. orjinal km mi? (serviste şasi numarasından kontrol)
    2. bakımları servistemi yapılmış yani garantisi devam ediyormu?
    3. motor,kaporta,şasi,yürüyen aksam genel kontrol. (en güzeli bilgisayarlı kompüteste sok. 50 tl.)
    4. ruhsat ve araç üzerinden şasi ve motor no kontrolu.
    5. üzerinde haciz,çalıntı vb. durum varmı? bunlar varsa zaten satıcı araca borcu yoktur alamaz. tabi bunu anlamak için noterden üzerine almak. parayı verip satışını sonra alacağım dersen çok riskli. elinde patlayabilir.
    lpg sistemi olarak benim araçta lovato easy fast sıralı var. çok memnunum. brc de iyidir. tabi burada önemli olan iyi markayla beraber takacak olan iyi ve usta çok önemli.
    benim aklıma gelenler bunlar. Allah gönlüne göre versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 9 Kasım 2009; 11:42:51 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ftamirci

quote:

quote:

ha bu arada ankaradayım.

rastgele;)

istanbulda yaşıyorum fakat ben genel söylemiştim. Neyse arkadaslar konuyu değiştirelim bir sorum olacak;

2005 veya 2006 modellere Cruize control ve TCS taktırılabilir mi sonradan hiç bilginiz var mi? veya yaptıranlar oldu mu? Sanırım ek parcalarla ve yazılımla bu ikisini sonradan da taılabiliyormus, tabi aracta da bu özelliği destekleyecek aksamlar olması gerekiyormus. Arac alırsam bu ikisini taktırmak isterim Siz ne düşünürsünüz bu konuda??

mrb. ben hiç bir zaman sonradan takılan bu tür donanımların orjinal fabrikasyonlar gibi sağlıklı çalışacağına inanmıyorum. yinede sen bilirsin. en önemli iki unsur: maliyet ve uyum

• ftamirci kardeşim teşekkür ettim yorumun için...
    arabayı aldım hayırlısıyla...
    çekmeköy hyundai coşkun otomotivde baktırdık bişey çıkmadı
    fiyatı:14350

anadolu yakasında lpg taktırabileceğim iyi biyer söylerseniz sevinirim...
  • ben ankarada oturuyorum. o nedenle yardımcı olamayacağım kusura bakma. sadece sana söyleyeceğim iyi marka ve iyi usta. bu çok önemli.
  • arkadaslar; tüm elantara sahipleri aracınız km de kaç kuruş yakıt yakıo lpg/benzin ve manuel/otomatik olarak belirtirseniz çok memnun olurum. benim aracım biraz fazla yakıoda. acaba bi sorunmu var yoksa genele yakınmı. böle giderse lpg kaçınılmaz. o yol gösterici cvplarınızı bekliorum...
    2005 elantra 1.6 gls otomatik...
  • bu arada araban otomatik biraz fazla yakar diyenler olacak. biraz fazla yakar biliorum ama bu kadarda diil. depoyu gırtlak diye tabir edilen yere kadar fulledim benzini depo ağzında gördüm yani. 116 km sonra benzinciye gitmek nasip oldu tekrar gırtlak yaptım,benzini gördüm fakat sonuç inanılmaz. aldığım benzini km ye bölünce... ne diosunuz ben diorum benzine. 3.38 tl ltsi. adı başını gidio
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztyfnp

bu arada araban otomatik biraz fazla yakar diyenler olacak. biraz fazla yakar biliorum ama bu kadarda diil. depoyu gırtlak diye tabir edilen yere kadar fulledim benzini depo ağzında gördüm yani. 116 km sonra benzinciye gitmek nasip oldu tekrar gırtlak yaptım,benzini gördüm fakat sonuç inanılmaz. aldığım benzini km ye bölünce... ne diosunuz ben diorum benzine. 3.38 tl ltsi. adı başını gidio

Siz bir depoyla mı 116 km gidiyorsunuz ?

• hayır arkadaşım. ölçüm yapmak için depoyu fulleyip 100 km sonra gidersinya hani ne yaktığını bulmak için.ben 116 km de benzinciye gittim.onu diorum. senin dediğin mümkünmü yaw
  • 2500 devirde standart kullandığım zaman şehir dışı 6,5lt/100km. şehir içi 9lt/100km. elentralarda gaz ve devir çok önemli. hoş diğer araçlarda öylede. gaza hafif dokunmak tüketime direk etki eder. benim kullanımım aracın teknik verilerini doğruluyor. Ancak biraz haşin kullanırsam hemen değerler yükseliyor.
  • quote:

hayır arkadaşım. ölçüm yapmak için depoyu fulleyip 100 km sonra gidersinya hani ne yaktığını bulmak için.ben 116 km de benzinciye gittim.onu diorum. senin dediğin mümkünmü yaw

Yanlış okumuşum pardon, Benim aracım 2004 manuel şuan 135bin'de arabamı aldığımda beri 100km'de yaktığı ortalama yakıt tüketimi şunlar (8.0,8.1,8.5,9) gaza biraz dokun devirli kullanmaya kalk resmen benzin ibresinin aşağı indiğini dakikalar sonra görebiliyorsun. Bu çok kışkırtıcı sinir bozucu bir olay, O yüzden lpg şart kesinlikle elantra'ya.

Not: Heleki senin elantra otomatik 9-10Lt'den aşağı düşmüyordur, Lpg taktırsan iyi edersin.

• ewet arınç ark. biraz gaza yüklenip dewirli kullandığın zaman ibre resmen aşşağııııııııııııııııııı! gerçekten sinir bozucu ama o kadar sakin kullandım ölçüm yapacam die çok nadir agresif kullandım. genede fazla.neyse ewet tüm üyelerden bekliorum cvpları. herkeşe teşekkür..
  • iki gündür arınç arkadasımdan başka ne yaktıını yazan olmamış. nerde bu elantra sahipleri yaw. enteresan...
  • quote:

iki gündür arınç arkadasımdan başka ne yaktıını yazan olmamış. nerde bu elantra sahipleri yaw. enteresan...

söz elentra aldıgımda yazacağım ama şu bir gercek ki 100 km / 8 ila 12 litre yakıt yakıyor ki buda az buz değil hani ;)
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.