Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1027. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acaluka

Hocam Asus DC II soğutucusundan bu yana 68 C' yi geçmiyor zaten. Bende Strix 1070 var, OC modeli olmasına rağmen yine de 65 i geçmiyor şu anda. 1saatlik stres testi yaptım tepe sıcaklık 65 şu anda. Kaldı ki İzmir'de yaşıyorum havalar daha soğumadı burada

İzmir havasında kart soğutmak dert. Bende bir de kasa fanı da yok. (Sessizliği seviyorum) Benimki 70 derecede çalışıyor 1070 FTW auto fan hızında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 25 Ekim 2016; 22:23:29 >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Kim diyor CW siz kart yok diye. Bende Evga Gtx 1080 ftw var. Kartta gram CW yok. Bu durum birazda psu ile alakali. Evga 1200P2 kullaniyorum. Cw ait cit duymadim daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Mrb bu thermal padi bende siparis verdim
    Ama nasil birsey nasil yapilacak tam nereye gelecek
    Bi bilgisi varmi ?

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Bu haberi okuduktan sonra benim anladığım, Evga ACX serisi soğutucularında gpu dışında kalan bazı kısımlarda, en başta Vram'lerde adam akıllı bir soğutma yapmamış. OC yapılmayan bir kartta bile Vram değerleri 95+ (OC birinde 107) derece göstermiş.

Burada mesele atıyorum MSİ afterburner ile görülen gpu ısı değerleri değil, göremediğimiz Vram değerleri. Thermal algılayıcı veya Pyrometer olmadan zaten Vram değerlerini biz sıradan kullanıcılar anlayamayız. Kısa vadede problem olmazsa da hiç OC yapmadan da Vram'ler yılda uçabilir, hatta uçar. Güvenli parametrede deniliyor bu değerler için ama sanırsam EVGA 1-2 yıl içinde çok sayıda kart değişimi ile uğraşmak istemiyor, parasal bir yük bindirir. Hani bu haber çıktıktan sonra kart iadesi almamak gibi bir seçenekleri de olmaz.

Lakin premium bir fiyattan satılan bir kartın böyle bir sıcaklık sıkıntısı yaşatması hiç iyi değil. Ayrıca o Pad'ler 1-2 dolarmış, böyle güven sarsmadan evvel yerleştirselerdi bari.

Ha ayrıca o Pad'leri yerleştirmek için kartın soğutucunu sökmek gerekir. Herkesin harcı değil bu ve değiştireyim derken kartı öldürecek olan da vardır. Ayrıca garanti durumlarda ne olacak bir açıklama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 26 Ekim 2016; 1:16:48 >

• Beyler uzun süredir konuya bakmadım da başlığa GTX 1080 Ti ibaresi eklenmiş, haberler ne durumda ne zamana çıkar, test mest bir şey paylaşıldı mı bunla ilgili?
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt
  • disaster68 kullanıcısına yanıt

• disaster68 kullanıcısına yanıt
    Şu anda ücretsiz thermal pad veriyorlar ve soğutması Gpu'ya göre zayıf kalan bellek, vrm gibi parçaları soğutmaya yarıyor tek bildiğimiz bu. Sanırım kartı sökmek gerekecek ama garanti durumu nasıl olur onu da bilmiyoruz daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

Bir sonraki seride CW çıkmama rekorumu genişletmeyi planlıyorum.

Ard arda CW'siz kullandığım kartlar;
    1. MSI GTX 970 GAMING Twin Frozr V
    2. MSI GTX 970 GAMING Limited Edition
    3. EVGA GTX 980 Ti SC+ ACX 2.0+
    4. EVGA GTX 980 Ti SC+ ACX 2.0+
    5. EVGA GTX 1080 FTW ACX 3.0
    6. EVGA GTX 1080 FTW ACX 3.0
    7. EVGA GTX 1080 FTW HYBRID
    8. EVGA GTX 1070 FTW ACX 3.0

Salla tutarsa, cw nın ne olduğundan haberin olmadığına eminim

• En baba gtx 1080 kartı hangi marka ve hangi model. Listesi falan var mı?

• He ok.
  • Daha önce de gtx1070 ilk çıktığı zamanlarda Amazon dan Zotac modelini almıştım. 2 haftalık kullanım süresinden sonra biladerime vermiştim. Hybrid bekledim uzun zamandır sonra olumsuz yorumlarını okuyunca caydım. Düz FTW aldım ve şansıma Samsung bellekli olan denk geldi gerçi Micron da sanırım çıkan updateler ile bir sorun teşkil etmiyor. Şu ana kadar çok memnunum kart gerçekten serin çalışıyor birde FAN profilden ayarlarınızı yapınca gayette iyi sonuçlar alıyorsunuz. FTW çok ısınan diyenleri anlamıyorum karta çamur atmak mı dertler anlamış değilim. Dün akşam The Witcher 3, Rise of the Tomb Raider gibi oyunları Ultra da bayağı bir oynadım ve kasanın yan pencereyi açıp kartın plakasına dokundum söylenenlerden sonra elimin yanacağını sanıyordum (@Firaristt, arkadaşımız böyle bir cümle kurmuştu geçen yorumunda ona istinaden bende yükte olan kartın plakasına dokunmak istedim.) böyle birşey yok arkadaşlar kart gayet serin çalışıyor. He belki patates olan kartlar vardır bize denk gelmemiştir bilemem.
    Şuan çok memnunum şükür, iyi ki Evga FTW gitmişim diyorum.

• EVGA GeForce GTX 1060 6GB FTW+

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Support-Graphics-06G-P4-6368-KR/dp/B01LSLRTFI

aldım..boşta 36-37 derece,1 saat kadar Rise of the Tomb Raider oynadım 57-58 dereceyi geçmedi, bu işlerden pek anlamam değerler nasıl?

bu arada gram ses (cw) yok
  • bixsi kullanıcısına yanıt
    evga onan mı herkese ücretsiz thermal pad gönderiyor. durdk yere mi. var demekki majör bir problem
  • canskru kullanıcısına yanıt
    Zaten belirttim mesajımda kardeşim. Varsa böyle birşey bizde yok şükür. Kaldı ki FTW SC kullanan arkadaş var benim ofiste hepsi memnun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

En baba gtx 1080 kartı hangi marka ve hangi model. Listesi falan var mı?

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-HYBRID-Graphics-08G-P4-6288-KR/dp/B01KSE3VT4

• quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

EVGA GeForce GTX 1060 6GB FTW+

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Support-Graphics-06G-P4-6368-KR/dp/B01LSLRTFI

aldım..boşta 36-37 derece,1 saat kadar Rise of the Tomb Raider oynadım 57-58 dereceyi geçmedi, bu işlerden pek anlamam değerler nasıl?

bu arada gram ses (cw) yok

Hayırlı olsun kardeşim. Değerlerin gayet iyi yükte 57-58 c görmen. Bu arada kendi FAN profilini de uygula daha iyi sonuçlarda alırsın. Gerçi belki yapmışsındır.

• bixsi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.İyi ise hiç uğraşmayayım, fazla anlamıyorum zaten bu ince ayar işlerinden
  • kmserdar kullanıcısına yanıt
    Yok gayet iyi hiç uğraşma o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt
    Hocam kasanız Corsair Graphite Series Black 760T midir ? Sanki Amazon konusunda da görmüştüm. Çok güzel ve düzenli duruyor kasanız.
  • 
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.