Şimdi Ara

[TR'de İLK] BENQ XL2411Z 144HZ Oyuncu Monitörü İncelemesi [Gönüllerin Kralı] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
3
Favori
33.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen. Ben de ikinci el 780 tavsiye etmiştim sıfır 960 yerine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler şuan 60 fps açıyorum oyunları kartım 144 fps yetmiyor ancak ilerde yeni sistem alacağımdan şimdiden 144hz ekran alıcam 1-2 ay içinde bu monitörü almak istiyorum sizce doğru seçim yapamış olurmuyum ?
    edit:incelemede gsync olup olmadığını göremedim bilen varsa bilgilendirebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 6 Temmuz 2015; 5:01:36 >
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Önce sistemi al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Önce sistemi al.

Ne icin oyle dediniz hocam suan gtx 650 ti boostum var ekran 4:3 artik rahatsiz ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    "Sistemi de yenileyeceğim" dediğin için öyle yazdım. Sen sistemi yenileyene kadar, monitör modellerinde de değişiklik olabilir bu arada. O zaman güncel modeli alırsın diye öyle yazmıştım. Ama hemen almak istiyorsan o başka tabi. Bütçene uygun bir monitör alırsın o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

"Sistemi de yenileyeceğim" dediğin için öyle yazdım. Sen sistemi yenileyene kadar, monitör modellerinde de değişiklik olabilir bu arada. O zaman güncel modeli alırsın diye öyle yazmıştım. Ama hemen almak istiyorsan o başka tabi. Bütçene uygun bir monitör alırsın o zaman.

Anladim tesekkur ederim bu monitor en azindan 4-5 sene gotursun.

• arkadaşlar bu panel için benq nun sitesinde V2 firmware güncellemesi çıkmış. bazı iyileştirmeler yapılmış diye yabancı kaynaklarda okudum.

Bu firmwareyi kullanmaya başladınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeneCa61 -- 7 Temmuz 2015; 21:44:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

arkadaşlar bu panel için benq nun sitesinde V2 firmware güncellemesi çıkmış. bazı iyileştirmeler yapılmış diye yabancı kaynaklarda okudum.

Hocam hatta v4 bile çıktı ancak bu firmwareleri yükleyebilmeniz için iki seçenek var. Birincisi MSTAR cihazı var bu donanımla birlikte yükleyebiliyorsunuz ancak kargosuyla birlikte 70 doları buluyor. İkinci yol ise Linux üzerinden halletmek eğer ingilizceniz yeterliyse şu linkteki komutları izleyerek yapabilirsiniz. Ben 2 hafta sonra alacağım ancak v2de birçok düzeltme olduğu söyleniyor.

http://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=13&t=779&start=40

• quote:

Orijinalden alıntı: pshywar

quote:

arkadaşlar bu panel için benq nun sitesinde V2 firmware güncellemesi çıkmış. bazı iyileştirmeler yapılmış diye yabancı kaynaklarda okudum.

Hocam hatta v4 bile çıktı ancak bu firmwareleri yükleyebilmeniz için iki seçenek var. Birincisi MSTAR cihazı var bu donanımla birlikte yükleyebiliyorsunuz ancak kargosuyla birlikte 70 doları buluyor. İkinci yol ise Linux üzerinden halletmek eğer ingilizceniz yeterliyse şu linkteki komutları izleyerek yapabilirsiniz. Ben 2 hafta sonra alacağım ancak v2de birçok düzeltme olduğu söyleniyor.

Hocam sitesinde v2 var en son v4 ü nerde gördünüz acaba ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pshywar

quote:

Hocam sitesinde v2 var en son v4 ü nerde gördünüz acaba ?

http://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=13&t=779&start=210

Bu sayfada veriliyor v4 versiyonu ancak talimatlarda biraz değişiklik var dikkat etmeniz lazım

• Hocam içinden çıkan priz türkiyede kullanılmayanından mı kısa süreli şok yaşadım o nasıl prizdir fişe takamıyorum doğal olarak ne yapmamı önerirsiniz başka bir prizle mi deneyeceğim?

Edit: Deminki araştırmamda evet amerikan tarzı priz miş artık bir dönüştürücüyle kullanmam gerekecek dönüştürücü öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LykiaNx -- 23 Temmuz 2015; 23:50:49 >
  • Aynısı benimde başıma geldi Allah'dan evde dönüştürücü vardı
     [TR'de İLK] BENQ XL2411Z 144HZ Oyuncu Monitörü İncelemesi [Gönüllerin Kralı]

• hidayet güneşi H kullanıcısına yanıt
    Hiç problem yaşadın mı hocam bi zararı olmadı di mi dönüştürücünün?
  • Yok bir sorun olmadı çok sukur. İlk başta biraz korktum sonra kablo ve monitör üzerindeki volt ve amper değerlerini okudum ve kurdum.Şimdi sorunsuz olarak çalışıyor

Hocam gameekstradan cevap geldi benq monitörleri amerikan priz kullanıyorlarmış bende orjinal priz yerine türkiyedeki monitör prizlerinden takmayı hiç düşünmüyorum bu yüzden bugün 3 dişli çevirici aldım ama kafama takılan birkaç birşey var birincisi 3 dişli prizin üzerinde 13A 250V~ ibaresi mevcut yalnız aldığım dönüştürücüde 7.5A 220-240~ 50/60hz yazıyor frekans olayında sıkıntı yaşamayacağımı biliyorum ama amperde sorun çıkar mı bilmiyorum
  • Bende gamrmarket den aldım . Onlarda bana normal güç kablosu alıp takabilicegimi söylediler. Ama ben çeviricyi taktım. Monitörün arkasında 1.5 amper çektiği yazıyor oyuzden sorun olacağını sanmıyorum
     [TR'de İLK] BENQ XL2411Z 144HZ Oyuncu Monitörü İncelemesi [Gönüllerin Kralı]

Hocam siz söyledikten sonra baktım evet dediğiniz gibi yardımlarınız için teşekkür ederim en kısa zamanda kurup deneyeceğim
  • Rica ederim

• Hocam BENQ XL2411Z yi kullanmaya başladim ama yasadigim sorunlardan bahsetmek istiyorum birincisi su anki sistemim baya dandik ve eski bir sistem oldugu icin diye tahmin ediyorum masaüstü 1920x1080 iken yenileme orani 60hz den yukari cikmiyor.(ekran karti r7 240 islemci intel pentium g2030) ikinci sorunum da oyunlarda sacmalama daha doğrusu 4:3 gibi bi orana ve 1024 e getirdigimde oyunda ki ekran inanilmaz kuculuyor ve kare biciminde bir alan kaplıyor bunun cozumu yok mudur? Cs go yu ve Dota 2 yi simdilik 1920x1080 oynuyorum ancak cs go yu 1024 e dusururum diye tahmin ediyorum.

Edit: Turkce karakter problemi yuzunden boyle yazdim. Bir de yakin zamanda gtx960 lı yeni bir sistem toplayacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LykiaNx -- 31 Temmuz 2015; 1:01:09 >
  • Hayırlı olsun. Yeni sistem toplayın farkı mutlaka hissedersiniz. 60Hz yukarısında kullanmak için zaten 60Fps den fazla veren bir kart kullanmalısınız ki gerçekten kaliteli oyun deneyimi yaşayın.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.