Şimdi Ara

M-195 - EWEAT 902 1195 chipsetli media player inceleme (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
14
Favori
29.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papirus

GOKMENM'nin 6 Haziran'daki mesajında linkini verdiği yazılım şu an için en güncel yazılım.

" Bluetimes -M195-RTD1195-pub_sdk9_0529_install.zip " olarak gözüken bu güncel yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsin.

https://www.sendspace.com/pro/dl/ti8txp

Bu arada firma konusunda önceden de yazdığım gibi çokta umutlu değilim. Çünkü sitesi bile güven vermiyor ki.Ama yine de bir mail atarak nabız yoklayacağım bakalım.

Yukarda da göreceğin gibi bir ara mesajlarda paylaşmıştık.Hemen verelim linki.

Aşağıdaki linkten sdk9 olan yazılımı indirip kuracaksın.

https://www.sendspace.com/pro/dl/ti8txp

Kurmak çok basit.Bu yazılımı Zıp'ten çıkarıp FAT32 formatlı USB bir belleğin kök dizinine atacaksın.

Sonrasında bir ataç ya da kürdan yardımıyla cihazın reset tuşuna basılı tutarken elektriği açıp 5-6 sn.bekleyecek ve reset tuşunu bırakacaksın.Güncelleme başlayacak ve 3-5 dk. sonra hazır hale gelecek cihazın.

Böylelikle Türkçe karakter sorunu kalmayacak cihazda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 10 Eylül 2015; 7:06:41 >

• hocam hızlı ve ayrıntılı cevap için teşekkür ederim.akşam deneriz arkadaşla tşk.
  • Bizim aldığımız M195'lerin üreticisi BlueTimes'a , 20 Ağustos'tan itibaren gönderdiğim 2 maile de dönüş olmadı firma yetkilileri tarafından.

Dolayısıyla firma dönmediği içinde herhangi bir konuda iletişime geçemedik kendileri ile.

Diğer yandan benim cihaz brick olduktan sonra konuyu dün freaktab'ta da paylaştım.Bakalım bir gelişme olacak mı ?

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/other-tv-players/19839-m-195-realtek-1195/page13
  • hocam tekrardan merhaba. sizi rahatsız ediyorum ama bir sorunum var. cihazıma mx player ı yükledim.sorunsuz çalışıyor. kodi adlı program a mx player ile başlat seçeneğinide ekledim ancak cihazın orjinal media player ı ile başlat seçeneğini ekleyemedim. kodi üzerinde cihazın orjinal media player ını çalıştırmak istiyorum. bir önceki sayfalardaki yönergeleri aynen yaptım mx player oldu ancak kendi media player ı olmadı. kendi media player ı olması için hangi dosya yolunu eklemem lazım. iyi günler dilerim.
  • hdogangun66 H kullanıcısına yanıt
    Bu konuda , yine bu konu başlığında diğer arkadaşların yazdıklarına bir göz atın.

Ben cihazda farklı bir medya oynatıcı yükleyipte KODI ayarlarını değiştirmedim.
  • arkadaşlar m-195 cihazda dts-ac3 seslerle mp3 sesleri aynı anda çalıştıramadım.cihazın menüsünden ses ayarını raw yapınca dts sesler geliyor fakat mp3 mp4 gibi sesler gelmiyor.ses ayarını audo yapnca mp3 sesler geliyor dts sesler gelmiyor.bu işlemleri hdd deki film ve müzikler üzerinden yapıyorum.kolay yolu varmıdır?tşk.
  • auto gibi bir secenek yokmuydu
  • auto yapınca dts gelmiyor raw yapınca mp3 gemiyor.yani auto var ama görevini yapmıyor.tşk.
  • videolarla ilgili bir sorun olabilir.
  • Home
    filmine türkçe ses ve altyazı ekleyerek denedim
    hem ingilizce hem de türkçe ses geçişleri sorunsuz
    gömülü türkçe altyazı için utf8 seçmek gerekiyor
    türkçe seçince karakterler bozuk görünüyor
    bunu da test etmiş oldum forumdaşlar için
  • yok gökmenm hocam sorun kullandığım avr ile m-195 uyumsuzluğunda sadays hocamında dediği gibi avr yi biraz kurcalasam belki çözerim.zaten benim içinde fazla dert değil.menü den 10sn ayarlıyorum.gökmenm hocam önceki yazılarınızdan faydalanarak xbmc nin üzerinden direk m-195 playeri açabiliyorum.arkadaşım bir şekilde yaptı.ben hiç anlamam bu işlerden.şimdi süper oldu.ayrıca mx playerde çok güzel özellikle alt yazılarda ama hdd filmlerde minnacık takılma yapıyor.çok ince bakmayan anlamaz bile.görüntü olarak mx player ile m-195 player arasında fark yok gibi.tşk.
  • Ben mx player kurdum ama ac3 ses desteklemiyor diyor

g.playden codecleri indirdim ama aktive edemedim sanırım

58" de mx player ve dahili player arasındaki fark bariz belli oluyor dahili oynatıcı kalite olarak çok önde

birde browserdan film izlemek isteyenler **** browseri denesin ben yüklemedim ama reklamsız popupsuz güzel olur gibi

tam ekran yapamamaya hala çözüm bulmuş değilim
  • kolayca codec yüklenir googleda araştırın.
  • Şimdi bizim cihazlara herhangi bir codec yüklenmesine gerek var mı ki. gerek var ise hangileri.
  • mx playerda dts kullanmak isteyenler için söyledim.

hiçbirseye gerek yok aslında.
  • Papirüs üstad kolay gelsin. Cihaz ne durumda kurtarabildiniz mi? Valla ben bu kadar sabırlı olabilir miydim bilmiyorum.
  • vahdettinp V kullanıcısına yanıt
    Eyvallah ,

Ben oldukça rahatım , sizde rahat olun...

Sonuçta cihazın çökmesinden korksam farklı yazılım yükleme denemelerine hiç kalkışmazdım.

Cihazı hafta başında Sadays Üstad'a gönderdim , bakalım birazda o kurcalasın.

Diğer yandan evde Zidoo X9 ile Zidoo X1 olduğu için , cihazsız da kalmadım zaten.
  • Dün mad max fury road izledim adamlar ne film yapmış anasını satayım. 2 saat full action. Charlize de bir fark oluşturmuş filmde. Tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Eyvallah ,

Ben oldukça rahatım , sizde rahat olun...

Sonuçta cihazın çökmesinden korksam farklı yazılım yükleme denemelerine hiç kalkışmazdım.

Cihazı hafta başında Sadays Üstad'a gönderdim , bakalım birazda o kurcalasın.

Diğer yandan evde Zidoo X9 ile Zidoo X1 olduğu için , cihazsız da kalmadım zaten.

linuxta ext4 format dahil herşeyi denedim abi bu cihazı pcye bağlayıp oradan kurtarma dışında bir yol yok ama onun için hangi programları kullandıklarını bulmam lazım zamanında çok çin malı tableti böyle kurtardığım oldu ama realtek 1195 için nasıl br yol izleyeceğimi bulmam lazım internetten

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda danışacabileceğim biri var aklımda. Ona ulaşabilirsem dönerim sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.