Şimdi Ara

M-195 - EWEAT 902 1195 chipsetli media player inceleme (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
901
Cevap
14
Favori
29.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten Linux'la aram yoktur benim , şimdiye dek merak edipte kullanmadım hiç.

O yüzden fIrsat bulduğumda göndereyim sana da bir bak bakalım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • m195 orj fırmware yı wın32dıskımager programıyla sd carda yazdırıp denedınızmı?
  • Yok , denemedik Adem.

Eğer yukarıda tarif ettiğin şekilde ise deneyebilirim ama sen SDCard'ın içinde bir de Loader.bin dosyasının olması gerektiğinden bahsetmişsin.

M195'in stock yazılımının içinde Loader.bin diye bir dosya yok.
  • Cihazı browser performansını beğenmediğim için satmaya karar verdim. İlgilenen olursa ikinci el bölümünde ilanı bulabilir.
  • 150 tl verebilirim alan olmazsa alır bir arkadaşıma hediye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yok , denemedik Adem.

Eğer yukarıda tarif ettiğin şekilde ise deneyebilirim ama sen SDCard'ın içinde bir de Loader.bin dosyasının olması gerektiğinden bahsetmişsin.

M195'in stock yazılımının içinde Loader.bin diye bir dosya yok.

Siz yinede kendi orj fw sini
    Win32diskimager prg ile sd carda yazdirip deneyin elektirigi takarkende reset yuvasina kürdanla basili tutun

Tepki vermez ise ayni hafiza kartina loader bin dosyasi yoksa kendi fw si icinde illaki boot.bin vs. Boot ile alakali bir dosya olur onuda sd carda atip tekrar deneyin. Bu 2 yontemle illaki olmasi gerekir
  • dreambox271980 kullanıcısına yanıt
    Bu akşam bir deneyeyim bakalım ne olacak ?

Eyvallah...
  • Ulen şu M195 hele bir kurtulsun.Ondan sonra biliyorum ben ona yapacağımı.

" Dinsizin hakkından imansız gelir " misali M195'i çökerten Tayland romunu birkez daha çakayımda aklı başına gelsin keçinin...
  • https://dl.dropboxusercontent.com/u/105083537/Zappiti%20Player%204K%20Firmware/Recovery/Recovery.zip

bu da zappitinin kurtarma firmwarei diğerlerinden farkı 7 dosya var 7sini de atın usb belleğe reset tuşuna basmadan açın 15 dakika sonra reboot eder cihaz kurtulur diyor zappiti

freaktabda bir çocuk bu şekilde m195e zappiti firmwarei kurduğundan bahsediyordu bir de bunu dene bakalım

"Recovery procedure after firmware update crash

IMPORTANT! Thank you to carefully read all of this procedure first! Then please follow the process step by step by reading them one more time.

1. Click here to download the zip file...
    2. Unzip the file and place the 7 files in the ZIP file at the top level of a USB flash drive (root) formated in FAT32.
    3. Connect the USB flash drive.
    4. Start the Zappiti Player 4K without pressing the reset button.
    5. Please wait... Please check the blinking of the USB flash drive LED to verify that the firmware is procced the installation well.
    6. After about 15 minutes, the Zappitit Player 4K will reboot by itself.

If this process don't solve your problem, please contact the support by clicking here..."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 2 Eylül 2015; 17:13:12 >

• zappiti reset tuşuna basmayın diyor belki de püf noktası burada normal firmware reset tuşuyla kurtarma yazılımı reset tuşuna basmadan
  • Oğuz kardeş bas bas bağırdık burda usb den film takıp izleyecekseniz alın, şimdi bu cihazı bu işleri bilen birine satmalısın, bilmeyen alır cihazı oraya girmiyor ,buraya girmiyor internet yavaş diyip olduğu gibi iade eder ona göre
  • Hayır bir şey değil cihazın değeri düşüyor...
  • Düşmez , düşmez.

En başından beri " Bu cihaz sadece USB HDD üzerinden film izleme amacıyla alınır , diğer özelliklerini kaale almayın " diye söyleniyor zaten.

Dolayısıyla USB HDD'lerindeki film ve dizilerini kaliteli bir görüntü ile izlemek isteyenler gönül rahatlığı ile yine alabilir. Tek sıkıntısı altyazı ayarlarının kaydedilemiyor olması , o kadar.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    İşlem sonucu maalesef olumsuz Üstad ,

İki farklı ( ve de özellikle ışıklı ) USB bellekle denedim ki belleğin işe yarayıp yaramadığını anlayayım diye.

Ama belleklerin ışığı yanıp sönmüyor , yani cihaz firmwareyi yazmak için belleği okuyamıyor sanırım.

Belleklerden çok uzun bir süre tepki göremeyince bu sefer denemelerimi resetleyerek bile yaptım ama yine tık yok.

Sonrasında M195'in stock yazılmını denedim tekrar.

Zaman zaman USB belleğin ışığı bir yandı , bir söndü.Bende belki zamanla okur diye sabaha kadar öyle bıraktım cihazı ve sabahtan tekrar baktım.Ama değişen birşey yoktu maalesef.

Şu an için deneyebileceğim tek şey kaldı. Oda kurtarma yazılımını ya da farklı bir yazılımı SD/MMC karta yazıp öyle denemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 3 Eylül 2015; 8:36:23 >
  • Cihaz. Brick oldugu icin zaten usb bellege voltaj. Gelmez ve dolayisi ile usb bellegi gormez ve okumaz oyuzden dedigim gibi
    Fw yi win32diskimager ile sd karta yazdirip sd karttan kurtarma islemi yapilabilir
    Yada. Usb bellek ile yaptiginiz denemeleri sd card ile yapiniz.
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    doğru doğru, ama acele ettim biraz siparişi vermekte, öyle olunca dönüşü olmadı işte... Browser performansı için sanırım bu himedia cihazlarına bakmak lazımmış.
  • dreambox271980 kullanıcısına yanıt
    Bu akşam fırsat bulabilirsem onu deneyeceğim zaten.Geriye bir tek o kaldı...

Ama USB belleğe voltaj gelmezse hiç gelmemesi lazım değil mi , zaman zaman ışığının yanıp sönmesi ne alaka ?

Cihaz belleğe ulaşmaya çalışıyor ama belleği okuyamıyor sanki !
  • oguz3659 O kullanıcısına yanıt
    Kullanıcılardan teyid etmedikçe Himedia konusunda da aceleci karar verme.

Bir arkadaşımda Himedia Q5 ( Çin versiyonu ) var ve internet performansının çokta iyi olmadığını söyler.

Hatta bir ara cihazları kıyasladığımız zaman bendeki Ugoos UT3'ü çok daha başarılı bulmuştuk internet bağlantısı konusunda.

O yüzden öncelikle Himedia kullanıcılardan referans almaya çalış internet konusunda...
  • Cihazda hız ve browser performansi icin
    Oncelikle en az 2b ramli cihazlara yonelin
    Hatta 4gb ramli cihazlara bakin derim

Goruntu kalitesine vs onem vermiyorsaniz
    Rokchip 3288 veya alwinner a80 cipsetli cihazlara bakin derim
  • Teşekkürler öneriler, uyarılar için. Zaten bir daha iyice araştırmadan, sormadan almam :)
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.