Şimdi Ara

LYS 5 sonrası YDS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forum, lys 5 de 69 doğru 11 yanlış yaparak (fen sınavından sonra girdiğimden biraz beynim yanmıştı.) 489,37312 puan alıp 1153. olmuştum. Şimdi itü de mühendislik 2. sınıfta okuyorum şuanda master ve doktora programları için yds ye çalışmayı düşünüyorum. Bilenlere birkaç sorum olacak: 1. lys 5 ile kıyasla zorluk derecesi nasıldır? 2. yds sadece ingilizce mi oluyor ikinci dilim fransızca mesela ondan da girsem bir getirisi olur mu bana? 3. kitap önerileriniz var mı mutlaka faydasını görürsün dediğiniz? 4. en erken 4. sınıf veya meezun mu olmam gerek illa girebilmek için sınava yoksa kendimi denemek için girebilir miyim? şimdiden teşekkürler.

• Sınava istediğiniz zaman girebilirsiniz mezun olmanıza gerek yok hatta lise mezunu olup da çalışıyor olsanız da girebilirdiniz. LYS5 ile neredeyse aynı sınav formatı, sadece bir tık daha zor gibi düşünebilirsiniz. Diğer dillerden girmenizin faydası eğer akademisyen ya da devlet memuru olursanız ekstra dil tazminatı ücreti alabilirsiniz. Ne kadar çok dilden sınava girip yeterli puan alırsanız o kadar çok ek ücret ödemesi alıyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.