Şimdi Ara

lys-1 ispat sorusunun cevabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün 2 diye itiraz edip açıklayan bi arkadaş oldu, soruyu tam hatırlayamadığımdan bir şey diyemedim. sınav anında çok emin bir şekilde 4 yapmıştım, sizdeki yorumlar nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: bu konu için üye oldum

arkadaşlar bugün 2 diye itiraz edip açıklayan bi arkadaş oldu, soruyu tam hatırlayamadığımdan bir şey diyemedim. sınav anında çok emin bir şekilde 4 yapmıştım, sizdeki yorumlar nelerdir?

kardeşim bende 2 yaptım.
  • diğer konuda yaptığım açıklamayı yapıyorum.
    quote:

f(a)=f(b)=x ise a=b yi kesin oalrak söylemeyeyiz. 4.adımda böyle bir şey vardı yani fonksiyonun birebir olduğunu bilmiyorduk. o yüzden 4 dedim.
  • mageozik kullanıcısına yanıt
    ama bu kesişim kümesiydi dostum
  • ak47s for everyone A kullanıcısına yanıt
    tamamda kardeşim kümenin elemanları abc diyelim görüntünündfe efd diyelim
    f fonksiyonuda her elemanı d ye götüren bir fonksiyon diye tanımlayalım.f(a)=d f(b)=d f(c)=d olacaktır. bu durumda aile b kesinlikle eşit diyemeyiz ki
  • birebir demediği sürece o şıkkın yanlış olması lazım. ben de 4 dedim
  • Cevap 2 arkadaşlar. 2.öncülden sonra F birebir ise diyip 3. Öncüle geçiyordu. bende ilk 4 yapmıştım ama bunu okuyunca 4 de yanlışlık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsasinoDePulgas -- 17 Haziran 2014; 22:11:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mageozik

tamamda kardeşim kümenin elemanları abc diyelim görüntünündfe efd diyelim
    f fonksiyonuda her elemanı d ye götüren bir fonksiyon diye tanımlayalım.f(a)=d f(b)=d f(c)=d olacaktır. bu durumda aile b kesinlikle eşit diyemeyiz ki

Aynı şekilde düşünüp 4 dedim bende ama umarım bir şey kaçırmamışızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsasinoDePulgas

Cevap 2 arkadaşlar. 2.öncülden sonra F birebir ise diyip 3. Öncüle geçiyordu. bende ilk 4 yapmıştım ama bunu okuyunca 4 de yanlışlık yok.

Ertu emin misin kanka

• Soru metin olarak var mı elimizde ya tam olarak? Ya da en azından 2.ve 4.öncüller ben 2 yaptım ama cevabın dört olduğunu düşünüyorum, metin olarak varsa dershane matematik hocalarıma sorabilirim

• sınav anında çok rahat yapmıştım ya, bu tip sorulara hazırlıklı girdim sınava ve rahat çözmüştüm. şimdi hatırlamıyorum, tek bidliğm 4 yaptığım benim.
  • 4

• Arkadaslar ben de 2 yaptım ama 4 olduğunu düşünüyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukbank -- 17 Haziran 2014; 22:31:50 >
  • 2 de ne diyoduki hatırlayabilen var mı?
  • soruyu tam olarak aktarabilecek biri olursa iyi olur, daha rahat yorum yapılır
  • millet 2 diyor ama ne dediğini demiyorlar
  • ben de 2 yaptım emin değilim ama kendimce mantıklı bi yorum yaptım sınavda ama seçenekleri hatırlamıyorum
  • 1.öncül : C = F(AnB) gibi bir şey idi.
    2.öncül : D eleman AnB olacak şekilde seçersek F(d) = c ve D eleman A , D eleman B olduğu için C eleman AnB tarzı bir şey idi.

Arada bir bilgi veriyor. F(AnB) birebir olduğuna göre.
    ... böyle devam ediyor.

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama cevap 2 .
  • f(a) f (b) ye esitse a=b degildir bu kadar iste cevap 4 sorun nerede beyler anlamadim ki? en basit mantikla |x| grafiginde 5 goruntusunde 2 tane x var ve esit degiller. 2. onculu neye dayanarak yapmistiniz?

bu arada ustteki arkadasin yazdigi yazıda bi yargi yok. isterseniz tanim ve goruntu kumesi cizerek yazılanları tekrar edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmur adam -- 17 Haziran 2014; 23:06:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.